|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 16:25:40   
anelinos
ja bih zamolila za prevod ove recenice The roostel falls in love .... da pojasnim u cemu je stvar kupila sam dragom bokserice za valentinovo user posted image svidjele mi se na prvi pogled a posto smo ja i engleski na Vi volila bi znat prevod hvala ... user posted image

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 20:41:08   
teacher75
ne znam sta je roostel, da nije neko ime? al ne moze biti posto ima clan the. falls in love znaci "zaljubljuje se"

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 20:46:38   
teacher75
IZVORNA PORUKA: magnolija_mo

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: magnolija_mo

IZVORNA PORUKA: teacher75

I'm an English teacher...


I've understood that, but I'm interested in whether you had learned language in English speaking country or your homeland?
( is this correct? what about tenses?)


whether you have learned...in an English ....
I graduated here, in Sarajevo, about 10 years ago...
And, what about you?



Thank you for corrections. Present perfect tense instead of past perfect, but I can't reach the reason, could you explain it to me? I have forgotten most of the grammar, unfortunately. I have learned it during my elementary and high school.


Present perfect koristimo kad navodimo nase iskustvo do sada a ne navodimo tacno kada se to desilo (have learned English-nekada do sad u zivotu), a past perfect koristimo za radnju koja se desila u proslosti prije neke druge prosle radnje, npr. : Before they got married, they had fallen in love.
Sada si pogrijesila u zadnjoj recenici, jer si koristila present perfect a radnja je zavrsena, zna se kada (during elementary school). tu treba past simple, jer njega koristimo za radnju koja je zavrsena u proslosti, nema veze sa sadasnjosti i obicno znamo kada se desila. znaci, treba: I learned it during...

< Poruku je uredio teacher75 -- 13.2.2010 20:47:17 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 21:16:54   
anelinos
ja sam napisala tacno kako pise na boksericama user posted image a negdje sam nasla na netu da je roostel -pjetao sto sam eto i skontala da mozda jeste jer ima nacrtan i pjetao na njima ma hajde poklonu se ne gleda u zube al sad me bas zainteresovalo sta li znaci ... hvala Vam u svakom slucaju... 

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 21:20:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anelinos

ja sam napisala tacno kako pise na boksericama user posted image a negdje sam nasla na netu da je roostel -pjetao sto sam eto i skontala da mozda jeste jer ima nacrtan i pjetao na njima ma hajde poklonu se ne gleda u zube al sad me bas zainteresovalo sta li znaci ... hvala Vam u svakom slucaju... 

roosteR je pijetao a ne L

(odgovor članu anelinos)
  Neposredna veza do poruke: 155
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 21:23:26   
sporty mamaa
Reko bi balas "Imo sam strasnog pijetla"user posted image user posted image user posted image Ma dasta je nego pijetao...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 21:24:30   
anelinos
da upravu si rooster moja greska jedno izgovaram  drugo pisem 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 21:25:55   
anelinos
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Reko bi balas "Imo sam strasnog pijetla"user posted image user posted image user posted image Ma dasta je nego pijetao...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 21:31:13   
acudesa
I have a great rooster. He was so puckish.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...
Hoćemo li učiti?


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 21:38:03   
teacher75

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: anelinos

ja sam napisala tacno kako pise na boksericama user posted image a negdje sam nasla na netu da je roostel -pjetao sto sam eto i skontala da mozda jeste jer ima nacrtan i pjetao na njima ma hajde poklonu se ne gleda u zube al sad me bas zainteresovalo sta li znaci ... hvala Vam u svakom slucaju... 

roosteR je pijetao a ne L


ukrade mi rijec iz usta user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 21:39:00   
teacher75

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

I have a great rooster. He was so puckish.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...
Hoćemo li učiti?


i had a great rooster

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 21:42:29   
anelinos
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: anelinos

ja sam napisala tacno kako pise na boksericama user posted image a negdje sam nasla na netu da je roostel -pjetao sto sam eto i skontala da mozda jeste jer ima nacrtan i pjetao na njima ma hajde poklonu se ne gleda u zube al sad me bas zainteresovalo sta li znaci ... hvala Vam u svakom slucaju... 

roosteR je pijetao a ne L


ukrade mi rijec iz usta user posted image


ovaj natpis bi onda mogao znaciti pjetao koji  se zaljubio  user posted image joj ja i engleski smo uvijek lose stajali ;)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: naučimo engleski
13.2.2010 21:44:40   
acudesa
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: acudesa RR

I have a great rooster. He was so puckish.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...
Hoćemo li učiti?


i had a great rooster

jest, imao...sam ga...joj, dobro si, hvala...
You are right, that is past tense, tnx u....
(stvarno, puno vam hvala...najbolje se uči kroz vlastite greškeuser posted image )


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: naučimo engleski
14.2.2010 12:32:28   
magnolija*
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: magnolija_mo

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: magnolija_mo

IZVORNA PORUKA: teacher75

I'm an English teacher...


I've understood that, but I'm interested in whether you had learned language in English speaking country or your homeland?
( is this correct? what about tenses?)


whether you have learned...in an English ....
I graduated here, in Sarajevo, about 10 years ago...
And, what about you?



Thank you for corrections. Present perfect tense instead of past perfect, but I can't reach the reason, could you explain it to me? I have forgotten most of the grammar, unfortunately. I have learned it during my elementary and high school.


Present perfect koristimo kad navodimo nase iskustvo do sada a ne navodimo tacno kada se to desilo (have learned English-nekada do sad u zivotu), a past perfect koristimo za radnju koja se desila u proslosti prije neke druge prosle radnje, npr. : Before they got married, they had fallen in love.
Sada si pogrijesila u zadnjoj recenici, jer si koristila present perfect a radnja je zavrsena, zna se kada (during elementary school). tu treba past simple, jer njega koristimo za radnju koja je zavrsena u proslosti, nema veze sa sadasnjosti i obicno znamo kada se desila. znaci, treba: I learned it during...


Thanks a lot, theacher user posted image
I'm little bit rusty with english user posted image


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: naučimo engleski
21.2.2010 18:14:34   
apokalipsa
kako da prevedem ovu rečenicu:

This was the time of day when I wished I were able to sleep.

Predpostavljam da je htjela reći:

Ovo je bio jedan od dana kojeg bih poželila da ga prespavam. user posted image

Ali to su samo moja nagađanja..

Zato molim stručni tim da se javi user posted image



(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: naučimo engleski
21.2.2010 19:10:31   
Ilhana RR
Ovo je bio trenutak dana koji zelim da mogu da spavam. nesto u tom smislu ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu apokalipsa)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: naučimo engleski
21.2.2010 19:16:51   
teacher75
to je bio trenutak dana kada sam pozeljela da mogu da spavam

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: naučimo engleski
21.2.2010 20:56:01   
hanabanana
Ako ne želimo bukvalan prevod, moglo bi biti i:
Poželjala sam da mogu da spavam u to doba. ( dana )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: naučimo engleski
22.2.2010 16:59:57   
apokalipsa
ok. Thanks a lot user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: naučimo engleski
8.4.2010 22:40:27   
Hanady RR
Imam jedno jako naivno pitanje.

na mom tv u vrh ekrana pojavilo se crvenim slovim Aging.
e sad ja to prevedoh starenje al ne znam šta bi tu radilo. sumnje su pale na djecu da su na nekom od daljinaca nešto pritisle ( iammo tri tv, kućno kino i digitalna kablovska) al ja nemogu da odgonetnem prevod ove pojavljene riječi u skladu sa tehničkim svojstvom moga TV pa nemogu da pritisnem pravo dugme.user posted image

uglavnom ja putem daljinskog nemogu ni ugasiti ni upaliti TV a sve ostalo fercerauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu apokalipsa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: naučimo engleski
8.4.2010 22:47:50   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady

Imam jedno jako naivno pitanje.

na mom tv u vrh ekrana pojavilo se crvenim slovim Aging.
e sad ja to prevedoh starenje al ne znam šta bi tu radilo. sumnje su pale na djecu da su na nekom od daljinaca nešto pritisle ( iammo tri tv, kućno kino i digitalna kablovska) al ja nemogu da odgonetnem prevod ove pojavljene riječi u skladu sa tehničkim svojstvom moga TV pa nemogu da pritisnem pravo dugme.user posted image

uglavnom ja putem daljinskog nemogu ni ugasiti ni upaliti TV a sve ostalo fercerauser posted image


malo sam cackala po internetu- postoji neki tv ageing mode. probaj pritisnuti display, pa vidi hoce li ti se sta desit. ako ne upali, ne znam koji tv imas, probaj online rijesiti problem. ukucaj tv aging mode i trazi marku tv-a

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: naučimo engleski
8.4.2010 22:55:33   
Hanady RR
tv aging mode
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Hanady

Imam jedno jako naivno pitanje.

na mom tv u vrh ekrana pojavilo se crvenim slovim Aging.
e sad ja to prevedoh starenje al ne znam šta bi tu radilo. sumnje su pale na djecu da su na nekom od daljinaca nešto pritisle ( iammo tri tv, kućno kino i digitalna kablovska) al ja nemogu da odgonetnem prevod ove pojavljene riječi u skladu sa tehničkim svojstvom moga TV pa nemogu da pritisnem pravo dugme.user posted image

uglavnom ja putem daljinskog nemogu ni ugasiti ni upaliti TV a sve ostalo fercerauser posted image


malo sam cackala po internetu- postoji neki tv ageing mode. probaj pritisnuti display, pa vidi hoce li ti se sta desit. ako ne upali, ne znam koji tv imas, probaj online rijesiti problem. ukucaj tv aging mode i trazi marku tv-a

uspjela nađoh aging mode za samsung i neko hidden dugme na TV nisma znala ni da ga imam al moja djeca očito jesu.
hvala user posted image user posted image user posted image user posted image
sad ovo ispade OT al garant sam mislila da postoji neki adekvatniji prevod od moga koji bi mi omogućio rješenj problema.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: naučimo engleski
17.4.2010 19:10:59   
acudesa
Ovo je meni super tema, al me se stid provaljivati
Al, hajde:
My dear eng teacher, I have a wish: to learn spelling words, but I'm so bad, I new thatuser posted image . But, I hope  that you will hepl me abauth this problem.


Sad ćeš vidjeti brukeuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: naučimo engleski
17.4.2010 19:16:43   
teacher75

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Ovo je meni super tema, al me se stid provaljivati
Al, hajde:
My dear eng teacher, I have a wish: to learn spelling words, but I'm so bad, I new thatuser posted image . But, I hope  that you will hepl me abauth this problem.


Sad ćeš vidjeti brukeuser posted image

nije strasno: I know that...help me about this problem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: naučimo engleski
17.4.2010 19:18:54   
acudesa
jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image
cmok cmok cmok jabučice
noge su mi se tresle kad sam otvarala temu: ko kad ideš po kontrolni na katedruuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *