|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: proljev :/
31.1.2012 18:31:04   
damma
i mi smo non stop na wc solji, od juce. juce smo bili kod dr, dala nam je jednu infuziju. dajem mu sve sto ovdje piseosim sirupa enterofuril, ne znam sto nam dr nije rekla za njega. da li bi ga smjela kupit sama po sebi pa mu davat?


_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: proljev :/
31.1.2012 18:38:16   
Rabi
ne znam, mozda mozes kupiti bez recepta..
Probaj mu napraviti kokosiju supu onu iz kesice, malo guscu nego inace(mislim u manje vode) pa nek pojede!
Mozda otjera ovu dosadnu boljku!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: proljev :/
31.1.2012 19:57:42   
DM

IZVORNA PORUKA: doublemum


IZVORNA PORUKA: doublemum

Ja ću evo prekopirati svoj post sa neke teme o prolivu

Važno je da joj daješ tečnosti da ne dehidrira,a linex obavezno i rehidromix(ima sada sa okusom maline pa ga lakše piju),a od hrane evo ponavljam i sebe ,a i druge:dvopek                      kuhana riža(iskuhana do sluzi-možeš je kombinovati sa mrkvom-poboljša joj okus, zbog djece, a i mrkva je dobra za proliv)
pečeni krompir
izerendana jabuka(pustiti je da oksidira-potamni)
banana
čokolada za kuhanje
štapići slani
čaj od šipurka
čaj od narove kore
sok od drijenjka

HIPP ors
prolife
enterofuril!



Ja bih na ovo još dodala i jogurt ab kultura sa 0,1%mm u kombinaciji sa tjesteninom npr.(ovo nam je jednom hanady prenijela po preporuci pedijatra)!

Ovo sve kod proliva možeš davati neograničeno(ipak ne previše) ali ako je i povraćanje prisutno, samo po kašiku tečnosti svako malo(ne odjednom ni bočicu , niti neku veću kol.)-daji mu neki elektrolitski napitak(orosal, ili hipp ors)i najbolje-rižina sluz zasoljena
Sretno vam dadada-nas je ovo slomilouser posted image


Damma-jesi li uspjela ovo pročitati!
Važno je samo da ga pojiš-da ne bi dehidrirao-čak i na silu(sa špricom) ako neće drugačije!



_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: proljev :/
31.1.2012 21:43:54   
damma
sreca pa hoce vodu da pije. sam trazi, stalno. sad odosmo na spavanje, nek nam dragi bog bude na pomoci do sutra, a i od sutra abd.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: proljev :/
1.2.2012 8:52:51   
DM
Damma-kakvo je stanje?

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: proljev :/
1.2.2012 9:22:54   
damma
cini mi se ko malo bolje. sinoc se nije budio, od jutros je imo dvjije tri stolice. dala sam mu i enterofuril, mm kupio prije posla. nadam se da ce se smirit. bitno je da nema vise turu. samo sto nece nista da jede da jede sto bi trebo, a gladan je, pita imal se sta jest. kad mu ponudim sto sve smije jest, kaze ne mogu user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: proljev :/
1.2.2012 9:40:29   
gvendolina
dusa malauser posted image
jesi li mu davala bananuuser posted image ona je dobra kod proljeva. Ni moj nije htio tu neku posebnu hranu,jeo je uglavnom banane,cokoladu tamnu,hljeb i davala sam mu prolife. proci ce to aBd od enterufurila brzo. 


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: proljev :/
1.2.2012 12:38:04   
damma
dajem mu ibanane, i one su mu dosadile. sa svim je ocejfio. jutros je imo posljednju stolicu oko 9 pa sad oko 12 dvaput. malo je prorijedio broj stolica. 

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: proljev
9.2.2012 11:37:40   
felix
evo nas od jutros, proceralo dobio proliv znal neko koliko puta ide kesica na dan linexs baby .Ja zaboravila koliko puta smijem dat ?
Skoro sam nasla al sam zaboravila upustvo . Sasula sam kesicu u malo caja da sve odma popije i popio je .

(odgovor članu mamaMi)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: proljev
9.2.2012 11:52:11   
chuci
evo nađoh na internetu piše
''''''''djeca 2-12 godina
1 vrećica 1-2 puta na dan''''''''
znači ne smije više od 2 kesice dnevno

samo googlni linex baby i dat će ti link na kojem imaš upute za upotrebu

i piše da ne smije u vruć napitak. samo u hladan da se ne unište neki dobri sastojci

< Poruku je uredio chuci -- 9.2.2012 11:53:44 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: proljev
23.2.2012 15:02:17   
felix
moj anel od jutros dobio porijetke stolice, bas sam se bila prepala kad je kakio ja u pempu ono cudna stolicauser posted image kako da opišem ko, puding szusnuto ma prije bi rekla ko zele po pempi hoda prozirna kaka , user posted image inace on je na dijeti.....I DA RASTEZLJIVA JE (joj a što ga i ja opisa)user posted image
Mada mi ped. rece ako je pojeo nesto šta mu nije pasalo, da mora to ikakiti .
Osipa ima po koja tackica po nogama .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: proljev
25.2.2012 12:23:18   
selebriti
Moja djevojcica sinoc dobila proljev. Pred spavanje havarija...Pa onda oko 5 ujutro isto i evo popodne je ko mala blaza havarija.
Najela se dosta rize, sa sluzi onom, .. i eno sam je stavila da spava.
Pila je i dosta vode.
Nadam se da ce stati do veceras.
Sta mi je najbolje dati ak ne stane - Linex baby?

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: proljev
25.2.2012 13:10:11   
Rabi
Ej maco u sustini najbitnije ti je da vodis racuna o tecnosti. Da ne dehidrira, jer oni vrlo brzo gube tecnostuser posted image Da je svakih 5 min. pojis cajem(majcina dusica, sipurak) i to 1-2 gutljaja!
Dijetalna ishrana maksimalno: rizina sluz, neslano kuhani krompir, grisini, banana, dvopek....I mozes joj uvesti linex da jaca crijevnu floruuser posted image

Ona nema turu?
Vjerovatni je nesto brzo prolazno, ali svakako posle prestanka proljeva morate biti na dijetii tri danauser posted image
Kod nas je bila salmonela i norovirus pa je trajalo jako dugouser posted image
Neki su mi preporucivali i onu kokosiju supicu u kesici, ali nam nije pomoglo! Na kraju nas je spasila makrovita sa svojim satojcimauser posted image HB!!!!

< Poruku je uredio Rabi -- 25.2.2012 13:12:11 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: proljev
25.2.2012 13:14:13   
Amani12
Sele evo Rabi ti sve rece.

Nadam se da ce to vec danas biti bolje,ali svakako nastavite s dijetom.
I da,pored linexa uzmi i prolife.

Ljubimo E user posted image



_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: proljev
25.2.2012 13:16:36   
selebriti
Hvala Rabi i Amani user posted image

Nema turu.

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: proljev
8.4.2012 15:41:41   
malenaa
cao drage moje... ja danas nemam nista lijepo za napisati, mali mi je bolestan... citavu noc smo budni uplakani, bili u hitnoj... danas oprezni pratimo svaki njegov pokret.
naime... zaspao je i u 2 sata se budi stenje vristi... prebacimo ga kod nas, i on poceo nekontrolisano da povraca trese se,okrece ocima, gluho bilo... pomislila sam da gubim dijete na rukama :((((( nenormalni pokreti djeteta i jecaji... temp mu bila 37.7... uz to je odmah poceo i da ima proljev koji u zivptu nisam vidjela, da prostite prsti na sve strane. odmah smo otisli u hitnu..izvadili nalaze leukociti su mu 14,5... dobili tecnost za rehidrataciju linex i pro life... tokom noci opet je povracao,imao proljev...ali smo bili sprisebniji pa je i spavao malo... rasla je temp na 38.5 pa je i dalsi uzeo. od jutros je bolje ali malaxav jede samo kiflice,suhi keks evo sad ce i rizu...
uzasna sam... placem kao nikad, bio je bolestan hiljadu puta ali ovo sinoc mi je bilo uzasno za gledati... pogotovo ovi grozni slucajevi za meningitisom odmah mi je gluho bilo to palo na pamet. testirala sam mu vrat,zile sve ok hvala bogu... veceras idemo opet nalaze u hitnu vaditi ako se ne snize leukociti dat ce mu antibiotik, a i infuziju ako nastavi proljev,,,
zene moje drage... samo zdravlje, njihov osmijeh,,,radost... ovo je vise nenormalno kakvi virusi i bolesti kruze...
pretuzna sam :((


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: proljev
8.4.2012 18:05:25   
Amani12
Malena moja user posted image user posted image user posted image

Ljubi mi divnog djecaka i da nam cim prije ozdravi.

Pretpostavljam da je i kod vas ova stomacna viroza.

Nas je popustilo konacno prije par dana,sest dana smo se mucili s proljevom i turom.

Iscrpljujuceje strasno,moj djecak je za tih sest dana smrsao kilogram.

Daji mu taj linex,prolife,rehidramin i naravno dijetalna ishrana.
Ako ne bude linex pomagao,ukljuci i enterofuril,dosta je ucinkovitiji.
Dosta sipurka nek pije,bitno je da ne dehidrira,jer je strasno iscrpljujuce.

Nas je prva tri dana temperaturaa slomila,bukvalno nisam nikako spavala,jer je on inace sklon visokoj
turi koju je nemoguce skinuti.

Cepici nisu dolazili u obzir,zbog jako cestih proljeva,a ni sirupi nisu ucinkoviti,pa sam ja stavljala razne oblogice i tako'odrzavala' turu na 38,jer ispod nije padala.

Nemoj mi se sikirati duso,znam kako je ali glavu gore,budi jaka zbog svoje male mrvice u pupi i zbog svog velikog djecaka.

Ako kako mogu pomoci tu sam...

Evo jedan najveci user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: proljev
8.4.2012 18:49:05   
malenaa
ljubavi moja hvala ti mnogo na podrsci... sjetila sam te se danas majke mi :(
pati se skroz... evo sad odosmo opet ponoviti u hitnoj nalaze i infuziju da primi, jer nece nista vise da stavi usta... bas je malaksao... i ima proljev manji ali ima...
ljubim te mnogo hvala ti
ljubi i ti princa svog

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: proljev
18.5.2012 11:46:45   
bombina
pomooc....moja A ima upalu grla,imala temp dva tri dana,vise nema hB,ali evo od jutros ima proljevuser posted image da li je moguce da je reakcija na antibiotik ili...???a nista nece da stavi u usta ni pomocu trikova,bojim se da skroz ne oslabi....

_____________________________

AMINA-15.2.2011. rodila se mamina princeza

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: proljev
18.5.2012 12:02:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bombina

pomooc....moja A ima upalu grla,imala temp dva tri dana,vise nema hB,ali evo od jutros ima proljevuser posted image da li je moguce da je reakcija na antibiotik ili...???a nista nece da stavi u usta ni pomocu trikova,bojim se da skroz ne oslabi....


koji je antibiotik u pitanju bio...
moguće je da je isti ''kriv'' za porljev'''
a isto tako može biti i virusni proljev nevezan za antibiotik...jer nejelo nisma siguran jel u vezi upale grla il virusnoga porljeva što mu je jedna od karakteristika
u oba slučaja uvedite prolife, linex da ga sanirate...
mlijeko izbacite, ako jede hapu AD kupite humana adaptirano s aokusom banane porbiotik za zamjenu...


i nemoj se previše bojati da '' ne oslabi''...može se svakako desiti da dijete oslabi...ali vjeruj oni to po ozdravljenju brzo i vrate...
hrana nije prioritete la tečnost jeste...čaj od majčine dušicem šipurka itd nek vam bude prioritet

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: proljev
18.5.2012 12:41:53   
bombina
panklav sirup je u pitanju...malena i sad doji,mlijeko nece nikako,al to je sad problem za sebeuser posted image u svakom slucaju hvala na odgovoru...

_____________________________

AMINA-15.2.2011. rodila se mamina princeza

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: proljev
18.5.2012 12:45:21   
Hanady RR
uključite vi linex, porlife...
možeš i u konsultaciji sa pedijatrom...
iščitaj upustvo entibiotika često unat njega zna pisti ( kao u ospemnu čini mi se) da se preporučuje uzimanje porbiotika uz korištenje njega

sretno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: proljev
18.5.2012 12:48:12   
djoisa
i moj mali je pio panklav sirup i dobio je proljev od njega, ali pedijatar je rekao da ce se to desiti, preporucio je i baby linex u slucaju proljeva,...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: proljev
18.5.2012 14:06:16   
Alma_27
baby linex je nama dobar za duze staze a prolife brze pomogne. mala bebica moze uzeti pola a malo veca citavu kapsulu.

i ako i sutra bude proljev, moras je voditi ljekaru. nama je sestra u DZ reekla da se zbog proljeva u svakoj stolici moramo javiti ljekaru

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: proljev
13.6.2012 16:56:58   
idana_85
mi imamo proljev od subote poslijepodne. prije toga smo dobili temperaturu 40.6,jedva smo je skinuli. sada proljev nas muci danima,skoro svako sat vremena. sinoc smo bili na infektologiji (kao i u petak), dobio infuziju, pijemo enterofuril, prolife, dijetalna hrana...nista ne pomaze...malo se od infuzije oporavio,evo mashallah spava tri sata i ne trazi da ide u wc, ne budi se...valjda ce biti dobro luda sam vise.

Molim vas da mi napisete sta smije jesti,od sinoc trazi da jede,gladan je,a ne znam sta da mu dam. davala sam mu rize kuhane slane, krompir kuhan slan, supa pileca, iskuhala puretine rize i krompirica pa mu to malo zadrobim,jede bananu,slabo hoce grisini,pije caj od sipurka,davali smo mu danas i kole...vise ne znam sta da radim

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *