|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
17.5.2008 11:21:17   
sabas
anamarija ja sam prije mjesec dana zvala ordinaciju dr mehmedabasica informativno da vidim koliko inace kosta i preko tel su mi rekli da umjetna oplodnja kosta KM 2000 i jos plus lijekovi
ne gubi nadu akb sve cemo biti mame

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
17.5.2008 14:04:48   
anamarija
Za Sabas: Draga hvala ti.I tebi i svima koje su mi poslale poruke, hvala vam na rijecima utjehe.Zaista ste mi puno pomogle user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Vidim sve spominjete lijekove pa me zanima - ako mi koja moze napisati za sto se tacno ti lijekovi uzimaju? A ja mislila da moj muz samo treba dati svoje spermice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , i da se to stavi u trenutku ovulacije u maternicu, cekas rezultat- i to je to.user posted image user posted image user posted image . Nisam se ranije susretala sa tim stvarima, niti sam razmisljala da cu ikada i sama morati na umjetnu, pa se bas ne kuzim. Sory ako sam vam dosadna sa propitkivanjem, ali zaista jako zelim tu trudnocu.user posted image user posted image

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
17.5.2008 14:19:32   
Anoniman
Anamarija, bas me dirnula tvoja prica i mogu misliti kako se grozno osjecas, ali kao sto vidis i sama, ne postoje stvari koje nisu nerjesive pa ces ako Boga da i ti vrlo brzo pronaci najbolje rjesenje. Ja mislim da se ne treba sad zaletiti po svaku cijenu na sto strana da uradis nesto po pitanju trudnoce, vec da se dobro, dobro informises o svemu, od samog postupka, doktora koji to radi, cijena, lijekova i, na kraju, perioda poslije oplodnje. Zelim ti svu srecu, drzim fige i vjerujem da ce sve biti dobro!

(odgovor članu anamarija)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
17.5.2008 22:11:41   
mirhab
Draga Anamarija, ovi lijekovi su uglavnom određene vrste hormona (trudnoce) koji potpomažu ovulaciju i pripremaju tijelo za oplodnju. Ali to dolazi na kraju, kad izvrsis sve preglede i kad ti dr odredi koje hormone trebas primati i u kojoj kolicini. Ja sam primala decapeptil, pergonal i profazi. Ti ces mozda nesto drugo.
I kao sto rece Azra, ne idi na sto strana, prvo odaberi doktora i kreni korak po korak.
Zelim tebi i svima nama koje zelimo , da sto prije budemo user posted image

_____________________________

ŠEST GODINA NADE I BORBE, A SADA ME GLEDAJU DVA MILA MAMINA OKA

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
18.5.2008 10:35:54   
iva1974
anamarija to sto su ti jajovodi začepljeni nije kraj svijeta oni se samo preskoče.Po pitanju potpomognute oplodnje se trebas dobro informirati prije nego bilo sto odlučiš.Ja na tvom mjestu nebih odmah isla u postupak s lijekovima.Postoji mogućnost MPO u prirodnom pokušaju ili uz blagu stimulaciju klomifenima.
izvadi hormone i muz spermiogram i onda ćes viditi sto dalje.Ako imaš uredne ovulacije radije pokusaj u prirodnom pokušaju,manje je intenzivan a i puno jeftiniji (U splitu u poliklinici CITO oko 1000-1250KM preračunato).
zaboravila sam napisati kod mene su oba jajovoda zapušena,mužev spermiogram katastrofa ,spermije nekada i nenađu i vjeruj prvii tren je bio šok a sada kuliram i spremam se na svoj prvi ICSI user posted image

< Poruku je uredio iva1974 -- 18.5.2008 10:39:29 >

(odgovor članu mirhab)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
18.5.2008 21:09:50   
mirhab
Draga Iva, neka te tvoja pozitivna energija prati, zelim ti puno srece i da bude s pozitivnim rezultatom user posted image

_____________________________

ŠEST GODINA NADE I BORBE, A SADA ME GLEDAJU DVA MILA MAMINA OKA

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
18.5.2008 21:48:35   
iva1974
hvala mirhabuser posted image .naoružala sam se strpljenjem i upurnošću

(odgovor članu mirhab)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 13:41:32   
anamarija
user posted image Drage moje, nakon sto sam u petak bila kod Mehmedbasica, od jutros sam evo posjetila jos dva doktora, da cujem njihovo misljenje.Dakle, sva trojica su mi rekla isto.Da u mome slucaju jedino umjetna oplodnja dolazi u obzir. Nakon toga sam otisla kod svoje doktorice koja mi je dala uputnicu za Centar za humanu reprodukciju ovde u Zenici. Otisla sam, i narucili su mene i muza tek za dvije sedmice. Kada sam sestru pitala za cijenu, nije mi htjela reci, vec mi je rekla da kada dodjemo kod doktora -to za dvije sedmice, da ce nam on reci.Neznam, valjda ne zele reci, zasto- neznam. Inace, jutros sam kontaktirala Mehmedbasica, i odmah mi je  receno da bi me sve kostalo oko 4000 km. Cula sam da je u Zenici jeftinije, ali eto neznam cijenu, a sada da budem dvije sedmice u neizvjesnosti- poludit cu. Zato vas molim ako je neka u Zenici radila umjetnu oplodnju, da mi napise cijenu.Hvala vam, i pusa od mene za sve vas.user posted image

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 14:07:36   
iva1974
anamarija koji postupak ideš?prirodni ili stimulirani?IVF ili ICSI? ili mozda inseminaciju.
draga ruzan naziv je umjetna oplodnja to je medicinska potpomognuta oplodnja user posted image

(odgovor članu anamarija)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 14:13:23   
anamarija
Draga Iva pisem samo kako su mi doktori rekli.user posted image Sva trojica su mi rekla da trebam na umjetnu oplodnju. Sad si me zbunila, ni sama vise neznam te "izraze"user posted image . Uglavnom- umjetna. Koliko sam kao laik skontala valjda IVF

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 14:15:50   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: iva1974

anamarija koji postupak ideš?prirodni ili stimulirani?IVF ili ICSI? ili mozda inseminaciju.
draga ruzan naziv je umjetna oplodnja to je medicinska potpomognuta oplodnja user posted image

 Bravo iva1974, potpisujem ovo...nema tu nista umjetno user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 14:25:47   
anamarija
 Da malo napisem detaljnije pa da skontate gdje trebam iciuser posted image user posted image user posted image user posted image
Objasnio mi je jedino da se susret izmedju spermatozoida i neoplodjene jajne celije odvija u laboratoriji, a ne u jajovodu, jer je neprohodan. I da se ta oplodjena jajna celija poslije usadjuje u maternicu. Valjda je to IVF. Drage, ja sada ispado nepismena, ali vjerujte da se tek susrecem sa ovim tako da mi je sve jos nepoznatouser posted image

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 15:06:27   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: anamarija

Draga Iva pisem samo kako su mi doktori rekli.user posted image Sva trojica su mi rekla da trebam na umjetnu oplodnju. Sad si me zbunila, ni sama vise neznam te "izraze"user posted image . Uglavnom- umjetna. Koliko sam kao laik skontala valjda IVF


Zena kaze kako nasi doktori LAICI govore nama....


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu anamarija)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 16:04:05   
iva1974
otiću u off topic ako počnem o izrazima meni osobno je umjetno nesto sto nije prirodno i moje a jajne stanice i spermiji mog supruga su itekako moji a medicina samo pomogne da se "zaljube".
a sto se doktora tiče i njihovih naziva njihov problem
mozda jednog dana kad u BIH budemo imali Zakon o MPO isti za sve budemo imali i ispravan naziv user posted image

a ovo sto kazeš da si neupućena vjeruj svi smo bili na početku.bilo sto da te interesira pitaj.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 16:05:17   
Amelaa RR
iVA posalal sam ti PP...

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 22:26:27   
sabas
anamarija na rodi imas nesto kao prirucnik i tu mozes naci kakao se tacno zove postupak koji ce primjeniti
a dvije sedmice ce brzo proci drzim ti fige

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 22:29:39   
sabas
anamarija koliko sam mogla da skontam sta su vam rekli da je rijec o IVF, koja se primjenjuje kod zacepljenih jajovoda

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 22:34:31   
iva1974
http://peternel.ipapercms.dk/demos/RODA/Neplodnost/
to je to pogledajte

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
19.5.2008 22:35:45   
iva1974
IZVORNA PORUKA: sabas

anamarija koliko sam mogla da skontam sta su vam rekli da je rijec o IVF, koja se primjenjuje kod zacepljenih jajovoda

mislim da se radi o IVF jer je spermiogram njenog muza ok pa nema potrebe za ICSI

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
20.5.2008 10:46:36   
anamarija
Da, kod muza je sve ok, tako da je valjda IVF.

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
20.5.2008 14:22:28   
anamarija
Za : Ivu 1974, Makicu 29, Snjeguljicu, Mirhu-b,Amelu rr i osve ostale koje su u toku sa mojom situacijom.:
Drage moje, evo sad sam uspjela nekako "preko veze" saznat informaciju iz" prve ruke"sto se tice IVF ovde u CHR-u. Dakle, kostalo bi me sve oko 3000 km. Hvala vam sto ste imale strpljenja samnom, i odgovarale mi na moja pitanja, nadam se da vam nisam previse dosadila sa propitkivanjem...user posted image
Veeeelika pusa od mene....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anamarija)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
20.5.2008 14:55:26   
iva1974
kad startas s pripremama?

(odgovor članu anamarija)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
20.5.2008 21:44:37   
mirhab
Anamarija , puno srece, budi strpljiva i izdrzi do kraja. Ne odustaj i radi sve po uputama doktora.
Sreca ce doci, vidjet ces aBd

_____________________________

ŠEST GODINA NADE I BORBE, A SADA ME GLEDAJU DVA MILA MAMINA OKA

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
31.5.2008 21:19:36   
iva1974
ovo sam pročitala bar da Zeničanke znaju

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=24073&meni=25

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu mirhab)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sve koje čekate IVF/ICSI
31.5.2008 21:20:24   
iva1974
IZVORNA PORUKA: anamarija

Za : Ivu 1974, Makicu 29, Snjeguljicu, Mirhu-b,Amelu rr i osve ostale koje su u toku sa mojom situacijom.:
Drage moje, evo sad sam uspjela nekako "preko veze" saznat informaciju iz" prve ruke"sto se tice IVF ovde u CHR-u. Dakle, kostalo bi me sve oko 3000 km. Hvala vam sto ste imale strpljenja samnom, i odgovarale mi na moja pitanja, nadam se da vam nisam previse dosadila sa propitkivanjem...user posted image
Veeeelika pusa od mene....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


draga ja sam nasla članak gdje piše da se neplaća više postupak u Zenici

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu anamarija)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *