|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poza za zatrudnjiivanje
23.6.2009 21:36:48   
lanelane
joj drage moje nema sta se ne proba ja nema gdje nisam isla i hodzama i stravu da izlijem svi kazu da ce biti ali kada, pila sam i macinu travu 40 dana, isla i kod doktora sve nalaze radila imala malo upale i to sanirala sad sve u redu u ono neće i neceuser posted image

(odgovor članu merima85)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: poza za zatrudnjiivanje
24.6.2009 0:31:52   
alex_mo
Lanelane,ja sam se trudila 10 mjeseci,sve nalaze ok i kada se opustila digla ruke i nikome ne dala da prica na tu temu ,tada se dogodilauser posted image .Vec sam pisala da sam taj mjesec prvi put pokusala sa dizanjem nogu i neumivanja do jutra i eto uspelo.Neznam dali zbog poze,zbog opustanja ili je tako bog hteo.......Pozzz

(odgovor članu lanelane)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: poza za zatrudnjiivanje
24.6.2009 0:46:32   
slono
Sretno svakoj od vas koje pokusavate ostati trudne, s dizanjem nogu ili bez. I ja sam ih dizala, tako cuh, ali Bogu hvala nije bilo problema sa zatrudnjivanjem.

Sretno od srca i ja vam zelim sto prije user posted image user posted image user posted image user posted image !!!!!!!!!!!!

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: poza za zatrudnjiivanje
22.8.2009 15:40:29   
zozi
izvodila sam akrobacije po krevetuuser posted image i sa jastukom i bez jastuka posle toga ali nista.user posted image HOCU BEBUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu belmica)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: poza za zatrudnjiivanje
24.8.2009 10:26:02   
Starka
Dobro došla i da ti se bebica što prije uhvati user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.2.2010 12:54:11 >


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu zozi)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: poza za zatrudnjiivanje
24.8.2009 10:42:44   
Đenifer
Ćao svim budućim trudilicama?!!!!

Većina ako nezna ili  nije probala neka pokuša sa Meybi Beybi mikroskopom za određivanje plodnih dana, a na tržištu imaju i trakice za urin da se uzmu, pa kombinujte. U mom slučaju Meybi beybi mi je pomogao i pokazao da imam plodne dane u toku ciklusa, a ne kada sam ja predpostavljala i računala da su plodni bili. MM i ja samo se odlučili da idemo na sve ili ništa , i poslije odnosa sam koristila samo vl.maramice, nisam htjela da se ispiram i tuširama (jer večinom u toku tuširanja i stajanja, spermići iscure, bezobzira koliko se leži, metode jastuk ispod sebe i sl.), nego sam navukla piđamu i na spavanac, tako dvije noći kako mi je Beybi beybi pokazivao plodne dane, u kojima sam i zatrudnila, drage ne gubite nadu i isprobajte sve metode, jel nikad se ne zna. Sretno buduće user posted image


_____________________________________
Mamin i tatin paškolinko dolazi 19.10.2009.g.Jedva čekamo   ......

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: poza za zatrudnjiivanje
24.8.2009 10:54:40   
Latinka
Đenifer, hvala sto si podijelila svoje iskustvo s nama. Cula sam za dosta tebi slicnih slucajeva (ovulacija na pocetku ciklusa). A sto se tice maybe beby i ja sam to mislila kupiti, mada se neke forumasice i zale da je dosta zbunjujuc

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: poza za zatrudnjiivanje
24.8.2009 11:19:27   
Đenifer
Princip je slijdeći, kad uzmeš Meybi meybi treba skinuti gornji crni navoj i onda ostane plačica, kao kod mikroskopa. Na vrh prsta se uzme malo pljuvače i razmaže na staklu, pustiš da se osuši jedno 10-15 min, staviš crni navoj i sa druge strane se pritisne lapica kao dugmic, pogledaš na crni navoj, slika kao kad gledaš u mikroskop i vidiš kakva je situacija za taj dan, tj da li su ti plodni dani ili ne. MB možeš koristiti neograničeno, tokom cijelog mjecesa, mjeseci, nema roka trajanja,. Slike se pokazuju razne, a za plodne dane slika je kao paprat ( paučina)  razgranata po svuda na staklu. Samo tokom nanošenja pljuvačke na staklo, ne konzumira se jelo, piće, cigare najmanje 3 sata prije, jel bi se sastojci pomješali i dali krivu sliku na mikroskop. Ako ti pokaže plodnan dan, tu noć sex,ne treba prtjerivati 100 puta,  digni noge, ili jastuk ispod sebe jedno pola sata, zaboravi tuširanje i ispiranje, navučeš piđamu i na spavanac. Tokom noći ustaješ piškiš, obrišeš se i to je to, a sutra se tuširaj i kupaj koliko hoćeš, tako svaki put kad ti pokaže plodne dane radi i vjeruje da pali.Sretno

< Poruku je uredio Đenifer -- 24.8.2009 11:20:30 >

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: poza za zatrudnjiivanje
20.9.2009 21:57:09   
mila132
ja sam bila danas kod d.r na kontroli posto mi insem. nije uspela gledao mi je folikul i danas 10dc je 20,4mm(veci nego kada sam primala stimulaciju)prvi put da mi neko od d.r kaze (a obisla sam ih cinimi se za ovih 5 ,5 god.milion)da legnem na stomak posle odnosa .to cu poceti posto mi je ovih dana o. i nadam se ABD da mi uspe i da i ja konacno ugledamuser posted image sto zelim i vama od srca.znaci posle odnosa obavezno lezati na stomak da bi spermici otisli gde treba .srecno svima nama.

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: poza za zatrudnjiivanje
20.9.2009 23:32:16   
vjestica
IZVORNA PORUKA: mila132

ja sam bila danas kod d.r na kontroli posto mi insem. nije uspela gledao mi je folikul i danas 10dc je 20,4mm(veci nego kada sam primala stimulaciju)prvi put da mi neko od d.r kaze (a obisla sam ih cinimi se za ovih 5 ,5 god.milion)da legnem na stomak posle odnosa .to cu poceti posto mi je ovih dana o. i nadam se ABD da mi uspe i da i ja konacno ugledamuser posted image sto zelim i vama od srca.znaci posle odnosa obavezno lezati na stomak da bi spermici otisli gde treba .srecno svima nama.

to važi za one koje imaju zavaljenu matericu

(odgovor članu mila132)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: poza za zatrudnjiivanje
21.9.2009 10:55:51   
Lilipop
Ja mislim da nije bitno jesi li na stomaku ili su ti noge u zrak, bitno je samo da odmah ne ustanes iz kreveta da ti ne procuri sve van. A i to je mislim samo za one cije muzeve imaju malo slabiji spermogram, inace cure " jasu" svoje muzeve i odmah ustanu i kupaju se pa ostaju user posted image .Ja obicno uvece akcijam i jastuk ispod guze i ne ustajem do jutra i muzev spermogram OK , pa opet nis..

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: poza za zatrudnjiivanje
21.9.2009 13:53:39   
vila_7
Ja ovaj mjesec , mada ne vjerujem u to , ali krećem s pokušajem dizanja nogu u zrak, ne može škoditi.E sad vi ste napisale da ko ima zavaljenu maternicu trebala bi na stomak, a fazon je što je meni jedan dr.rekao da imam zavaljenu a sad ovaj kod kojeg idem već duže vrijeme kaže da nemam. user posted image
Ništa, izgleda da je meni 1 mjesec noge u zrak, drugi mjesec na stomak!
Nego koliko košta taj MAYBE BAYBE?

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: poza za zatrudnjiivanje
21.9.2009 14:02:37   
vila_7
P.S. I taj jastuk kad se stavi pod guzu, jel se samo stavi i ostane normalno ležati ili još dodatno noge uza zid?

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: poza za zatrudnjiivanje
21.9.2009 14:44:44   
vjestica
maybe baby je nepouzdan, nemoj džaba bacati pare
ašto se tiče dizanja nogu,potpisujem Lilipop

< Poruku je uredio vjestica -- 21.9.2009 14:45:56 >

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: poza za zatrudnjiivanje
21.9.2009 16:52:10   
lamama
borim se godinama za bebu stavljam jastuk pod guzu, dižem noge više sva utrnem i ništa, kad hoće hoće i bez jastuka i u bilo kojoj pozi

Ja sam prvi put ostala trudna prije 6 godina na žalost je bila vanmaterična, to je bilo prvi pit da se nismo čuvali a dugo smo se zabavljali, pa rekosmo pa super ako se desi i desilo se ali na krivom mjest, ali tada sam išla i tuširala se i hodala, kupala se u moru i opet se desilo, mislim da poza nema nikakve veze, ali i ja opet stavim uvijek jastuk pod guzu! navika


< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.2.2010 12:54:44 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: poza za zatrudnjiivanje
21.9.2009 22:03:33   
mila132
d.r mi je rekao da posle odnosa legnem na stomak bas zbog toga sto mi je materica zavaljena i spermici neidu gde bi trebalo.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: poza za zatrudnjiivanje
22.9.2009 10:43:12   
vila_7
Ništa, ja ću onda 1 dan noge u zrak, jedan dan na stomak, pa mora upaliti kakva god da mi je maternica! user posted image

(odgovor članu mila132)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: poza za zatrudnjiivanje
22.9.2009 10:59:18   
ena30
u mene materica zavaljena i doktor mi rekao na stomak 2 sata, a jednoj mojoj rodici isto tako zavaljena materica i njen doktor joj rekao jastučić pod guzu noge uza zid...ne možeš biti pametanuser posted image ...u svakom slučaju mišljenja sam da to baš i nema neke veze bebica stigne kad je Bog da pa taman mi visile na lusteru, kad neće neće

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: poza za zatrudnjiivanje
22.9.2009 11:03:39   
lamama
Ne znam šta da vam kažem, i meni je maternica dobro zavaljena, i kod ciljanih odnosa sa klomifenom doktor mi nikada ništa nija govorio za ležanje poslije odnosa, a on je baš stručnjak za sterilitet, ai ja ipak ležeim sa jastukom i ništa, jedno vrijeme sam se okretala na stomak i ništauser posted image user posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu ena30)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: poza za zatrudnjiivanje
22.9.2009 15:38:22   
vila_7
Lamama koliko ti već pokušavaš dobiti user posted image ?

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: poza za zatrudnjiivanje
22.9.2009 15:50:54   
dzeni_nl
Ma ne znam sta bih vam rekla, ja sam od prve ostala trudna i nisam nista radila ni dizala noge, ni podmetala jastuk, ni lezala na stomaku, jos sam uvijek bila na MM, kad zavrsimo samo se obrisem vlaznim maramicama, obucem se i spavam, a ujutro se okupam i beba se zakacila, ali na zalost zavrsilo je spontanim, e sad opet opkusavamo, ali isto kao i prvi put, pa cu da vidim da li ce opet da uspije kao i prvi put?

Kad hoce da se zakaci, zakacit ce se ma sta ti radio, a kad nece, nece ma sta da radis i sto neko rece i kad bi visio na lusteru, ako nece nece.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: poza za zatrudnjiivanje
22.9.2009 18:03:12   
lamama
IZVORNA PORUKA: helena_7

Lamama koliko ti već pokušavaš dobiti user posted image ?


ima 5 godina, s tim da sam imala 3 trudnoće dvije vanmaterične, i miseb abortus jer se plod nije razvijao, laparoskopija tona, pa smo pravili pauze po pola godine od tih trudnoća, ali sada konstantno od dijagnostičke laparoskopije pokušavamo već godinu i ništa ni sa klomifenima ni pozama! A ti?


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: poza za zatrudnjiivanje
23.9.2009 8:57:37   
vila_7
Prvi put,prije 14 mjeseci ostala trudna drugi mjesec , ali imala mis.ab. isto jer se plod nije razvijao a i tijelo ga počelo izbacivati pa sam dosta krvarila i završila na kiretaži. 5 mjeseci pauzu napravili (3 po preporuci doktora, ostalo se potrefilo tako), i sad 9 mjeseci pokušavamo. Pratila sam plodne dane, ništa, nisam ih htjela pratiti, opet ništa. E sad kao što sam rekla ostaju mi za probati još i akrobacije!user posted image Doktor kaže da je sve OK i samo da se opustim.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: poza za zatrudnjiivanje
9.10.2009 22:47:50   
zozi
meni svaki meniz kasni dan dva i nemogu odrediti plodne dane .jel mogu dobiti neki savet . zelim bebu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena30)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: poza za zatrudnjiivanje
9.10.2009 22:59:12   
ivana st
Draga Zozi možeš pratiti bazalnu temperaturu,ili kupiti lh trakice koje ti mogu pomoć u određivanju plodnih dana.Prati tijekom ciklusa fizičke promjene koje ti mogu biti od koristi,npr. nekad znam osjećati štrecanje jajnika u vrijeme ovulacije.I najbitniji su česti odnosi, jer nemamo svi ovulaciju u sredini ciklusa.Ako te što zanima pitajuser posted image

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu zozi)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *