|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
19.3.2010 11:39:16   
veeseelaa
malo o pravilima:

"Vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti. Ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti. Ali, nemoj ograničavati svoje vjerovanje samo u njih. Prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u kojima vrijede drugačija pravila i zakoni."

"Nema zakona. Nema granica. Jedno pravilo. Nikada se ne zaljubi."

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
19.3.2010 11:41:33   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kako koja pravila, neka poštujem a neka ne
Npr mrzim pravilo koje se odnosi na radno vrijeme, uvijek kasnim, i strašno me nervira što postoji pravilo da moram u 9 biti na poslu
U vožnji mrzim pravila, sem pravila prava prvenstva vozilima s desne strane.
Npr ne poštujem pravila ograničenja brzine i redovno prolazim kroz žuto haman kroz crveno.
Nerviraju me pravila u vezi parkiranja, pravilo da ne možeš ostaviti auto na proširenju i sl


Nemoj mi zamjeriti ali morala sam te ovo pitati:
Misliš da si ti bolji saobraćajni inžinjer od onoga koji je uredio tu raskrnicu?...nije te strah sa ćeš perkoračenjem brzine i prolaskom kroz crveno ugroziti svoj život, život onoga ko je sa tobom u autu i život neke porodice koja vozi iz suprotnog smijera.user posted image


i u principu dobar dio ovoga što si ti navela nisu nepisana pravila koja smo sami sebi postavili što je mislim i postavljeno kao tema već je dobar dio obligacija (ugovorenih obaveza) i zakonskih normi za koje postoji sankcija. Ja kad ne ispeglam već nema sankcije ali ima haosa u mojoj glavi i kući, a ako ne platim račun sankcija se javlja ubrzo.user posted image



evo Hanady našla sam razloge zašto sam takva

Vodolija je i mislima i djelima van klišea, sto znaci da je cesto neshvacen od drustva i sistema u kome zivi.
Buduci da uopsteno mrzi regule, tako Vodolija i kao vozac cesto krsi pravila. Ne da bi skrivio nezgodu, nego da bi na svoj nacin pokazao revolt protiv svega sto coveka pretvara u masinu bez srca i volje.
Ovaj vjeciti buntovnik voli da igra ulogu «sam protiv svih». Ako pozeli da mu kosa zavijori na vjetru, Vodolija ce stisnuti papucicu gasa i proci gradom kao da vozi trku Formula 1. I, naravno, spretno izmicati svim zamkama i neizvesnostima na drumu.
Snalazljiv je, okretan, ima odlicne reflekse i to ga cini dobrim vozacem
. Voli brzu voznju jer mu pruza osecaj slobode i nesputanosti. Poznat je po humanosti, sirokom duhu i ljubavi prema cvecu i zivotinjama. Zato budite uvereni da ce se Vodolija radije parkirati u lokvi blata nego da pregazi tek propupelu visibabu.Zakoni i norme su napravljeni samo da bi ih ona krsila
 
user posted image  e to je baš tako i lijeka mi nemauser posted image user posted image user posted image evo i zašto mi je auto uvijek prljavouser posted image user posted image user posted image  zbog visibabeuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.3.2010 11:51:52 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
19.3.2010 11:53:03   
snijeg
Uh, teško pitanje...navelo me na razmišljanje i došla sam do zaključka da u principu poštujem tuđa pravila, a svojih i nemam pretjerano puno, a ipak sve stignem i nemam problema sa organizacijom vremena. Dakle, jesam za pravila, ali ne u onom vojničkom smislu da se mora salutirati zastavi u 06:00 h pa makar se upiškila jer nisam stigla do WC-a user posted image user posted image
Poštujem općeprihvaćena pravila koja su i zakonom uređena, ako ne platim račune 7 dana u predinfarktnom sam stanju, poštujem radno vrijeme i vrijeme drugih osoba pa nikad ne kasnim na dogovoreni sastanak, poštujem pravilo ulaska na prednja vrata u sredstvima javnog prevoza.... Poštujem i pravila pojedinaca, pa tako šefici uredno dostavljam predmete za potpis u 12:oo h, ne ispijam kafu do ponoći ako znam da taj neko ide spavati u 22:00 h itd...
Poštujem pravila (navike) svoje pahuljice, ona je sama napravila ritam spavanja, hranjenja, presvlačenja pa ga ja samo ispoštujem što bi značilo da neću čekati 14:00 h da je uspavam, ako je ujutro loše spavala i spava joj se već u 13:00 h...
Jedem kad sam gladna, pijem kad sam žedna, spavam kad sam pospana i kad mi pahuljica to dozvoli, bavim se fiskulturom iznenada, spontano i ne očekivano ( ne mogu da zamislim da trebam planirati vrijeme i za to) user posted image
Iako praktikujem da imamo objede u isto vrijeme, ima dana kad je jednostavno to nemoguće ispoštovati, tad kršimo nepisana pravila i uživamo u našoj spontanosti...
Mišljenja sam da ništa nije dobro, što je pretjerano, koliko su potrebna pravila, toliko je potrebna i fleksibilnost, spontanost i opuštenost. Nekako mi se čini da upravo time začinim svakodnevnicu i učinim je zanimljivijom i ljepšom. Ne živim životom robota, samo sam čovjek koji reaguje instinktivno, ne volim kolotečinu i jednoličnost, a ne volim ni totalni nesklad - dakle ja sam predstavnik zlatne sredine....



_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
19.3.2010 11:54:35   
Anoniman
pravila koja treba poštujem,a vala neka bezveze ne poštujem

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
19.3.2010 12:03:56   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: snijeg

Poštujem pravila (navike) svoje pahuljice, ona je sama napravila ritam spavanja, hranjenja, presvlačenja pa ga ja samo ispoštujem što bi značilo da neću čekati 14:00 h da je uspavam, ako je ujutro loše spavala i spava joj se već u 13:00 h...




user posted image  isto

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
19.3.2010 12:05:02   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

pravila koja treba poštujem,a vala neka bezveze ne poštujem


a ti ne zezaj, ne voliš ni ti pravilauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
19.3.2010 12:29:23   
jiji

IZVORNA PORUKA: snijeg

user posted image user posted image Mišljenja sam da ništa nije dobro, što je pretjerano, koliko su potrebna pravila, toliko je potrebna i fleksibilnost, spontanost i opuštenost. Nekako mi se čini da upravo time začinim svakodnevnicu i učinim je zanimljivijom i ljepšom. Ne živim životom robota, samo sam čovjek koji reaguje instinktivno, ne volim kolotečinu i jednoličnost, a ne volim ni totalni nesklad - dakle ja sam predstavnik zlatne sredine....




(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
19.3.2010 13:01:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

pravila koja treba poštujem,a vala neka bezveze ne poštujem


a ti ne zezaj, ne voliš ni ti pravilauser posted image



ma koda me znaš user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
19.3.2010 18:30:37   
tea lana
volim pravila koja ja postavim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
19.3.2010 18:41:03   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: tea lana RR

volim pravila koja ja postavim


user posted image  ima smisla

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
20.3.2010 10:42:35   
acudesa

IZVORNA PORUKA: maja78

ja vam uredno prelazim na pjesackom i cekam da mi se semafor upali, nekad budem smjesna sama sebi ali to postujem jer gledam i kao vozac i kao pjesak

isto, kako da naučim svoje dijete da prelazi cestu samo na zeleno ili preko pješačkog ako ja to ne radim....a, mislim da je za svako dijete rizik da se upušta u eksperimente oko prelaska ulice (mislim na veću djecu, i do 15 godine)..govorim ovo jer sam bila svjedok kad je tinejdžerka prevela brata (od jedno3-4 godine)preko ulice, nije gledala, samo na jednu stranu i nesreća se desila, nije tragična ali nije ni zanemarljiva....znači-šta joj je falilo preći ulicu samo 3 m niže, preko pješačkog...


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
20.3.2010 10:50:45   
acudesa
Bez uvrede ikome: Svima onima koji konstantno i svjesno krše saobraćajna pravila ukinula bih pravo na vožnju-do kraja života...nije tu upitanju samo tvoj život i tvoja sigurnost, nego ugrožavaš i nedužne ljude koji misle glavom
(naravno da ima i nehotimičnih prekršaja, znači ne vidiš slučajno znak...upozorenje, pa hajd...ali svjesno to raditi...apsolutno ne odobravam)..

Meni dijete u autu, ispred nas "mangup" (čitaj: idiot), koji je našao nešto što mu nije odgovaralo u našoj vožnji (vjerovatno je mislio da ga namjerno usporavamo dok je vozio iza nas)..i naglo koči...za dlaku smo izbjegli sudar, a on nas gleda ono: "e, jesam vas"...user posted image ...
Za takve-pista, pa zabij se pravo u stub što se mene tiče...a, dok dijelimo cestu ima da poštuješ

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
20.3.2010 11:54:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Za takve-pista, pa zabij se pravo u stub što se mene tiče...a, dok dijelimo cestu ima da poštuješ



user posted image user posted image user posted image user posted image  e baš ovako!!!

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
20.3.2010 12:09:41   
sarisari
Ja uglavnom postujem pravila, naravno ne sva, ali vecinom da

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
20.3.2010 12:16:08   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Bez uvrede ikome: Svima onima koji konstantno i svjesno krše saobraćajna pravila ukinula bih pravo na vožnju-do kraja života...nije tu upitanju samo tvoj život i tvoja sigurnost, nego ugrožavaš i nedužne ljude koji misle glavom
(naravno da ima i nehotimičnih prekršaja, znači ne vidiš slučajno znak...upozorenje, pa hajd...ali svjesno to raditi...apsolutno ne odobravam)..

Meni dijete u autu, ispred nas "mangup" (čitaj: idiot), koji je našao nešto što mu nije odgovaralo u našoj vožnji (vjerovatno je mislio da ga namjerno usporavamo dok je vozio iza nas)..i naglo koči...za dlaku smo izbjegli sudar, a on nas gleda ono: "e, jesam vas"...user posted image ...
Za takve-pista, pa zabij se pravo u stub što se mene tiče...a, dok dijelimo cestu ima da poštuješ



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
20.3.2010 13:05:08   
veeseelaa
fakat je bezbeze kad vidiš čovjeka u auto s djetetom ometati ga u vožnji, jako neozbiljno i bezobrazno i ne humano
Ja uvijek takve pustim i na kraju krajeva idem skroz kontra trakom do njih

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
20.3.2010 19:56:50   
Mirkica
pravila ja sam neko ko nema veze s pravilima , mrzim pravila normalno pravila zakoni u drustvu je nesto drugo ponasas se sprem uslova i onako kako doprilici  , ali ovako tada dorucak tada rucak tad spavanje kupanje peglanje i tako ta pravila koja ljudi sami sebi postavljaju ne kod mene ne postoje jer jednostavno volim da radim kad mi se sta radi :) moje jedno pravilo NEMA PRAVILA:)

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
20.3.2010 21:55:20   
Lalana
Pravila, pravilauser posted image
Volim pravila u stvarima koja vecina ne postuje, to je sto se tice drustvenih stvari.
A za moj licni zivot, volim JA user posted image da postavljam pravila jer ih tada najvise postujem, inace nisam neki tip koji voli biti pod neciju palicuuser posted image i kada mi kazes moras tako, ja bas dugo to rezonujem pa zasto bas mora takouser posted image i pokusavam da izvrnem, osim ako su pravila razumna i logicna.
Ukoliko se radi o pravilima koja su bezveze i nelogicna jednostavno ako ikako mogu izbjegavam ih.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
21.3.2010 16:47:14   
hanabanana
Postoje dvije vrsta pravila - ona koja su kruta i koja se nikada ne krše i ona koja su fleksibilna.

Što se tiče rokova, i inače poštovanja vlastitog ( ali i tuđeg ) vremena, ja to ne posmatram kao pravilo nego stvar opšte kulture. Onaj ko mi kasni na dogovor je osoba koja me nepoštuje, niti mene niti moje vrijeme, pa ne zaslužuje moje poštovanje. I ja sam mogla još pola sata provesti sa svojom djecom a ne čekajući nekoga ko kasni.
Po tome se ravnom po onoj staroj: pet minuta se čeka zbog prijateljstva, 10 zato što volimo, sve preko toga zato što smo budale ( i takvim nas se smatra )
Zaposlenici imaju klizno radno vrijeme - dolazak je od 08.00 do 08.30. i onaj ko dodje iza 08.30. može to uraditi dva puta, treći put neće imati priliku.

Ako znam da ću kasniti, onda to na vrijeme javim. ( pa i frizerki jer žena nije dužna da propušta mušterije zato što sam ja galantna sa vremenom )

Kruta pravila su da djeca ne izlaze iz kuće bez doručka. Nema šanse.
Ako smo svi kući, svi objedujemo zajedno. To su naši trenuci i hoću da i one usvoje naviku zajedničkih objeda. Smatram to vrlo bitnim, a sada da li će ručak biti u četiri, dva ili pet - time se ne opterečujem.
Kruto je pravilo da se ne prelazi na crvenom - nikada!
Niti ja kao pješak niti ja kao vozač.

Kad su bile manje jako sam poštovala njihove rituale. Danas se zna desiti da u iznimnim prilikama ne idu spavati kao i obično, ali pod uvjetom da su i one horne za tako što. Mladja obično mora u osam na spavanje da ne znam šta da se dešava. Dok je starija bila budna za N.Godinu.
Kupam ih kada mislim da je vrijeme, ali pod must je da svako veče moraju oprati ruke, noge, guzicu i zube. Hana to već sama radi, i jako mi je drago da je to usvojila kao ritual. Čiste gaće i potkošulja i spavanje.
Ljeti ih tuširam i dva puta dnevno ako treba, tako da tu nemam pravila.

Pranje veša, čišćenje i ta sva čuda.....kakva pravila, to su kompluzivni poremećaji.





(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
22.3.2010 16:56:13   
Romali
Poštujem pravila u društvu, i voljela bih da ih svi poštuju, onda bi naša zemlja možda ličila na ozbiljnu državu user posted image

Moj stav o ličnim stvarima je da svako pravilo ima odstupanja. Okolnosti kreiraju neka nova pravila.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
22.3.2010 17:52:31   
veeseelaa
pa gdje si ti hanabanana? nešto te nemauser posted image   a gdje nadje ovo "kompulzivni poremećaj"?user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.3.2010 17:57:32 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
22.3.2010 18:12:31   
Hanady RR
meni niti jedano od navedenih prvila unaprijed nije ni blisko kompulzivnom poremećaju...sve i da jeste baš bih nekako pripazila kako bih dijagnosticirala nečiju bolest jer to je bolest i to vrlo teška duševna bolet...s tim da medicina stalno prebrojavanja, čitanje, češljanje u istim vremenskim intervalima svrstava u duševnu bolest...a pranje veša i čišćenje po kući su već  stavr higijene i potreba zdravstvene stabilnosti određene porodice.

ja svake srijede perem šareni veš već 3 godine i 9 mjeseci...a to nema nikakve veze sa opsesivno-kompulzivnim poremećajem. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
22.3.2010 18:50:34   
acudesa
Joj,super ste...svašta sam nešto pročitalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   ...
Ah, da moram dodati, da pretpostavljam, da svaka od nas koja je navela strožiju disciplinu u ponašanju, naravno ne prelazi granice "normalnog" ponašanja, tipa opsesije pedanterijom...
Mislim da smo mi stroge za VA KOV-auser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...


< Poruku je uredio acudesa RR -- 22.3.2010 18:54:23 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
22.3.2010 21:06:18   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Hanady

meni niti jedano od navedenih prvila unaprijed nije ni blisko kompulzivnom poremećaju...sve i da jeste baš bih nekako pripazila kako bih dijagnosticirala nečiju bolest jer to je bolest i to vrlo teška duševna bolet...s tim da medicina stalno prebrojavanja, čitanje, češljanje u istim vremenskim intervalima svrstava u duševnu bolest...a pranje veša i čišćenje po kući su već  stavr higijene i potreba zdravstvene stabilnosti određene porodice.

ja svake srijede perem šareni veš već 3 godine i 9 mjeseci...a to nema nikakve veze sa opsesivno-kompulzivnim poremećajem.
user posted image user posted image user posted image


e sada ti pobrka sve :) pa nemora znaciti ako nemam odredzeno vrijeme dan za pranje peglanje i ciscenje da sam necista , drzim do higijene  ali stavrno nikada u zivotu sebi nisam napravila plan ni odredila vrijeme kada cu sta da uradim radim kad mi se radi , nekada i preko volje ali et volim da mi je cisto ali nikada sebi ne odredzujem vrijeme u kojem sta radim.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
22.3.2010 23:02:54   
veeseelaa
joj žene čemu rasprava, nek se svak drži il ne drži pravila, njenja stvar
Bitno je samo da smo sretne u tom svemuuser posted image
Hanady mislim da hanabanana nije mislila na tebe kad je napisala kompulzivni poremećaj, mislim da je pisala općenito
I sad ako je naveo neko da se drži nekih pravila nije opsjednut ili da se ne drži nije lud, ev ja vozila juče Remzy i njene pačiće mislim da se osjećala sigurnouser posted image
E sad što ja ne volim i izbjegavam neka pravila ne znači da sam ludjakinja za volanom itd
ludjakinja sam van volanauser posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.3.2010 23:13:08 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *