|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
9.10.2014 21:44:39   
fudi
Drage moje kupite maku prah i pijte zajedno sa mužem ja nisam pila samo mjesec i nakon pet god.user posted image

(odgovor članu Riba)
Neposredna veza do poruke: 1001
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
9.10.2014 23:34:06   
banovici
gdje se moze kupiti taj maku prah user posted image

(odgovor članu fudi)
Neposredna veza do poruke: 1002
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
30.10.2014 14:00:10   
lala88
zdravo djevojke
nova sam na forumu i citajuci vase komentare pala sam u depresiju, ja i muz tek prvi put pokusavamo da dobijemo user posted image pa me zanima jel ikome uspjelo od prvi put? bila sam kod ginekologa prije 10 dana rekao je da je sve ok i da pravimo bebu i da se opustimo. Tacno na dan ovulacije, nakon pucanje folikula (tacno znam kad je ovulacija po sluzi i po jakom bolu u stomaku) mi smo poceli sa mukotrpnim radom user posted image i nadam se da ce 10 dana biti user posted image . A vi me obradujte da ima onih koji su uspjeli prvi mjesec, pozz user posted image

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 1003
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
30.10.2014 15:07:56   
mimi_2in1
Lala evo da ti se ja javim, nije nam bas uspjelo iz prvog puta, tj prvog mjeseca al jeste veoma brzo...mozda neka 2-3 mjeseca, nisam bas sigurna. Jos oboje imamo nekih manjih problema, kod mene policistican jajnik, kod mm suzen kanal, i uvrnut..tako nesto...pa smo mislili da ce potrajati. Iskreno mi nismo bas ganjali plodne dane, nismo jednostavno htjeli da nam to bude neko moranje. Druzili smo se kad smo mogli i kad smo htjeli. Nekad svaki dan, nekad po jednom sedmicno..i eto...moj savjet ti je, ako nemate nikakvih problema zbog kojih morate da brinete, opustite se. Prije svega uzivajte jedno u drugom, bavite se ti "poslom" zato sto zelite a ne da biste napravili bebu. Nekako mislim da ne treba sebi odmah u pocetku navaliti stres na glavu. Nama je dr kad sam otisla pred pocetak svega rekla, do godinu moze da se desi da bebe ne bude, to nije strasno. Ako i nakon godinu ne bude nista onda idemo u pretrage.
Sretno, zelim ti da uskoro ugledas user posted image i da sve bude kako zelis i kako se nadas aBd.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 1004
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
30.10.2014 15:10:34   
malena27 RR
Draga Lala kakva depresija? Ovdje ima zena koje se 15 godina bore za bebu i nisu depresivne... nego se i dalje bore... polako, uzivaj sa svojim muzem...tek ste poceli...pa ne prave se bebe (osim kod nekih rijetkih) odmah prvu bracnu noc...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.10.2014 15:11:29 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 1005
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
30.10.2014 18:43:57   
Galicia
Kakav je to maku prah?

5 god pokusavamo, i nisam depresivna.

Sretno. user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1006
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
30.10.2014 18:55:59   
Galicia
Maca prah, a ne maku prah. Sad sma googlala.
Mozes li nam dokazati 100% da si bas od tog praha ostala trudna? Imas li dr nalaze?

http://www.vegkitchen.com/nutrition/7-top-health-benefits-of-maca/

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1007
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
1.11.2014 11:58:12   
luela
Eh ovako,pozdrav svima i prvi post cu napisati na ovoj temi u slucaju da nekome pomogne,obzirom da sam par puta znala citati postove i savjete sa ovoga foruma.Pokusavala sam skoro pa 4 godine ostati u drugom stanju.Znaci odnosi bez zastite.Mozda prvu godinu nismo nista cicali previse,ali nakon toga sam posebno pratila plodne dane,medjutim nista.Nalazi moji i njegovi svi ok.Pili smo vitamie,macinu travu itd,ali bez rezultata.Doktoi su preporucili hsg i klomifen medjutim ja se nikako nisam mogla odluciti na to obzirom da sam imala i ovulaciju i uredne hormone.Sad sam trudna skoro 5 mjeseci i desilo se zaista,ali nije suplja.kad se niko nije nadao i bez ikakvih pomagala.BIo je to i period velikog stresa(bolest u familiji)i zato nismo previse mislili na svoje probleme.Ne znam kako se to sada desilo ali sam zahvalna Bogu na tome svaki dan,jer sam zaista bila ocajna misleci da jednostavno ne mogu zatrudniti prirodno.Da li je bio problem u tome sto sam o tome previse razmisljala,ne znam,uglavnom zadnje sto smo oboje pili prije nego se desilo,a iz skroz drugih razloga,je zeolit i wheat grass u prahu.Tako da,vezano za prethodni post u Maca prahu,forumasica je pitala da li se moze dokazati da je bas to pomoglo.Ne znam kako bilo ko to moze dokazati.To su sve stvari koje podizu imunitet i ciste organizam,pri tome nisu lijekovi za sterilitet,ali je nemoguce znati sta odredjenoj osobi u odredjenom trenutku pomogne.Takodje vazno je da napomenem da mi je tek u trudnoci otkriven septum maternice.Jedan ginekolog mi je rekao da je najvjerovatnije to uzrok neostajanja u drugom stanju dok je drugi ginekolog rekao da nije.Napominjem da preko 10 godina idem na redovne minimum jednom godisnje preglede i da mi raniji ginekolozi nisu vidjeli septum te da ga nije lako ni vidjeti,ali vrijedi procitati malo na internetu oko toga i da li utice na plodnost.Eto izvinjavam se na dugom postu ali mozda nekome pomogne,i zelim vam puno srece kao i sebi da bude sve u redu do kraja i da konacno i ja drzim svoju user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1008
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
1.11.2014 18:10:33   
vanchi88
luela
OD srca ti zelim da ostatak trudnoce prodje u najboljem redu i da rodis zdravu bebu koju moras da slusas kad si je vec toliko dugo cekala:)))))
i mi smo 4godine pokusavali, kod mm sve uredno ali ja sam imala problema sa visokim prolaktinom i stitnom i dok god to nisam dovela ured trudnoce nije biloooo bez obzira sto sam uvijek imala redovne cikluse,ovulacije dokazane i ultrazvukom i trakicom simptomima takodje.
Evo jos 10ak dana i ulazimo u 9mj. :)
Citala sam a i na yutubu pratila sam pricu jedne djevojke iz amerike koja je imala septum na maternici, ostajala je trudna ali nazalost 2 trudnoce izgubila i rodi sina posle svega toga. Medjutim, rekao je njoj doktor da se beba ugnjezdila na strani maternice gdje je bolji krvotok i jedino tako opstao :) Da li si radila HSG? mislim da bi se na tome vidjelo da li i koliki je septum

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu luela)
Neposredna veza do poruke: 1009
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
1.11.2014 18:38:22   
luela
Nisam radila hsg,septum su prvi put vidjeli na pocetku trudnoce,4d ultrazvukom.Tada mi je receno da se to tesko i uoci prije trudnoce,a i da treba malo bolji ultrazvuk da bi se primjetilo,ne znam.Hormoni i brisevi su prethodno bili urednu,Meni je zasmetalo sto,ako je to jedan od uzroka neplodnosti,zasto doktori prvo ne potraze eventualno postojanje te anomalije a tek onda preporuce klomifen,jer sa takvom maternicom se razvoj jednog ploda podrobno nadgleda,a kod viseplodnih trudnoca koje mogu nastati uzimanjem klomifena,ne znam kako bi izgledalo.Uglavnom nije veliki hvala bogu i za sada se elasticno pomjera prema gore tako da bebica ima mjesta.Nadam se da ce tako i ostati.U jednom nalazu pise septum a u drugom subseptum pa ne znam tacno koji je i kakva je razlika.To se inace vrlo jednostavno laparoskopski operise ko otkrije prije trudnoce.Hvala ti na divnim zeljamauser posted image

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1010
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
5.11.2014 13:31:51   
lala88
hvala djevojke na savjetima, izgleda ovaj mjesec ništa, jer već su mi otekle grudi što je kod mene pokazatelj dolaska user posted image . Mislila sam da začeće ide lahko, jer kad sam bila prvi put na predgledu dr. me je jako iskritikovala jer nekoristima kontracepciju, glava mi je otekla od njene priče da su jedino tablete sigurne i da kako ona kaže "nije to slavina da se zavrne, pa da budeš sigurna u taj vid konracepcije" te po njemom mišljenju prelahko dolazi do trudnoće, ja sam i dalje istrajala u nekorištenju tableta već smo koristila prirodnu kontracepciju i sad kad odlučim da pravima user posted image to je odjedmom tako teško. Zboga toga su nastale moje dileme. Ako doktori toliko i na sva usta upozoravaju i nagovaraju na korištenje kontacepcije, zašto onda tako teško dolazi do začeća? izvinite na dugom postu

(odgovor članu fudi)
Neposredna veza do poruke: 1011
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
5.11.2014 15:53:06   
okana
Lala88 mila ja se borim sa neplodnošću 4 i po godine, pa ne odustajem. Molim te nemoj ni ti tako biti pesimista. Zašto neko odmah dobije bebicu, a neko mora proći kroz metode potpomognute to samo zna dragi Bog. Molim te uživaj u ljubavi sa mužem, ukoliko nakon godinu dana odnosa ne dođe do trudnoće onda pravac doktoru. Grlim jako i navijam da ti vještica ne dođe narednih 9 mjeseciuser posted image

_____________________________

JA OK, MM OAS
07/13 Inseminacija Beta 0 :(
06/14 ICSI odgođen transfer :(
08/2014 FET vraćene dvije blastociste Beta 0 :(

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 1012
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
5.11.2014 20:11:00   
edith
I ja i muž pukušavamop već 13 mjeseci. Već sam jednom bila user posted image ali imala spontani u 7 sedmici, prije 3,5 mjeseca. Danas trebam dobiti user posted image i nadam se da neću idućih bar 8 mjeseci. Sretno svim trudilicama user posted image

(odgovor članu okana)
Neposredna veza do poruke: 1013
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
11.11.2014 15:15:08   
lala88
zdravo djevojke, nesto ste mi slabo aktivne, sta se novo desava kod vas, kod mene jutros user posted image slabe, ali ipak vidljive. Nadam se da smo uspjeli i da nece biti problema. Izgleda sam uspjela od prvog nezasticenog odnosa. Zelim i vama da sto prije ugledate user posted image

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 1014
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
11.11.2014 16:46:12   
edith
lala88, ja ti želim sreću i da te user posted image postanu još tamnije.
ja sam kupila maka prah i pijemo ga već 4 dana, pa se nadam nekim rezultatima. ukus i miris su baš odvratni, ali ne pijuckam već odmah sve popijem i bude ok. imaju i kapsule za kupiti, malo sam se pokajala što nisam njih uzela, ali drugi put ću ako bude trebalo.

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 1015
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
11.11.2014 16:50:17   
edith

IZVORNA PORUKA: fudi

Drage moje kupite maku prah i pijte zajedno sa mužem ja nisam pila samo mjesec i nakon pet god.user posted image

fudi, koliko si dugo koristila prah? jesi ga koristila i poslije ovulacije? meni je divna teta u apoteci objasnila sa se pije cijeli ciklus, da ne utječe na trudnoću u slučaju začeća.

(odgovor članu fudi)
Neposredna veza do poruke: 1016
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
11.11.2014 18:42:49   
lala88
hvala edith prije neki dan sam na drugoj stranici procitala za Vrkuta caj, djevojka ga je jako hvalila i ostale na forumu, kazu da ciklus normalizuje i da imaju pojacanu ovulacijonu sluz, tako da tacno znaju kad je ovulacija, a mens im bude manje bolan. Preporucujem ti da malo proguglas o ovom caju, kazu da je i ugodnog mirisa i ukusa. Mnoge je hvale da i uskladjuje hormone. Pa ako ti to sto si kupila negodi probaj sa ovim, user posted image user posted image user posted image da uskoro budu user posted image

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 1017
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
11.11.2014 18:47:28   
lala88
edith jel stigla user posted image vidjela sam da je 5.11 trebala?

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 1018
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
11.11.2014 21:20:36   
edith
jeste, user posted image je stigla sa dan kašnjenja, tj. 06.11. i prošla, pa se spremam za par dana na pregled kod novog doktora. hvala za savjet za vrkutu, kupila sam ju prije par dana, mada već imam zdravac, par paketića macine trave, folacin naravno, sutra ću kupiti i selen, čitala sam da je jako pogodan za "ženske hormone". i moram ulje noćurka kupiti. ali ne pretjerujem puno ni sa čime. ne brinem puno, jer sam već uspjela zatrudnjeti, pa se nadam da ću opet. a za maku, jeste malo odvratna, ali mm i ja to eksiramo. a svakako nam je odbrambeni sistem grozan, da se malo napucamo energijom. lala88, javi nam je li user posted image potamnjelo. držim fige user posted image

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 1019
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
11.11.2014 21:51:26   
Vanja88

IZVORNA PORUKA: fudi

Drage moje kupite maku prah i pijte zajedno sa mužem ja nisam pila samo mjesec i nakon pet god.user posted image



Ja sam u martu primila tetanus nakon 10god i ostala trudna, Jel to znaci da svako ko primi to da ce ostati u drugom stanju?

(odgovor članu fudi)
Neposredna veza do poruke: 1020
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
11.11.2014 22:12:26   
edith
hehe, naravno da ne znači. neki nažalost pokušaju sve, pa opet ne ide. na sreću, takvih je malo. ali ono što je bitno da ljudi pričaju o svojim iskustvima i šta je njima pomoglo. npr. nekima macina trava ne pomaže, iako je dugo koriste. meni je pomogla jednom, nadam se da će opet, itd. uglavnom, čajevi na biljnoj bazi ne bi trabelo da štete, ali naravno, treba sa svojim doktorom razgovarati o tome. ja bih pojela i popila ne znam ni ja šta, ako postoji nada... nekima pomogne, nekima ne, ali nije zgoreg pokušati.

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 1021
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
11.11.2014 22:24:31   
Vanja88
Naravno da sve vrijedi pokusati!
Ja sam koristila i macinu travu, i peruvian maca (narucivala sa interneta). Sa biljnim cajevima treba biti oprezan jer ja tvrdim da su meni hormoni podivljaji od svega toga.... 6mj klomifena takodje. Sve bez ikakvog uspjeha dok ustvari nisam otisla dr pravom i uradila nalaze sanirala sve probleme oko hormona nije ni doslo do trudnoce....

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 1022
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
11.11.2014 23:01:04   
Galicia
Samo naprijed drage. user posted image
Meni je mama nabavila macinu travu i peije nego sto sam pocela piti nadjem na netu da se ne smije piti ako imas bilo kakve ciste da nisu vodene, kao sto je kod mene slucaj. Znate li sta o ovome? Ja imam krvavu cistu.

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 1023
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
12.11.2014 10:49:19   
lala88
o cistama znam jako malo, imam i ja ciste vec 8 godina na obadvije dojke, ali neprave nikakve probleme. Dobila sam ih zbog hormonskog poremecaja (kasnilo mi 70 dana) idem na kontrole i sve je ok, a sad se bojim da ce mi praviti probleme kad dodje user posted image jer bi volila da je dojim, moram se o tome konsultovati sa doktorom. Gdje ti imas ciste, mogu li se odstraniti. Moja sestra je imala ciste na maternici ali bile su vodene i one same popoucaju.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1024
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
12.11.2014 11:03:09   
malena27 RR
Galicia, to su ustvari kod tebe tzv. cokoladne ciste...kod mene je drugarica imala i koliko znam iz njene price od cajeva nije pila macinu travu nego rusomacu i kantarion pokiseljenu u vino ili rakiju, pored hormonske terapije dabrostostonom i redovne kontrole hormonskog statusa...pored ovog problema imala je i problem sa prolaktinom a njm i dg oligoastenospermia...ali uspjela je doci prirodnim putem do trudnoce...
Je li tm radio nalaz spermograma? Mislim da bi nakon 5 godina pokusavanja definitivno trebali oboje uraditi nalaze...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *