|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kucna apoteka
20.4.2010 20:03:39   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: larina

zna li mozda neko ima li sta za djecu od 5 godina protiv povracanja jer kad idem na dalji put moj maleni povraca od voznje autom.imam cepice ali to je samo za ono jako povracanje pa da zaustavi.ako nesto znate pogotovo na biljnoj bazi pisite!


ja citav zivot imam taj problem i uvijek su mi davali tabletice
evo sam bas u petak kupila tablete Dramina jer sam isla na put u subotu i sad citam uputstvo mogu se davati od 1 pune godine zivota.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kucna apoteka
20.4.2010 20:06:36   
larina
e hvala Majo trazit cu ih user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kucna apoteka
4.12.2010 10:51:05   
Anoniman
Evo pronašla sam neke odgovore za najčešća pitanja kada su u pitanju lijekovi...

Da li je kupatilo najbolje mjesto za kućnu apoteku? Ne!
Suprotno onome što većina ljudi misli, kućna apoteka ne bi trebalo da bude ni u kupatilu ni u kuhinji. Naime, promjena temperature, ali i vlage, u ovim prostorijama, može da naškodi lijekovima i da ih učini neefikasnim, pa čak i opasnim. Pored toga, nekim lekovima smeta svetlost. Naši savjeti:
  • Stavite vašu kućnu apoteku na suho mjesto, koje nije podložno promjenama temperature i vlage .
  • Postavite je visoko, tako da djeca ne mogu da je dohvate, i zaključajte je da izbjegnete nezgode.
  • Ne zaboravite da je najveći broj trovanja kod djece izazvan lekovima. Posmatrajte: nemojte uzimati lijek koji je promjenio boju, oblik ili boju.
Može li se uzimati lijek kome je prošao rok trajanja? Ne!
Ne preporučuje se uzimanje lijeka poslije datuma isteka roka trajanja odštampanog na ambalaži, jer se njegova svojstva mogu promjeniti, a efikasnost smanjiti. Dakle, uvek treba provjeriti rok trajanja lijeka, ali i uslove čuvanja. Zapamtite da se datum isteka roka trajanja naznačen na ambalaži zapravo odnosi na lijek koji nije otvoren. Taj datum nikako nije isti za lijek koji je otvoren, naročito ako su u pitanju sirup, ili kapi. Naši saveti:
  • Čuvajte lekove u originalnoj ambalaži, kako biste znali rok trajanja.
  • Redovno kontrolišite rok trajanja lijekova u svojoj apoteci.
Može li se koristiti lijek koji po otvaranju treba čuvati u frižideru, a koji je ostao na sobnoj temperaturi? O tome je najbolje da odluči apotekar. Naime, neki lijekovi, kao vakcine ili insulin, moraju se čuvati u frižideru na temperaturi od 2 do 8 stepeni. Ako se lanac hladnoće prekine, najpre treba procjeniti koliko vremena je lijek bio na sobnoj temperaturi, a onda konsultovati apotekara. On će vam najbolje reći, u zavisnosti od okolnosti, da li možete da koristite lijek. Naši savjeti:
  • Uvek pročitajte uslove čuvanja lijeka i čuvajte uputstvo za upotrebu.
  • Iz predostrožnosti, čuvajte lijekove u frižideru čuvajte u plastičnoj kutiji na kojoj ćete nacrtati crveni krst.
Koliko se mogu čuvati otvorene kapi za oči? Oftalmološke kapi ili masti mogu se koristiti najviše mjesec dana od trenutka kada su otvorene, a neke specijalne, čak i samo petnaest dana. Naime, ovi proizvodi se lako mogu zagaditi, a to može prouzrokovati lokalne infekcije. Da biste izbegli zagađivanje, pri upotrebi kapi ili masti vodite računa da pipkom ne dodirnete oko, trepavice ili kapak. Naši savjeti:
  • Zapišite na pakovanju datum otvaranja kapi ili masti.
  • Neophodno je da ih koristi samo jedna osoba.
Koliko dugo se mogu čuvati rastvori? A sirup? Prah ili granule koje sami rastvarate (antibiotici za bebe, na primer), mogu se od trenutka pripreme čuvati najviše sedam dana na sobnoj temperaturi, a deset_ dana u frižideru. Što se tiče sirupa, njihov rok trajanja je mesec dana, osim ako na uputstvu nije drugačije naznačeno. Naime, kada je sirup načet, on se postepeno zagađuje pri svakom sledećem otvaranju flašice. Iako se u njemu nalazi šećer koji ima antibakterijska svojstva, trebalo bi proveriti pre svake upotrebe da li je sirup promenio boju, miris... Naši savjeti:
  • Napišite na ambalaži datum otvaranja flašice.
  • Provjerite da li ste dobro zatvorili flašicu posle upotrebe.
  • Nikada nemojte ponovo koristiti neki lijek pre prethodne konsultacije sa ljekarom.
Šta bi trebalo imati u kućnoj apoteci Uobičajeni lekovi:
  • jedan analgetik (npr. paracetamol)
  • čepiće, tablete protiv temperature i bolova za decu
  • lijek protiv povraćanja, proliva, kiseline u želucu, grčeva
  • pastile protiv bolova u grlu
  • sirup za suvi i zreli kašalj
Rane, opekotine, povrede:
  • antiseptik za rane
  • preparat za opekotine
  • mast ili gel za otoke, istezanja
  • preparat za zaustavljanje manjeg krvarenja, hanzaplast, sterilna gaza, zavoj, flaster
Ostalo:
  • fiziološki rastvor (za ispiranje nosa ili očiju)
  • toplomjer
  • makazice
  • pinceta
  • mast protiv uboda insekata





< Poruku je uredio Breskva -- 4.12.2010 10:53:21 >

(odgovor članu larina)
  Neposredna veza do poruke: 28
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Najljepse ime?
Tatjana5

Treba nam pomoc da izaberemo ime. :) Koje vam je najljepse?

Luka (47%)

Lazar (6%)

Igor (9%)

Ivan (13%)

Stefan (25%)


Broj svih glasova: 233

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *