|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr. Mehmedbasic
8.5.2008 16:14:57   
liebevoll
Mi smo se bez Klomifena trudili godinu dana, i nista. Sve ok, ali user posted image  nema! Prosli mjesec sam bila kod Mehmedbasica, on mi je dao Klomifen, pa cemo vidjeti hoce li biti nekih konkretnih rezultata... user posted image
Cekam.... user posted image , a nadam se user posted image  ili user posted image , ili oboje.....user posted image

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Dr. Mehmedbasic
8.5.2008 21:15:22   
zvončica
Draga budućamama ja bih ti preporučila da odeš u Opću bolnicu kod dr. Mašića, sigurno se nećeš pokajati...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Dr. Mehmedbasic
12.5.2008 9:10:38   
budućamama
hvala cure svima na odgovorimauser posted image user posted image user posted image
Jedino me malo buni, sabinas, kako ti je dat klomifen odmah prvi mjesec? Koliko ja znam, obično se daje nakon 6 mjeseci do godinu neuspjelih pokušajauser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Dr. Mehmedbasic
12.5.2008 14:03:41   
sabinas
IZVORNA PORUKA: budućamama

hvala cure svima na odgovorimauser posted image user posted image user posted image
Jedino me malo buni, sabinas, kako ti je dat klomifen odmah prvi mjesec? Koliko ja znam, obično se daje nakon 6 mjeseci do godinu neuspjelih pokušajauser posted image

Pa zato sto sam ja rekla da planiram trudnocu,a ona je odmah na UZV vidjela da ne dolazi do O i desni jajnik onako je malo vise slabunjav od tih anovulatornih ciklusa.Cak je,kad sam otisla prvi put na uzv nakon terapije klomifena,sumnjala da ce uspijet izazvati O,ali hvala bogu uspijelo je....Kod mene ti je u tom ciklusu (prije klomifena)bila 2-3 folikula,ali su bili nad taj dan O toliko male velicine (nisu se dovoljno razvili da bi doslo do oplodnje),da su jedva bili vidljivi...bili su tek jedva 1 mm.I imala sam dosta sekreta oko zidova maternice,koje ni ja nisam primjecivala,a jedva je i ona primjetila,ali koji je stvarao takvu ravnotezu u maternici da spermici ne bi mogli prezivjeti ni sata.user posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Dr. Mehmedbasic
12.5.2008 17:35:07   
anamarija
 Drage moje, pregledam evo forume, pa vidim da ste malo pisale o  dr. Mehmedbasicu. Ja idem u petak kod njega na HSG. Kada sam se narucila rekli su mi da je cijena 250 km.Do sada sam imala par- mogu reci neugodnih situacija kod raznoraznih doktora. Uvjek kada trebam platiti uracunaju ti jos nesto u cijenu, tako da to ne bude kao sto je na pocetku receno, vec cijena bude nesto veca. Zanima me vase iskustvo kod dr. Mehmedbasica, i dali ste platile onoliko koliko su vam na pocetku i rekli, ili ste morale jos nesto dodatno platiti?  UNAPRIJED HVALA!! 

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Dr. Mehmedbasic
12.5.2008 17:46:02   
dorotea
  E, cao i dobro dosla. Ja ti isto idem kod dr. Mehmedbasica na hsg u cetvrtak.sto se tice cijene i meni je isto prvi put da idem kod njega tako da ti ne mogu bas puno reci, samo to da su i meni rekli tu cijenu mogu ti napisati u cetvrtak sta je bilo, i koliko sam tacno platila.

(odgovor članu anamarija)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Dr. Mehmedbasic
12.5.2008 17:48:10   
dorotea
zaboravila sam te pitati, vidim i ti si iz Zenice, zasto i ti ides u sarajevo, a ne kod nekoga tu u ze?

(odgovor članu dorotea)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Dr. Mehmedbasic
12.5.2008 17:50:10   
Snjeguljica
Draga anamarija, ja sam kod Mehmedbašića išla godinama, i jedina zamjerka mi je što mu pregled traje dvije minute i ne posvećuje dovoljno pažnje pacijenticama. Valjda je to zbog posla ili zbog čega li već......?! A sve mu je, takođe postalo kao na traci, i to je jedino što me je nagnalo da potražim drugog doktora. A što se tiče HSG-a, ja sam ga radila kod njega prošlo ljeto i ne naplaćuju ništa drugo samo to, osim ako neće imati pregled ili tako nešto. Vrlo su pažljivi i ne boli, samo je malo neprijatan osjećaj, ne brini. Držim ti strahuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Veliki pozdrav za sve.

(odgovor članu anamarija)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Dr. Mehmedbasic
12.5.2008 18:06:16   
anamarija
Drage moje hvala vam na odgovorima. malo sam gledala na internetu kako se to radi, i tako sam se isprepadala kada sam procitala. Vec me sad strah, iako sam procitala da drugima nije bio bolan taj pregled.Sto se tice toga zasto sam se odlucila da to uradim u Sarajevu, malo sam se raspitivala i cula sam da je Mehmedbasic dobar, a ovde sam pitala i kod doktora Karahasana je 320 km, tako da mi je bolje kod Mehmedbasica.A i iskreno receno, nebih kod ovog drugog, da ne pisem sada o razlozima. Inace, moja doktorica ovde me vozala tako da dok sama nisam uzela stvar u svoje ruke, nebih ni ovo uradila tko zna koliko jos.Tako da sam odlucila idem privatno, a ne vise u polikliniku. Znam da je privatno skupo, bar za mene, ali toliko zelim tu trudnocu tako da cu se i ako treba i zaduziti.

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Dr. Mehmedbasic
12.5.2008 20:12:56   
liebevoll
Draga Anamarija, i ja sam prije manje od mjesec kod njega radila HSG intervenciju. Naplatice ti tacno koliko su i rekli, dobices racun, bez ikakvih dodatnih troskova. Intervencija je malo neprijatna, kao kada dobijes, pa te boli stomak, imas neki osjecas pritiska, ali kratko traje, oko 2 minute, i gotovo. Ja sam otisla skroz rasterecena, kao da idem na pregled, tako ti je najbolje. U svakom trenutku ti oni (doktor, doktorica i sestra) govore sta rade, kad ces osjetiti bol, kada pritisak, i sve. POslije malo krvaris par dana, pijes antibiotike, i to je to. SRETNO, i javi nam sta je bilo i kako si prosla!user posted image user posted image

(odgovor članu anamarija)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Dr. Mehmedbasic
13.5.2008 8:09:11   
budućamama
IZVORNA PORUKA: sabinas

IZVORNA PORUKA: budućamama

hvala cure svima na odgovorimauser posted image user posted image user posted image
Jedino me malo buni, sabinas, kako ti je dat klomifen odmah prvi mjesec? Koliko ja znam, obično se daje nakon 6 mjeseci do godinu neuspjelih pokušajauser posted image

Pa zato sto sam ja rekla da planiram trudnocu,a ona je odmah na UZV vidjela da ne dolazi do O i desni jajnik onako je malo vise slabunjav od tih anovulatornih ciklusa.Cak je,kad sam otisla prvi put na uzv nakon terapije klomifena,sumnjala da ce uspijet izazvati O,ali hvala bogu uspijelo je....Kod mene ti je u tom ciklusu (prije klomifena)bila 2-3 folikula,ali su bili nad taj dan O toliko male velicine (nisu se dovoljno razvili da bi doslo do oplodnje),da su jedva bili vidljivi...bili su tek jedva 1 mm.I imala sam dosta sekreta oko zidova maternice,koje ni ja nisam primjecivala,a jedva je i ona primjetila,ali koji je stvarao takvu ravnotezu u maternici da spermici ne bi mogli prezivjeti ni sata.user posted image


Biće da ja još uvijek nisam kandidat za klomifen, jer mi do sada niko nije rekao ništa za poremećenu funkciju jajnika(osim kad sam imala cistu, a i to je nestalo). Sigurna sam da bi mi rekli da sačekam još malo, pa onda tek da probam sa klomifenom. Ja za sada pokušavam 5 mjeseci aktivno, isključujući 4 mjeseca liječenja, tako da se furam da imam još vremena. U svakom slučaju, vidjećemo slijedeći mjesec ...
Hvala na odgovorima, stvarno si divna. Mislim da sam pročitala na temi klomifen da ti je user posted image  došla. Žao mi je, ali mi trudilice nikad ne odustajemo i zato trk na junsku listu. Sretno nam svimauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Dr. Mehmedbasic
17.5.2008 7:18:21   
anamarija
Drage moje evo i ja napokon mogu odgovoriti nesto vezano za Mehmedbasica. Bila sam jucer,i to prvi put  i mogu reci da imam samo rijeci hvale.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Iako moja dijagnoza nije bila dobra, (sto naravno nije on kriv), moram napisati da mi se jako svidio njegov odnos prema meni, i ne samo njegov vec i sestre Danijele. Od svih doktora koje sam do sada posjetila mogu napisati da do sada nisam srela takvog doktora.Vidim da su neke pisale da im se ne svidja to sto bas ne posveti neku paznju pacijentima.Neznam, ali osim sto sam vidjela da je strucnjak, jako sam bila zadovoljna  kao sto sam napisala njegovim  odnosom prema meni.a to mi je uvjek bilo jako vazno, kao sto mislim i svima vama.Kao da mi to nije bio prvi dolazak.Ostala sam jako dugo, i zaista mi je pazljivo, i detaljno odgovorio na sva pitanja koja su me zanimala.Ima nekih stvari koje ga nisam pitala, jer sam bila izgubljena i u momentu se nisam sjetila da pitam,(nesto vezano za umjetnu oplodnju, to sam vec napisala u temi- sve koje cekate IVF) ali mislim da bi mi odgovorio i na to da sam ga pitala.Eto, toliko sto se tice mog iskustva.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Dr. Mehmedbasic
21.10.2008 21:18:09   
Minchy
Zdravo,

pratim vas vec dugo vremena i zaista mi se jako dopada ovaj portal, na njemu sam nasla mnogo informacija koje su mi bile potrebne.
Ja sam prije 10 dana bila kod dr. Mehmedbasica i propisao mi je klomifen i dabroston, slijedeci korak je radjenje spermograma kod muza i moj odlazak da utvrdimo kada mi je ovulacija. Interesuje me zna li neko cijenu za pregled za utvrdjivanje dana ovulacije ? Za spermogram sam uspjela pronaci na forumu cijenu, jos me ovo interesuje. Hvala vam unaprijed i da svima nam zelim da nam se sto prije ispune zelje i da nas obraduje mnogo malih user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu matrix)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Dr. Mehmedbasic
21.10.2008 23:39:33   
bebana27
da li meni neko moze da kaze gdje Dr.Mehmedbasic radi

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Minchy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Dr. Mehmedbasic
22.10.2008 11:30:06   
Minchy
IZVORNA PORUKA: bebana27

da li meni neko moze da kaze gdje Dr.Mehmedbasic radi


On je na Grbavici, ima svoju privatnu ordinaciju, tacnije u ulici Grbavicka 6a.
Ako znas na vilsonovom gdje se nalazi slasticarna Ramis, odmah do nje je.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Dr. Mehmedbasic
23.10.2008 11:03:09   
Makica29
Minchy, folikulometrija kosta 50KM i to ukljucuje 2 ili 3 UZV, a ako budes dobila injekciju za pucanje folikula tzv.stopericu, ona je 30KM.
Sretno!

(odgovor članu Minchy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Dr. Mehmedbasic
23.10.2008 11:59:05   
Minchy
Hvala puno Makice user posted image  Sutra po prvi put pocinjem piti klomifen, pa vidjecemo. Nadam se d a ce rezultirati jednom malom user posted image user posted image  

(odgovor članu Makica29)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Dr. Mehmedbasic
23.10.2008 17:42:50   
memsi
pozdrav,ja ću se samo nadovezati na ovu temu.koliko ja znam a već dugo dugo radim na bebici,prvo se urade sve pretrage što i uključuje spermiogram muškarca pa tek onda počinje stimulacija sa klomifenom,menopurom i.t.d...neželim te prepasti ali moje iskustvo kod mehmedbašića je jako jako loše.poslije njegovog navodno urednog papa testa ja završih ni manje ni više nego na konizaciji.to je inače operacija odnosno obrezivanje vrata ili grlića maternice.neželim te prepasti ali ako je tvoje mišljenje prema njegovom radu pozitivno onda je ok.


(odgovor članu Minchy)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Dr. Mehmedbasic
23.10.2008 17:44:39   
Amelaa RR
Meni je Mehmedbasic rekao da imam PCOS i da necu moci ostati trudna normalno....to mi je rekao na prvom pregledu...i ja poslje toga nisam znala kuda da idem ....bila sam razocarana skorz...jer ipak nije mala stvar kad ti to neko kaze ,....i njemu sam isla skoro godinu dana da me nikad nije upitao za supruga zamislite vi to????Svaki mjesec sam isla gore..pratio mi ovulaciju....i poslje godinu dana lijecenja kod njega on mene pita u kojem smo mjesecu trudnoce....?? Sad smo kod dr.Zulfe Godinjaka...i covijek je odmah rekao da nece nista reci dok ne budemo oboje tu....i tako je i bilo...suprug je uradio spermatogram...a meni nije receno da imam PCOS...Uradila sam hormone i sve...i eto hvala dragom Bogu ispostavilo se i nije veliki problem kao sto je to Mehmedbasic rekao....Dr.Zulfo nam je ponovo ulio nadu....ma najbolji je a Mehmedbasic......hm...ja znam da ima dosta kojima je on pomogao.....ali eto ja mu vise ne bih isla.....


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Dr. Mehmedbasic
23.10.2008 20:20:19   
Anoniman
hm...ja vrlo lahko ostajem trudna,u citavom mjesecu samo jednom nisam pazila i taj dan odma trudna,jednom pazila pa opet-uglavnom imam troje jedno dr, do zuba-da  se mozemo kako zamjeniti-imate li kakav savjet za mene ha,ha

(odgovor članu Amelaa RR)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Dr. Mehmedbasic
23.10.2008 21:25:55   
memsi
jako je dobra stvar čuti različita mišljenja i iskustva vezana za današnje pohlepne privatne doktore.ja sam se lično naslušala nevjerovatih iskustava jednostavno da čovjek ne povjeruje.pošto sam svako malo na gak-u tako sam upoznala i dosta žena sa istom ovom problematikom kao i kod većine nas na forumu.i meni je isto rekao za poc-jajnike i rekao da neću ostati teško trudna nego samo se može desiti slučajno i da je jedina nada ivf oplodnja.ha,ha,kakav stručnjak a to mi je bio prvi pregled kod njega...ma možda je čovjek čarobnjak.možda malo ironično s moje strane ali ja sa privatnicima imam grozno iskustvo pa je zato to tako pozdravuser posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Dr. Mehmedbasic
23.10.2008 22:27:50   
Minchy
Hvala vam puno na savjejtima. Ma ja sam otisla kod njega samo iz razloga sto sam cula da je kod Godinjaka zaista tesko dobiti termin. Nije mi se cekalo dugo vremena. A svakako cu potraziti i drugo misljenje. Kod mene je sigurno dijagnoza PCOS , jer to imam odavno i razni doktori su mi to potvrdili... inace imam sve popratne simptome kao sto je maljavost, debljina izostanak menzesa, ali sto se tice klomifena mozda ste upravu... On jeste trazio da muz da spermogram, i to cemo obaviti sutra aBd, a na folikometriju trebam tek iduce sedmice, ako sam dobro shvatila, tako da cemo to vidjeti.
U svakom slucaju, malo dok sam iscitavala ovaj forum, vidjela sam da je jako bitno izvaditi briseve, prije nego se utvrdi terapija, a on ne da mi nije preporucio samo to, vec nije preporucio ni papa test.
Ja sam jos friska u ovom svemu, trudim se nauciti sto vise... Ima li jos neki doktor kojeg biste preporucili, osim doktora Godinjaka, nekog do kog je lakse doci ? Koliko dugo se ceka na termin kod istog ?

< Poruku je uredio Minchy -- 23.10.2008 22:41:37 >

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Dr. Mehmedbasic
24.10.2008 7:30:26   
meedic
Minchy ja sam cekala kod dr. Godinjaka vise od pola godine. Mozda se nesto promjenilo, ali ne vjerujem, jer covjek ne moze da se okrene od posla. Cula sam cak da je krenuo i privatno nesta raditi, ali i to nisam sigurna. Mozda nebi bilo lose da sada narucis termin kod Godinjaka, pa kada dodjes na red, a usput se lijeci kod tog doktora. Ja sam tako uradila.

(odgovor članu Minchy)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Dr. Mehmedbasic
24.10.2008 15:39:46   
lamama
Evo i ja moram nešto da kažem na ovu temu, ja sam se baš razočarala u ovog doktora Mehmedbašića. Krenula sam kod njega da se liječim, prije toga imala sam vanmateričnu sa desne strane i jedan mised abortus, pa rekoh svom mužu nećemo se više zezati idemo kod stručnjaka da nas prati da savjet. Prvo mi je uradio hsg i ustanovio da je desni preostali dio jajovoda začepljen a da je lijevi jedva prohodan, odlučio je odmah raditi inseminaciju, i poslije stimulacije ubrizgao mi je spermu i u desni začepljeni jajovod i u lijevi i napravio mi vanmateričnu ponovo na desnoj strani. On pacijente uopšte nema zapisane u kompjuteru ili kartoteci tako da se i ne sjeća šta radi i šta jerekao. Poslije tog šoka počeo me je krkati nekakvim injekcijama da plod odumre koje se mogu davati samo kod jako rane trudnoće dok je ßhcg do 3000 a meni je bila već skoro 100000, a on je htio da dupla doze metotreksata na šta moj muž i ja nismo pristali i tako sam završila u bolnici. ahvala bogu sve je prošlo u redu, odstranjen mi je potpuno desni jajovod, a jučer sam radila laparoskopiju kod prof. Godinjaka tako da mi je utvrđeno da je lijevi jajovod skroz prohodan, tako da imam šansu da pokušam da prirodno zatrudnim, a mehmedbašić je već od sljedećeg ciklusa predlagao ivf. Ma ja bih na sve pristala da dađem do bebice ali čovjek ni jedan jedini nalaz prije ne uradi, grozno.To je moje iskustvo sa dotičnim doktorom, kod njega ako Bog da nikad više, sada smo kod doktora Godinjaka pa vidjet ćemo šta će biti.
Iako su mi drui govorili da ne idem kod njega ja nisam htjela da imam nikakve predrasude, a nazalost imali su pravo.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Dr. Mehmedbasic
24.10.2008 15:55:31   
Anoniman
stvarno grozno iskustvo,kod takvog nebih nikada otisla.a bas sam mislila do njega na pregled,jer ga dosta naroda hvali i jednom sam sa drugaricom bila kod njega(drugarica imala neki pregled-ali kod nje sve je ok.)bas sam zapazila jednu tu radnicu crvenkaste,kratke kose-malo nas je ruzno pogledalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lamama)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *