|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
5.2.2010 23:20:59   
škorpija
Amrino drago mi je da je sve prošlo dobro, a molim te kad ugrabiš vremena napiši detalje kao što se rekla zbog svih majki i djece koja će to ubuduće prolaziti, nas to čeka najvjerovatnije iduće sedmice, doduše nije ista operacija, al je ista klinika i osobljeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
6.2.2010 9:09:03   
Crvena
Hvala dragom Bogu da je sve proslo ok i da Hamza vec trciuser posted image . Sada slijedi mami oporavak od pretrpljenog stresa.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
6.2.2010 11:07:22   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image za Hamzu!!! Hvala Bogu da je sve dobro prošlo!

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
6.2.2010 11:33:35   
lila25
drago mi je da je sve kako treba proslo...bravo za hamzuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
6.2.2010 14:56:35   
leli§
bjavoooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hvala dragom Bogu da je sve proslo kako treba... sada se fino domorite i naspavajte u svojoj kuciuser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
6.2.2010 15:46:46   
tweety
Bravo za hrabrog dječaka i njegovu mamu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Vjerujem da ti sekunde nije bilo lako,još pogotovo što si trudna,ali sve je to iza vas sad.Uživaj u ostatku trudnoće bez briga!

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
24.2.2010 10:18:10   
jiji
Prvi put se javljam na forum, pa tako pozdrav svima, moja djevojčica mora ici na operaciju kile pa bi mi svaka informacija dobro došla,pročitala sam ovo što ste do sada napisali pa ako ima još nešto da se doda biću mu zahvalna jer stvarno me zabrinjava kao to uopšte izgleda

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
24.2.2010 10:45:09   
škorpija
jiji predlžem ti da se javiš forumašici amrino na pp (privatnu poruku) njenom sinčiću je nedavno operirana kila i imaju najsvježije informacije

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu jiji)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
24.2.2010 10:50:37   
jiji
hvala, pokušat ću

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
24.2.2010 13:49:33   
lila25
skorpija kako idu vase pripreme vidjeh negdje da radite nalaze jeste li dogovorili operaciju veliki pozdrav...

(odgovor članu jiji)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
24.2.2010 14:05:17   
škorpija
ma pripreme slabo idu, nismo još nalaze uradili jer mali nije htio da piški, sutra ćemo probati ponovouser posted image . a rekli su nam da dođemo 1. marta, e sad mm nije skontao jel da dođemo da legnemo u bolnicu ili da se dogovorimo za terminuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
24.2.2010 14:10:08   
Skvo RR
Draga skorpijice, provjerite to....kada treba doci...sve te citam na ovoj temi...nije lako, ali kad se mora....ma nemam sta pametno napisati...evo vam jedan zagrljaj!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
24.2.2010 14:13:57   
škorpija
e skvo u pravu si, pa zašto postoji telefonuser posted image user posted image a ja se trudim biti pozitiva, akobogda  proći će to brzo, najbitnije da sam ja s njim pa ćemo to predeverati zajedničkiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
26.8.2010 13:55:49   
lila25
nama je zakazana operacija za mjesec dana vec sam sva izgubljena,ma izgubljena sam od samog pocetka kad su nam rekli da mora na operaciju,
ja zene drage ne znam kako cu sve to prezivjeti... na samu pomisao placem po citav dan ne znam ni gdje sam posla ni sta radim.
e dali su nam listic sta treba da pripremimo od nalaza sad ne znam jeli trebamo uraditi nalaze u domu zdravlja ili ce nas poslati na pedijatriju.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
26.8.2010 13:59:05   
koka i po
prvo se smiri...i imaj na umu da je to zadnja i jedina opcija ka ozdravljenju....

majcino srce je meko ko barsun i cvrsce od bilo cega na svijetu user posted image

sretno tebi i bebici i biti ce sve ok.user posted image

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
26.8.2010 13:59:33   
M kao Mama
Lila nisam u toku, o emu se radi, ta je bebau, kakva operacija je upitanju, polako sve, sve e biti dobro akobogda, a sada daj taj spisak pa da polako rjesavamo jedno po jedno.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
26.8.2010 13:59:40   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: lila25

nama je zakazana operacija za mjesec dana vec sam sva izgubljena,ma izgubljena sam od samog pocetka kad su nam rekli da mora na operaciju,
ja zene drage ne znam kako cu sve to prezivjeti... na samu pomisao placem po citav dan ne znam ni gdje sam posla ni sta radim.
e dali su nam listic sta treba da pripremimo od nalaza sad ne znam jeli trebamo uraditi nalaze u domu zdravlja ili ce nas poslati na pedijatriju.


kad odeš kod pedijatra daće ti uputnice...
najvjerovatnije da dođete sa svkežim nalazima pa ćete ih raditi u laboratoriji svoga doma zdravlja...

a ova sikiracijauser posted image
draga razumljiva je...ali moraš biti jaka...nemoj na bebača nervozu prenijeti.
Evo na ovoj temi imaš primjer amrino i škorpije...i one su bile tužne i trebale zagrljajuser posted image user posted image user posted image ali sve je Hb prošlo u najboljem redu i iza njih je a djeca su zdrava i vesela.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
26.8.2010 14:01:20   
Dida79

IZVORNA PORUKA: lila25

nama je zakazana operacija za mjesec dana vec sam sva izgubljena,ma izgubljena sam od samog pocetka kad su nam rekli da mora na operaciju,
ja zene drage ne znam kako cu sve to prezivjeti... na samu pomisao placem po citav dan ne znam ni gdje sam posla ni sta radim.
e dali su nam listic sta treba da pripremimo od nalaza sad ne znam jeli trebamo uraditi nalaze u domu zdravlja ili ce nas poslati na pedijatriju.


Prvo sretno i nemoj se sikirati sve ce to biti Ok

A sto se tice nalaza sa tim listicem otidji kod svije pedijatrice u DZ i ona ce ti dati dalja upustva

Sretno user posted image

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
26.8.2010 14:02:11   
Nedi
Moraš biti smirena radi djeteta jer osjeti tvoju nervozu. Da je teško jeste ali mora se i šta je tu je. Sve će biti abd u redu i želim mnogo sreće bebici i tebi. Pusauser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
26.8.2010 23:47:37   
lila25
mama alma radi se o operaciji nespustanih testisa.
Evo bolje sam smirila sam se set__ali veceras po gradu i bas mi je prijalo,razgovarala sam sa jos jednim doktorom malo mi je i on pomogao da se smirim.Najbitnije da sam sama sa sobom porazgovaralada necu vise plakati i stvarati jos vecu nervozu bebiju,mm i sebi jer s tim nista necu dobiti da moram zbog bebija biti hrabra jer mu samo tako mogu pomoci.Eh sad samo cekati taj dan uhhh.ovaj mjesec ce mi biti kao godinaaa.
Nalazi nam ne smiju biti stariji od 7 dana pa jos nista necemo raditi tek onu sedmicu pred operaciju.
Traze nam:
Uputnicu za djete i majku.
Fotokopiranu knjizicu (prve tri strane)za djete i majku
Lab.nalazi SE,KKS,trombociti,SUK,urin,urea,kreatinin,faktori koagulacije,EKG rtg pluca i nalaz pedijatra.

< Poruku je uredio lila25 -- 26.8.2010 23:49:12 >

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
26.8.2010 23:50:30   
Skvo RR
lila....jasno mi je da si potresena, ali ko ne bi bio...Licemjerno mi je napisati "opusti se, ne brini", ali bi ti porucila da svoju brigu kanalises na to da trebas biti podrska svom bebiju....

Veliki zagrljaj podrske....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
26.8.2010 23:50:45   
lila25
Hvala vam od srca svima na ovim lijepim rijecima.user posted image user posted image

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
27.8.2010 0:10:02   
Esmica
Mi smo trebali u julu na operaciju nespustenih testisa.
Nismo otisli,zato sto smo spustili testise.

Nasa prica pocinje dakle tako sto prva ja primjetim da je malom prazan skrotum,i isto mi potvrdi doktorica,te dadne uputnicu.
Misljenje prvog ljekara je bilo da je kod njega mobilno stanje,te da stalno provjeravamo testise,da za mjesec dana dodjemo na kontrolu sa uradjenim ultrazvukom i izvjestajem kakvo je stanje u proteklih mjesec dana.
Ja sam u tih mjesec dana stalno gledala,vazda prazno.
Otisli smo na ultrazvuk,teta odmah kaze prazno ovo.Na ultrazvuku testisi dakle nisu na svom mjestu,i na nalazu pise skrotum prazan.
Odlazimo u bolnicu,i drugi ljekar kaze da treba operacija,te da dodjemo za dva dana da se dogovorimo.
Zaticemo treceg ljekara,i njegovo misljenje je da desni testis kad ga on spusti,ostane dole,a lijevi se vraca,pa lijevi treba operisati,desni ne.

Meni vec puna glava,maltretiramo dijete,prvi kaze mobilno stanje,spustice se sami,drugi kaze ne smije se cekati,odmah operisati,treci kaze operisati lijevi,desni je uredu.
Znam da operacija nije teska,da je rutinska,ali za mene nije svakodnevna,i bilo bi mi veoma tesko,a pogotovo na malog ne smijem ni pomisliti kako bi bilo.

I ja fino dodjem kuci,i svakih desetak minuta spustam ih dole.
Vidjela sam kako su oni radili,tako i ja.
Svaki put zateknem prazan skrotum,i ja ih spustim dole.
Tako sam radila cijeli dan.Predvecer kako sam ih spustila,tako sam ih ujutro i nasla user posted image .
Ponekad se desilo opet da se vrate gore,a ja ih opet dole spustim,i sve ok.
Evo vec mjesec dana nikad ih nisam vidjela prazne,hvala Allahu,i doktorica mi isto kaze super,prosli ste bez operacije,iznenadjena.

Tako zene,mozda da isto pokusate,nama je ista dijagnoza bila,ja sam se strasno plasila sta ako pogrijesim,pogotovo nakon sto su me ljekari isprepadali.
Drugi doktor posebno je bio za operaciju.Kad sam pitala postoji li ikakva mogucnost da se spuste sami,kaze ne,bez operacije cete imati neupotrebljive testise.
A spustili su se bez operacije.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
27.8.2010 0:28:23   
Esmica
Koliko ima malom,lila25?

Ako ces zaista na operaciju smiri se i sretno.
Meni osobno tesko pada odlazak u bolnicu,jer imam ruzna iskustva,pa kad mogu izbjegavam je u sirokom luku.

A molim te poslusaj me u ovih mjesec dana do operacije barem pokusaj,nece mu naskoditi ,spustati testise sama.
Nama je prvi ljekar pokazao kako da vidimo jesu li dole,i ja sam sa strahom prvi put dirnula,a poslije bas lahko.

Prvo mi mali nije dao,pa smo se onda igrali da ja budem doktor,i on mi dodje u ordinaciju da ga pregledam.Pregled svakih deset minuta.
I onda sam lagano od stomaka potiskivala dole dok ih ne bih napipala.Tad ih malo zadrzim dole,i pustim ga.Tako svakih desetak minuta.
Svaki put sam ih nasla gore,i i dalje sam spustala,mada sam stalno razmisljala o operaciji kao necem neizbjeznom.I nama je ovako bilo zakazano za mjesec dana.Trebali smo ici u julu,22 jula.
Kad sam ih sljedece jutro nasla spustene,sva sam zadrhtala.


(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
27.8.2010 10:42:12   
lila25
esmice bas mi je drago zbog vas i vaseg uspijeha,naravno kakva god da je operacija bila rutinska ili ne stres je.
Malom je 9 mjeseci nikad nisu bili u skrotalnoj kesici i to nam je dijagnosticirano odmah nakon poroda.pokusavam ja spustati kako mi je pedijatrica rekla uspijem malo spustiti i to lijevi napipam ga ali ne uspijem u skrotalnu kesicu vec negdje na ulazu u nju.Na UZ su nam napisali da se vide na ulazu u ingvinalni kanal i da se radi o visokom kriptorhizmu.
Jesi li ti njih spustala skroz u vrecicu i tu ostanu,vjerovatno su to ti mobilni pa si uspjela ali kod nas su visoko zbog toga se nikad i nisu spustali i zato mora operacija.
Puno hvala na savjetu bas cu cesce spustati ako nista bar malo da budu nize.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *