|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazalna temperatura
16.8.2013 17:29:08   
marijana mala
user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Bazalna temperatura
16.8.2013 20:24:16   
dandi84

IZVORNA PORUKA: marijana mala

pozdrav curke moje i ja bi vam se pridružila ako me naravno primate ,user posted image jel me to sve o bazalnoj temperaturi zanima,nažalost nikako skužit kako to pratit i koji broj pokazuje kad je trudnoća ,jel prek 37 il bude 36 i nekaj

To je individualno...Moras mjeriti jedan mjesec da bi znala naredni...Uglavnom do ovulacije temperetura je niza a nakon ovulacije temperatura skoči i ostane povišena ako je trudnoća u pitanju...Ako nema trudnoće temperatura opet pada i stiže menstruacija..Meni je bila povisena na 37,2-37,4 onaj mjesec kad sam ostala trudna tj. kad mi je vještica izostala...Sve je individualno za svakoga...Nekome je i 36,7 povisena..Eto nadam se da sam pomogla...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu marijana mala)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Bazalna temperatura
17.8.2013 6:22:40   
marijana mala
ma jesi draga i to puno hvala tiuser posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Bazalna temperatura
19.8.2013 10:11:53   
Badema
I ja svoju uredno mjerim. Tek sam doduse na pocetku :), ali uocavam povecanja, padove temp. Prosli mjesec mi je bila 37,2 i dan pred menstruaciju pala na 36,4. Sada je opet 37,2 i nadam se da nece pasti (trebala bih dobiti sutra). Imala sam prije dva dana i neko malo krvarenje pa se sve nadam da su to pri znaci trudnoce. Mada ne mora biti, i prosli sam mjesec imala krvarenje :( pa nista.
Zapravo sam htjela da vam se zahvalim jer postavljate puno zanimljivih tema, ali i vlastitih iskustava koja su zaista znacajna.
Pozdrav svima!

(odgovor članu marijana mala)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Bazalna temperatura
19.8.2013 16:30:56   
dandi84
Badema odlična temperatura...Moja je 37,2 bila trudnička sto i tebi želim od srca...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image navijam da bude user posted image ....I naravno da nam javis rezultat...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Badema)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Bazalna temperatura
23.9.2013 17:39:33   
Chilli
My Ovulation Chart

Pomozite zenice, sta vi mislite o ovoj temperaturi?

_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Bazalna temperatura
23.9.2013 21:36:48   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Chilli

My Ovulation Chart

Pomozite zenice, sta vi mislite o ovoj temperaturi?

Draga Chilli izgleda da se niko ne zanima za tvoj problem...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Bazalna temperatura
23.9.2013 22:17:55   
enaaa

IZVORNA PORUKA: Chilli

My Ovulation Chart

Pomozite zenice, sta vi mislite o ovoj temperaturi?

Hmmm izgleda da imaš kasno O
Koliko si ciklusa do sad mjerila? Meni je nakon trećeg mjeseca sam pokazivao kada su mi plodni i kada je odprilike O...meni je nekada 10dc, 12dc i jednom je bila 14dc
Pokušaj i sa trakicamauser posted image
Sretno draga, meni je pravo neobično od kako je više ne pratim, pa se nadam da ću i ja uskoro opet početi user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Bazalna temperatura
24.9.2013 0:01:34   
Chilli
Ovo je drugi ciklus kako mjerim, prvi je pokazao O 20dc. Nastavljam od sljedeceg ciklusa mjeriti kako si mi rekla pa cemo da vidimo. user posted image user posted image

_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu enaaa)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Bazalna temperatura
24.9.2013 0:08:17   
Isha

IZVORNA PORUKA: Chilli

Ovo je drugi ciklus kako mjerim, prvi je pokazao O 20dc. Nastavljam od sljedeceg ciklusa mjeriti kako si mi rekla pa cemo da vidimo. user posted image user posted image


Da bi ti pokazao O na 20. DC i ovaj mjesec trebaju proci jos dva dana povisene bt, a to cemo znati uskoro. Nadam se da ste pokrili i da ce ti to biti O.

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Bazalna temperatura
24.9.2013 0:44:00   
Chilli
isha onda cekamo user posted image Ako nije svaki, jeste svaki drugi dan bio odnos user posted image
Imas PP user posted image

_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
12.10.2013 10:38:53   
mila1
http://www.fertilityfriend.com/home/48916b
pozdrav cure, nova sam, i molim vas ako moze pomoc oko pojasnjenja za moj graf, nikako se ne snalazim a mjerim temp tek mjesec, hvala najljepsa! nadamo se plusicu zajednouser posted image

< Poruku je uredio mila1 -- 12.10.2013 10:44:24 >

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
16.11.2013 9:18:28   
LANA550
Pozdrav svima ako jos ima koga.Evo da se i ja priključim i možda nekome pomognem.Pokušavamo oko godinu i pol i još ništa.Probali smo s mjerenjem bt ali sam odustala jer imam takvo radno vijeme da nemogu ustajati svaki dan isto.Probala sam i s čajevima, pijem folnu kiselinu da se pripremim.Ciklusi su mi uredni, ovulacija vidljiva po sluzi..E sad..da budem sigurna naručila sam si lh trakice preko ebay-a 30 kom+10testova za trudnocu oko 6€ i super su, tocno pokazuju, sluzi ima..pošto i dalje nema rezultata odlučila sam otiči na pregled i razgovor kog ginekologa.Uvalio mi je grafikone za bt i rekao da mjerim da vidi kakvi su mi ciklusi i hormoni.Ono što me je iznenadilo je to da mi je rekao da je 1.dc 24 sata nakon prvog traga menstruacije,tj. tek od drugog dana se računa početak ciklusa,to mi je ok jer meni prvi dan bude rozkasti iscjedak a tek drugi dan krene m kako treba.Druga stvar koja me je iznenadila je to da je bitno mjeriti bt čim progledaš neovisno o tome je li 3 ujutro ili 11 ujutro.Malo sam razgovarala sa ženama na poslu koje imaju problem kao ja i svima su doktori isto govorili tako da sam odlučila bilježiti po onome što mi je dr.rekao a ja za sebe još unosim u ff iako nije baš prcizan i lako se zbuni ako uneseš sluz ili simptom kad njemu ne odgovara.Uglavnom dobila sam uputnice za hormone 21dc i 3 dc,mm za spermiogram pa cemo vidit što dalje.Ispričavam se što sam odužila. Uglavnom moj savjet vam je da nakon godinu dana pokušavanja odete kod dr. pregledat hormone jer možda vam na putu stoji neka sitnica koja se može riješiti nekom tableticom ili vitaminima.Javim se kad dobijem nalaze,srtno svima.

(odgovor članu mila1)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
16.11.2013 10:25:13   
enaaa
Lana evo ja da ti se javimuser posted image
Ja sam pratila BT oko 5 mj., i meni je O od 10-14dc po FF. Prvi mjesec se nisam baš pridržavala, al sam zato kasnije svako jutro mjerila temp. u isto vrijeme. Pored sluzi koja mi se javlja čim se user posted image završi, ja nakon toga osjetim i bol u jajnicim. Prije sam mislila da sam se prehladila, dok kasnije nisam skontala da je to ovulacijska boluser posted image Što znači da tu bol možda i ti osjetiš, i po tome možeš skontati kada se O dešava.
Mi se trudimo više od godinu dana, i ja nisam htjela da čekam da prođe godina, već sam otišla i prijeuser posted image Meni je na pregledu ustanovljeno da imam O, jer sam baš išla poslije O, i dr. mi je rekla da odnosi budu sredinom ciklusa. Ja sam sve pokušavala, i sa čajevima, al do T nikako ne dolaziuser posted image Trakice za praćenje O nisam kupovala, jer sam skontala da mi je to bacanje para, obzirom da znam kada se O odprilike dešava. Mm nije išao na pregled, niti je radio nalaz, tako da ja mislim da je 100% kod njega problemuser posted image al ga nikako ne mogu ubijediti da odeuser posted image Ja sam prošli mj. bila kod svoje dr., radila papa test, i rekla sam joj da sam pratila BT, i da znam kada mi je O, i ono što mi je rekla je da mm uradi nalaz, pa ćemo onda vidjeti šta dalje.
Ja sam u junu čini mi se radila hormone, to sam tražila na svoju ruku, i ako mi je moja dr. rekla da nema potrebe, da je kod mene sve ok. Svi nalazi za sada su mi ok, tako da mi još ostaje da nekako ubijedim mm da i on odradi nalaz.
Mi ćemo još pokušati sa zlatnom makom, i ako ne bude došlo do T za 2/3 mj. mm je rekao da će otići, mada ne vjerujem dok ne vidim nalazuser posted image
Možeš sa nama da se družiš u čekaonici, evo ti link
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1958672/mpage_14/key_/tm.htm

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu LANA550)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
2.1.2014 11:16:58   
Maja1309
Izgleda da je tema dobro mrtva. Jel ima tk da mjeri BT.
ja mjerim već mjesecima. Ovaj mjesec imam problem, 23dc ili 3dpo imala sam svjetlorozi iscjedak protkan nitima krvi, što mi se inače ne događa. nisam sigurna jel FF dobro označio O jer ovaj mjesec nisam išla spavati kao inače uvjek u isto vrijeme jer sam na GO.
Evo mog grafa, ako ima netko da ga malo pogleda i komentira?

user posted image

(odgovor članu enaaa)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
2.1.2014 16:13:03   
dandi84
IZVORNA PORUKA: Maja1309

Izgleda da je tema dobro mrtva. Jel ima tk da mjeri BT.
ja mjerim već mjesecima. Ovaj mjesec imam problem, 23dc ili 3dpo imala sam svjetlorozi iscjedak protkan nitima krvi, što mi se inače ne događa. nisam sigurna jel FF dobro označio O jer ovaj mjesec nisam išla spavati kao inače uvjek u isto vrijeme jer sam na GO.
Evo mog grafa, ako ima netko da ga malo pogleda i komentira?

user posted image

Sasvim je moguce da je O bila kad je ff oznacio. S druge strane ovaj spotting moze biti znak implantacije. U svakom slucaju ste pokrili sve dane akcijom tako da nemas razloga za brigu. I ako ti je bila kad se egg pojavio I tada ste bili aktivni. Sad se samo opusti do testa I svu ti srecu zelim. Meni je decembarski graf bio uzasan I evo me sad sam user posted image sto I tebi od srca zelimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
2.1.2014 22:48:56   
Maja1309
draga tako sam se obradovala kad sam vidjela da si imala spontani a sada trudna. naime i ja sam 14.5.2013 imala spontani, 3 ciklusa smo se čuvali, i evo sada već 5 da se ne čuvamo a bebe nema. draga jako sam sretna zbog tebe. kažeš da ti je graf bio loš, ako možeš stvai ga :)

ja sam malo zabrinuta što mi se O pomakla inače je bila 15dc, a prošli ciklus 18dc, ovaj 20dc a egg bude puno ranije, bojim se da nije neki poremećaj jer do sada je posle egg bila O a sada egg puno ranije.

šta misliš može li implementacija biti 3-4dpo?
kako se ti osjećaš, imaš li neke rane simptome trudnoće?
dali imaš već djece? Ja nemam user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
3.1.2014 11:16:10   
dandi84
IZVORNA PORUKA: Maja1309

draga tako sam se obradovala kad sam vidjela da si imala spontani a sada trudna. naime i ja sam 14.5.2013 imala spontani, 3 ciklusa smo se čuvali, i evo sada već 5 da se ne čuvamo a bebe nema. draga jako sam sretna zbog tebe. kažeš da ti je graf bio loš, ako možeš stvai ga :)

ja sam malo zabrinuta što mi se O pomakla inače je bila 15dc, a prošli ciklus 18dc, ovaj 20dc a egg bude puno ranije, bojim se da nije neki poremećaj jer do sada je posle egg bila O a sada egg puno ranije.

šta misliš može li implementacija biti 3-4dpo?
kako se ti osjećaš, imaš li neke rane simptome trudnoće?
dali imaš već djece? Ja nemam user posted image

Draga moja da ne bi ovdje pisali mimo teme ako se trudite za bebu dođi u čekaonicu i tamo mozes sve pitati i ćaskati o svemu sa ženicama koje se trude kao i ti...
http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-januaru/m_2034780/mpage_5/tm.htm#2036265 evo link...

Ja sam se trudila bas puno nakon spontanog tek 14-ti mjesec zabebila...


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
3.1.2014 12:50:33   
Chilli
Ne brini se draga, i ja sam imala missed ab 26. marta, ciklusi su mi se poslije poremetili a samim tim i O koja mi je bila na 22. - 23. dan, a cikluse dobijala i na 46. dan user posted image A prije sam dobijala do 33. dana user posted image Uz pomoc lh trakica sam ostala trudna 8. ciklus truda. To se sve malo poremetilo i vratice se u normalu. Organizam je dozivio sok, ne brini.
IZVORNA PORUKA: Maja1309

draga tako sam se obradovala kad sam vidjela da si imala spontani a sada trudna. naime i ja sam 14.5.2013 imala spontani, 3 ciklusa smo se čuvali, i evo sada već 5 da se ne čuvamo a bebe nema. draga jako sam sretna zbog tebe. kažeš da ti je graf bio loš, ako možeš stvai ga :)

ja sam malo zabrinuta što mi se O pomakla inače je bila 15dc, a prošli ciklus 18dc, ovaj 20dc a egg bude puno ranije, bojim se da nije neki poremećaj jer do sada je posle egg bila O a sada egg puno ranije.

šta misliš može li implementacija biti 3-4dpo?
kako se ti osjećaš, imaš li neke rane simptome trudnoće?
dali imaš već djece? Ja nemam user posted image



< Poruku je uredio Chilli -- 3.1.2014 12:52:51 >


_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
22.1.2014 16:50:37   
kimmyk
Drage moje,treba mi pomoc,imala sam ovulaciju 14dc,danas je proslo 8 dana i bazalna mi je 36.6 a kad je o bila je 36.8,izmjerim je opet maloprije znaci oko podne 37.1 ima li nade?

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
22.1.2014 16:51:49   
kimmyk
I zaboravila sam napisati da mi ostale dane navecer ili popodne nikad nije isla preko 36.8

(odgovor članu kimmyk)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
22.1.2014 19:08:41   
kimmyk
I danas mi je 20.dan ciklusa

(odgovor članu kimmyk)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
14.5.2014 7:56:54   
mina23
Meni je danas pred menstruaciju ( sutra stize user posted image ) temperatura 37,0, pa me zbunjuje kako nije opala a nemogu
postaviti grafikon nece sa ove stranice na kojoj sam ja :/

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu kimmyk)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
14.5.2014 11:33:16   
marinčii
ta temperatura je obecavajuca ,mogla bi ti ugledati plusic sto ti od srca zelim.Ako ,i sutra bude takva temperatura radi test

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
14.5.2014 12:42:30   
dandi84

IZVORNA PORUKA: mina23

Meni je danas pred menstruaciju ( sutra stize user posted image ) temperatura 37,0, pa me zbunjuje kako nije opala a nemogu
postaviti grafikon nece sa ove stranice na kojoj sam ja :/

A odakle znas da nisi user posted image .user posted image user posted image user posted image meni je na dan testa bila 37 I to nakon dan kasnjenja. Evo ne u 6-tom mjesecu.user posted image user posted image user posted image za user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *