|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:26:10   
ziki
Natura mix je dobra i za imunitet i za apetit kod djece. Ja sam je prošle godine davala nemirku kad smo se borili sa bronhitisom. Posle dvije ture se bio zaokružio ko lopta i ako je u toku borbe sa bronhitisom smršo 2 kg a porastao pa mi bio mršo pravi

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:26:26   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: MALA1994

zenice hajde mi malo pomozite.moj stariji decko koji ce u januaru napuniti dvije godine je onako zgoljo.visok je ali je mrsavica.to i nije meni problem, nego sto ne jede bas najbolje.jede on ali ja bih da to bude malo vise.ne zelim ja da on bude bucko i ne moze ali samo da malo bolje jede.imamo problematicne krajnike koje cemo po preporuci dr.geze operisati na proljece.ja mu dajem pikovit sirup ali nije mu se nesto apetit popravio.dajem mu i med.ima li neki preparat koji ce mu malo bolje otvoriti apetit, tipa b kompleksa ali kao sirup jer mu drazee ne mogu davati jer on to nece progutati
help please!


Kupi mu redapin sirup - nas je vratio na staze odličnog apetita. A jela je kao mrvica.
Sada mete šta joj dođe pod ruku.



redapin jeli, ima ga u apotekama ili?

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:29:22   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ziki

Natura mix je dobra i za imunitet i za apetit kod djece. Ja sam je prošle godine davala nemirku kad smo se borili sa bronhitisom. Posle dvije ture se bio zaokružio ko lopta i ako je u toku borbe sa bronhitisom smršo 2 kg a porastao pa mi bio mršo pravi


samo mi jos kazi sta je to, sirup isto ili? zene drage meni su se ti svi preparati pomjesali pa nista vise ne znam

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:31:25   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

MALA1994, nadam se da će ti neki od preporučenih sirrupa pomoći, ali ja ne vjerujem u to previše. Djeca jedu koliko im treba, tako da, ako je sve u granicama normale što se razvoja tiče, nemaš razloga za brigu. Ali zaista. Ponekad su djeca malokrvna i zato nemaju apetita, ali to bi bilo dobro da ti provjeri ljekar  i onda možeš nešto učiniti glede toga. Moja mrvica ima 25 mjeseci i jedva 12,5 kg. A hemoglobin i ostali parametri su joj OK, tako da je ni ne mučim - jede ono što joj dam i kada joj dam - ali samo onoliko koliko ona hoće.


raja po kilazi i moj ima 23 mj a ima 11 kg.njemu je krvna slika ok, radili smo mi to ali ja bih jednostavno htjela da on jos nesto uzima uz sve ostalo da se malo popravi.moji snovi izgleda
zlipo ostaje zlipo


Ma, ti njemu možeš nešto davati, naravno. Mi uzimamo Marsovce. Ali, dijete je takvo kakvo jeste. A, ako je zdrav - sve je to OK, jednostavno je takav tip. Samo se ti opusti.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:32:29   
ziki
Ntura mix je nekad bila u obliku ampula a das je u obliku granula, isteseš u čaj, sok .. izuzetno je prijatnog ukusa. Cijena granula oko 30 km mislim, mi smo koristili ampule. U apoteci naglasiš da je za dijete. Meni ga je preporučila rođena sestra koja je farmaceut kao nešto najbolje od tih preparata. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:37:52   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: MALA1994

zenice hajde mi malo pomozite.moj stariji decko koji ce u januaru napuniti dvije godine je onako zgoljo.visok je ali je mrsavica.to i nije meni problem, nego sto ne jede bas najbolje.jede on ali ja bih da to bude malo vise.ne zelim ja da on bude bucko i ne moze ali samo da malo bolje jede.imamo problematicne krajnike koje cemo po preporuci dr.geze operisati na proljece.ja mu dajem pikovit sirup ali nije mu se nesto apetit popravio.dajem mu i med.ima li neki preparat koji ce mu malo bolje otvoriti apetit, tipa b kompleksa ali kao sirup jer mu drazee ne mogu davati jer on to nece progutati
help please!


Kupi mu redapin sirup - nas je vratio na staze odličnog apetita. A jela je kao mrvica.
Sada mete šta joj dođe pod ruku.



redapin jeli, ima ga u apotekama ili?


Ima u apoteci, boca košta  8 KM.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:39:08   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: MALA1994

zenice hajde mi malo pomozite.moj stariji decko koji ce u januaru napuniti dvije godine je onako zgoljo.visok je ali je mrsavica.to i nije meni problem, nego sto ne jede bas najbolje.jede on ali ja bih da to bude malo vise.ne zelim ja da on bude bucko i ne moze ali samo da malo bolje jede.imamo problematicne krajnike koje cemo po preporuci dr.geze operisati na proljece.


Djeci do pet godina se ne preproučuje vaditi krajnike.
Naročito treći, jer se vraća.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:44:39   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: MALA1994

zenice hajde mi malo pomozite.moj stariji decko koji ce u januaru napuniti dvije godine je onako zgoljo.visok je ali je mrsavica.to i nije meni problem, nego sto ne jede bas najbolje.jede on ali ja bih da to bude malo vise.ne zelim ja da on bude bucko i ne moze ali samo da malo bolje jede.imamo problematicne krajnike koje cemo po preporuci dr.geze operisati na proljece.


Djeci do pet godina se ne preproučuje vaditi krajnike.
Naročito treći, jer se vraća.


nemoj me plasiti, pa on ne moze da guta kakvi su mu krajnici, grozdasti ili tako nesto sl.bas problematicni, moj sestric je bio mladji ja mislim da mu je bilo 4-5 kad je vadio krajnike jer je stalno bio bolestan.a ja sam ih operisala sa 6.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:47:23   
hanabanana
Nažalost, tako je kako je.
Do pete godine nije preporučljivo da se vade.
Naročito ne treći krajnik.

Kako dijete raste, krajnici se smanjuju, tj dijete raste pa su krajnici manji.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:51:43   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Nažalost, tako je kako je.
Do pete godine nije preporučljivo da se vade.
Naročito ne treći krajnik.

Kako dijete raste, krajnici se smanjuju, tj dijete raste pa su krajnici manji.


e sad sam se stvarno nasekirala, a nama jos govore pa sta cekate sto mu ne vadite krajnike a mi kontamo malo jos sacekati.ali izgleda da cemo malo vie sacekati

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 15:54:53   
hanabanana
Otiđite kod nekoga otorinca na klinici ili u opštoj bolnici.
Posavjetujte se i s nekim drugim.
Inače krajnike ne vade ako dijete nema više od 6 upala u toku godine.
To je kao pravilo.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 16:15:15   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Otiđite kod nekoga otorinca na klinici ili u opštoj bolnici.
Posavjetujte se i s nekim drugim.
Inače krajnike ne vade ako dijete nema više od 6 upala u toku godine.
To je kao pravilo.


nije nama gezo rekao da ce ga on operisati niti kada nego samo kontatovao kakvi su mu krajnici.a na otorinu radije ne bih jer mo radi sluha isli gore i to kod sefice pa mu nije ni pogledala krajnike niti je rekla da mu je ona reica ispod jezika kraca samo ono sto joj je receno da uradi.a prije da cemo ici u opstu da se jos jedno konsultujemo 

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 16:22:02   
emma.L
Mala, nama je Geži rekao da su problematični krajnici, ali da se ne operišu do 3 godine. user posted image  Točnije, Mandilović nam je to rekao. Doduše ni blizu nemamo takvih problema.
Ne znam ali možda krajnici nisu uzrok "nejelu" u vašem slučaju. Pisala sam negdje svoje iskustvo s tim - ogromna dva problematična + uvećan jako treći krajnik koji mi je oštetio i sluh. Jedan ljekar rekao da sačekamo s operacijom jer je moguće da sve to prođe u školskoj dobi, mama ga poslušala i nikad ne operisah a problema nikakvih zaista nemam odavno. Doduše, ja sam uvijek bila debelo dijete i nikada nisu smetali  mom apetitu user posted image .
A za apetit, Pikovit sirup Omega 3 ne da pomaže, nego mi dijete opuha frižider user posted image .  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 16:28:32   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: emma.L

Mala, nama je Geži rekao da su problematični krajnici, ali da se ne operišu do 3 godine. user posted image  Točnije, Mandilović nam je to rekao. Doduše ni blizu nemamo takvih problema.
Ne znam ali možda krajnici nisu uzrok "nejelu" u vašem slučaju. Pisala sam negdje svoje iskustvo s tim - ogromna dva problematična + uvećan jako treći krajnik koji mi je oštetio i sluh. Jedan ljekar rekao da sačekamo s operacijom jer je moguće da sve to prođe u školskoj dobi, mama ga poslušala i nikad ne operisah a problema nikakvih zaista nemam odavno. Doduše, ja sam uvijek bila debelo dijete i nikada nisu smetali  mom apetitu user posted image .
A za apetit, Pikovit sirup Omega 3 ne da pomaže, nego mi dijete opuha frižider user posted image .  


oticemo mi i u vojnu bolnicu da vidimo svakako, a mozda i nisu krajnici ima tu svega.znam ja to, ja sam imala um na srcu od treceg uvecanog krajnika ali ja sam operisala sa 5 ili 6 godina.a pikovit omega 3 pijemo i nista, njemu se samo svidja sirup kao takav, kad ga vidi odmah se pocne smijati ali apetit srednja zalostuser posted image user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 16:53:33   
Romali
Cure, vidim da hvalite Natura mix. Obzirom da me maleni vec odavno zeza s hranom, odlucih i ja kupiti isti.
Nego, u kojem obliku Natura za dejcu dolazi?? Ima li vise vrsta?
Bojim se da me ne bude zezao sa sirupom, vec sam bacila jednu Omegu user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 19:53:23   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: MALA1994

zenice hajde mi malo pomozite.moj stariji decko koji ce u januaru napuniti dvije godine je onako zgoljo.visok je ali je mrsavica.to i nije meni problem, nego sto ne jede bas najbolje.jede on ali ja bih da to bude malo vise.ne zelim ja da on bude bucko i ne moze ali samo da malo bolje jede.imamo problematicne krajnike koje cemo po preporuci dr.geze operisati na proljece.ja mu dajem pikovit sirup ali nije mu se nesto apetit popravio.dajem mu i med.ima li neki preparat koji ce mu malo bolje otvoriti apetit, tipa b kompleksa ali kao sirup jer mu drazee ne mogu davati jer on to nece progutati
help please!


Kupi mu redapin sirup - nas je vratio na staze odličnog apetita. A jela je kao mrvica.
Sada mete šta joj dođe pod ruku.



Blue, opet te citiram user posted image Moram! (ja mislim da sam ga po tvojoj preporuci i kupila)
Redapin je mog dječaka preporodio, prije toga smo svašta probali, apetiti mu je bio katastrofa grrrr.....Sad je masallah!

_____________________________

:-)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 19:59:06   
emma.L
Koliko znam, Natura Mix se može kupiti samo u obliku granula u kesicama. Nije loš okus, a možeš rastopiti i u soku ili čaju, pa ne bi trebao biti problem za konzumiranje.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 20:55:43   
Dalila Sa
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Dalila Sa

I ja sam ludila što se tiče apetita kod malenog,i pogotovo nežvakanja.To je bila gnjavaža žešća.I prije mjesec dana sam mu kupila sirup APIMED(med,bijeli šljez,majčina dušica) i dajem mu svaki dan po jednu kašikicu,i za nepovjerovat,hB da neureknem,počeo je sve da jede,i to sam traži,a i još uz to počeo i žvakatiuser posted image to je u našem slučaju za nepovjerovati jer sam mu sve blendala do juče.
A evo ga sada nosa u rukici hljeb,bananice,keksiće i tako to,i sam jede.A uz to sve je zdrav nema prehlada  ni gripa,što ga je češće znalo uhvatitiuser posted image user posted image user posted image
Pa neznam drage moje probajte sa ovim sirupom nama je stvarno pomogao



jeli ovo onaj medex-ov i smije li decko od 23 mj piti

Ja sam svom počela ovaj sirup davati sa godinu i po,i nama se pokazao super extra.Ne da je počeo da jede nego pomete a čak i da žvaće.Nema prehlade ni gripe,od ljetos nije ni bolestan hB.Tako da bih ga ja toplo preporučila svima.

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 21:43:42   
Srculence
Ženice imam isti problem.Dini su isto krajnici veliki i ne može baš da guta kako bi trebao...zato slabo skroz jede i to samo blendanu hranuuser posted image ...a i to jako malo po mom mišljenju.kad je prehlađen to su muke žive.Ja bih isto voljela nešto da mu uvedem da mu poboljšam apetit.Njimu će 4. januara punih 16 mj.Jel mi rano da uvodim ove sirupčiće.Evo vidim redapin pomogao a i APIMED?Mi smo isto bili kod dr Geže i puno nam je pomogao što se tiče upala uha(imao ih je 5 ili 6 za godinu dana)i tadnam je rekao da ima i uvećane krajnije i da bi to trebali operisati čim imadne 14 kg.Sad ima 10 i po kg...ko će dočekati tih 14..i kad će ih imati kad ovako slabo jedeuser posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 21:59:56   
Dalila Sa
Mi smo muku mučili sa žvakanjem i jelom.Sa godinom sam mu davala pikovit,ali nije bilo baš nekih pomaka.A i često je bio prehlađen i skoro svako pjesec i po dobijao je antibiotike za grlo,jer je često bilo upaljeno.I po preporuci prijateljice kupim mu Api i on nam je jako pomogao.Polije i od doktorice u Vrazovoj isto dobijem savjet da je jako dobar jer sadrži med,majčinu dušicu(koja je jako dobra za disajne organe) i bijeli šljez.Na početku kad sam mu počela davati par puta je povratio šlajm i od tada sve uredu.

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 22:02:21   
bebacha
jel samo Api,il je tp skracenicauser posted image ja znam za Apivit

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Slab apetit djeteta
29.12.2010 22:06:09   
Dalila Sa
user posted image  ma skraćenicauser posted image
Apimed (med,majčina dušica,bijeli šljez) od Medex-a.Ja ga kupujem u apoteci ali vidjela sam da ima i u DM-u.Košta od 11km(u apoteci) do 13km(u DM-u)

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Slab apetit djeteta
30.12.2010 9:54:29   
emi7908
Dame koji vam je ovo sirup najbolji za apetit? Maleni malo zeza sa hranom, pa šta je najbolje da ne čitam sad sve user posted image  joj baš sam ljena hehehheee.. jede ali ne onako kako bi ja voljelauser posted image  

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Slab apetit djeteta
31.12.2010 14:17:52   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: emi7908

Dame koji vam je ovo sirup najbolji za apetit? Maleni malo zeza sa hranom, pa šta je najbolje da ne čitam sad sve user posted image  joj baš sam ljena hehehheee.. jede ali ne onako kako bi ja voljelauser posted image  


evo meni u savjetovali
redapin
apimed
naturamix granule pa ti vidi
a ja danas starijeg vodila dr temp visoka i popratni problemi i dr mi kaze da mu dajem medex-ov rojal zele (ne pise se ovako ali znate na sta mislim) ampule i to plave i zute a ne crvene (ne znam sto) i b komplex.i ja nadjem u apoteci b komplex granule koje se rastapaju i dodaju u vodu ili mlijeko, pa eto i to nije lose za znati.
a probacu i jedan od ovih sirupa pa cemo vidjeti


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Slab apetit djeteta
21.2.2011 16:30:17   
Idina mama
Pozdrav svima.

Ne procitah sve detaljno, ali evo da se prijavimo. Openito nemamo problem sa jelom i apetitom, ali je u posljednje vrijeme moj sin, koji uskoro puni 2 godine, cesto imao infekcije, pa nije jeo. Stalno je bio bolestan: sedmicu ima temperaturu zbog neke infekcije, pa sedmicu bude dobro i sve tako citav novembar i decembar, cak smo i u bolnici bili 8 dana. Ljekari kazu da mu se izgradjuje imuni sistem, jer ide u vrtic i da je to u stvari dobro. Kad tad bi se isto desilo, kad podje u skolu najkasnije.
I tako ja upoznah sta znaci nejedenje. Eh, pa vece sekiracije nema (mislim na uglavnom zdravo dijete bez vecih problema).
Prvo, ja ne bih pokusavala nista sa sirupima. To mi je suvise vjestacki, hemijski, a bolje pokusati sve prirodno bez hemije.
Drugo, mozda da kazem koji savjet. Kad dijete ne jede dovoljno, izbjegavajte sve moguce grickalice. Apsolutno sve morate izbaciti. Samo obrok i izmedju voce i svjeze povrce. Mi imamo popodnevni obrok jednako kao u vrticu. Narezem svo moguce voce i svi sjedemo da jedemo: mi uz kahvu (pokazite uvijek primjerom: jednostavno radite ono sto trazite da vase dijete radi). Vazi i za ostale obroke: jedite uvijek zajedno. Prije je super jeo, a sad otkako je bio bolestan slabo jede voce. ali ja sam uporna. Svaki dan oko pola 4 najkasnije do pola 5 narezem voce i sjedemo. Treba biti uporan. Uh, koliko sam puta u zadnje vrijeme bila ocajna da ne jede, ali cu ipak uvijek pokusati. Za veceru obavezno narazem svjezu krastavicu, mrkvu, papriku (i paradajz kad mu je vrijeme) na tanke stapice kao grisini. I treniramo da jede svjeze povrce umjesto grickalica. Sad vec pokazuje interes za crvenu papriku i rotkvicu i krastavicu. Daleko od toga da se najede, ali bar skoro svaki put malo gricne.
Jedemo uvijek u isto vrijeme. Ako izmedju obroka bude gladan, pa ne mogu istog trena da mu dam da jede, npr. navece oko 6 kad ga vozimo iz vrtica kuci, gladan je i trazi da jede, imam uvijek bananu u tasni da mu dam. Svjeze voce nece upropastiti veceru. Pola sata kasnije moze opet jesti.
Za djecu koja nemaju apetita mora se paziti da jelo sadrzi dovoljno vitamina, minerala i kalorija. Mlijecni proizvodi sa prirodnim masnocama (ubacite tvrdi sir ili punomasni kajmaku svako jelo, npr.), dobra ulja (repicino npr.) i sve vrste oraha daju puno energije i zauzimaju malo mjesta u stomaku.
Evo, nekoliko prijedloga. Pokusajte dati kakao, toplu cokoladu ujutro za dorucak. Ali ubacite nekoliko hurmi i izmiksajte ih da nema komadica. Hurme su izuzetno bogate mineralima. Rucak neka je kalorican, sa dovoljno povrca i ulja i za malokrvne obavezno crveno meso (ne bih davala supe samo, neka to bude lonac, kalja) i pokajmacite ga i/ili naribajte tvrdog sira u obrok. Za veceru pokusajte sljedece. Skuhajte griz u mlijeku (posecerite malo), umijesajte mljevene bademe i dodajte pasirano jagodicasto voce kao sos na vrhu. Moze i smrznuto voce. I smrznuto sadrzi vitamine.

Eto, voljela bih da podrzimo jedne druge u ovom teskom nastojanju da djeca nesto pojedu. Meni stvarno treba podrska.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *