|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Reakcija na vakcinu
8.3.2012 12:20:50   
hampsi
Ferguson ja mislim da je to "normalna" reakcija na BSG vakcinu. Ja sam isto tako kod svoje user posted image prvo primjetila crvenilo a kasnije se to pocelo gnojiti pa pucati, i sve tako skoro preko godine. Ja mislim da je to to, aali ako sumnjas u bilo sta i bojis se naravno da ces otici doktoru. Nadam se da ce to biti ok

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Reakcija na vakcinu
8.3.2012 16:42:05   
ferguson
bili smo kod doktora, ipak je besezitis....skontala sam kad sam provjerila pazuh, zlijezda mu je bila uvecana. doktorica je rekla da nista ne diramo, nego kad pukne da previjamo sterilnim kompresama...

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Reakcija na vakcinu
14.5.2012 9:08:54   
maja_86
Nemam vremena da citam ranije postove;je li vasa beba imala kvrzicu ili nesto slicno tvrdo
nakon vakcine u rucicu. Nije crveno, nema temp, mislim da je pomalo bolno......primila je vakcinu prije 5 dana, jucer sam to skontala.
Danas je svakako vodim pedijatru, ali me strah pa vas MOLIM misljenja........

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Reakcija na vakcinu
14.5.2012 9:16:30   
minja_
Hoce nastati kvrzica ako se iglom ubode u misic a ne u potkozno tkivo, znaci, lokalna reakcija misica na mehanicku povredu. Mi smo to imali nakon DiTePer vakcine i trajalo je 4 sedmice. user posted image

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Reakcija na vakcinu
14.5.2012 9:42:09   
maja_86

IZVORNA PORUKA: minja_

Hoce nastati kvrzica ako se iglom ubode u misic a ne u potkozno tkivo, znaci, lokalna reakcija misica na mehanicku povredu. Mi smo to imali nakon DiTePer vakcine i trajalo je 4 sedmice. user posted image

Pretpostavila sam da je ona grubijanka od sestre zasluzna, samo mi krivo sto ne odreagovah na licu mjesta.......
Hvala puno na odgovoru,pozz

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Reakcija na vakcinu
18.5.2012 14:48:09   
lana32

IZVORNA PORUKA: maja_86


IZVORNA PORUKA: minja_

Hoce nastati kvrzica ako se iglom ubode u misic a ne u potkozno tkivo, znaci, lokalna reakcija misica na mehanicku povredu. Mi smo to imali nakon DiTePer vakcine i trajalo je 4 sedmice. user posted image

Pretpostavila sam da je ona grubijanka od sestre zasluzna, samo mi krivo sto ne odreagovah na licu mjesta.......
Hvala puno na odgovoru,pozz



Pozz svima
I ovo se meni desilo kod bebice od 4 mjeseca ,prilikom davanja vakcine Dite Per Polio . Prvi put joj je vakcinu dao pedijatar Lutvo Hodžić i nije imala bas nikakvu reakciju ,ni na mjestu uboda niti reakciju na vakcinu . Drugu je primila kod dr Čehajić ,na mjestu uboda se stvorila kvrga ,upaljena ,a ispod se osjeti da je mišić otvrdnuo,a osim toga već treći dan nakon vakcine ima jednom dnevno tamno zelenu tečnu stolicu . Je li iko imao ovakva iskustva s vakcinom ?

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Reakcija na vakcinu
8.7.2012 18:59:06   
yasemin
moja bebica je primila u bolnici BSG i i prvi dozu protiv difterije , jednu u rukicu jednu u nogicu , na rukici je bilo malo crvenila i nogici , a rekli su mi da nestavljam nikakve obloge i da neće dobiti temperaturu , kao i da od druge doze protiv difterije koja se prima kad se navrši prvi mjesec nema temperature -koju još nismo dobili uskoro će akoBogda ,
da li sam pogriješila štpo nisam stavljala obloge >?

_____________________________

yasemin

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Reakcija na vakcinu
4.6.2013 9:18:29   
stella
Pozz,kakvo je stanje sada sa acelularnim vakcinama?Mi juce primili polio i diteper i dobili temperaturu,skidamo je paracetamolom i raspremili smo se,mislim da ce biti i kesica jer je modar oziljak.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Reakcija na vakcinu
12.6.2013 14:26:43   
ajla86
prije 3 dana je curica dobila prvu dozu diteper i odmah je pocrvenilo mjesto uboda,mislila sam proci ce od oblogica ali i danas se crveni i ne samo mjesto uboda nego ima krugiv okolo crveni.sta da radim?da je vodim dr?

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Reakcija na vakcinu
12.6.2013 17:28:14   
almondray

IZVORNA PORUKA: ajla86

prije 3 dana je curica dobila prvu dozu diteper i odmah je pocrvenilo mjesto uboda,mislila sam proci ce od oblogica ali i danas se crveni i ne samo mjesto uboda nego ima krugiv okolo crveni.sta da radim?da je vodim dr?

zna to i oteći pravo , samo stavljaj obloge i sve ok

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Reakcija na vakcinu
12.6.2013 17:52:26   
ajla86

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: ajla86

prije 3 dana je curica dobila prvu dozu diteper i odmah je pocrvenilo mjesto uboda,mislila sam proci ce od oblogica ali i danas se crveni i ne samo mjesto uboda nego ima krugiv okolo crveni.sta da radim?da je vodim dr?

zna to i oteći pravo , samo stavljaj obloge i sve ok



hvala puno user posted image user posted image baas sam se prepals

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Reakcija na vakcinu
6.10.2013 15:40:40   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: diyanna

Drage mame,

molim vas za savjet. Imam bebu od 15 mjeseci i do sada je sve vakcine uredno primala i hvala Bogu nije imala nikakve nezeljene efekte. Zadnju je primila poslije prvog rođendana i sljedeca bi nam trebala biti sa godinu i po ( 18 mjeseci) e tu nastaje moja nedoumica. u gradu u kojem zivimo ta vakcina se daje sa 16 mjeseci i niko od mama se ne buni jer im dijete dobije vakcinu dva mjeseca ranije nego sto je po rasporedu vakcinacije za cijelu BiH. Meni jednostavno ne ide u glavu logika da ce moje dijete dobiti u sebe nesto sto je neki strucnjak odredio da dobije tek za 2 mjeseca.... malo me strah i zbunjena sam

slala sam ministarstvu zdravstva upit ali mi nisu nista odg...ovdje svi kazu kao to je ok nikome nikada nije nista bilo...a sta ako nekome bude ko ce biti kriv? ne daj Boze



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Reakcija na vakcinu
6.10.2013 21:20:36   
vila_7
slobodno pricekaj ta 2 mj. i ja sam mnogo npr.citala od MMR kako je najbolje oko 15 mj.je primiti a nasa dr.nam rekla da dodjemo odmah nakon rodjendana - ja sam pricekala ipak 15-ti mjesec

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 363
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *