|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udaja
16.12.2009 8:46:14   
Anoniman
"Na silu, nista mi ne mozes na silu
necu da ostanem na silu
jaci je ponos moj od bola
ma, idi dodjavola"


Tako kaže Djogani a i kod mene je slično ako me razumijete.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Udaja
16.12.2009 8:59:47   
Nunichi
Za mene nista vala ne znaci, ni sama udaja ni onaj papir koji smo potpisali.
Pripadam sama sebi brate dragi... svoj covjek. user posted image Bitno je da se voljemo, a o pripadanju nikad nismo pricali. user posted image

A bila sam u toj situaciji, mm je radio vani, ja sam bila u nasoj kuci. Nismo nikad razgovarali o mogucnosti da idem "njegovim", cak ni kad sam bila sama u kuci, snijeg do koljena, a stomak do zuba. user posted image user posted image
Zato sam davila rr drugarice do kasnih nocnih sati svaki dan. user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Udaja
17.12.2009 14:30:46   
Suzana
Ne mrem vjerovati... user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Udaja
17.12.2009 14:33:06   
emma.L
Zaista ne mogu shvatiti to bosansko poimanje udate žene u odsustvu muža user posted image  ni muško shvatanje da udatoj ženi treba neka potpora.
Npr., ja živjela sama 5 godina prije nego što smo se upoznali, onda krenemo živjeti skupa i jako je čudno da ja zavrnem sijalicu ili osigurač? Ja imam problem sa obrambenim stavom user posted image . Iako možda MM misli da on to treba uraditi jer njemu ne treba stolica i lakše mu je nego meni, ja odmah mislim da razmišlja u pravcu "to je muški posao" i slabo mi bude user posted image .
Isto tako sam se zabrinula i nervirala kad je proljetos krenuo u USA i ostajemo Ema i ja 10 dana u BiH bez njega. On je kroz godine shvatio da mi zaista nitko ne treba za pomoć u životu (mislim, treba mi on, ali zato što ga volim, a ne da mi nosi kese i zavrće sijalice), ali moja svekrva pita da dođe spavati kod nas user posted image user posted image user posted image . A moj rođak dolazi i nakon pet mjeseci što se nismo čuli zove svaki dan da vidi kako smo nas dvije. Mislim da udaja nema ništa s tim razmišljanjem, nego općeniti stav da je žena malo ipak slabija i da treba neku zaštitu. A mene to jaaaaakooooo ljuti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Udaja
17.12.2009 17:47:17   
ena23
Mislim da udaja nema ništa s tim razmišljanjem, nego općeniti stav da je žena malo ipak slabija i da treba neku zaštitu. A mene to jaaaaakooooo ljuti.

user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Udaja
17.12.2009 18:00:06   
dana3
Ok ena23 mislila sam da se radi o tebi i tvom problemu pa nisam skontala sta pitas ali evo sad da ti odgovorim na pitanjce:
udajom smatram stvaranje prodice koju zovem MOJA -nije ni mamina ni svekrvina vec moja i mog muza pa makr zivjeli u zajednici.ja sma malo zeznuta osoba po pitanju nerijesenih problema ,jer ja nista ne ostavljam za sutra.
Zato valjda i imam dobre odnose sa bivsom familijom mog muza i bivsom mojom familijom-sad ih racunam kao komsije-u dusevnom smislu ako me kontrate.udajom ne gubim nista vec dobijam,a tako moja mati i sveki je li ?ako mislie obratno-sta bih im ja user posted image user posted image user posted image !
Kad sam bila cura prevrnula bih svijet naglavacke za mamu
i tatu dok je bio ziv a dnas bogami bih za svoje dijete i s njim se niko izravnao nije niti ce!
Da mi treba musko u zivtu za "muske" rabote-ne treba(sem jedne)user posted image user posted image user posted image , nekad
ali eto da se uozbiljim-Mm i ja imamo  nasu prodicu sve van nje je sporedno

< Poruku je uredio dana3 -- 17.12.2009 18:04:16 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Udaja
17.12.2009 18:24:57   
Anoniman
Sta sam dobila brakom/udajom?
-Dobila sam svog muskarca 24h sedmicno, dobila sam vise paznje, ljubavi, njeznosti...Dobila sam dijete(evo i drugo ocekujemo).
Vjerovali ili ne, ja sam udajom dobila vise samostalnosti. Postala sam jos zrelija, sigurnija u sebe....
Mm i ja imamo svoj dom, koji "ljubomorno" cuvamo od svih, njegujemo ga, ulazemo u njega.
Moji su moji, njegovi su njegovi!
Kad odemo kod njegove mame...bude mi zaista lijepo, postujem je, pa moze se reci i da je volim, ali ja nemam tu slobodu da njenu kucu smatram svojom i da mogu "zaviriti" u svaki njen cosak, mada zena zaista zeli da se ja osjecam kao u svojoj kuci. Kucu mojih roditelja dozivljavam kao i prije udaje, tako da se tu nista bitno nije promjenilo, osim sto ja vise tu ne zivim i sto odlucujem o svemu zajedno sa muzem(zdogovoromuser posted image user posted image user posted image ).
Da li pripadam svom muzu?-da, pripadam, ali pripada i on meni, i pripadamo u toj mjeri da nam to pricinjava zadovoljstvo. Pripadanje iz ljubavi, a ne pripadanje u smislu tjeranja na nesto protiv nase zelje i volje. Kada bi se to desavalo...onda to vise nije brak vec zlostavljanje, degradiranje...nepostivanje mene kao licnosti.
A o podjeli imovine...to je jasno Kur'anom odredjeno(kao i sve ostalo).

Da ima balkanskog shovinizma...ima. Medjutim, mene i brata su roditelji odgajali tako da budemo uvijek svoji, da budemo obrazovani, sposobni na samostalnost i jasno razlucivanje. za takvog sam se i udala, tako cu i svoju djecu odgajati...
Sve je do roditeljskog odgoja!





(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 32
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *