|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
14.8.2008 14:28:00   
mamina cura
I moja je primila u obje ruke, nije imala temp ali sam joj dala pola kas paracetamola cisto da je ne boli. Sve je hB proslo uredu i iduca je sa 13mj.
Koji datum su tebi napisali Amrino? U koji DZ ides?
Moju malenu su samo pregledali, nisu je vagali niti mjerili, jer su to uradili prije mjesec dana.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
14.8.2008 15:27:45   
Amrino
Mi idemo u DZ na Mojmilu.
Nama su samo napisali da dodjemo u 13. mjesecu zivota i jako bitno: Prije ove vakcine koja se daje u 13. mjesecu zivota- dijete mora da proba cijelo jaje. Znaci ne vodite dijete ukoliko nije probalo i zumance i bjelance.
(Po tablici dohrane zumance se uvodi u 10. mjesecu a bjelance u 1. mjesecu)


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
14.8.2008 15:30:28   
mamina cura
I meni su samo napisali 13mj. A za to jaje nisam znala. Reci mi zasto to???

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
14.8.2008 15:35:11   
nesanica
Ovdje se vakcine daju u butine.Moj stariji sin evo dvije godine ima i svaku je dobio u butinu. Njemu se uvijek temper. poslije javljala. Evo ovaj mladji isto dobiva u butine i hB do sada bas nikada nisam primjetila bilo kakvu promjenu od vakcine. Daj Boze da tako i ostane.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
14.8.2008 19:15:51   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mamina cura

I meni su samo napisali 13mj. A za to jaje nisam znala. Reci mi zasto to???


Ne znam tacno zasto- Pretpostavljam da ta vakcina moze izazvati neku alergiju...a vidi se po tom dali je dijete imalo reakciju na jaje (jaje- narocito bjelance je jako alergeno). Neka neko da strucnije objasnjenje- ovo moje je samo pretpostavka...Doktorica nije bas imala vremena da to objasni...user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
14.8.2008 21:37:39   
Emina*
Vakcina koja se daje u tom periodu je MRP vakcina
(Morbili, Rubeola, Parotitis),
i razlog zasto je dr rekla da beba mora probati jaje prije nego ga primi je sljedeci :
Vakcina je "sasatavljena" od pileceg embrija (proizvedena u kulturi pileceg embrija) ,
i ako je beba alergicna na jaje, znaci da se ocekuju odredjene kontraindikacije i na vakcinu,
sto znaci da ako je beba/dijete probalo jaje i nije bilo nikakvih reakcija, slobodno moze da bude vakcinisano sa MRP-om...
U stvari beba mora da proba zumanjce.....

Nadam se da sam vam pojasnila, a vec ima negdje tema oko ove vakcine, jer su se javljale velike dileme....  (Ja mislim da se tema zove MRP,pa mozete da potrazite negdje na forumu) user posted image   user posted image




< Poruku je uredio Eminica -- 14.8.2008 21:50:33 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
14.8.2008 21:50:58   
Emina*
Evo, nasla sam, pa procitajte

http://www.ringeraja.ba/forum/m_13130/mpage_1/tm.htm#75213


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
14.8.2008 23:07:48   
mamin sin
Od mog brata sin je imao atopijski dermatitis, i primijetili su da se pogorsa na odredjene stvari (vjerovatno alergijski). Pedijatrica kojoj su isli nije htjela da mu da tu vakcinu dok nije uradio alergo-test na bjelancevine user posted image  (valjda sam dobro zapamtila), jer valjda ona sadrzi iste. Oni su bili primijetili da se mozda to stanje dermatitisa pogorsa kad jede cijelo jaje, zumance je dobro podnosio, pa dr. nije htjela rizikovati. Zato je bitno da proba cijelo jaje. Hvala Bogu test nije pokazao alergiju i primio je vakcinu negdje u 18. mj. i cak nije ni imao neku strasnu reakciju.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
14.8.2008 23:12:38   
Visnja RR
moje sunce ide u ponedeljak na vakcinu...
cini mi se da bi trebalo otvoriti temu kako smo mi podnijeli vakcinu nasih beba...mene vec srce boli... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
15.8.2008 14:07:36   
Emina*
Visnja, pa zar je toliko strasno user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
18.8.2008 10:24:21   
Visnja RR
Primili smo vakcinu user posted image ...
sunce mamino samo malo plakalo...
al sam ja jos od sinoc cmizdrila... user posted image  evo i sad... sad bi moja mama rekla da sam prava "placipi*ka" user posted image  ...
dr je rekla da dohrana ide od 6 m obzirom da je na aptimilu...
a ima 7.200 i duga je 68 user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
18.8.2008 12:35:16   
ElmaB
Bravo za Asju!

Mi sutra idemo ako Bog da na vakcinu i vec se psihicki pripremam. Za mene je svaka vakcina stres, jos dok je i Tea bila mala! Draga Visnja nisi jedina koja to tako dozivljava. Jos kada pomislim da cu ako Bog da sina sunetiti za petaestak dana... Uh, kako li cu to podnijeti!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
19.8.2008 10:52:29   
ElmaB
Evo, vratili smo se sa vakcine. Plakali su, ali je sve dobro proslo. Sljedeca nam je, ako Bog da, 05.10.!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
20.8.2008 22:37:35   
dinaa
Moja user posted image je primila tu MRP vakcinu 05.08. tada joj je bila godina i 20 dana i super je hB podnijela,nije imala bas nikakvu reakciju pa nije bila cak ni nervozna zelim vam svima da i vase bebe dobro podnesu vakcine

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
18.9.2008 15:14:24   
mamina princeza
Nekad slijedece sedmice trebamo ici na vakcinu - mada nasa doktorica radi one tamo pa mozda i pricekamo kazu nije vazno ako se zakasni samo ne smije ranije.
Sad me interesuje sta sve ukratko trebam pripremiti. Imam panadol baby ( na kojem pise da nije za bebe do 3 mjeseca al u uputstvu pise da se zbog vakcine moze davati od 2-3 mjeseca) ili su bolji cepici kakve obloge treba pripremiti od vode ili...?

Jeste li vi bebama odmah davali panadol ili tek u slucaju temperature.

Moj DZ je Stari grad i mislim da oni nemaju te acelularne vakcine.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
18.9.2008 17:19:00   
mamin sin
Draga Lejlaginice! Od 01.09. acelularne vakcine su zakonom obavezne, tako da mislim da ih moraju imati. Nama je dr. govorila cim dodjemo kuci dati bebi jednu kasikicu paracetamola i odmah obloge stavljati, stajaca voda sobne temperature i mijenjati sto cesce. Ako ti je to ona trojna vakcina na rukici sam mijenjala svakih 15-20 min, jer mi je prvu vakcinu lose podnio pa sam se za iducu opametila, a na nogici rjedje. To je da se sprijeci otok i bol... Obloge sam stavljala nekih 3-4 sata. I paracetamol kaasnije po potrebi tj. u slucaju temp.

Moj maleni je prvu bocu primio onu obicno i imao jaku reakciju, cak i temp. sutradan,iduci put mu dala acelularnu i nista..

Pozz

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
19.9.2008 16:15:51   
Idaa
Moja Hana user posted image   je prije neki dan primila vakcinu (one za dva mjeseca)
Ja sam joj odmah kada smo došli kući stavila pola čepića lupocet (paracetamol).Rukica joj je bila natekla i jako se zacrvenila,a ona je 3,5 sati histreično plakala user posted image  ,ja sam stavljala obloge sa sterilnim kompresama,ali trik je u tome što  treba često mjenjati oblogu tako da bude uvijek hladna.Nakon svega ona se smirila i zaspala,naveče je dobila temperaturu,i opet sam joj stavila pola čepića i na sreću prespavali smo mirnu noć,vise nije bilo nikakvih problema.
A sirup se može dati po potrebi ako čepići nepomažu.

Šta nas čeka sa sljedećom vakcinom vidjećemo 24,10. user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

My baby
Hana 09,07,2008.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
19.9.2008 22:43:19   
Visnja RR
Idaa drugi put nemjenjaj oblogu nego samo kapaljkom nakapas vodu izmedju ruke i vatice ili sta vec stavljas... lakse je nego da stalno odmotavas ili lijepis flastere...
pusa

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Idaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
22.9.2008 10:04:50   
mamina princeza
Nisam znala da su zakonom obavezne te vakcine od 1.9. - vidjecemo bas cu pitati dr prije nego primi. Ima li neko u dom zdravlja Stari grad Sarajevo da pripada da zna kakva je tamo situacija


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kako je vasa beba podnijela vakcinaciju?
23.9.2008 12:44:33   
emina24
Mak je prošli ponedjeljak primio 3 vakcine (sa 2 mj starosti)i temperatura je došla 5-6 sati poslije. Paracetamol sam mu davala na svakih 6 sati, a kada je dobio temperaturu na svaka 4 i stavila sam mu na stopala mlake obloge od razblaženog sirćeta. Poslije 4 sata temperatura je spala i nije se vraćala. Ručica ga je najviše boljela ali ne dugo.

_____________________________

MAK 13.07.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
23.9.2008 14:23:53   
mamin junacina
Ja sam svog junacinu vakcinisala u petak,i hvala Bogu nije pusto glasic.Temperaturu nije imao ali je bio malo kenkav,tako da je sve proslo ok.A i ako dodje do temperature nista strasno,to je sve normala,malo paracetamola i gotovoouser posted image .

_____________________________

HARUN 22.6.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
23.9.2008 15:05:32   
mamina princeza
to je sve normala,malo paracetamola i gotovoo .

eh kad bi ja to mogla tako da shvatim , meni se vec sada place kad pomislim dta nas sutra ceka

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamin junacina)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
23.9.2008 15:09:10   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

to je sve normala,malo paracetamola i gotovoo .

eh kad bi ja to mogla tako da shvatim , meni se vec sada place kad pomislim dta nas sutra ceka


Ma bice to dobro, valja izdurati jedan dan, ipak se toliko dobije vakcinacijom da ove bebine muke su zanemarive.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
24.9.2008 10:36:20   
mamina princeza
Evo dobila sam koristan savjet i super mi pomaze. Ne ljepim obloge od vate flasterom vec kupim one mrezice u krugu. Odrezem makazzama jedan dio i stavim na nogicu i rukicu i to mi drzi oblogu kad je hocu zamjeniti skroz je lako a i  bebica koja se puno mrda ne pomjeri oblogu.

Mrezice kostaju do 2 KM u apoteci dobije se dva metra. Ne znam jesam li fino  objasnika - to je sanitetna mreza na  razvlacenje- na mojoj pise VIRIFIX

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
25.9.2008 23:45:39   
mamin junacina
Da budem iskrena nisam mu nesto posebno ni stavljala te obloge,prvi dan malo mu stavila,a otoka nije ni imao.Malo mu se crvenilo na ruci,dr.je rekla da je to kako beba ukoci ruku pa se pojavi to crvenilo.Meni vakcine nisu problem,ali me muci kako ce proci sunecenje...user posted image Imam veliku brigu

_____________________________

HARUN 22.6.2008

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *