|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.11.2008 19:52:06   
mukica
|Obicnu folnu uzimas jednom dnevno jednu tab a tu sa dodatkom vitamina sam ja uzimala i to dvije do tri na dan 

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.11.2008 21:14:50   
emy
hvala ti mukice
ja pijem jednu ili dvije dnevno
s obzirom da se jos trudimo

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Folna kiselina i prenatal
4.12.2008 19:42:07   
Visnja
Drage moje rado bih vam se pridruzila u vas forum:) u braku smo vec tri mjeseca ali planiramo akobogda bebicu. Danas mi je ginekolog propisao Folacin 5mg/dnevno za jacanje jajnika i materice, pa eto od danas se vise necemo paziti pa sta dragi Bog da :) nadam se user posted image . pozz

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Folna kiselina i prenatal
4.12.2008 19:43:42   
emy
visnja dobro nam dosla
i da sto prije ostvarite san
i postanete roditelji malene user posted image

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Folna kiselina i prenatal
4.12.2008 19:45:53   
maslačak82
Dobro nam došla, navrati u Čekaonicu,
KLIKNI OVDJE:


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Folna kiselina i prenatal
4.12.2008 19:48:36   
tajjra
visnja dobro dosla na ovaj forum i da ti se sto prije posreci i ostvari najveca zeljauser posted image

folna kiselina se preporucuje prije trudnoca na tri mjeseca da se pocne piti.Ja sam ju koristila odmah kad sam saznala da samuser posted image  i do 12 sedmice.Poslije toga prenatal i sad ga koristim jer sam u 38 sedmici

zelim ti puno srece i da nam se ubrzo javis sa dobrim vjestima

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Folna kiselina i prenatal
4.12.2008 21:28:13   
Visnja
Nadajmo se samo polako :) user posted image

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Folna kiselina i prenatal
26.12.2008 17:53:16   
bebana27
da li se treba prvo sa ginicem konsultovati u vezi uziamanje folne kiseline


_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Folna kiselina i prenatal
26.12.2008 21:54:31   
Lilipop
pa to ti je vitamin, kao i svaki drugi ali nemoj ga piti vise od preporucane doze, ja ga pijem vec 8 meseci jer sam bila slabokrvna, a kad sam procitala da je dobro u za bebacu, produzila sam da ga pijem i ginicka mi je rekla da ne prestajem sve dok ne ostanem user posted image , a i tad da produzim da je pijem prva 3 meseca , pusa!

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Folna kiselina i prenatal
28.12.2008 12:26:57   
chuci
čitam ovo oko debljanja kao posljedice uzimanja prenatala pa se zabrinuh.
i ja sam počela uzimati prenatal, evo neki dan, jer ćemo se početi truditi za user posted image .

eh sad zna li neko je li debljanje posljedica B vitamina.


prema mojim informacijama, inače je debljanje posljedica uzimanja vitamina B jer pojačava apetit, ali to sve ako se uzima prije jela. na prenatalu piše da se treba uzeti nakon jela. negdje sam pročitala da se ne deblja od B vitamina ako se uzima poslije jela. pa se to slaže.

zna li neko zasigurno nešto o ovomeuser posted image

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Folna kiselina i prenatal
28.12.2008 12:47:23   
maslačak82
poslije ručka jednu, a na težini ne dobivam i dalje isto važem, pijem ga od 26.07.2008.

_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Folna kiselina i prenatal
28.12.2008 16:56:41   
emy
vec 2 mjeseca pijem folic plus- nije cista folna vec sa dodatkom kalcija i vitamina D
nisam se uopste nadebljala, sada planiram kupiti prenatal ali zena u apoteci mi je rekla
s obzirom da tek "planiram" user posted image  neka se drzim folic plusa
a kada user posted image  dodje - prenatal
zanima me da li trebam praviti pauzu i sa folnom ili...

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Folna kiselina i prenatal
28.12.2008 19:30:25   
sabas
emy
kada sam bila na sistematskom u maju bila je jedna djevojka koja je farmaceut i rekla je ne meni ja prisluskivala user posted image da je to obicni vitamincic koji se moze piti 'onako', a i caitala sam da se pije 3 mjeseca prije planirane trudnoce pa napravi pauzu naok tri mjececa pa akb bude bebac onda prenatal Ja sam nasla divnu apotekarku u privatnoj apoteci na Otoci teta je divna preporucuje ispituje kombinira a nije joj cilj samo prodati a kod njih se mogu dici lijekovi na recept
Puse

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Folna kiselina i prenatal
28.12.2008 19:32:39   
sabas
uzas koliko greski pri kucanju unaprijed hvala na oprastanju [sm=smiley9.gif

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Folna kiselina i prenatal
5.1.2009 13:27:23   
chuci
ja pojma nemam
jel se treba piti samo folna prije trudnoće ili može i prenatal. ja kupila prenatal, jer na njemu piše da se pije kada se planira trudnoća i u trudnoći.
nisam se ni s kim konsultovala, ja uzela na svoju ruku, po vašim savjetima.

hoćul sad prestati piti prenatal, a da uzmem samo folnuuser posted image user posted image




i još nešto HELP: jel moguće da se 10 dana nakon početka uzimanja tableta pojavi osip kao alergijska reakcija. meni se pojavio osip a nisam sigurna od čega je. možda mi je koža presuha jer sam se preselila nedavno a u novom stanu mi je pravo vruće i suh zrak pa mi je možda i od toga. ima još mogućih uzroka a jedan od njih je i prenatal (iako mi se osip pojavio jutros a prenatal pijem od 24.12.)

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Folna kiselina i prenatal
5.1.2009 23:17:33   
sabas
chuci
ja mislim da ti je alergija od suhog zraka od grijanja, mi svaki dan svatimo posudice sa vodom na radijatore da vazduh bude vlazniji Ja svake zime imam problema sa kozom upravo zbog isusenog zraka manje provjetravanje prostorija
Mozes procitati na lijeku koji su sastojci mislim da u prenatalu ima folne , ja bi iskljucila folnu mozda da posaljes pitanje dr na stranici PLIVA
Puse

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Folna kiselina i prenatal
8.1.2009 13:19:16   
chuci
hvala
alergija mi se smirila, izgleda da je bio samo mali osip. inače i mi držimo vodu u posudama na radijatorima, ali je opet zrak suh
to sve je bilo prije nestanka plinauser posted image user posted image user posted image user posted image , sad više nemam tih problema



tačno je da u prenatalu ima folne. ja sam negdje gore pročitala da se prije trudnoće, i u prva tri mjeseca treba piti samo folacin, a da se poslije toga pije prenatal, pa me to interesvalo

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Folna kiselina i prenatal
1.4.2009 11:19:24   
.aida.
lilly isti slucaj je i samnom,cekam i vjerujem u Boga sve je u Njegovim rukama 

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.5.2009 10:06:29   
Shishica
Tacno.. To mene jedino tesi.. Mi cemo mozda na moru, pocetkom jula, poceti sa pravljenjem bebacauser posted image , pa pijem folnak, pola tablete na dan (jedna tableta ima 5mg).. Neko mi je rekao da moze i cela, mada te doze su mi totalno nejasne..
(Vec sam pisala o tome, ali ova tema je totalno zbrkana, nadjem je i sa drugim naslovom i kada udjem u nju naslovi se menjaju kako idem od strane do strane.. Sada na ovoj temi nema toga sto sam ranije pisala..totalna zbrka..user posted image pa rekoh hajde Jovo nanovo...)

Nekako mi bas dobro dodjete, a i volim da vidim da vas ima jos koji se uzdate u Boga.. Pa i ako ne bude ono sto smo zeleli, znamo da to tako treba da bude, makar i ne znali zasto.. Dobro.. Odo ja daleko..

Sve u svemu.. Pridruzujem vam se user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nadam se, sanjarim...i bude bolje :)

(odgovor članu .aida.)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Folna kiselina i prenatal
31.5.2009 19:20:47   
palčica
Bok cure, da vam se i ja javim, poslije dužeg vremena. Crko mi comp pa nisam mogla pratit što se događa na RR. sada nastojim sve pročitat i pohvatati. bila sam na pregledu, hormoni super, sve u granicama, ali dala mi je da pijem Duphaston 3 mj. zbog neredvitih user posted image . Sada ću malo pričekati sa user posted image  , još 2 mj. E sada bi vas htjela pitati za folnu kiselinu. Možete mi preporučiti neke određene tablete? Svi mi govore da su neke američke najbolje i smijem li piti Duphaston i folnu kiselinu u isto vrijeme? Hoće li onda folna imat učinka? Hvala vam unaprijed na odgovorima i čestitam svim novim trudnicama!!!!user posted image

(odgovor članu Shishica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Folna kiselina i prenatal
31.5.2009 19:28:38   
Skvo RR
Ja sam koristila Folacin..user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu palčica)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Folna kiselina i prenatal
31.5.2009 19:33:04   
palčica
hvala ti Skvo, meni su preporučili mislim Natural Welth ili tko nešto i da jedem puno brokuleuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Folna kiselina i prenatal
31.5.2009 19:34:35   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: skvo

Ja sam koristila Folacin..user posted image


I ja istouser posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Folna kiselina i prenatal
4.6.2009 0:20:38   
palčica
otišla ja jučer u ljekarnu i pitala Folacin, a žena mi reče da se kod nas izdavaju samo na recept i da se Folacin ne smatra samo dodatkom prehrani i vitaminom nego kao tablete za "teže" slučajeveuser posted image . Meni svakako ništa nije bilo jasno i nisam ga uzela. al to se odnosi samo na Folacin, ostale vitamine sa folnom kiselinom mogu kupiti bez receptauser posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Folna kiselina i prenatal
6.3.2010 14:29:41   
hodajuci simptom
Treba mi mala pomoc. Radim na bebi i to, pa sam kupila folnu kiselinu, dakle - nisam jos trudna. Tablete su od 5 mg, ali mi to deluje puno user posted image Moze li neko da mi kaze moze li mi skoditi jedna tolika doza dnevno? Hvala, unapred

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *