|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
12.3.2013 21:55:43   
Idina mama
Vlaga na zidovima nastaje jer su zidovi hladni i para se kondenzuje na njima. Mozete se rijesiti vlage ako i samo ako "utoplite" kucu izvana. Dakle, toplotna izolacija kuce i to najbolje sto moze. Niposto stedjeti na tome. Novac investiran u toplotnu izolaciju nadonadice se ustedom na novcu za grijanje.
Voda na prozorskim staklima nastaje iz istog razloga. Prozori (stakla) nisu toplotno izolovani i stakla su hladna, pa se para na njima kondenzuje. Prozori bi se trebali zamijeniti prozorima sa toplotno izolovanim staklima. Najmanje dvostruka stakla.

Mi smo stanovali u stanu od 70 m2 u kuci koja nije bila dobro izolovana i imali smo probleme sa vlagom.
Sada zivimo u kuci sa 170 m2 i trosimo upola manje plina za grijanje, a grijemo citavu kucu i toplu vodu zagrijavamo na plin. Prozori su namsa trostrukim staklima i ne zalimo pare koje smo ulozili u njih.

Za one koji ne mogu nista promijeniti vazno je da shavitite da morate redovno prozracivati. Sve prozore sirom otvoriti barem dva puta na dan i drzati ih tako otvorene taman toliko da se sav zrak u stanu izmjeni, ali paziti da se zidovi i namjestaj ne ohlade jer ce to izazvati povecane troskove grijanja. Dakle, 5-10 minuta zavisno od temepreture vani drzati prozore sirom otvorene. Sto cesce to bolje.
Narocito je vazno da zracute kucu ako imate nove prozore koji nikako ne propustaju zrak.

I jos nesto: novi prozori + zidovi bez izolacije = vlaga, vlaga i vlaga.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
12.3.2013 21:58:57   
draguljče
Već sam pisala, ja plijesam sa fuga skidam izbjeljivačem. Doduše nema puno, samo na vanjskom zidu kupatila, od kondenza. I to samo ispod vodokotlića. Ali gadno brate.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 77
   [Obrisana poruka]
14.3.2013 22:40:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu draguljče)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
14.3.2013 22:46:00   
sultanija Hurem
kod nas nema vlage user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
14.3.2013 22:51:34   
MicoTico
Hurema, dobro nam došlauser posted image

Nama one cerasit tablete ništa nisu pomogle. Kupili smo el. sakupljač u Dormeo i prezadovljni. neku noć 2 litre skupiouser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu sultanija Hurem)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 10:28:55   
bebaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Hurema, dobro nam došlauser posted image

Nama one cerasit tablete ništa nisu pomogle. Kupili smo el. sakupljač u Dormeo i prezadovljni. neku noć 2 litre skupiouser posted image

molim te koliko kosta...mi nsmo uselili u nov stan prosle godine i na sati vlaznost stalno pokazuje vise no sto je po propisima dozvoljeno...valjda nova zgrada pa se još nije rasušila...user posted image jako me interesuje...javi please

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 11:32:13   
shpagica
Sad je na akciji 139 snižen 60% što je super cijena, jer smo mi svoj (vjerovatno jači od ovog dormeovog al nema veze ista je funkcija) platili prije 3 god 600KM user posted image

a morali smo zbog curice, ne daj mi Bože bronhitisa ili čega sličnog, vlaga u stanu je ubistvena stvar!

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 11:33:36   
MicoTico
bebaa, kupili ga u Dormeo prodavnici. Mi smo prezadovoljni. Uopšte nema više kondenza na prozorima, a mali je potrošač struje.
Na akciji je bio prije 20 dana , 60% snižen. Platili ga 139 KM.
Evo, to je taj
http://www.topshop.ba/dormeo/dormeo-humor-sakupljac-vlage.html

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 11:35:42   
DM
Kod nas se vlaga pojavljuje po čoškovimauser posted image
POmaže li i za to dormeo?

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 11:39:44   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: doublemum

Kod nas se vlaga pojavljuje po čoškovimauser posted image
POmaže li i za to dormeo?

I kod mene isto i to jedino u dječijoj sobiuser posted image . Od kako smo kupili ovaj odvlaživač nije se vratila vlaga - zidovi suviuser posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 11:44:13   
lady_bubamara
Mico tico gdje si uzela taj odvlaživač u Banjaluci? Ne da mi se sada čitati svaki post da bih provalila pa hajd samo napiši.. Kod nas soba puna vlage što po ćoškovima al što nam se plafon crni od vlage i to odjednom se pojavilo a sad za mjesec dana bi trebali da krečimo pred dolazak bebice pa bi mi dobro došlo nešto protiv vlage... Koliko to košta

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 11:47:21   
MicoTico
Ninulina, platili smo 139 KM, u Merkatoru - Dormeova prodavnica, odmah do Modiane.

Jedina mana je što me sad iz Dormea non-stop zovu i nude nešto na akcijiuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 11:49:26   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Ninulina, platili smo 139 KM, u Merkatoru - Dormeova prodavnica, odmah do Modiane.

Jedina mana je što me sad iz Dormea non-stop zovu i nude nešto na akciji[sm=smiley36.gif]


ajooooooj znam moju rodicu smoriše od kako je kupila onaj njihov madrac user posted image

hvala ti draga znam gdje je to , odlično

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 11:55:57   
Vinetu
Mi smo nedavno kupili Ceresit "kuglu"- zove se "Stop vlazi" i zasada funkcioniše. Ne biste vjerovali koliko se vlage nakupi za nekoliko dana. Košta oko 10 KM u Peny plus prodavnici. Muž mi reče da ih ima i u Merkatoru ali su mnooogo skuplje.
http://www.stopvlazi.henkel.hr/ceresit-stop-vlazi-micro/

< Poruku je uredio Vinetu -- 30.3.2013 11:56:40 >

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 12:05:46   
MicoTico
Meni ovaj cerasit ništa nije pomogaouser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 12:13:56   
Vinetu
Mi smo ove zime dva puta morali izmicati ormare i čistiti i krečiti zidove, tj. otkako smo stavili nove prozore ukupno tri čiščenja. Nedavno smo kupili ovu kuglu i zaista kupi veoma mnogo vode. Nekada se voda ujutro slijevala niz prozore, a sada vidim tek nekoliko kapljica. Pravi test ćemo valjda imati naredne zime, jer sada sigurno djeluje i ova zaštita na zidovima, pa se možda sve zasluge ne mogu ni pripisati ovoj kugli. Soba u kojoj ima najviše vlage, je na samom čošku zgrade, a kako smo na posljednjem spratu to znači da su plafon i dva zida izloženi najvećem "udaru". Baš ta soba je dječija : ( tako da se stalno hvatamo u koštac sa vlagom. Ako kugla ne bude djelovala dugoročno, ni nama ne gine kupovina nekog većeg i skupljeg odvlaživača.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 12:17:49   
MicoTico
Ma i ja kontam da ću efekte ovog svog dormea vidjeti tek iduće zime. Ipak sad nije toliko hladno, češće se vjetre prostorije, manja se kondenzacija pravi nego kad "upeče" minus.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 12:19:43   
lady_bubamara
Kod nas je soba odvratna, dragi i ja prošle godine kada smo se uzeli okrečimo sebi sobu u narandžasto sa žutim nijansama i nađemo još i žute zavjese i sve tako ukombinujemo a nakon dva mjeseca odjednom je počelo naglo izbijati , doduše u toj sobi je uvijek bilo vlage ali samo na par mjesta nekoliko onih mrljica al zato sad plafon i ćoškovi fuj fuj! No , moj svekar je inžinjer šumarstva i kaže da to neko drvo koje se naslanja nama na kuću baš na strani gdje nam je prozor od sobe izaziva vlagu pa su on i muž odlučili da ga sad posjeku.. Mada ja opet sam za to da kupimo neko sredstvo protiv vlage , možda ipak ne bude do drveta... user posted image

< Poruku je uredio ninulina -- 30.3.2013 12:21:02 >

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 12:27:29   
smajli80

IZVORNA PORUKA: ninulina

Kod nas je soba odvratna, dragi i ja prošle godine kada smo se uzeli okrečimo sebi sobu u narandžasto sa žutim nijansama i nađemo još i žute zavjese i sve tako ukombinujemo a nakon dva mjeseca odjednom je počelo naglo izbijati , doduše u toj sobi je uvijek bilo vlage ali samo na par mjesta nekoliko onih mrljica al zato sad plafon i ćoškovi fuj fuj! No , moj svekar je inžinjer šumarstva i od sobkaže da to neko drvo koje se naslanja nama na kuću baš na strani gdje nam je prozor e izaziva vlagu pa su on i muž odlučili da ga sad posjeku.. Mada ja opet sam za to da kupimo neko sredstvo protiv vlage , možda ipak ne bude do drveta... user posted image


Ima i do ovoga.Kod moje sveki na selu kuća je bila puuna vlage-biti se nije moglo.Međutim oko kuće bilo je jako puno zelenila-tj drveća i loza naslonjena uz kuću.
Otkao su isjekli drveće i lozu u kući više nema vlage jer je sunce doprlo do zidova i isušilo je.
E sad to je malo starija kuća i nema izolacije već je gola cigla.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 12:37:41   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: smajli80


IZVORNA PORUKA: ninulina

Kod nas je soba odvratna, dragi i ja prošle godine kada smo se uzeli okrečimo sebi sobu u narandžasto sa žutim nijansama i nađemo još i žute zavjese i sve tako ukombinujemo a nakon dva mjeseca odjednom je počelo naglo izbijati , doduše u toj sobi je uvijek bilo vlage ali samo na par mjesta nekoliko onih mrljica al zato sad plafon i ćoškovi fuj fuj! No , moj svekar je inžinjer šumarstva i od sobkaže da to neko drvo koje se naslanja nama na kuću baš na strani gdje nam je prozor e izaziva vlagu pa su on i muž odlučili da ga sad posjeku.. Mada ja opet sam za to da kupimo neko sredstvo protiv vlage , možda ipak ne bude do drveta... user posted image


Ima i do ovoga.Kod moje sveki na selu kuća je bila puuna vlage-biti se nije moglo.Međutim oko kuće bilo je jako puno zelenila-tj drveća i loza naslonjena uz kuću.
Otkao su isjekli drveće i lozu u kući više nema vlage jer je sunce doprlo do zidova i isušilo je.
E sad to je malo starija kuća i nema izolacije već je gola cigla.


ni u našu sobu ne dopire sunčev zrak , ima to jedno drvo naslonjeno na taj dio i pored njega još jedno drvo a čini mi se da muž reče da kod nas izolacija nije dobro postavljena da su majstori nešto zeznuli kada su radili kuću...

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
30.3.2013 22:09:29   
bebaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico

bebaa, kupili ga u Dormeo prodavnici. Mi smo prezadovoljni. Uopšte nema više kondenza na prozorima, a mali je potrošač struje.
Na akciji je bio prije 20 dana , 60% snižen. Platili ga 139 KM.
Evo, to je taj
http://www.topshop.ba/dormeo/dormeo-humor-sakupljac-vlage.html

puno ti hvala na informaciji,ja i mm upravo razmatramo tu investiciju jer smo otisli na ovu stranicu i procitali izmedju ostalog i da je pogodan za one sa alergijama i problemima sa resp.organima a beba nam bas ima bronhitis na alergijskoj bazi i AD pa da se pripremimo za sledecu zimu...opuser posted image et hvala...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
31.3.2013 22:18:39   
bebaa
bila u importaneu i kupila...super stvar...radi ko ludo...ima i garanciju 1 god...hvala na savjetu...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
1.4.2013 9:37:34   
henna ze
ee super da konačno ima i kod nas..prva sljedeća investicija

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
14.5.2013 17:33:26   
Almaa
Evo citam jer imam ist problem u stanu, vlaga katastrofa... Eh, htjela bih investirati u Dormeov odvlazivac jer za izolaciju zidova nemamo love trenutno, pa da cujem cure kako vam je radio ovih dana kada su padale kise i kada je bilo vlage? Isplati li se investicija?

_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
14.5.2013 17:41:22   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Almaa

Evo citam jer imam ist problem u stanu, vlaga katastrofa... Eh, htjela bih investirati u Dormeov odvlazivac jer za izolaciju zidova nemamo love trenutno, pa da cujem cure kako vam je radio ovih dana kada su padale kise i kada je bilo vlage? Isplati li se investicija?

mi ga nismo sad koristili čak nam je i prozor non stop otvoren na kip...ali kad smo ga kupili pa do kraja zime je znao izvući i do dvije posude za 24 h...i budu suhi prozori a i zagrijava se prostorija sa istim...meni je super...to je moje mišljenje i čak sam znala naveče prostrijet veš na žicu i staviti u hodnik i upaliti ovo i do ujutro veš suh...a nema vlege u zraku...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Almaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *