|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
9.4.2013 9:46:47   
sarisari
cijenu klasicne konizacije ne znam ,znam samo LETZ koliko košta , preporucila bih ti da posjetis ako vec nisi dr. Muminbašića pa se konsultuj sa njim u svakom slucaju sretno

(odgovor članu miki81)
Neposredna veza do poruke: 951
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
11.6.2013 23:19:39   
mamaajna
diagnoza cin 1 na kolposkopiji,moram odnjeti nalaz svom gin da ga ocita pa terapija,nesto je crtala,uglavnom kakvoj se terapiji mogu nadati?

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 952
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.6.2013 17:48:59   
panjičak
Drage moje,

upravo sam se učlanila i radujem se druženju sa vama.
Moj krajnji cilj, kao i većine vas je materinstvo.
Nažalost, godine me ne idu u prilog, a u prethodnom periodu sam imala CIN 2, letzz zahvat i mjesecima koristim
fitoterapiju, za koju mislim da mi je mnogo pomogla.
Letzz zahvat sam imala u martu 2012., Dakle, poslije ustavovljenog CIN 1 i potvrđenih HPV virusa 16 i 18.
Nakon, letzz zatvata, biopsija ili kako se već zove, potvrdila je CIN 2.
Zadnja 3 PAPA nalaza su mi negativna, a prije par dana sam uradila ponovo HPV tipizaciju i nalaz je negativanuser posted image
Moj ginekolog me i dalje plaši.Kaže da njegova struka kaže da se poslije ustanovljenog CIN 2 radi i prava konizacija radi preventive, ali da , pošto nisam rađala i svi su mi nalazi u redu, neće to za sada raditi, već kontrole svaka 3 mjeseca PAPA i kolposkopija.user posted image
Molim vas za vaše mišljenje.Ja sam mislila da je to sada u redu, a izgleda da nije tako user posted image

Hvala vam puno i veliki pozdrav

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 953
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.6.2013 18:56:28   
klemzi
Panjičak dobro došla....samo da podignem temu, ne znam nšta o ovome, ali javit će se već neko ko zna user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 954
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.6.2013 23:18:16   
Dalia_88
Nije mi jasno zasto ne mozes sad ostati trudna kad su ti svi nalazi ok.
Ja sam rodila u januaru iako mi je HPV jos uvijek pozitivan.
Radila sam biopsiju koja je pokazala CIN II a poslije toga krio terapiju i laser. PAP-a testovi nakon toga su svi bili uredni ali HPV pozitivan. Ostala sam trudna i sve super proslo. Sad u julu kad bude 6 mj poslije porodjaja cu raditi PAP-a test ponovo i HPV nalaz da vidim kakva je situacija.

IZVORNA PORUKA: panjičak

Drage moje,

upravo sam se učlanila i radujem se druženju sa vama.
Moj krajnji cilj, kao i većine vas je materinstvo.
Nažalost, godine me ne idu u prilog, a u prethodnom periodu sam imala CIN 2, letzz zahvat i mjesecima koristim
fitoterapiju, za koju mislim da mi je mnogo pomogla.
Letzz zahvat sam imala u martu 2012., Dakle, poslije ustavovljenog CIN 1 i potvrđenih HPV virusa 16 i 18.
Nakon, letzz zatvata, biopsija ili kako se već zove, potvrdila je CIN 2.
Zadnja 3 PAPA nalaza su mi negativna, a prije par dana sam uradila ponovo HPV tipizaciju i nalaz je negativanuser posted image
Moj ginekolog me i dalje plaši.Kaže da njegova struka kaže da se poslije ustanovljenog CIN 2 radi i prava konizacija radi preventive, ali da , pošto nisam rađala i svi su mi nalazi u redu, neće to za sada raditi, već kontrole svaka 3 mjeseca PAPA i kolposkopija.user posted image
Molim vas za vaše mišljenje.Ja sam mislila da je to sada u redu, a izgleda da nije tako user posted image

Hvala vam puno i veliki pozdrav




< Poruku je uredio Dalia_88 -- 17.6.2013 23:19:02 >


_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 955
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
18.6.2013 15:39:53   
panjičak
Dalia_88,

ne kaže meni doktor da ne mogu ostati trudna, već da bi trebalo još jednom uraditi konizaciju(ali ovja put klasičnu),
je rpostoji mogućnost da je tkivo u dubljim slojevima inficirano virusima, iako na površini to ne pokazuje (jer briseve uzimaju sa površine).

U svakom slučaju, hvala na optimizmu i sve najboljeuser posted image

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 956
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
18.6.2013 16:05:10   
Dalia_88
Ma meni je bilo bitno da rodim dijete a kasnije nek bude sta hoce. Redovno cu kontrolisat i ako uspijem za 2 god mozda rodit jos jedno a onda nek sjeckaju sta hoce user posted image

Meni su skinuli dio tkiva sa grlica e sad jesu li samo malo za biopsiju ili to sto ti spominjes vjeruj da ne znam. Doktor je radio sto je mislio da treba.

Ima dosta zena s tim problemom tako da no sikiriki user posted image

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 957
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
19.6.2013 22:19:32   
sarisari

Draga moja Panjičak, ja sam na ovoj temi jako puno pisala pa da se ne bih ponavljala zamolila bih te da iscitas postovve od prije 4 god pa na dalje ( ja sam LETZ konizaciju radila 2009.godine i hvala Allahu dragome do sada su mi svi nalazi u redu i HPV negativan, radim nalaze svakih 4-5 mjeseci ) . Nakon što sve procitas ako te i dalje bude zanimalo nesto slobodno pitaj, zaista sve sto budem mogla da ti pomognem u bilo kojem smislu nije nikakav problem i nemoj da se brines sve ce biti u redu vjeruj, sretno

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 958
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
5.8.2013 12:51:27   
panjičak
Sarisari,

hvala ti puno, pročitaću sve kako si mi reklauser posted image

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 959
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
5.8.2013 13:17:23   
panjičak
Draga Sarisari,

možeš i mi pojasniti nešto za recept koji je dala Crnadama?
Listove aloje treba samljeti .Na čemu?Stalno govore da ne smije doći u dodir sa metalom.
Šta se sa medom radi?Da li se , takođe, samelje ili se rukama usitni?
Da li se cikorija ostavlja u obliku kakvom i jeste?
Da li se taj lijek mora držati u frižideru , kad ga napravimo?

Pozdrav veliki i hvalauser posted image

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 960
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
8.8.2013 0:48:01   
sarisari

draga moja ja sam ovaj napitak pravila prilicno davno, ali ono sto se sjecam jeste da sam aloju sjekla drvenim nozem ( ogulila i isjekla na komade ) ,med usitnis rukama ( sac ) a cikoriju u kojem obliku kupis tako i stavljas, ja nisam drzala u frizideru jer nece stajati godinama ali je bitno da bude na tamnom mjestu,sretno i javi jesi li se snasla poz

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 961
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
20.9.2013 15:53:52   
LocaDoll

Drage forumasice, ja sam prvi put na forumu. Iscitala sam starije postove, ali u zadnje vrijeme je malo ko aktivan na ovoj temi. Mene zanima kako izgleda klasicna konizacija, jer me to uskoro ocekuje. Ako je neko voljan da isprica svoje iskustvo, bila bih mu veoma zahvalna. Prestrasena sam i bilo kakva informacija bi mi zaista koristila.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 962
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
20.10.2013 1:22:29   
sarisari

što se tiće klasične konizacije ja o tome baš ništa ne znam, znam samo kako izgleda LETZ. s obzirom da si procitala sve da se ne ponavljam.U svakom slucaju mnogo srece i nemoj da se brineš bit će sve u redu ako Bog da, poz

(odgovor članu LocaDoll)
Neposredna veza do poruke: 963
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
24.12.2013 15:31:43   
M.A.M.
Pozz drage zenice
Naime prije par dana sam bila na kolposkopiji i dr mi je uocila neke promjene i preporucila biopsiju,pa vas molim da mi napisete svoja iskustva,boli li? user posted image

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 964
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
24.12.2013 15:42:42   
Teddy Bear
Draga MAM, meni je dr Asotic uradio biopsiju kad sam bila trudna 7 punih mjeseci, uhvatiome "na prepad" ,kaze samo da pogleda, hmmm , meni je bilo neugodno, i bilo me je strah zbog bebe, a nisam osjetila nikakvu bol, samo sam kasnije procitala na nalazu da je radjena biopsija user posted image Tad mi je nadjen CIN II, kontam da nije to neki blazi oblik biopsije, da nije samo malo sastrugao i sl. Ostavio mi je ogromnu gazu unutra, koja me najvise slomila, jer se izvlaci tek za 24 sata, bilo je malo krvi na njoj i to je to... Bez brige, nadam se da sam ti bar malo olaksala. Sretnouser posted image

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 965
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
24.12.2013 16:18:48   
M.A.M.
Hvala mila,meni je Dr.Lacevic preporucila tu biopsiju,izbezumila sam se kad mi je rekla da imam neke promjene,jer sam u junu radila PAPA i bio je ok,odmah je rekla da se ne prepadam,kontam u sebi zeno draga neznam kako cu kuci od soka user posted image al eto nadam se da nece biti nista strasno,sve u svemu postoji lijek i za to user posted image

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 966
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
30.12.2013 22:01:45   
sarisari

draga nemoj da se sekiraš ne bi trebalo ništa da boli, ja sam radila sa nekom kao lokalnom anestezijom, ustvari nešto između lokalne i opće i ništa nisam osjetila, ako te strah traži anesteziju pa 100% nećeš ništa osjetit,i u svakom slučjau nemoj da se sekiraš, ništa strašno, znam da je tebi sada užasno, ali bit će sve hairli, sretno

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 967
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
30.1.2014 12:47:50   
M.A.M.
Eh zenice evo mene sa milion pitanja,jutros mi je ocitan nalaz biopsije CIN 2,odmah su mi rekli da se javim u utorak na komisiju rad konizacije,eh sad pitanja koliko se ostaje u bolnici,da li boli,koja anestezija user posted image po glavi jos milion pitanja user posted image .Uglavnom molim vas sve koje su ovo prosle da odgovore.Hvala user posted image

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 968
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
30.1.2014 15:15:57   
dinaa
Je li klasicna konizacija u pitanju?Ja sam radila klasicnu,opsta anestezija,konizacija radjena u petak a kuci izsla u utorak.Mene nista poslije nije bolilo,ustvari kao blagi menstrualni bol me drzao taj dan i vise ne.Eto sretno i javi se ako te jos nesto interesuje.I ne sekiraj se sve to bude bolje nego sto mi mislimo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 969
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
30.1.2014 15:19:22   
M.A.M.
Mislim da je klasicna konizacija,saznat cu svakako na komisiji,jesi ti dugo cekala na op? Hvala :)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 970
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
30.1.2014 15:21:55   
dinaa
Nisam,otisla na komisiju zakazali mi op.i da se javim sa prikupljenim nalazima,ma sve se vrtoglavo brzo odigralo,samo ja sam to davno radila ali sjecam se svega ko da je juce bilouser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 971
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
30.1.2014 15:25:48   
M.A.M.
Hehe hajd valjda ce biti brzo i kod mene,hvala ti na informacijama u svakom slucaju user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 972
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
30.1.2014 20:26:16   
sarisari


ej ne znam za klasičnu kon., ali predhodno sam pisala o LETZ konizacij pa ako si u finansijskoj mogućnosti zašto nju ne uradiš jer CIN 2 može ići sa LETZ-om, u svakom slučaju sretno i ne brini se sve će to biti uredu

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 973
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
31.1.2014 9:52:01   
M.A.M.
Nisam nazalost u mogucnosti platit LETZ,al ne brinem bit ce AkoBogda sve uredu :)

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 974
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
8.2.2014 20:55:29   
sarisari

Super što se ne brineš previše jer je to jako bitan faktor, što manje opterečenja i stresa i sve će biti ok aBd, sretnooooo

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *