|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 0:11:32   
Hanady RR
Dido ja znam sad si ko na iglama...i nasikirana al i ja bih ti prporučila da ne surfaš previše...zaista nisma s ejednom isprepadala čitajući na netuuser posted image

hajde malo odmori mila...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 2:30:37   
klemzi
Dido, user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 13:39:32   
koka i po
dido cekamo lijepe vijesti aBduser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 13:44:59   
bananica
Dido, ja samo na vas mislim, kako si ti??
ako ti treba neka pomoc samo javi, tu sam

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 15:57:04   
Dida79
Hvala vam sto pitate
Stanje je kao i juce secer na taste mu je ok ali preko dana ide do 10
Cekamo rano jutro i idemo traziti uputnicu i pravac jezero..ovo nas je sve unistilo svi smo ko muhe bez glave porodica,prijatelji pa cak i divne zenice koje mi svakodnevno salju pp su uz nas..Hvala vam svima..Vazim za jaku zenu ali ovo je onaj prvi sok pa cak i sama sam sebe iznenadila koliko me je ovo skrhalo...popustit ce me sigurno mora bila sam uz njega kad je bio kao mala plisana igracka hb i to je iza nas..Idemo dalje sad je veci i jaci i na kraju sve je u Bozijim rukama sta god da bude od Boga jeuser posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 16:55:17   
Anoniman
saljem ti jedan veelikiuser posted image i nadam se da ce sve biti uredu..

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 16:57:51   
Anoniman
Didauser posted image user posted image jaki su oni mila , kad se izborio mali ko mrvica sad ce pogotovo abd hrabrice su one , ti se nedaj mila uz tebe smo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 17:19:01   
taurus
draga dido cijeli dan mislim na tebe
budi jaka molim teuser posted image
javi nam se sutra kad dođete od dr

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 17:19:49   
bananica
Dida, puce linija

kao sto poceh pricati stanje  nije zabrinjavajuce, ali obavezno ishranu promijeniti, corbice,supice,voce, povrce....grickalice,slatkise,przeno... sve smanjiti na minimum ili ako moze nikako mu ne davati dok ne budete sigurni na cemu ste

nadam se da od toga nece biti nista, ali opet djetetu treba prekontrolisati i odstraniti sve sumnje

drzim vam figeuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 22:25:29   
Medić*
Dido milsimo na vas, cjeli dan si mi u mislima. Znam  skrhana ste, roditelji ste, sto je i normalno. Polako, bit ce to sve dobro aBg, nadamo se da je samo neka lazna uzbuna. Sve je u Bozjim rukama. Zelimo vam sutra puno srece i odbre rezultate. Ljubi svoje pile od nas, drzimo vam fige user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 27.11.2011 22:26:06 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: djete i dijabetes
27.11.2011 22:28:05   
Anoniman
Dido, draga zelim ti da sutra ljekari kazu samo najbolje, sretno mila, ljubi hrabrog djecakauser posted image

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: djete i dijabetes
28.11.2011 14:09:32   
koka i po
Dido.....bice to sve u redu aBd.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: djete i dijabetes
28.11.2011 14:58:28   
taurus
dido javi nam šta je bilo kod dr

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: djete i dijabetes
28.11.2011 15:00:53   
Hanady RR
ja je sve čekam da se javi...
kontam da je ne zovem na telefon nezgovdno mi fakat...
al sve se nadam eto nje sa super pozitivnim vjestimauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: djete i dijabetes
28.11.2011 15:03:10   
Anoniman
i ja vala citav vikend misli i dzim palceve da je sve lazna uzbuna

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: djete i dijabetes
28.11.2011 15:03:41   
veeseelaa
user posted image čekamo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: djete i dijabetes
28.11.2011 15:42:39   
Rabi
ne usudjujem se nista da napisemuser posted image Nadam se da ce sve biti samo lazna uzbuna!!!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: djete i dijabetes
28.11.2011 16:16:04   
Dida79
Evo tek sad stigoh da se javim.
Situacija je takva da jos nista ne znamo dr je dosta optimisticnai to nas tjesi
Ponovo su mu radili nalaze urina i krvi iz vene i jutros mu je secer na taste bio 5,4 da bi kasnijim mjerenjima na aparat pokazalo 8,2.Dr sumnja da djete ima negdje upalu pa je zbog toga secer blago povisen.
Uglavnom u cetvrtak joj ponovo idemo a prije toga na 24 sata moram mu skupljati svu mokracu i odnjeti gore gdje ce mu opet vaditi krv i radite pretrage.
Najgore u svemu tome je sto moramo gore biti u 8,15 a djete mora da bude sito kontam da ga probudim oko 6 tamam da ogladni oko 7 i onda pravac gore.Mm govori ja ne zelim biti tu kad mu budem davala da jede u to vrijeme.
Kako sam skontala dr po zavrsetku ovih nalaza znat cemo prosjek secera u krvi u prosla 3 mjeseca nadam se najboljem user posted image


(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: djete i dijabetes
28.11.2011 18:11:41   
taurus
dido dobro je što je dr optimistična, nadam se da će i nalazi u četvrtak pokazati da se radi samo o prolaznom povećanju šećera

taj nalaz koji pokazuje prosjek šećera u protekla tri mjeseca zove se glikozirani hemoglobin i označava se sa HbA1C ili GHb (ovo ti govorim da znaš i sama odmah vidjeti na nalazima stanje)
izražava se u procentima, a pokazuje koliko se glukoze vezalo na hemoglobin u eritrocitima, a eritrociti žive 3 mjeseca, pa se tako dobije prosjek glukoze za taj period (ovo je najprostije objašnjenje)

sigurno je dr još danas odredila da mu se to uradi, samo je to pretraga koja se čeka par dana, pa će u četvrtak biti gotova

zdrave osobe imaju 4-6% HbA1C, što znači da im je prosjek glukoze od 4,5-6,7 mmol/l
ako je HbA1C 7% prosjek glukoze je 8,3 mmol/l, za 8% HbA1C glukoza je 10 mmol/l itd.

kakvi su ostali nalazi, holesterol, trigliceridi, enzimi itd
jeste li radili OGTT

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: djete i dijabetes
28.11.2011 21:48:39   
Dida79
Da taurus tako nam je i dr objasnila imamo na papiru sve obiljezeno sta ce se testirati ima masa toga.Nama je rekla da ce za dva dana doci rezultati a kako je vikend pred nama ja ocekujem tek tamo nekad u ponedeljak ili utorakuser posted image
Eritrociti i leukociti su mu blago uvecani sad ne znam tacno gore nam je nalaz ostao.A za OGTT test nije nista ni spominjala a nisam ni ja pitam je u cetvrtak.Inace Dr Snjeza je divna zena kad smo joj spomenuli da je on inace nedonosce odmah ga se je sjetila kao bebe i da je bas bio rizicno nedonosce i ako je sad u pitanju dijabetes da se moramo zahvaliti dragom Bogu na tome jer nas je opet pogledao jer je to najblaze od onoga sta je moglo bitiuser posted image
Sad sam mu mjerila secer 7,5 je bio.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: djete i dijabetes
28.11.2011 21:53:21   
Anoniman
Dido...drzim vam i dalje palceve...vjerujem da ce sve to dobro biti...pokusaj ako je ikako moguce ne sekirati se previseuser posted image a znam da je nemoguce

< Poruku je uredio dadada -- 28.11.2011 21:54:32 >

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: djete i dijabetes
29.11.2011 15:40:41   
veeseelaa
didi držim fige da sve bude ok

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: djete i dijabetes
30.11.2011 22:53:26   
Dida79
Zan li iko koliko je normalno da djete izmokri u toku 24 sata?
Mi od jutros skupljamo mokracu ali on isto kao da se suzdrzava da piski u flasuuser posted image Do sada je napiskio otprilike 3 dcl jel to ok user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: djete i dijabetes
30.11.2011 23:03:46   
taurus
dido to je malo, za djecu je normalno oko 700ml do 1l, a maksimalno 1,5 l
je li pio manje tečnosti nego inače
a moguće da je i psihološki efekat, jer je vidio da ti skupljaš urin

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: djete i dijabetes
30.11.2011 23:09:55   
Dida79
Ma vidim i ja da je malouser posted image
Moguce je da se suzdrzava...joj ne mogu vise poludit cu svega mi
On pije normalno,danas mi ej sav nekakav cudan usporen ma tacno nije kao inace.Ma sigurno sve ovo utice na njega ko zna sta se mota po njegovoj glavici zato sam mu danas samo jednom mjerila secer..prvi put 7,4 drugi put 6,9 oba puta dva sata poslije jela

Sta mislis da ga probudim za otprilike jedan sat da piski ako se je suzdrzavao cijeli dan to mora van

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *