|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
7.5.2010 0:28:25   
Honey3
ja mislim da se svaka mama cesto pita da li je dovoljno dobra mama i jesu li druge mame bolje????ja evo sad ne radim i mislim da necu raditi bar dok E ne napuni dvije godine ako ikako budem mogla,nisam radila ni dok su ovi stariji bili mali,dosta vremena provodim sa njima a i mm se trudi da bude u toku svega,sa starijom kcerkom cesto idem u setnju kao drugarice smo i njoj to super,vec po  malo kupuje kozmetiku pa kad postar dodje idemo da se cim finim pocastimouser posted image mladji sin on hoce malo da poigramo lopte,ne ljuti se covjece, malo da se pomazi,zadace to je obavezno....a vikendom obavezno idemo negdje svi zajedno i oni i mi u tome uzivamo....sa ovom malenom mazim se po citav danuser posted image ovu stariju kcerku vec hvata pubertet pa nije bas lako uspostaviti uvijek komunikaciju,cesto se i poljutimo, ali sam opet hvala Bogu zadovoljna jer mi jos nisu nijednom napravili neki veci problem ni u skoli ni kuci,uvijek cujem samo pohvale,oboje su odlicni ucenici,bave se sportom,ne psuju,samo mi je problem sto se svadjaju puno izmedju sebe,e to nikako nemogu da ispravimuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 10:15:00   
snijeg
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Sve ovo sam ispisala, kako bi Vas pitala koliko Vi vremena provodite sa svojim djetetom i da li mislite da vrijeme koje provodite je kvalitetno provedeno.

Meni nekada bude žao, što nemam više vremena, ali eto svaki slobodan trenutak koristim da provedem s njom, da se zajedno igramo, bojimo, crtamo, učimo slova, i slično, ali naravo i pogledamo neki crtić ili seriju, da odemo u igraonu, šetnju, kupovinu.


Potpisujem i razmišljam o ovome danima, znam da je bila tema i evo nađoh je. Mi smo u fazi 2+, mama i tata rade osmosatno vrijeme, dakle sa pripremama i putovanjima do i sa posla računaj 9/10 sati. U razgovoru sa mužem dođoh do matematičkog proračuna koji me porazio. Dakle, radnim danima vrijeme provedeno sa djetetom je 2 sata (ovdje mislim na aktivno vrijeme), vikendom je to 5/6 do maksimalnih 8 sati dnevno, rezultat - nepun dan u sedmici provedemo s njom, a ostalih 6 dana user posted image user posted image
Pa ne mogu da vjerujem da niko u ovoj državi ne misli na majku i dijete, zašto u praksi ne poštujemo i ne omogućavamo 4-satno radno vrijeme...meni je ovo užas. Ne mogu da vjerujem da za nešto što mi je najvrijednije u životu izdvajam najmanje vremena, a trudim se user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 10:29:12   
M kao Mama
¸Draga snijeg, ovo je zaista tako i što kažeš poražavajuće, neko ne uopšte ne mislu na ovu djecu što postoje, roditelji su prinuđeni da se bore za egzistenciju, da bi toj djeci obezbjedili kakav-takav život, onda žene koje se i odluče na drugu, a o trećoj da ne pričam, trudnoću su zaista heroji. Vidiš da niko ništa ne radi kako bi dali neki poticaj za rodilje, ovo je strašno. Ja bih najsretnija bila kada bi moj muž imao malo bolja primanja ili kada bi mogli pokrenuti neki manji privatni obrt pa da se ja u potpunosti posvetim djeci, to mi je zaista san. Jer svakim dano uviđam da zaista vrijeme leti neumoljivo i da nam djeca rastu, a da nismo ni svesni kako.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 10:50:35   
bebacha
Ja sam djecom provodim puno vremena.Ajla je do 16 u vrticu a s Alenom sam 24 sata.Nekad je to kvalitetno provedeno vrijeme a nekad ne.nekad ih pustim da rade sta hoce da se ja malo resetujem.smatram da im pruzam sasvim dovoljno zajednicki provedenog vremena.nekad mi bude tesko sto ne radim al to kad mi dodu neki momenti.uglavnom jako mi odgovara ova situacija da sam kod kuce.s druge strane jako mi je zao muza.on radi od 8 do minimalno 18,mada znani radit i po 12 sati.on malo vremena provodi s djecom,navece se cesto desi da dode kuci,veceramo,spremimo djecu za spavanje i on zaspi sjedeci sa daljinskim u ruci.ja znam da se to nebi promjenilo ni kad bi ja pocela radit.zato nedelju citavu provede samo s nama

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 10:55:48   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: bebacha

Ja sam djecom provodim puno vremena.Ajla je do 16 u vrticu a s Alenom sam 24 sata.Nekad je to kvalitetno provedeno vrijeme a nekad ne.nekad ih pustim da rade sta hoce da se ja malo resetujem.smatram da im pruzam sasvim dovoljno zajednicki provedenog vremena.nekad mi bude tesko sto ne radim al to kad mi dodu neki momenti.uglavnom jako mi odgovara ova situacija da sam kod kuce.s druge strane jako mi je zao muza.on radi od 8 do minimalno 18,mada znani radit i po 12 sati.on malo vremena provodi s djecom,navece se cesto desi da dode kuci,veceramo,spremimo djecu za spavanje i on zaspi sjedeci sa daljinskim u ruci.ja znam da se to nebi promjenilo ni kad bi ja pocela radit.zato nedelju citavu provede samo s nama


Ovo kao da sam ja pisala,samo je razlika sto u mene sin ne ide u vrtic jos,pa smo nas 3 zajedno 24 satauser posted image


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 11:30:09   
mamana
Često razmišljam kako bi bili lijepo biti kući sa svojim djetetom i biti mama 24 sata, jer mi je uvijek malo vremena kad dođem kući.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 11:33:34   
M kao Mama
Pa, hvala akobogda nadam se da hoće, mada malo mi sve ovo tvoje sebično zvući, znači za tebe slovi ona poslovica, sve što je njeovo to je i moje, a što je moje samo je moje, user posted image

A, biti u kući i ne raditi ne znači biti očajna kućanica draga moja, znači samo imati više vremena za dijetu/djecu, i sve ostale aktivnosti, poslove i slično. JA znam mnogo žena, kako sa RR, a tako i mimo njega koje ne rade, i vjeruj mi zavidimim na vremenu koje provode sa svojom djecom, jer nije isto biti sa djetetom dobar dio dan, i nakon posla i nijue isto da ti vrtić ili teta odgajau dijete i ti. Jednostavno postoje neke stvari u životu koje su mnogo birtnije od novca. Novac bude i prođe, a vrijeme provedeno sa djetetom i ono učinjeno u tom vremenu je ne procjenjivo.

Ja radim od svoje 17 godine, i zaista ne bježim od posla, ali opet nekako moja L mi je na prvom jestu i zaista dolazi sve teže i teže vrijeme, još sam je sretnica pa imam slobodan vikend, radno vrijeme koje se zaista strogo poštuje, ali ima majki koje rade i vikendima i koje su željne svoje djce i djeca njih.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 12:03:13   
snijeg
Draga vessela, proračunato vrijeme je vrijeme sa određenim prioritetima, pisala sam o svom/našem načinu životu na nekim drugim temama. Zaista se vodim politikom da je moje dijete, zaista moje i svo vrijeme ulažem i podređujem njoj i za nju. Poenta mog posta je da sa ovakvim radnim vremenom i tempom života ne mogu naći ni kvantitativnog vremena za dijete, a o kvaliteti da ne pričam. I ja sam za to da majka/supruga treba "izaći iz kuće", ali sam i za to da mi firma ponudi mogućnost dvosatnog, četverosatnog, šestosatnog radnog vremena što je svugdje u svijetu normalno. Kod nas je takav standard života da se sa jednom "normalnom" platom ne može kvalitetno živjeti, dakle i ja bi da privređujem, ali da mi neko da mogućnost da budem majka i supruga prije svega, a ovako sam prevashodno službenica, a ostalo šta stignem i onda je rezultat društvo kakvo imamo, a još kad mi neko počne pričati o natalitetu ja bi ga iz topa ispalila user posted image  

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 12:16:52   
henna ze
kako se vrijeme promijenilo..čini mi se da dani lete kao sekunde..ustanem..odem na posao..spavam...čak mi se ni ne pospremaju kreveti...
voljela bih da mi neko daje 300 KM mjesečno ..pored plate mm i odmah bi se potpisala da ne idem na posao..
da dijete ispratim u školu..da je dočekam sa toplim ručkom..da izadjemo u šetnju i sve ono što cure rade...
u nedjelju mi kaže..mama hajmo ja i ti na kafu..tako i bi..spremimo se i odemo na kafu..nas dvije same...
nedostaje mi više vremena sa njom

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 12:38:04   
veeseelaa
Pa, hvala akobogda nadam se da hoće, mada malo mi sve ovo tvoje sebično zvući, znači za tebe slovi ona poslovica, sve što je njeovo to je i moje, a što je moje samo je moje, user posted image



pa zar nije dovoljno ako plata ide za mene i Ajšu? pa naši su troškovi povisoki i tako on nekad još i uleti i sve ok
Naravno ja kupim u kući vrlo često namirnice, torte, poklone, platim nekad plin, vrtič
sve je to trošak....


naravno da ko je kućanica ne mora biti očajan, više je očajnih ovih što rade....
sve ima svoju težinu, naravno ja kao i ti ne radim vikendima, poslije 16 sam solo ni trenutka duže ne osatjem na poslu, tako da realtivno imam vremena za dijete.....  sve može više a to bi jedino bilo da napustimo poslove a to baš i ne ide, složićeš se?
mnoge žene koje rade cijeli život odgojile su divnu djecu.....

Snijeg nisam shvatila, ti bi da firma ponudi da majka radi četvorosatno do koje godine djeteta?
ja sam nakon iskteka porodiljskog od 12 mjeseci radila 6 mjeseci po 4 sata uz naravno umanjenje plate od 50%
mislim da sam dovoljno vremena provela od 0-18 mjeseci sa svojom kćerkicom kad uporedim da neke majke nakon 5-6 mjeseca starosti bebe vraćaju se na posao u punom radnom vremenu

Poenta mog posta nije da kritikujem, nego da budem pozitivna i kažem da sve ima gore od goreg

Smiješno bi mi bilo kukati kad npr vidim da moja kolegica radi po 9-10 sati dnevno, subotu svaku a nedjelju svaku drugu, prosto budem sretna jer kod mene nije tako a vidim ni kod alme itd

Zato budimo sretne na ovome što imamo, hB, ne da Bože goreg



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 12:42:48   
veeseelaa
u nedjelju mi kaže..mama hajmo ja i ti na kafu..tako i bi..spremimo se i odemo na kafu..nas dvije same...
nedostaje mi više vremena sa njom


divno
ja vrlo često kad dodjem po Ajšu u vrtić idemo nas dvije negdje na klopu, sokić, kupovini itd
Proveselimo se, kupimo sebi ponešto a i ne moramo kuhati nego kad dodjemo kući igramo se
Često nam se i mm pridruži
2 - 3 puta radnim danima izletimo negdje nakon vrtića i provedemo van kuće divna 2-3  sata









_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 12:43:21   
M kao Mama
Da, ali ja i dalje tvrdim da mi je subota i nedjelja premalo sa mojom L.

ja npr. dođem kući oko 17 sati, prije sam je vodila 4 puta sedmično na plivanje, zimi smo to prestali , i dalje ima hor 2 puta sedmično, ove ostale dane negdje odemo, ali to nije to, jer nija mama ista kao usubotu kada se zajedno probudimo, pa lijepo skontamo gdje ćemo i kako provesti dan, i mama koja dođe s posla, umorna, još ako je bio težak dan na poslu, ja to nikada ne želi prenijeti na svoje dijete, ali negdje u dubini mene to se ocrtava, i gdje sam ja prisplejal popodne sa njom, jedino po tržnim centima ili igraonama, što mi vala i nije neko ostvarenje sna, to možemo uvijek.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 12:52:08   
snijeg
Ma nisam ja ni shvatila ovo kao kritiku, pričamo onako ženski user posted image
Svjesna sam ja da ima gorih slučajeva, ali ima i boljih i tako se vrtimo u krug user posted image
Svega ima na dunjaluku i svi smo različiti, neko ima vremena na pretek, ali mu draže provesti vrijeme u svemu i svacemu nego sa vlastitim djetetom, a opet nekome malo i 24/7/365 sati/dana user posted image
Ja volim mogućnosti, dakle ako želim raditi 4 sata narednih 5/10/20 godina bilo bi lijepo da imam mogućnost, a usput dajem mogućnost još jednoj majci da se zaposli na dodatna 4 sata. Više zaposlenih i više zadovoljnih user posted image , ali jok teško je to poslodavcima skontati.....mi smo na nuli sa pravima radnika, pravima žena, a o djeci da ne govorim user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 12:54:48   
Anoniman
Ja sam mama 24 sata,jer sam trenutno na bolovanju,svo vrijeme provodim sa sinom,odmaram samo kad on spava..Ima trenutaka kad se on igra sam dok ja npr perem sudje,pravim jelo,ali vrijeme iskreno koristim samo na njega,igre,setnje,parkic..On tv rijetko gleda sve ukupno  ni pola sata i ne forsiram ga...Necu da ga ucim na to...Imam svoja primanja od sindikata,tako da sam finansijski osigurana i ovo vrijeme provedeno sa njim milioni ne mogu zamijeniti...Ne ide u jaslice,mada o tome razmisljam barem da je tamo 4 sata,jer voli djecu a i da se malo socijalizira...Kad i ako pocnem sa radom gledat cu da to bude prva smjena znaci do 16:00h,bez radnih vikenda,tako da veceri i vikend mogu sa njim provoditi...
Imam primjera u svojoj okolini gdje roditelji mnogo rade ,djeca su fakticki sama sebi prepustenauser posted image  uz  tv,komp ps...Mnoginisu tako birali jer su primorani mnogo raditi...

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 12:55:34   
veeseelaa
jer nija mama ista kao usubotu kada se zajedno probudimo, pa lijepo skontamo gdje ćemo i kako provesti dan,


naravno ovo je nešto drugo svakako
al sve dok radimo ništa od toga, izuzev praznika i vikenda
Do duše kod mene je Ajša još mala pa i nema neke velike želje odnosno prohtjeve
Šta je tu je
Ja smatram da se trebamo jedno vrijeme žrtvovati u smislu rada i zarade da bi malo kasnije bile rahat ili ostvarile neke želje koje alma spominje....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 12:57:41   
veeseelaa
i da djeca brzo rastu, neće imati želju cijeli život provoditi vrijeme samo sa mamama i očevima a kad jednom napustiš dobar posao teško da ćeš ga lako naći ponovo ili u nekim godinama




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 13:03:43   
Hanady RR
Ove što kukaju sa jednim djetetom nek se ''poklope'' kad ih dvoje spuca aBd tek ćete vi vidjeti šta su finansije, šta je slobono vrijeme...

idem i ja sa svojim curama u kafiće na kolače itd...al negdje nakon 40 minuta pomislim ko me na ovo natjera mogla sam rahat kući igrat se sa plastelinomuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 13:17:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ove što kukaju sa jednim djetetom nek se ''poklope'' kad ih dvoje spuca aBd tek ćete vi vidjeti šta su finansije, šta je slobono vrijeme...

idem i ja sa svojim curama u kafiće na kolače itd...al negdje nakon 40 minuta pomislim ko me na ovo natjera mogla sam rahat kući igrat se sa plastelinomuser posted image



user posted image user posted image user posted image  kuku stabi daih imas sedmoro user posted image user posted image


u tom bih slučaju vjrevotano napustila posao, imala dvije kućne pomoćnice i baška bih muža zamolila ljubazno da sa posla od 8 sati kasniti ne smijeuser posted image user posted image

Jedno ko nijedno, a dvoje ko 100 komada...

vjerujte mi jedno dijete je šaša...sa dvoje sve je zeznutije...

pa ti kreni samo do njihovih osnovnih potreba...hajde obuj ih za jednu sezonu ...cipele duboke i čizme neprmočive...bez 250 KM na sniženjima posebnim nema te...a gdje si ti, a gdje muž svi se mi obuti moramo ako ćemo iz kuće...
I hajd dvije plate imamo i privatni posao suprug...

i ne bojim se ja gladi...al sa jednom platom nema šanse da im priuštim sve što treba...i najtragičnije je što nit smo ja i suprug nit su njih dvije razmažene...sve je u granicama normalnog i ne pretjerujemo.

A slobodno vrijeme...to vam u jednom trenutku dođe'' misaona imenica''...

ja sa posla idem po njih u 16, 48 najdalje 17,10 u najvećem kašnjenju smo kući...
dok stavimo ručak koji je prethodno skuhan oonda iammo časove igranja...
sa njima se igram ja jer suprug ide privatno raditi...
pa onda ih okupam, nahranim večerom , čitam im i u krevete smejstim...
pogledam oko sebe kao d aje bomba pala...zadam 4-5 krugova po kući, popalim mašine i napravim kafu...pa pijem i čekam supruga...on dođe dok s anjim pormuhabetim koju dok i on nazor meni za hatar kafu u to doba popije...i onda spavanje...ja znam leći 2 sata sa njim, pa ustati i nastarvitui gdje sam stala...

sad sam sa starijom utorkom i četvrtkom na probi hora, vodim i mlađu...vele smo sebi sistem da večeramo u BBI, tamo sjeidmo i igramo se....
pa oko 10 dođemo kući...u tom slučaju poremetimo i spavanje i kupanje...al smao tako duže sam sa njima jer one meni kuću u 20 sati spavaju dubokim snom...a meni to malo.

I nemam ja frustraciju dal pazim na sebe...pazim koliko ja na sebe toliko moj suprug na sebe...
o svemu se dogovarmo i djeca su nam prioritet...njih sma rodila sebi a ne nai ili tetkama a kamoli nakim tetama...

Imamo mi vrijeme za sebe...samo relano prekratko mi traje dan...24 sata mi je premalo toliko toga bih mogla i htjela samo da imam više vremena.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 13:55:01   
mišur

Ja spadam u kategoriju mama koje se svake večeri kad legnu, preispituju da li su dovoljno vremena posvetile svojoj djeci, da li sam ih poljubila i zagrlila onoliko puta koliko im je trebalo, šta sam još mogla uraditi...Ne znam je li pretjerujem u tim svojim razmišljanjima, ali bez pretjerivanja, uvijek mislim o tome.
To vezujem za grižnju savjesti što nisam sa njima po cio dan, što radim, a oni idu u vrtić, i što se, otkad ih pokupim iz vrtića, ne odvajaju od mene. Vidim koliko im nedostajem, koliko su me željni i bude mi žao što je sve tako.
Ali drugačije ne može, moram raditi i hB što imam dobar posao, pa još mogu sebi i njima priuštiti dosta toga. Imam fiksno radno vrijeme, nema prekovremenih sati, slobodni vikendi, bolovanja po potrebi, fina plata. I dobro je da je tako, jer imam drugarice koje rade i vikendima, o bolovanju nema govora, rade za mizerne plate.
Uglavnom, ja svoje slobodno vrijeme posvećujem samo svojoj djeci. Ja ih odvozim i dovozim iz vrtića, popodne provodimo u šetnji, igramo se u kući, ili odemo kod nekoga u goste, nahranim ih pred spavanje, čitamo priče i uspavljujemo se zajedno.
Kad oni zaspu, ja nastavim poslove po kući i kad sve završim, padnem od umora u krevet. I tako svaki radni dan.
Vikendi su mi najdržai jer uživam ujutro natenane sa njima doručkovati, piti kaficu, smišljati šta ćemo raditi. I opet je cijeli vikend posvećen samo njima i tome da što više vremena provedemo skupa. Mm ima takav posao da radi često prekovremeno i noćne smjene, pa se s njim i ne konsultujemo oko toga šta ćemo raditi, ako je tu, ide sa nama, a ako nije, nas troje se sami organizujemo.
Imam svoje auto, i on svoje, pa ne moramo ni u jednom momentu da zavisimo jedno od drugog. Za neke je dvoje auta luksuz(i realno jeste), ali ja svoje auto ne bih dala ni za šta na svijetuuser posted image
Od trenutka kad se rodio Luka, pa kasnije i Ana, ja sam sebi postavila prioriteteuser posted image Ne volim nikome da ih ostavljam na čuvanje, i uglavnom ih svugdje sa sobom vodim, a ko ima dvoje male djece zna šta to znači user posted image I ništa mi nije teško! bake se često i ljute što ih češće ne ostavim, pogotovo na spavanju, ali ja sam im samo jednom objasnila i rekla da sam ja svoju djecu rodila sebi i da meni nikakav ugođaj niti sreća neće biti što ću se ja po noći naspavati  i odmoriti, a ustati u praznoj kući.
To sam ja, i protiv sebe ne mogu-možda bi valjalo da malo više mislim na sebe i svoje potrebe (što me često kritikuju i mm i moja mama), ali onda bih išla protiv sebe user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 14:07:18   
snijeg
IZVORNA PORUKA: mišur


Ja spadam u kategoriju mama koje se svake večeri kad legnu, preispituju da li su dovoljno vremena posvetile svojoj djeci, da li sam ih poljubila i zagrlila onoliko puta koliko im je trebalo, šta sam još mogla uraditi...Ne znam je li pretjerujem u tim svojim razmišljanjima, ali bez pretjerivanja, uvijek mislim o tome....... 

I ništa mi nije teško! bake se često i ljute što ih češće ne ostavim, pogotovo na spavanju, ali ja sam im samo jednom objasnila i rekla da sam ja svoju djecu rodila sebi i da meni nikakav ugođaj niti sreća neće biti što ću se ja po noći naspavati  i odmoriti, a ustati u praznoj kući.
To sam ja, i protiv sebe ne mogu-možda bi valjalo da malo više mislim na sebe i svoje potrebe (što me često kritikuju i mm i moja mama), ali onda bih išla protiv sebe user posted image



Ovo kao da sam ja pisala, potpuno te razumijem user posted image
Ja sam ubjeđena da bi mi skraćeno radno vrijeme olakšalo i tijelo i dušu i život uopće, posao mi je dobar i ne kukam...baš zato što imam dobar posao žao mi napustiti, a moja firma ne nudi navedene olakšice...

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 14:16:43   
veeseelaa
i hB što imam dobar posao, pa još mogu sebi i njima priuštiti dosta toga. Imam fiksno radno vrijeme, nema prekovremenih sati, slobodni vikendi, bolovanja po potrebi, fina plata. I dobro je da je tako, jer imam drugarice koje rade i vikendima, o bolovanju nema govora, rade za mizerne plate.


baš tako

Imam svoje auto, i on svoje, pa ne moramo ni u jednom momentu da zavisimo jedno od drugog. Za neke je dvoje auta luksuz(i realno jeste), ali ja svoje auto ne bih dala ni za šta na svijetuuser posted image


isto

quote]bake se često i ljute što ih češće ne ostavim, pogotovo na spavanju, ali ja sam im samo jednom objasnila i rekla da sam ja svoju djecu rodila sebi i da meni nikakav ugođaj niti sreća neće biti što ću se ja po noći naspavati i odmoriti, a ustati u praznoj kući.

ovako i kod mene, dijete ne ostavjam na spavanje nikom jer se n eželim ujutru probuditi bez nje

možda bi valjalo da malo više mislim na sebe i svoje potrebe


ja imam i vrijeme za sebe... tada idem na fitnes... izlazim s drugaricama, sa mm.... vikendom haman cijele noći ne spavamo heheheh u suštinu bitna je organizacija
Mislim da vremena i za sebe treba imati, naravno ko to želi..... ja želim user posted image
Što reče Hanady valjda je sa jednim djetetom to i moguće, s dvoje malo teže garant al sve se može kad se hoće


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 14:45:39   
Majčica
IZVORNA PORUKA: mišur


Ja spadam u kategoriju mama koje se svake večeri kad legnu, preispituju da li su dovoljno vremena posvetile svojoj djeci, da li sam ih poljubila i zagrlila onoliko puta koliko im je trebalo, šta sam još mogla uraditi...Ne znam je li pretjerujem u tim svojim razmišljanjima, ali bez pretjerivanja, uvijek mislim o tome.
To vezujem za grižnju savjesti što nisam sa njima po cio dan, što radim, a oni idu u vrtić, i što se, otkad ih pokupim iz vrtića, ne odvajaju od mene. Vidim koliko im nedostajem, koliko su me željni i bude mi žao što je sve tako.
Ali drugačije ne može, moram raditi i hB što imam dobar posao, pa još mogu sebi i njima priuštiti dosta toga. Imam fiksno radno vrijeme, nema prekovremenih sati, slobodni vikendi, bolovanja po potrebi, fina plata. I dobro je da je tako, jer imam drugarice koje rade i vikendima, o bolovanju nema govora, rade za mizerne plate.
Uglavnom, ja svoje slobodno vrijeme posvećujem samo svojoj djeci. Ja ih odvozim i dovozim iz vrtića, popodne provodimo u šetnji, igramo se u kući, ili odemo kod nekoga u goste, nahranim ih pred spavanje, čitamo priče i uspavljujemo se zajedno.
Kad oni zaspu, ja nastavim poslove po kući i kad sve završim, padnem od umora u krevet. I tako svaki radni dan.
Vikendi su mi najdržai jer uživam ujutro natenane sa njima doručkovati, piti kaficu, smišljati šta ćemo raditi. I opet je cijeli vikend posvećen samo njima i tome da što više vremena provedemo skupa. Mm ima takav posao da radi često prekovremeno i noćne smjene, pa se s njim i ne konsultujemo oko toga šta ćemo raditi, ako je tu, ide sa nama, a ako nije, nas troje se sami organizujemo.
Imam svoje auto, i on svoje, pa ne moramo ni u jednom momentu da zavisimo jedno od drugog. Za neke je dvoje auta luksuz(i realno jeste), ali ja svoje auto ne bih dala ni za šta na svijetuuser posted image
Od trenutka kad se rodio Luka, pa kasnije i Ana, ja sam sebi postavila prioriteteuser posted image Ne volim nikome da ih ostavljam na čuvanje, i uglavnom ih svugdje sa sobom vodim, a ko ima dvoje male djece zna šta to znači user posted image I ništa mi nije teško! bake se često i ljute što ih češće ne ostavim, pogotovo na spavanju, ali ja sam im samo jednom objasnila i rekla da sam ja svoju djecu rodila sebi i da meni nikakav ugođaj niti sreća neće biti što ću se ja po noći naspavati  i odmoriti, a ustati u praznoj kući.
To sam ja, i protiv sebe ne mogu-možda bi valjalo da malo više mislim na sebe i svoje potrebe (što me često kritikuju i mm i moja mama), ali onda bih išla protiv sebe user posted image



Kraj citata... Sve kao da sam pisala, samo što nemam još dvoje djece, ali biće uskoro aBd. Slobodno vrijeme mi je ono kad se naveče onesvijestim u ponoć u svom krevetu. Ali zaista bih voljela nekad da se mogu drugačije ponašati i da barem malo više pažnje posvetim sebi i MM. O izlascima s prijateljicama neću ni da govorim, nekad ljetos sam zadnji put izašla... Dijete nije nikad prenoćilo bez mene ili MM (bez mene jeste 3-4 puta kad sam ja bila na službenom putu, ali tu je bio MM koji je s njim spavao).


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 14:48:17   
Malenaoduvijek


IZVORNA PORUKA: mama alma RR


A, biti u kući i ne raditi ne znači biti očajna kućanica draga moja, znači samo imati više vremena za dijetu/djecu, i sve ostale aktivnosti, poslove i slično. JA znam mnogo žena, kako sa RR, a tako i mimo njega koje ne rade, i vjeruj mi zavidimim na vremenu koje provode sa svojom djecom, jer nije isto biti sa djetetom dobar dio dan, i nakon posla i nijue isto da ti vrtić ili teta odgajau dijete i ti. Jednostavno postoje neke stvari u životu koje su mnogo birtnije od novca. Novac bude i prođe, a vrijeme provedeno sa djetetom i ono učinjeno u tom vremenu je ne procjenjivo.

Ja radim od svoje 17 godine, i zaista ne bježim od posla, ali opet nekako moja L mi je na prvom jestu i zaista dolazi sve teže i teže vrijeme, još sam je sretnica pa imam slobodan vikend, radno vrijeme koje se zaista strogo poštuje, ali ima majki koje rade i vikendima i koje su željne svoje djce i djeca njih.


ja moram na ovo da stavim veliki potpis.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 14:57:34   
hanabanana
Ja se još uvijek nadam da ću dobiti na bingu i otkaz poslati sms-om.

IZVORNA PORUKA: snijeg
Dakle, radnim danima vrijeme provedeno sa djetetom je 2 sata (ovdje mislim na aktivno vrijeme), vikendom je to 5/6 do maksimalnih 8 sati dnevno, rezultat - nepun dan u sedmici provedemo s njom, a ostalih 6 dana user posted image user posted image


I ja sa ovako mislila kad sam se vratila na posao nakon porodiljskog sa H.
Lupala glavom i mislila si: Pa ovo nije humano!!!
Padala u depresije, i očaj.
Onda se vadila iz takvog stanja.
Tješila se da je kvalitet bitniji od kvantiteta.
Ja sam imala samo jednu beneficiju....mogla sam tražiti da ne idem na službene puteve dok dijete na napuni dvije godine.

Naše zakonodavstvo ne priznaje rad od šest sati, pa tako ni rad od tri dana u sedmici. Poznaje osmočasovno i četverosatno radno vrijeme.
Nažalost!

Danas kad je mojoj H. sedam godina, kada ona ima svoje obaveze u školi shvatam da bi joj bila ograničenje da sam kući 24 sata. Mogu tek misliti šta bi bilo kad bude još starija. Ona već sada ima svoje interese. I već sada će prije provesti vrijeme sa drugaricom Eminom nego sa mnom.
To je tako, to je prirodan ciklus, i drugačije ne može.

Ali da sam uživala na porodiljskom, i prvi i drugi put, jesam!
Medjutim bilo je i dana kada preživim vikendom sa svojom djecom, koju volim više od svega na ovom dunjaluku, a opet u nedelju naveče u sebi kažem: hvala Bogu pa ima i XXXXXXX ( ime firme ) pa ću sutra rahat popit kafu. :)

I dalje igram Bingo.....
Ne zato što ne volim raditi, nego zato što bih željela da sama sebi mogu odrediti od kad do kad ću raditi, i kad ću imati godišnji odmor.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vi i vaše dijete/djeca
1.11.2011 15:16:01   
Blue rose RR
U momentima totalne depresije razmišljam najviše o tome kakva sam ja majka (hvala Bogu pa nemam te nalete često).
A onda se okrenem oko sebe i kažem da sam najbolja majka, supruga i kćerka - za ostalo "me zabole".

Uživam kada mogu da budem sa njom, iskoristim maksimalno vrijeme da se igramo, smijemo, prepiremo, kuhamo...
Ponekad i omahnem, jer želim da budem sama u pidžami na krevetu u spavaćoj sobi i gledam omiljeni film ili seriju.

Volim je i više od sebe, ali sebi neću dopustiti razmišljanje da mislim da li bih bila bolja majka, ukoliko ne bih radila. Ne razmišljam u tom smjeru i ne želim niti da se poredim sa bilo kime, niti da naturam drugima komplekse zašto neko radi više ili manje od mene ili nikako - svako ima svoj život i svoje potrebe i svoje ciljeve, i neka se istima "igra".

Ja želim svoje.

- Dijete će odrasti  - a gdje sam "ja"  u svemu tome bila? - eh ovaku rečenicu ne želim sebi da postavim za nekoliko desetina godina.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *