|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 0:44:51   
Anoniman
user posted image user posted image ena to se traži user posted image user posted image .... mislim taj domet user posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 9:22:23   
Nedi
Eh sad kako da znam da je sa našom ćunom sve u redu???? Sad sam se zadaverala opet....ima li gdje slika malih ćuna pa da to rastabirim? Kako da znam kako treba izgledatiuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 9:23:01   
Nedi
PS Mi nemamo problema sa dometom...uh....kako baca na sve strane

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 10:29:40   
Anoniman
Nedi vrlo teško.
Ja sam već pisala da kod B ćuna izgleda sasvim "normalno". Dr. na izgled nije ništa ni posumnjao i krenuo ga sunetiti (skinuli ga, stavio mu kaiš, namazali rivanolom......kad....paf).

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 10:48:22   
Nedi
ufffff....sad sam opet u brigama....

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 10:48:39   
Anoniman
Enisa znaš da sam i ja imala taj problem, kad mi je ona dr. rekla da mora A ponovo na operaciju, pisala sam o tome na temi "odnos ljekar-roditelj" ...način na koji je ona meni to saopštila je bio katastrofalan prezirem je i dan danas...Kada smo otišli jednom privatniku rekao nam je da je to zbog toga što je beba bila deblja da to nije ništa strašno i da će s vremenom i razvojem djeteta samo izaći.


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 10:56:56   
Anoniman
Nedi ma nemoj brinuti, do sada bi ste vjerovatno skontali...

Joooooj breskva sjećam se.... a to za saopštavanje.....uh znam..... meni su oduzeli 5 god. života user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 11:00:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Samo da još ovo kažem, da do ovoga vjerovatno ne bi došlo da je dijete osunećeno ranije...(raste, debelja se, još ako je takve građe da je sklono debljanju.... - idealno za uvlaćenje penisa). Kako sam danas shvatila dr. Popovića, ovo nije urođeno, ovo je sve rezultat pritiska na penis. Dakle, moj prijedlog, sunetite djecu odmah nakon 40 dana! Sad mi je tako krivo što sam slušala druge "ne sunetiti djete prije 6-og mj., jaoooooooo pa mali je, gdje će vam duša...." ali šta je tu je....

A mene je dr. E.K. napala zato što smo osunetili dijete sa 4 mj. kao trebali smo sa 1 god. po njoj je to je nastalo zbog ranog sunećenja, mislim njena stručnost nije nikakvo mjerilo jer se pokazalo koliki je laik kad mi nije znala objasniti šta je sa djetetom nego ona će otkucati dijagnozuuser posted image pa ću ja sama da zaključim i donesem odluku- a u dijagnozi je pisalo ožiljak na penisu i ona bi ponovo da pravi ožiljakuser posted image ...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 11:32:05   
Amrino
Ja sam na internetu naisla na podatak da to moze i da bude zbog nepravilno obavljenog sunecenja...kada se skine previse kozice ili slicno...Ma nije covjek pametan.
Uglavnom...doktori su katastrofa.
Nedi- ni mi nista nismo sami skontali prije sunecenja mada sam poslije primjetila da se to "uvlaci". Posto ste vi njega vec osunetili mislim da bi primjetili d to uvlacenje jer se bas vidi.
Meni ne ide u glavu sto oni na Kosevu govore ne sunetiti prije godine dana...a ti isti doktori (citaj Dizdarevic, Zvizdic...) u svojim privatnim praksama govore da moze bez problema i obavljaju sunete i bebama od 2 mjeseca.
Enisa- zanima me zasto te posla u Bosanes i kod koga?! Pa zar nije upravo on "strucnjak" za cune?!user posted image Nema mi nimalo logike...
Sad ja drage moje...ako Bog da- kada dodje nova bebica- treba da odlucim kada uraditi sunecenje...kod koga...Vec me muka fata. user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 14.1.2010 11:36:43 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:04:40   
Anoniman
Amrino, "veliki" dr. Dizdarević radi: na Koševu, u svojoj ordinaciji na Grbavici i u BOSANESU!!!! Da me je uputio na Koševo, zdravstveno osiguranje bi mi snosilo sve troškove; u svojoj ordinaciji na Grbavici radi operacije samo u lokalnoj anesteziji a u Bosanesu bi pokupio oko 2.000 KM (operacija cca 1700 KM + noćenje bebe 180 KM), odnosno rastalio bi se sa Bosanesom. Grozno sam ljuta user posted image , a taj pokušaj sunećenja je naplatio 50 KM user posted image . Juče kad sam rekla na hirurgiji da nas je uputio na Bosanes, svi su ostali sa upitnikom iznad glave, zašto nas nije usmjerio na Koševo ali svi šute..... niko ne smije da "pobije" njegovo mišljenje osim dr. Popovića koji je indirektno pobio njegovu dijagnozu.
Ne znam amrino šta da ti kažem..... Znam samo, ako ikada budem opet imala dječaka da ću ga odmah sunetiti!!

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:06:53   
škorpija
i vjerujem da nećeš kod dizdarevićauser posted image , uf kako ga nije stid, već sam ti rekla meni je odmah bilo sumnjivo što uopšte spominje privatnu kliniku pored koševauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:08:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: škorpija

i vjerujem da nećeš kod dizdarevićauser posted image ,



Ni u ludilu!!!! Pa taman kad nikad ne bi osunetila dijete (kad ne bi imala gdje osim kod njega!!)!

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:11:24   
škorpija
i što se tiče ukopanog penisa, moj bebei kad se rodio imao je normalnu ćeunu, kako je rastao i debljao se, ona se sev više uvlačila  i samo ona kožica naboprana se vidjela. ja sma to svim govorila, mumžu, mami, svekrvi, am svi me ludom pravili, ma ne kod njihovog unuka je sve u redu, ma ekstra, a vidjela sam da ćuna nije kao kod drugih bebi dječaka. e zato se o tome ne priča, čuj da nešto nije ur edu s ćunom, mm se ljuti kad god to spomenem kao da je ćuna nešto sveto i nemoj pričati loše o njoj da te ne čujeuser posted image . uf karikiram, al fakat je tako,  mi idemo u pon na pregled u sanasu, al problem je što obični pedijatri uopšte ne znaju prepoznati ukopani penis, i to se sazna tek kad dođe na sto kod hirurga, tako da ne vjerujem da ćemo išta novo saznati do samo suneta

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:12:54   
lilix
jedan savjet mamicama koje imaju muškiće; malac od mog djevera je sunećen sa 9 mjeseci, ostavljen mu višak kožice zbog tog "poluukopanog penisa"; na kraju se ispostavilo da je kod njega ćunica uredu ali da je zbog nepravilnog nošenja ćunica tada bila malo uvučena; naime jetrva je njega non-stop nosala na kuku, jedna nogica joj bude na stomaku jedna na leđima, a on sjedi na kuku, valjda sam vam dobro objasnila; i kad su ga nosili na kontrolu dr. to vidio i pitao je li ga inače tako nose - posljedica moraće ponovo na sunećenje
ako neko ima običaj tako da nosa bebe da zna da nije poželjno

a što se tiče sunećenja i ja ako budem opet imala dječaka, aBd opet bi ga rano osunetila


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:19:27   
Anoniman
Lilix pisala sam ja i o tome.
I ja sam svog dječaka tako nosila, pa još + pelena + bodi + štrample + široki povoj + hodalica = užas!!!! Tek sad kad razmislim, stalno je jadan imao pritisak dole, stalno stisnut.....
Ja već od danas svog držim golog, samo kad ide spavati stavim pelenu user posted image

(odgovor članu lilix)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:20:07   
Amrino
A kako drugacije da ga nosam?!user posted image
Pa kad nesto skontam ja sam Hamzu uvijek nosala onako da ga rukom drzim izmedju nogu...Oblacila mu bodije, stramplice...ali halo? pa nije cuna....ne znam ni ja sta...
Kako kod drugih djecaka koji takodje nose to isto- sve ok?!
Ma meni nista nije jasno...user posted image
Sto se Dizdarevica tice- bas si me sokirala!Sram ga bilo!
MM i ja smo bili odusevljeni nakon pregleda kod njega...hem nas je fino "rasteretio" i rekao da je to sve ok...fino nas primio...pregledao ga...i - nije htio NISTA da naplati?! user posted image
A sto se pedijatara tice...nemam komentara...Pa za sta oni sluze ebote...nista zivo oni ne mogu da "prepoznaju" "utvrde"....?Mislim...radi taj posao par decenija, svaki dan pregledas djecu i ne primjecujes takve stvari?! user posted image


Vidite li vi meni ove silne upitnike iznad glave?¨! user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:21:20   
ena23
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Amrino, "veliki" dr. Dizdarević radi: na Koševu, u svojoj ordinaciji na Grbavici i u BOSANESU!!!! Da me je uputio na Koševo, zdravstveno osiguranje bi mi snosilo sve troškove; u svojoj ordinaciji na Grbavici radi operacije samo u lokalnoj anesteziji a u Bosanesu bi pokupio oko 2.000 KM (operacija cca 1700 KM + noćenje bebe 180 KM), odnosno rastalio bi se sa Bosanesom. Grozno sam ljuta user posted image , a taj pokušaj sunećenja je naplatio 50 KM user posted image .


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Majka mu stara do kad vise trpit ovo? Hocel ova nasa drzava ikada postati normalna???? Joj mogu mislit kako ti je enisa a sta drugo reci nego zelim ti sav sabur ovog svijeta...

bice cuna u redu aBd, samo hvala dragom Bogu pa si otisla i po drugo i trece misljenje...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:24:33   
Anoniman
Amrino, kod nas nema više takvog nosanja, samo okrenutog prema van, guza na kuku. Ma nosit ću ga i na glavi naredna 2 mj. samo da ćuna izađe i da sve bude ok.
A što se tvog Hamze tiče, moje mišljenje je da je to sve u redu i da će vremenom ta kožica nestati (kako ćuna bude rasla), rekoh ti da je i kod mog brata valjda tako bilo i sad sve ok.

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:35:26   
Amrino
Ma hajde dok su manji pa se mogu nosati svakako...ali ja njega sad fakat mogu nosati jedino ako mi sjedi na kuku user posted image  user posted image
Ma ne znam ni sama draga...I ja sve kontam da ce aBd biti ok...ali eto i mi cemo se potruditi da uradimo sta je do nas...Nema vise bodija, stramplica...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:52:59   
DM
JOOOOOOOOOOOJ! Više vala i ćune! Imam 3 u kući i polomiše meuser posted image user posted image user posted image user posted image Prvog smo osunetili kad je imao 25 dana,a drugog u 2.mj! Prvog sunetio dr.Hadžihasanović,a drugog dr. Dervišević!Žene drage, ćune identične,ja imam problem da im se ona kožica na penisu slijepi za testise i ako malo "Zapostavim" odmah se zacrveni i "mama češka me ćuna"-temeljito operem,stavim bivacin prah i sve ok! Mm primjetio da ljeti,dok nosi bokserice i šorc(dakle bez štrampli) nema problema(skaka u pravu),a i mama me ruži,što mu ne oblačim duge gaće zimi umjesto štrampli(mada je ona odgojila 2 curice)i šta god da radim oko ćune -ruži!Heej,pa valjda znam nakon ovolikog iskustva! E sad ,zaova svog sina sunetila u sanasi kad je imao 2 mj,i u nj ćuna totalno drugaćija!Čak i nakon suneta -samo viriuser posted image Svekrvin zaključak:Benjo(zaovin mali)osunećčen premalo, a moj S. previše-ma da izludiš!
Na kraju zaključak:i u Benje i u S. ćune su normalne,Benjo sada ima 5 god. i još je uvijek malo puniji dječak i ćuna se normalno vidi,S.Ima 4,5 god i nj ćuna je normalna(ponekad češkauser posted image user posted image user posted image user posted image )ali to je jednostavno takva građa,jer vidim da ima dovoljno kožice kad  mu se nekad diuser posted image ,obično na spavanju!
Amrino,ne brini doći će to na svoje-ovako dug post je da vam što bolje prezentiram svoja iskustva,da ne pričam "iz have"!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:53:27   
Amrino
Sad pricam sa MM zabrinuta...sta cu djetetu oblaciti ako ne mogu bodije i stramplice a moj dragi mi dade dva extra savjeta (za napovjerovati user posted image )- da mu kupimo bodije za dva- tri broja vece i da svim stramplicama razrezem onaj dio izmedju nogu. user posted image user posted image user posted image
Nekad  ovi muskarci izvale koju pametnu kad najmanje ocekujes user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:55:36   
Amrino
Hvala doublemum user posted image user posted image user posted image !
I kod mene aBd za dva mjeseca stize i treca cuna user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:57:14   
škorpija
bravo za mužauser posted image , inače mi smo uvijek korisitili veće bodije, a štrample mu oblačim samo van kad idemo, ja uvijek kontam što meni smeta i što mene srkleti da smeta i bebijuuser posted image
a kad spava danju, sve mu skinem, samo u bodiju ostane i to ga raskopčan između nogu, opet kontajući da ni ja ne bih mogla spavati u full opremiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:58:12   
DM
Ma na mom bodiji vise(rukavi zbog toga zavraćeni)aa pelene sada nosi 5 pampers!Od kad se lomim da počne nositi pamučne,a nikako da" opalim"!
Pa znaju oni šta je za ćuser posted image najbolje!user posted image user posted image user posted image (da se malo i nasmijemo u silnoj muci)
By the way-nas su svi pravili budalama što ih tako male sunetimo(enisa reče-ne bi ništa bilo da ga je prije osunetila)čak i pedijatar!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ukopan/skriven penis
14.1.2010 12:58:38   
škorpija
i da zaboravih vam reći, kaže moja nana, da ako beba ima uvučenu (malu) ćunu da će i druga biti muško, kao ostalo materijala i za braceuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *