|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
30.1.2010 22:38:32   
dinciii
Amrino bas mi je zao sto morate prolaziti kroz to...Budite jaki i ako bog da da prodje sve dobro...Sretno!!!

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
30.1.2010 22:38:43   
neki
Nemam nazalost nikakav koristan savjet,ali zelim da vam to uspjesno i sto brze prodjeuser posted image user posted image user posted image
Ljubni djecakauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
30.1.2010 23:25:52   
MELLI
nemam nikakav savjet koji već iskusnije majke nisu dale,ali evo samo da vam poželim puno puno sreće.

Ljubi malo pilence i sve će to aBd biti dobro.user posted image user posted image user posted image

Sretnouser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
31.1.2010 0:51:42   
Hanady RR
Amrino mila moja baš mi žao da sada ovo prolazite. Iz iskustva na staroj pedijatriji znam da ćeš vrijeme provesti na stolici pored njega...ipak si trudna mila...a joj valjda je sad na jezeru to pa je gore lakše...neznam.

Njemu ponesi široki osmijeh i puno osmijeha jer to mu najviše treba...znam teško ćeš to moći...ali brzo će sve to proći i sve će se zvati juče. Čuvaj se i ljubim.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
31.1.2010 1:08:31   
Anoniman
Samo da vam poželim sreću i uputim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
31.1.2010 8:30:33   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: leli§

amirno ti sad moras biti jaka za sve vas... a za vas troje (hamzu sebe i maju bebicu) moras biti najjaca...

da ce biti lahko i njemu i tebi---nece...tuzno ali istinito ali i to traje dvije-tri noci


sto se praktinocsti tice:

1. dr.Dizdarevic je koliko toliko karakteran, ali koverta je uvijek tu...za operaciju kile ide od 100-150 km (user posted image ovo je ono sto me najvise ljuti ali sta je tu je)
on gore vise ne radi samostalno operacije vec asistira jer je u penziji zato nemoj zuriti sa ovim
2. nemoj nositi njegovu posteljinu, to nece dozvoliti jer su na djecijoj sterilizirane zelene posteljine---doduse on je jos mali pa ce biti u sobici sa kreveticima...mozda bi se mogla i raspitati za ovo
definitivno nemoj nositi posteljinu jer ne daju da je stavis, mora biti njihova, boksovi su izmjesani ima i krevetaca i obicnih kreveta
3. ti ces moci ostati ali spavati mozes na stoliciuser posted image ... posto si u druom stanju neka ti suprug ili neko naknadno donese nesto ili na napuhivanje ili neki stolicak na rasklapanje da noge mozes podici
4. pored onoga sto ces hazmi nositi---sebi spakuj obavezno trenerku i ogrtac nece ti nicemu sluziti jer ces morati nositi njihov mantil
5. od njegovih igracaka ponesi ono cime se moze najvise zabaviti--- pred operaciju nema jesti---a kada se probudi nece mu bas ni biti do igre ali slikovnica ili ono nesto cime ga mozes smiriti
6. tutu---poslije operacije kile moze ga biti strah da piski a jos vise da kaki...ali ce mu sa tutom biti lakse
7. jutro poslije operacije ga prati jer bi tada vec trebao povratiti anasteziju (svi razlicito podnose anasteziju, ali ako je povrati nemoj se prepasti, to je dobar znak) i onda ce mu se vratiti apetit u potpunosti
8. i kada dojete kuci, pazi da ne hoda brzo, ili pravi neke nagle pokrete... u svakom slucaju insistiraj da se oslanja na nogicu sa koje je strane kila bila u potpunosti koliko moze

jos jedan dodatan savjet---skreni paznju rodbini i prijateljima da ne dolaze u bolnicu,jesu to samo 2-3 dana ali bi njemu moglo biti teze da oni idu a on ostaje
slazem se u potpunosti

kada ste naruceni?

sreto i sve najbolje vam zelimo


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
31.1.2010 11:28:41   
leli§
evo maja me nadopuni... ipak je ona to prosla nedavno..

Amra sve najbolje, cuvaj sebe i bebicu molim te a Hamzica ce biti jako hrabar i dobar i bice i on dobro

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
31.1.2010 11:45:56   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: škorpija
joj ja se najviše brinem kako ću ga natjerati da leži u krevetiću, al eto vidim da ih vežu pa mi sad još gore kad pomislim na touser posted image user posted image user posted image


Na ovo vezanje se pripremi...baš ružno izgleda, pogotovo kad dijete pokušava ustati plačući, a ne može...meni je to bilo grozno gledati, a naročito djecu koja su na odjelu bila sama bez roditelja user posted image Zaista pretužno!!!

Zato svakako budite s njima....pa makar i sjedile na stolici...uostalom, mislim da je sestrama lakše kad je mama s  djecom koja su imala operaciju da se one brinu o njima, jer one obično nemaju vremena za to...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
31.1.2010 16:51:19   
hanabanana
Amrino kada je operacija??
Ako ti nešto treba, pusti mi pp. ( da vas neko pripazi ili slično user posted image  )

Zar još uvijek nema kreveta za mame na pedijatriji??

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
31.1.2010 18:11:33   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: leli§

amirno ti sad moras biti jaka za sve vas... a za vas troje (hamzu sebe i maju bebicu) moras biti najjaca...

da ce biti lahko i njemu i tebi---nece...tuzno ali istinito ali i to traje dvije-tri noci


sto se praktinocsti tice:

1. dr.Dizdarevic je koliko toliko karakteran, ali koverta je uvijek tu...za operaciju kile ide od 100-150 km (user posted image ovo je ono sto me najvise ljuti ali sta je tu je)
2. nemoj nositi njegovu posteljinu, to nece dozvoliti jer su na djecijoj sterilizirane zelene posteljine---doduse on je jos mali pa ce biti u sobici sa kreveticima...mozda bi se mogla i raspitati za ovo
3. ti ces moci ostati ali spavati mozes na stoliciuser posted image ... posto si u druom stanju neka ti suprug ili neko naknadno donese nesto ili na napuhivanje ili neki stolicak na rasklapanje da noge mozes podici
4. pored onoga sto ces hazmi nositi---sebi spakuj obavezno trenerku i ogrtac
5. od njegovih igracaka ponesi ono cime se moze najvise zabaviti--- pred operaciju nema jesti---a kada se probudi nece mu bas ni biti do igre ali slikovnica ili ono nesto cime ga mozes smiriti
6. tutu---poslije operacije kile moze ga biti strah da piski a jos vise da kaki...ali ce mu sa tutom biti lakse
7. jutro poslije operacije ga prati jer bi tada vec trebao povratiti anasteziju (svi razlicito podnose anasteziju, ali ako je povrati nemoj se prepasti, to je dobar znak) i onda ce mu se vratiti apetit u potpunosti
8. i kada dojete kuci, pazi da ne hoda brzo, ili pravi neke nagle pokrete... u svakom slucaju insistiraj da se oslanja na nogicu sa koje je strane kila bila u potpunosti koliko moze

jos jedan dodatan savjet---skreni paznju rodbini i prijateljima da ne dolaze u bolnicu,jesu to samo 2-3 dana ali bi njemu moglo biti teze da oni idu a on ostaje

kada ste naruceni?

sreto i sve najbolje vam zelimo


potisala bih sve ovo sto je lelis napisala


eh ovako i ja sam lezala na djecijoj hirurgiji ali 2000 godine, i tada sam imala 14 godina, ali po ovome sto je lelis napisala sve je ostalo isto.
mene je operisao doktor Dizdarevic i stvarno imam sve pohvale za njega, jer je jedini uz pomoc doktora Ajanovica uspio otkriti od cega bolujem i rijesiti moj problem. Imala sam tesku operaciju bubrega, i svi doktori sa odjeljenja su bili prisutni na mojopj operaciji, moram jos rec da doktor Zlatan Zvizdic jako dobar i prijatan doktor, ne znam da li jos radi na dj.hirurgiji.
znaci sve sto se nije smjelo tada nositi nesmije ni sada, sve je ostalo isto.
i uz mene je mama bila prvih 5 dana poslije operacije i nije imala krevet vec je morala svo vrijeme da sjedi na stolici i tako da spava, ali su je pustili da ostane zbog teske operacije. i cak joj nista nisu naplatli to sto je bila uz mene.
moje toskove je snijela moja opstina, tako da ja nista nisam morala placati.
istomoram da napisem da smo i mi dr. Dizdarevicu dava puta dali po 100 maraka, ali nije mi ni zao, stvarno su bili prema meni kao da se cijeli zivot znam sa njima. i da i meni su dali sirup kada sam krenula u salu iako mi nije bio potreban jer se zaista nisam nimalo plasila, naprotiv jedva sam cekala da me operisu i da se napokon izlijecim. mislim da se taj sirup daje po kilogramima koliko imas toliko kasikica, bar je tada tako bilo.

vama amra zelim puno srece i da sve prodje kako treba i bez puno boli i sekirancije.
cuvaj se zbog druge bebe koju ocekujes, veliki poljubac za vas dvoje. sve ce biti u redu ako Bog da.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
31.1.2010 19:01:47   
snijeg
Amrino i Škorpijice žao mi je što prolazite kroz ovo, ali postovi vas dvije daju mi do znanja da ste jake žene i aBd sve će to biti u redu, a vaše male dušice će uskoro ponovno uživati u toplini svojih domova...znam da ne možete da ne brinete, ali neka vam Bog podari svu snagu, hrabrost, sabur i sreću ovog svijeta da dani koji slijede prođu što lakše i brže, kako za vas, tako i za vaše dušice user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 9:03:55   
Nedi
Amrino. škorpija, liriouser posted image user posted image user posted image , tako mi je žao malih dušica, ali kad se mora - mora se. Ženice su vam uglavnom sve objasnile, ono što mene potreslo kad smo ležali na pedijatriji su igle u malenoj glavici, zavezane rukice i nogice. Taj prizor mi je i sada pred očima i jako teško sam to podnijela. Mozda bi mi bilo lakse da sam se pripremila za nesto  takvo jer u onom trenu sam se šokirala i nasekirala i zamalo da nisam dobila nervni slom.
Želim da vam sve prođe što bezbolnije i u najboljem redu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 10:49:32   
M kao Mama
Drage moje mamice, nadam se da će ovo uskoro biti iza Vas.

amra, molim te nemoj se previše sikirati, pa barem si tijedna mlada, pametna i racionalna žena, i znaš hladno glavom razmišljati.

Znaš da je to ništa u poređenju kakvih boesti ima i sjetit ćeš se ovih mojih riječi kada gore provedeš sat vremena, kada vidiš kakve bolesne djece ima i da su im životi u pitanju.

Znači glavu gore, bes suza, čuvaj se i molim te što manje nerviranja, u svemu ovome prijevremeni porod ti ne treba.

Ja te malo naružih , ali ne mogu drugačije.

Uzgred, nadam se da će se naša Koševska elita smilovati da će trudnici u poodmakloj trudnoći, ustupiti krevet.

Ljubim te puno i molim te pamet u glavu. A, Hamza će to podnijeti bolje nego što mi i očekujemo.


(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 10:54:13   
Skvo RR
Evo i od mene, puno pozitivnih vibracija...dragoj nasoj djecici...user posted image user posted image
Amra, skorpija.....budite jake, da vam sad kazem nemojte se sekirati, glupo je, jer je to sasvim normalno...Ja vam samo zelim puno sabura, da to lijepo zavrsi...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 11:07:23   
mamina princeza
I ja zelim punooo srece ....
nadam se da ce za Amrino obezbjediti krevet i vjerovatno hoce ....

moja prijateljica je prije jedno pola godine bila sa svojim sinom gore isto na operaciji testisa ( istop nespusteni testisi) i jos necega oko pise. oni su lezali na djecijoj hirurgiji ....ne znam jel i vi tamo idete vjerovatno???

E sad ona je nekoliko puta lezala prije toga na pedijatriji i kaze da je ova djecija hirurgija sto puta bolja. Nije imala svoj krevet al je uvijek bio neki krevet koji je prazan i na koji bi mama mogla leci navece sestre to lijepo objasne samo se stavi neke carsaf. Ona meni kaze da ce tebe amrino sigurno pustiti da lezis... i ja stavrno vjerujem da hoce.

Ona je bil ajako zadovoljna sa svim doktorima i njihovom strucnosti.

Ono sto vam ja savjetujem je da ih bas pazite poslije operacije. Jer se desava kao kod moje prijateljice da djete skace i da se opet povrjedi ili slicno... kod njega je npr nakon dva dana testis opet pobjegao pa su opet morali na operaciju... al sve se dobro zavrsilo samo sto su morali dva puta prolazii kroz isto....


Zelim vam sve naj naj ... brzo ce to proci... i kao sto mama alma kaze gore glavu hb da je to u pitanju sta se ne daj Boze kod djece svasta desava. To je samo rutinski.
Svaka majka mora da brini to nam je u krvi , al posebno ti Amrino moras ostati pribrana . Pusaaaaa



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 12:05:23   
mišur
Amra draga, baš mi je žao što morate proći kroz ovo. Njaviše zbog Hamze, a onda i zbog tebe i bebe u stomaku.
Ali, šta ćeš, draga, što se mora, mora se...Moraš biti jaka i svjesna da je to ipak za Hamzino dobro, i što je najvažnije, nije ništa rizično i opasno, hB.
I moj Luka će u skorije vrijeme vjerovatno morati na operaciju kapka i srce i duša mi se kidaju i cijepaju kad samo pomislim na to, tako da te razumijem...
Želim vam da što prije prođu ta dva tri dana i da sve dobro prođe, a Hamza će to sigurno podnijeti puno bolje nego što ti misliš

Veliki poljubac za vas trojeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 22:42:55   
enna
Evo i ja vam saljem pozitivne vibracije i aBd sve ce da bude ok znam da je bezveze kada kazemo ne sikirajte se ali koliko mozete ne cinite njemu je potreban osmjeh i zato budite uz njega da to sto lakse prebrodi.Da vam dajem savjete sta ponijeti to ovdje i dole nije isto ovdje cak mozete misliti dobijete svoju sobu i obilazite djete a ako su djeca veca u sobi ima krevetic za djete,tv,krevet za mamu,fotelja na rasklapanje ako je jos neko od rodbine ili drugi roditelj tu hranu obezbjedenu vodu mozete donijeti svoje sta zelite,znam iz iskustva jer moja Ena je lezala na pedijatriji 10 dana po rodenju a srela sam se sa mnogim mamama i njigovom djecom.Jos jedan veliki

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 22:44:14   
enna
zagrljaj podrske ti saljem(trebalo je biti sve u jednoj poruci)user posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 22:53:50   
Anoniman
Djecici zelim puno srece, a mamama saljem jedan veliki user posted image podrske!

(odgovor članu enna)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 22:59:53   
Adana
Nazalost nemam nikakav koristan savjet, ali zelim da vam to uspjesno i sto brze prodje, i ostane iza vas.
Sjecam se da sam i ja, birvaktile user posted image , noslila pidzamu, carapice, pribor za higijenu, peskir i igracku kada sma isla operisati bruh. S tim da su nas savjetovali da ponesem i neku igracku koja mi nije nesto pretjerano "draga" kako bih je ostavila gore, da se imaju igrati djecica koja nemaju igracku i sl.
Sretno mila, pokusaj se sto manje sekirati, pazi na sebe, i da cim prije dodjete kuci! user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 23:03:03   
Apotekarka
Drage moje uz vas smo,znam da je tesko,briga ali treba im vasa hrabrost,vasa ljubav da zajedno sve to prebrodite...Znam da je lako to reci ali sto se mora mora se...Vazno je da djecica budu dobro...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
1.2.2010 23:45:16   
lejlašh
Draga Amra šaljemo ti veliku pusu i zagrljaj i iskreno se nadam da će sve proći najbolje što može za Hamzuljka, tebe i bebicu u pupi. Samo se nemoj previše sekirati da ne naškodiš ni sebi ni jednom od svojih bebača, samo pomisli da je to za njegovo dobro i da će, aBd, proći brzo.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
2.2.2010 15:10:33   
lely
Evo i od nas velika podrska za hrabre mamice i njihovu djecicu,zelimo vam od srca da se to sve sto prije zavrsi i prodje u najboljem redu...
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
3.2.2010 10:20:08   
škorpija
zna li ko šta je sa amrino i hamzom, jesu li otišli u bolnicu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
3.2.2010 10:32:43   
Skvo RR
I mene zanima, bas se nesto brinem.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *