|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ranica na grliću maternice
22.12.2010 20:00:13   
mala75
Moja prijateljica i ja smo imale ranice. ona je išla kod dr.Blitvić na tuširanja + neke vaginalete i premazi a ja kod dr. Balić na krioterapiju. obje smo se riješile napasti zvane ranica. tako da je najbolje konsultovati se sa svojim ginekologom i ne bježati od krioterapije ako je predloži samo treba paziti kod koga je uraditi. ako je ranica veća krioterapija se može raditi i iz dva puta u određenom vremenskom razmaku. važan je rezultat!!!!!!!!

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ranica na grliću maternice
23.12.2010 9:35:38   
Esmeralda
Da i ja se zelim rijesiti ranice, pa mi je rekao ginekolog neko tusiranje,
prvo sam koristila albothyl ali nista mi nije pomogao...na zadnjoj kolposkopiji nadjeni kondilomi, i neka korica koja se obuhvatila oko ranice, i neke mozaicne promjene.....meni kaze ginekolog da malo probamo s ovim tusiranjem, da nije za spaljivanje, ali prvo radim papu, pa cu to iza nove godine
ja sam dobila ranicu poslije drugog poroda, jer sam imala izrazito jako krvarenje, pa dok su ga zaustavili dole su mi cackali svim i svacim.....
zlo mi dolazi od ranice, zato sto imam uzasno pojacani sekreti kao da imam menstruaciju, i to dva mjeseca zeleni sekret...i za to bih se voljela rijesiti, mada cu probati i s kantarionom, cula sam da se tampon umace u ulje i stavlja svaku noc i tako 40 dana...pa vidjet ce mo

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ranica na grliću maternice
25.12.2010 7:45:59   
san4
Ja sam ipak odlucila da poduzmem nesto u vezi ove eritroplakije,jer ovaj sekret je uzasan.Da li i vi imate ovaj ruzni,obilni ,sluzavi iscjedak?
Ja sa radila briseve,milion puta,sve uredno,jedino papa test pokazuje upalu,sto ginekolozi smatraju normalnim nalazom.Tako da sam izgubila puno vremena i novca,a svoj problem nisam rijesila.
user posted image user posted image otici cu kod dr.Balic i nadam se da ce mi pomoci!

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ranica na grliću maternice
25.12.2010 9:51:47   
Esmeralda
DA I JA IMAM ODVRATNI SLUZAVI GUSTI ZELENI SEKRET....SKORO MI JE KAO MENSTRUACIJA BUKVALNO ME ZALIJE.....A NEKAKO GINEKOLOZI TO SMATRAJU OK, MADA BIH I JA NESTO PODUZELA, TESTIRALA SAM SE I NA HPV NEGATIVAN JE, A IMAM KONDILOME KOJI SU UTVRDJENI KOLPOSKPIJOM, MIKROBIOLOSKI BRISEVI SU POKAZALI GLJIVICE, A MORAM JOS RADITI PAPU PA CE MO VIDJETI....
I JA BIH SE RADO RIJESILAAAAAA

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ranica na grliću maternice
25.12.2010 10:14:52   
malena27 RR
Esmeralda, molim te iskljuci velika slova, jer se ista smatraju vikanjem.... user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ranica na grliću maternice
25.12.2010 11:54:14   
Esmeralda
ups sory zaboravila sam
user posted image user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ranica na grliću maternice
12.1.2011 8:57:15   
orange 00
Drage zene, interesuje me da li je neka zena koja nije radjala radila krioterapiju? Dr. mi je to preporucila i rekla da to nema veze i da mi od toga samo moze biti bolje, medjutim ja sam naslusana svakakvih prica tipa: zbog krioerapije grlic postane neelastican, pa zene iskrvare na porodu. Ima li neko iskustva s tim?

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ranica na grliću maternice
12.1.2011 14:24:53   
san4
Orange 00,i sama imam ranicu i nisam radala.
Ja sam se raspitivala za krioterapiju ili neki drugi nacin saniranje ranice,jer imam pojacan sekret,a brisevi i papa test su uredni.
Svi su mi ginekolozi rekli da to ne treba dirati ukoliko je papa test uredan,jer ukoliko se ranica tretira otezano se luci cervikalna sluz koja je potrebna da bi lakse doslo do oplodnje.
Posto mene taj sekret izludi,dr.Balic smatra da se to moze tretirati krioterapijom.

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ranica na grliću maternice
13.1.2011 9:42:50   
orange 00
San, i ja idem kod doktorice Balic, i ona sama mi je preporucila tu terapiju, a ja se malo bojim ako to nije 100% sigurno, odnosno ako cu poslije imati komplikacije zbog toga, da ne bude jedno izlijecis, drugo pokvaris user posted image

A to za lucenje sluzi meni bas i ne znaci nesto jer ja i onako imam jaaaaaaaaako male sanse za trudnocom prirodnim putem, i idem na postupke VTO.

Hvala za odgovor.


(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ranica na grliću maternice
13.1.2011 9:45:34   
Skvo RR
Moje iskustvo je kako je papa test uredan, da pratim ranicu. Imam je odavno...btw. rodila sam sa njom...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.1.2011 10:45:55 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ranica na grliću maternice
13.1.2011 10:03:13   
taurus
krioterapija nema veze sa trudnoćom
imam prijateljicu koja je radila taj zahvat i to dva puta jer joj nisu bili dobro uradili prvi put
iza toga je rodila dvoje djece, prirodno i bez ikakvih problema

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ranica na grliću maternice
13.1.2011 11:37:36   
orange 00
Ma moja dr. je predlozila da to uradim jer imam konstatno problema sa sekrecijom i upalama dole. Na taj nacin bi sanirali sve prije novog postupka VTO i mozda povecali sanse za uspjeh smanjivanjem upale isl. Tako sam bar ja to razumila user posted image

A sto se tice ranice dugo sam je imala, pa je sanirala prije 1. postupka VTO albotilom i tusiranjem, pa se sad opet nanovo pojavilauser posted image  Voljela bih je se rijesiti na nesto duzi period, ako moze, a da mi to ne nasteti.

Taurus ovaj tvoj primjer je ohrabrujuci, pretpostavljam da ta zena, tvoja prijateljica, nije radjala prije terapije?

< Poruku je uredio orange 00 -- 13.1.2011 11:38:55 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ranica na grliću maternice
24.1.2011 12:19:04   
orange 00
Samo da prijavim da sam bila na cryo-terapiji i ostala ziva user posted image

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ranica na grliću maternice
24.1.2011 14:27:04   
mala75
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  vidiš da nije strašno -preživi se sve, jake smo mi a da toga nismo ni svjesne.

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ranica na grliću maternice
24.1.2011 14:27:56   
san4
Svaka cast orange00!user posted image Mozes li nam opisati je li bolilo?Koliko je trajao postupak?Znaci,ama bas sve,ako ti nije mrsko!
Ja nisam otisla,bila sam sprijecena,ali u svakom slucaju,jedva cekam!user posted image

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ranica na grliću maternice
24.1.2011 14:46:41   
orange 00
He hehe, hvala cure mojeuser posted image user posted image

Ma jooj kakvi mrsko, danas sam bas nesto raspolozena za tipkanje. Traje jako kratko 2-3 minute, boli otprilike ko kolposkopija. Prvo ti stavi onaj spekulum, pa onda sondu, sonda malo stipa (osjecas nelagodu, nije lijepo, ali bih stvarno bila pekmez da kazem da boli), zadnjih 30 sekundi osjetis bol ko otprilike kad imas malo jacu upalu grlica (ako si kad imala) i to je to, izvade sondu, spekulum. Onda te ostave da lezis nekih 15 minuta, prvih 5 minuta boli mali stomak ko kad imas mengu (ono grcenje po dnu stomaka) i to kad prodje, ides kuci user posted image  . Nije bas skroz bezbolno, al kad sve saberes, stvarno ne mogu reci da boli, vise je nelagodnouser posted image , imala sam bolnijih pa-pa i kolposkopija u zivotu.

Ja sam super, evo me na poslu, bas mi je drago da sam i to zavrsila. Nadam se da ce mi pomoci.

Kosta 100 KM.

< Poruku je uredio orange 00 -- 24.1.2011 14:47:30 >

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ranica na grliću maternice
24.1.2011 19:13:46   
san4
Orange 00,bas mi je drago da si dobro prosla i da nije bas bolilo!I da je to sad iza tebe!Da nema vise upala i sekreta!I vaginaleta!user posted image Zelim ti brz oporavak!
I da!Hvala ti na detaljnom objasnjenju,bas si srce!Sve najbolje!user posted image

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ranica na grliću maternice
25.1.2011 7:55:54   
Esmeralda
Super svaka cast orangeuser posted image user posted image user posted image user posted image blago tebi rijesila si se sekreta i ranice
interesuje me gdje si to radila i kod kojeg ginekologa......


(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ranica na grliću maternice
25.1.2011 9:10:37   
orange 00
Esmeralda,

Cryo sam radila u Tuzli kod dr. Devlete Balic.

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ranica na grliću maternice
26.1.2011 15:01:06   
san4
Zdravo orange00!Kakva je situacija? Doktorica je spominjala neki vodenkasti sekret poslije tretmana.Da li ti imas to?Imas li bolove?Peckanje?Molim te,ako imas vremena,pisi!Bila bih ti zahvalna!user posted image user posted image

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ranica na grliću maternice
26.1.2011 18:43:54   
mala75
Ja sam poslije cryo terapije imala taj vodenasti iscjedak ali jači da sam morala nositi uložak. to se valjda odleđivalo ono je postupkom zaleđeno - tako sam ja to sebi objasnila i trajalo je dva dana a poslije sve OK.

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ranica na grliću maternice
27.1.2011 12:31:03   
orange 00
Eh evo mene. Uhhh ova RR, ja se napisala i napisala i izbaci me.

Evo ovako, prvi dan sam imala taj nekakav sluzavi, blijedo sukrvicasti iscjedak (dr. je rekla da je to normalno), a poslije samo zuckasti, vodenasti iscjedak, al bas sama voda. Nosila sam ulozak 3 dana i danas ga imam, ali mislim da mi vise nece trebati.

Prvi dan me je blago ziguckao desni jajnik (valjda se i on, dusa draga, smrznuo), al poslije toga nista, zivim notmalan zivot (samo nema mazenja 7-10 danauser posted image )

Osim tog iscjetka, ko da cryo nisam ni radila, eto user posted image

Ljubi vas orange user posted image

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ranica na grliću maternice
27.1.2011 13:03:31   
san4
Blago tebi orange00!user posted image I ja idem,ako Bog da!Dosta su me ginekolozi zavlacili,a ja stalno pod upalama!I taj sekret!Ta metoda je dosta jednostavna!Mozda i meni pomogne!
Ja imam malu ranicu na grlicu,brisevi vagine i cerviksa uredni,tako da me niko ozbiljno ne shvata!uvijek nosim dnevni ulozak,tako da i ja jedva cekam da se rijesim!Otisla bi ja i ranije,ali posto sam imala laparoskopsku operaciju ciste na jajniku,dr.smatra da su ovi prvi mjeseci nakon operacije najbolji za planiranje trudnoce,tako da ne zelim da propustim to vrijeme.tako,strpit cu se jos malo ,a onda na krioterapiju.

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ranica na grliću maternice
27.1.2011 13:48:24   
orange 00
Ma i kod mene je bila mala, al sekret i upale konstatno, pa je dr. rekla da je bolje prije VTO da to sve sredimo.

Ma mogu ti reci da zene sa ranicama i upalama i sekretima ostaju trudne, tako ne daj da te to zabrinjava nego navali na muzeka kad su ljudi vec rekli, a za ranicu i cryo uvijek ima vremena user posted image

Sretno i evo navijam user posted image user posted image user posted image  da sta bude user posted image

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ranica na grliću maternice
28.1.2011 8:00:04   
san4
Orange 00,hvala ti!
Zelim ti puno uspijeha i da sto prije dodes do svojeuser posted image !

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *