|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laringitis kod djece
25.5.2010 23:39:00   
mama_debeljuca
Maida u kojem periodu godine se kod tvoje djevojčice javljao? Kod nas kraj oktobra i evo već drugi put maj ( i prošla god. i sad). Kupili smo i inhalator. Jesi li je inhalirala propisanim lijekom ili može i nešto drugo? Joj izvini tušim te pitanjima.

_____________________________

:-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Laringitis kod djece
25.5.2010 23:48:35   
Anoniman
Mozes joj u inhalator samo fizioloske stavit, dovoljno je da pomogne.

A ja sam isto serpu kamilice upalila i malo da sjedi kod toga.

Pa ne znam bas, stalno joj se javljalo, nije imala neki period,

Ma ne davis zeno, slobodno pitaj

(odgovor članu mama_debeljuca)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Laringitis kod djece
26.5.2010 16:30:57   
mama_debeljuca
Moje dijete ima alergiju user posted image , dobio je sirup Lostop, kašalj se skoro smirio. Sada nam predstoji alergo test. Odoh da istražujem malo o alergijama, nisam imala do sada kontakta sa takvim stvarima. Eh što ne studirah medicinu user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Laringitis kod djece
27.5.2010 11:55:49   
Adana
Nakon 6 dana temperature koja nije spadala, leukocita u urinu, veeeelikog ojeda, i evo 6-og dana koristenja antibiotika, ima 2 dana da Asja slini (providne slinice), kasljuca pomalo, i promukla je. user posted image  
Danas se zna nakasljati i onako suho, a i produktivno, da tako kazem.... Kontam otkud sada to??? user posted image  Srecom nema napadaja kaslja... jos uvijek... ali je promukla... user posted image  ne zeli da pije nista toplo, nema vremena da miruje, sama od sebe je glasna (pogotovo ako joj nesto nije pravo), pa to sve skupa nekako pogorsava stanje...
Ne znam kako da joj pomognem? Procitah sada o tom sirupu od lovora i toplim oblogama...
Sta je sa onim kada stave oblog od rakije oko grla?
Ima li jos kakav narodni lijek za ovo? Bas nam se neda, evo vec 10 dana... user posted image

Sutra trebamo na kontrolu pa cu vidjeti sta ce dr. reci...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Laringitis kod djece
27.5.2010 13:04:21   
mama_debeljuca
Draga Adana, baš mi je žao djevojčice user posted image . Na tvoje pitanje otkuda kašalj i slinav nosić pored antibiotika, odgovor je laringitis. Laringitis je obično virusnog porijekla, zato antibiotici ne djeluju. Postoji i bakterijski, ali je on puuuno gori, bar sam tako čitala. Kod mog dječaka je eto i alergijskog tipa.
Što se tiče rakije, ne bih ti preporučila, alkohol isparava, ato joj samo može naškodit. Bolje pokušaj sa medom, stavi meda na krpicu, pa na grlo. Dobar je i ovaj sirup sa lovorom. Poželjno je da pije tople napitke.

_____________________________

:-)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Laringitis kod djece
27.5.2010 21:27:27   
Hanady RR
Adana draga moja...nakon svega očito je virus je u pitanju.
alkohol ni slučajno nemoj stavljati djetetu na grlo ....to je može samo više izritirati.
nosić i slinice su definitvno u vezu sa virusnom prehladom ali promuklost je vjerovatno u vezi sa antibiotikom ili čak sa temperaturom koja je dugo trajala.
tople napitke joj daji.

napravio joj oblogu na gazi od kašike meda i nekliko kapi limuna...to razmaži po pamučnoj peleni a preko toga obavezno stavi jednu tanku gazu da joj neide med i limun direktno na grlo jer je može izritirati po koži...sa ovim bi bilo poželjno da odspava.
I nemoj brinuti...to je sasvim normalna pojava nakon dugotrajne temperature i antibiotika kada djeca imaju virusne prehlade.

Lovor sirup je super za ovu kombinaciju...u isti možeš umješati i kašiku meda ako si ga počela davati da djetetu malo smiri nadraženo grlo.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Laringitis kod djece
30.5.2010 21:25:41   
sarayka
Moja Lamija imala malu temp sinoćš do 37,8C poslije jednog dalsyja proslo, jutros promukla ali malo poteskoca sa disanjem nema uopšte, u hitnoj teta rekla virus jer ima malo šlajma i nos slini neko vijrme a kad je progovorila kaze to je laringits hajte na inhalaciju user posted image
Moja L nije htjela nema sanse...ona kao ljutito posto djete odbija terapiju hajte na kliniku user posted image
Gore nam rekli da je pratimo do sutra i opet u nas DZ ujutro. ona je ok, nema temp vise ne kaslje uopšte samo malo promukla a nije nam dala nista od lijekova.
Nemam pojma sta da mislim user posted image i sin od sestre je bolestan a vidim da je virus, puni su hodnici istih simptoma na klinici..ama sve isto kod djece!


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Laringitis kod djece
31.5.2010 9:28:19   
mamana
Sarayka iskašljava li šlajm tvoja curica? Moja curica ima ove simtome s tim što povrača šlajm, ali hvala Bogu nema temperaturu. Nisam je vodila doktoru znam odma će joj dati antibiotik. Jesu li vama uključili antibiokik, ako jesu koji?

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Laringitis kod djece
14.10.2010 11:51:56   
mama_debeljuca
Oktobar, došlo je vrijeme našeg laringitisa!! user posted image Tako se osjećam bespomoćno, uvijek isto a ne mogu ničim posebno da mu pomognem. Promukao glasić (ali ne puno), onaj ružni kašalj "lavež" user posted image Samo molim Boga da što porije prođe user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Laringitis kod djece
14.10.2010 13:20:37   
koka i po
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Oktobar, došlo je vrijeme našeg laringitisa!! user posted image Tako se osjećam bespomoćno, uvijek isto a ne mogu ničim posebno da mu pomognem. Promukao glasić (ali ne puno), onaj ružni kašalj "lavež" user posted image Samo molim Boga da što porije prođe user posted image



meni ovaj opis tegoba lici na tipicnu alergiju koja napada disne puteve.
s tim deveram otkada znam za sebe.
a da posjetis kojeg doktora koji je specijalizovan za alergije?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Laringitis kod djece
14.10.2010 13:25:37   
koka i po
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Moje dijete ima alergiju user posted image , dobio je sirup Lostop, kašalj se skoro smirio. Sada nam predstoji alergo test. Odoh da istražujem malo o alergijama, nisam imala do sada kontakta sa takvim stvarima. Eh što ne studirah medicinu user posted image




oprosti ,previdjela sam ovaj post.
ako vec nisi probaj nabaviti pravu antialergijsku posteljinu(meni su poslali iz Kanade)
moj sin takodje ima alergije i dugo je koristio sprej Flixonase i pumpicu Fliksotide...njemu je pomagalo pogotovo u ovim prijelaznim periodima.
Takodje sam izbacila svo sobno cvijece i sve sto bi moglo izazvati alergiju.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Laringitis kod djece
14.10.2010 14:55:58   
mama_debeljuca
Mi smo ljetos vodili dijete imunologu-alergologu, uradili sve imunoglobuline (Ige-blago povišen), eo u nosu i krvi (nalazi uredni). Radili smo i alergotest, koji nam je pokazao blagu alergiju na grinju ostalo ok. Zaključili smo da ovaj kašalj nije od alerg. na grinju jer se javlja samo u maju i oktobru. Dr. nam je preporučila flexotide u ovom mjesecu počeli, fenistil kapi kad krene curenje nosića kao neka vrsta prevencije i olakšanja tegoba drugo ništa.
Uz to ja sam kupila sirup od islandskog lišaja, dajem mu čaj od islandskog lišaja, kamilicu, med.
Jutros nam je ped. dao Pancef i Pholkodin.
Ali on i dalje kašlje, poludjeh!!!user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Laringitis kod djece
14.10.2010 14:59:05   
koka i po
tako ce biti dok se tijelo ne prilagodi na ono sto mu stvara alergiju.
joj ja sam ludila od tog kaslja i mog i sinovog.
i jednog dana jednostavno samo prestalo.
tvoje je da ga osiguras sto se tice kuce od svega sto bi moglo izazvati alergiju a dalje je samo pitanje vremena.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Laringitis kod djece
14.10.2010 15:04:33   
mama_debeljuca
Kad ćemo mi doživjet taj dan, da samo prestane user posted image
Dosta stvari u kući smo prilagodili, ali ne 100 %, još on ide u obdanište.
Hvala tebi na odgovorima user posted image


_____________________________

:-)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Laringitis kod djece
20.10.2010 23:41:35   
mama_debeljuca
Nisam napisala izvještaj o zadnjem laringitisu. Hvala dragom Bogu, ovaj put smo najlakše prebrodili. Bez ijedne inhalacije, injekcije...Malo više smo radili na imunitetu u proteklom vremenu, puno više biljnih i domaćih preparata i masallah!!! Moram da pohvalim čaj i sirup od islandskog lišaja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Laringitis kod djece
22.10.2010 17:45:18   
marny
moj maleni u par dana danas treći put primio injekciju solumedrola, inhalacija, sirup rinolan i nikako ne prolazi.
danas mu je liječnik dao i antibiotik pa ćemo vidjeti
planiram kupiti ovlaživač zraka

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Laringitis kod djece
22.10.2010 21:28:29   
mama_debeljuca
marny, žao mi je što je malac dobio laringitis, zato što znam kako je. Evo gore imaš savjeta kako pomoći djetetu. Ja ti nemam ništa više dodat, nažalost. Mislim da ti je dobra ideja ovlaživač zraka, još ako nađeš ujedno jonizator i ovlaživač. Eto, draga, sretno!!
Nama pedijatar uvijek uz ostalu terapiju daje i antibiotik, znam da ne pomaže u ovom slučaju, ali ga svakako uzimamo, iz straha od neke sekundarne infekcije.user posted image

< Poruku je uredio mama_debeljuca -- 22.10.2010 21:29:13 >


_____________________________

:-)

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Laringitis kod djece
2.11.2010 17:33:10   
mrvicaa
Nazalost od danas i mi na ovu temu,moja mrvica počela da kaslje prosli petak uvece,ja predostroznosti radi odem na hitnu,tu nam dr kaze malo poostreno disanje i blaga upala grla,da joj  ne dajem inekciju evo sirup esbesul.Nakon tri dana stanje gore, mi pedijatrici njena dijagnoza nista na plucima ne cujem jaka upala grla i da sirup almacin i jednu inekciju pencilin i analgin da smiri simptome  kontrola za 7 dana tj.danas.Medjutim mrvica sinoc uopšte nije spavala kasalj je stalno budio,mi kod dr. ona hajde na 1 inhalaciju pa da vidimo,nakon pregleda kaze upaljeno grlo i cujem je kao da hropti,meni do grla doslo pitam je kako da nedjeluju sirupi ona meni ma to je laringitis nesto je kao sinoc iziritiralo,te mi da ventolin svaka 4 sata i inekcije do petka a ja ne znam koje samo znam da pencilin ne pomaze ukoliko nije 7 ili 10 terapija.Moja mrvica ima 11 mjeseci.Oprostite na duzini posta.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Laringitis kod djece
2.11.2010 17:34:34   
mrvicaa
I evo upravo kuham ovaj vas sirup od lovora,nadam se da ce i nama pomoci.

(odgovor članu mrvicaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Laringitis kod djece
27.12.2010 13:29:39   
d.dita
nadam se da će ovaj sirup odgovarati mome malcu.On ima tako jake napade laringitisa da svaki puta završimo u bolnici.Od novembra prošle god pa do avgusta, imao je u prosjeku svaki mjesec i po napad laringitisa.Od avgusta je imao jednu upalu grla ali bez laringitisa,što me je iznenadilo.

(odgovor članu mrvicaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Laringitis kod djece
27.12.2010 14:37:29   
Lulu_08
Mame evo jedno iskustvo ali ne moje već moje mame. Naime ja sam imala napade laringitisa od 2. do 5. godine. Napade je uzrokovala alergija na: orahe, lješnike, bademe, gazirano. Pored toga dodatni nadražaj je pravila i prehlada/gripa tj. upala grla, kada bi zbog zapaljenja ždrijela dobila napade gušenja.

Meni je lično pomagalo inhaliranje prirodnim putem, dok sam bila skroz mala mama bi sjela sa mnom u kupatilo i pustila vrelu vodu da teče u začepljenu kadu, a znala je dodati i eukaliptus (mast koju bi rastvorila u kadi, sada se imaju kupiti eterična ulja/kapi eukaliptusa u apoteci). Kasnije je isto radila ali sa posudom/vrelom vodom/peškirom.

Pored toga u težim slučajevima kada bi baš došlo do težeg oblika napada naravno samo je pomagao Urbason (Urbazol).

Naravno ustanovljena alergija pomogla je jer nisam uzimala gore navedene namirnice.

Ukoliko se nakon alergo-testiranja pokaže da je ista u pitanju najbolje je izbjegavati alergene, a ukoliko je virus u pitanju prirodnim putem se najbolje liječi (čajevi, prirodne inhalacije itd.).

Moram napomenuti da je svojevremeno mojoj mami rečeno da je dobro izbjegavati kamilicu kao inhalaciju jer može potpomoći širenju bakterija u respiratornom traktu.

(Resurs: Klinika za Majku i Dete u Beogradu - tamo smo živjeli)

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Laringitis kod djece
27.12.2010 18:01:11   
mama_debeljuca
Evo dežurnih na temi user posted image Moj dječak opet ima laringitis, ovaj put smo super prošli, jedanput inhalacija u kupatilu, čaj od islandskog lišaja i kamilica, lovorov sirup ali po malo drugačijem receptu i fenistil kapi, to nam je je rekla dr.sa ped. klinike,(na prve znake laringitisa).
Ne znam da li sam pisala prije, ali ono što nam je rečeno, vezano uz laringitis, a pokazalo se kao istinito, je to da bilo koji virus napadne dijete sa osjetljivim glasnicama, (kod druge djece i odraslih, može da se manifestuje na drugi način) a kod takve djece, uvijek će završiti sa laringitisom. Moj dječak je u vrtiću, puno djece je imalo virozice, sa temp. šmrcanjem... a moj momak, završi sa laringitisom.
Djana, hvala na savjetima.

_____________________________

:-)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Laringitis kod djece
27.12.2010 18:05:12   
bebacha
kakav je to caj od islandskog lisaja

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Laringitis kod djece
27.12.2010 18:08:01   
mama_debeljuca
Ja sam ga dobila od kone user posted image , a trebalo bii da ga ima u apoteci, bere se negdje na planini.

_____________________________

:-)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Laringitis kod djece
27.12.2010 18:12:50   
mama_debeljuca
user posted image
Islandski Lišaj

Opis biljke: iako se cesto naziva mahovinom, islandski lišaj nije mahovina, nego lišaj. Biljka nije rašclanjena na koren, stabIjiku i listove. Sastoji se od uspravne, grmu nalik, maslinastozelene ili smedjaste steljke, s tamnoružicastim ili bijelim okrajcima. Steljka može biti visoka do 10 cm. Cveta nema. Skuplja se u prolece i jesen. Pre upotrebe i za vreme pripremanja mora se jako oprezno ocistiti. U svežem stanju islandski lišaj je krhak i lomljiv, svetlije boje. . . ,

Stanište: raste u skupinama, na suvom tlu, osobito u
crnogoricnim šumama, na visokim planinama. Mestimice raste i u ravnicama . Lekovito delovanje: caj od islandskog lišaja koristi se u lecenju svih nahlada i upala: prsobolje, plucnog katara, grcevitog kašlja i tuberkuloze, jer cisti i jaca pluca. Osim toga, cisti i jaca probavnu sluznicu želuca, creva, slezenu, jetru, gušteracu, bubrege i mokracni mehur. Lek je za slabu probavu, neurednu stolicu, proliv, cireve u crevima i želucu, slaba creva, žuticu i šecernu bolest (premda u njemu ima škroba). caj od islandskog lišaja preporuca se rekonvalescentima, slaboj deci i slabunjavim trudnim ženama. Preporuca se i zdravim Ijudima za povremeno cišcenje i jacanje sluznice

_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *