|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 9:31:16   
emma.L
Stela, slažem se, ali moju Emu čuva nana i jutros saznam da jedu s poda user posted image . S jedne strane, nitko je ne voli niti bi ona voljela nekoga više od nane, znam da ima punu pažnju, svašta je naučila uz nanu jer se stalno igraju. Sa druge, jedva sam uspjela u tome da se Ema ne uspavljuje, uvijek ja kuham i ostavljam tri obroka jer nana po starinski misli da dijete treba s tri mjeseca jesti koljenicu posoljenu i da je insistiranje samo na dojenju glupo, stalno ponavljam da je ne pretrpava odjećom pa i to ostavljam kombinacije, a sve to moram na fin način i ne mogu tek tako narediti jer je to mama od MM-a. Da je teta, bilo bi tako je i nikako drugačije. I nakon 15 mjeseci insistiranja da se jede u hranilici i u trpezariji, jutros se nana izlane da one jedu na podu, jer nani je "najbolje uslast kad popodi". Nane su nane, i zaista treba da djeca s njima provode vrijeme, ali slobodno i neobavezno i svi sretni- njima nana u lijepom sjećanju, nama olakšica kad ih malo ostaviš, a nana sretna jer ne misli ni na što osim na uživanje s djetetom. Zaista, kad god je pošaljem preko dana za vikend kod nane i dede, nikada nisam nazvala da vidim šta rade. Neka ih, šta god da tada pojede i kako god da spava je ok, jer je to ponekad. Ali je jako teško sa nanom dogovoriti da si ti mama i da poštuje tvoja  pravila ako čuva dijete, jer ipak ti želiš neke vrijednosti, a ona ga u tom slučaju i odgaja. Što se tiče odgoja i učenja, jaslice i vrtić su zaista zakon. Zna se gdje se ruke peru, gdje se jede i kako se spava. A ne "šta fali malo i det. za suđe, bliže nam je sudoper bio" user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 10:13:52   
denny
moj maleni je u jaslicama i ja uopće nemam ama baš nikakvih prigovora, sa svime sam zadovoljna user posted image

_____________________________

L 21.12.2004.
L 10.10.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 10:21:22   
anitaMO
moja kreće u 9 mjesecu i mogu vam reći da se baš radujem,tete skoro sve znam.javim tada da li sam zadovoljna.
deni u koji ti idu djeca vrtić.


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 10:22:25   
denny
u širokom user posted image
gore živimo, a ovdje radimo user posted image
nisam tebe odavno srela ovdje

_____________________________

L 21.12.2004.
L 10.10.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 11:01:46   
anitaMO
moja deni radi se gdje ima posla ,šta ćeš

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 12:06:55   
Anoniman
Draga emma ja ne smijem ni zamišljati kako i na koji način jedu jer je pile malo svaki dan u prljavpj odjeći (od hrane). Stvarno mi nije jasno zbog čega je to jer meni kad jede, baš rijetko se desi da se isprlja user posted image  a kod tete ama baš svaki dan ga zateknem u prljvoj odjeći bez obzira što sam nekoliko puta naglasila da ga stalno presvlači ali đaba pričati.... user posted image  A da ne spominjem da skorenu hranu redovno nalazim na vratima od kuhinje, ormara, na štekama user posted image  Fuj!!! Ali to je žena kojoj ne vrijedi pričati, očigledno.... Kako god, strpit ću se naredna 3 mj. nekako..... Baš nemam živaca više da je ni gledam ni slušam....

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 12:07:52   
Anoniman
Deny koliko je tvoj dječak imao mj. kad ste ga upisali u jaslice??

< Poruku je uredio enisa_sara -- 19.5.2010 12:08:33 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 12:12:12   
taurus
Moja enisa vidjećeš da i u vrtiću ne cvijetaju ruže. Moj R svaki dan dođe prljav i uflekan, budu mu mokri rukavi kako peru ruke a par puta smo došli po njega on sjedi i igra se, ustade kad upiškio se i velika fleka na trenerci. Učiteljica to kao nije vidjelauser posted image
Ne znam nije čovjek pametan sve ti je to što se kaže: što dobiješ na mostu-izgubiš na ćupriji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 12:29:02   
Anoniman
taurus znam da ni u vrtiću nije sjajno, kćerka je išla 3,5 god. Doduše u privatni vrtić pa nije bilo toga što nabrajaš, nikada nije bila mokra. Znalo se desiti da je "prenese" pa da se upiški ali je uvijek bila presvučena a te pljave stvari u ruksaku. Mislim da su ipak ogromne razlike i u vrtićima.

Bude mi krivo, plaćam tetu da se SAMO o njemu brine, da je sit, suh i čist. I ništa..... uh! Još se sita naradim iza nje user posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 12:39:53   
taurus
razumijem te draga moja ali eto izdrži još koji mjesec. Mada je i mene moja teta x-puta naljutila ali sumo-sumare bila sam zadovoljna. Nekako joj sve progledam kroz prste kad vidim kako je R voli. Vremenom smo se navikle jedna na drugu i bilo nam je super.
A u pravu si nisu svi vrtići isti ali eto meni je ovaj bio najbliži a i rekla sam ti razlog zašto sam baš taj izabrala.
Šta možemo moramo se boritiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 13:21:20   
babina beba
Evo  ja da dam svoje misljenje o jaslicama/vrticu...moja je krenula u vrtic kad je imala 2.5 god jer nisam je mogla vise od tete do tete,primjetila sam da su joj potrebna djeca, a ne odrasli ljudi. Za vrtic u koji ide nemam manu, kad je krenula tako je nekako i pocela tutu koristiti al se i danas zna desiti slucajno da se upiski. Uciteljice uvjek fino presvuku i djete je uvjek cisto, suho, navikla je na njih, a i ja i imam potpuno povjerenje u njih i vrtic. Dovezem je ujutru, ostavim i na posao.  Nekad place kad je ostavljam, al uciteljica odmah zove kad se smiri i javlja da je ok. Nisu samo 2 uciteljice na njih 18 vec i druge priskoce u pomoc, vrata vrtica su uvjek zakljucana, dvoriste je ogradjeno i cak za manju djecu u dvoristu su stavljene mekane ploce one kao puzle  od spuzve da se djeca ako bi pala ne udare. Ja sam prezadovoljna, djete samo pere zube, ruke uvjek, oblaci se sama (ako sta nije komplikovano) slaze svoje haljine kako ona zna. Bolesti ima al i da je kuci sa tetom cuvalicom i tamo bi se razbolila ako joj je sudjeno. Cuvale su je tete do 2 god i 5 mjeseci i vise sam bila na bolovanju nego na poslu, pa je moje misljenje vrtic definitivno, jer i mi volimo sa svojim vrsnjacima pa tako i djeca.

< Poruku je uredio babina beba -- 19.5.2010 13:22:46 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 13:35:43   
smajli80
I ja sam zadovljna radom i uslovima u vrtiću gdje ide moja malena.Tete su super djeca redovno jedu, spavaju,uvijek su čisti lijepo se igraju i stvarno nemam nikakve primjedbe na njihov rad.Moja s.voli da ide i stalno spominje djecu i svoje tete. I na njoj se vidi da uživauser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 14:41:57   
denny
enisa-sara, moja je imao 11 mjeseci kad sam ga morala dati u jaslice (jer sam ja morala na posao) a danas ima godinu i 7 mjeseci.
ja mogu reći da sam stvarno zadovoljna.
još nijednom mu nije bila crvena guza, nikad mokar, što znači da ga redovito presvlače.
bude malo šporak od hrane, ali to mi je normalno, na to uopće ne gledam.
uvijek je nahranjen, sit, što vidim jer nije gladan a lijepo mi napreduje, a i vjerujem tetama kad mi kažu da je jeo  jer su fine tete, i dosad nisam imala razloga ne vjerovati im.

_____________________________

L 21.12.2004.
L 10.10.2008.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 15:07:30   
Nedi
enisa i mene si pravo zadeverala sa idejom vrtić iako ja zaista nema nekih problema sa tetom, tu i tamo pokoja sitnica.

Moje pitanje za mame čija su djeca u vrtiću: Koliko sati dnevno ostaje vaše dijete u vrtiću?

Nekako mi baš puno da u vrtiću bude od 07-17sati, u kuću bi ulazili tek oko 17:15 sati a ovako sa tetom je od 08-16:30.
Ono što mi se mota po glavi je da ga i dalje čuva teta a da ga upišem u neki vrtić u igraonicu pa da ga teta vodi 2-3 sata svaki dan. Baš nisam pametna, bolje mu je sa tetom kući ali ipak bi voljela da se druži i sa vršnjacima već je krajnje vrijeme sad ce mu 2,5 godine.

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 15:52:00   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Majčica
Isto tako mi je napomenuto da se u jaslicama ne daju sirupi, kapi i sl, sto znaci da uvijek morate sacekati s djetetom dok se terapija ne zavrsi, iako u Norveskoj npr mozete ponijeti sirup da se djetetu da na vrijeme.
Ovo je onako najbitnije sto bih ja izdvojila, mada tu ima jos toga.



Ovo nije tačno. Po zakonu o pravima djece koji je na snazi u svim zemljama EU, niko nema pravo dijetetu dati lijek osim roditelja tj. staratelja. Od ovog su izuzeta djeca koja su hospitalizirana.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 17:01:18   
ziki
Evo i mog misljenja> jaslice. 
Nemirko je krenuo u vrtic sa 13 mj. Kad je imao 11 mj vratila sam se na posao i cuvale ga prvo moja mama pa onda svekrva i vise nisu mogle, guza teska, a navikla na ruke da se uspavljuje. Izludela sam nacisto ali ja kod neke tete nisam smjela da ga ostavim, ako moja mama i svekrva(koje ga vole vise nego mene i MM) nisu mogle da ga ljuljaju kako ce tek neka tamo zena. A i sita sam se naslusala savjeta da ga ostavim da place. Mogu mislit al bi mi se malac naplakao dok zaspe. Jedino rjesenje je bilo jaslice. Dosta dobro je podnijeo odvajanje nije puno plakao, bolesti je bilo, bilo je i dana da 15 dana radim a 15 ne ali sad je to hvala dragom Bogu proslo. Tete su divne, uspavljivale su ga nosajuci, pa onda poladko da legnu do njege, pa da sjede pored njega dok spava i konacno je presao u krevetac sa drugarom a onda sam. Puna 4 mjeseca su bile strpljive sa Nemirkom. Bude prljav i umazan ali zato sto jede sam, isto se prlja i kuci ali ne perem rucno. Guza mu se nikad nije zacrvenila, naucio je da se brani i bori za svoje, prica ko veliki, a u cetvrtak 27.05 ce ako Bog da imat i javni nastup- jaslice plesu Ivin vozuser posted image  Samo da Bog da da ovako ostane ja bolje ne trazim.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 23:22:37   
smajli80
Ne znam kako je kod vas ali  u mom gradu vrtići rade od 6.30-16.30.Ja svog maloguser posted image vodim oko 8 i dovodim je kući oko15.Ali ima i opcija poludnevni boravak od 8-12 tj idu kući prije spavanja.Pa kako kome odgovara.Cijena je upola manja za poludnevni. Raspitaj se da li vrtić gdje upisuješ bebija ima tu opciju  za poludnevni možda bi ti ona više odgovaralauser posted image .Kako god da se odlučite user posted image user posted image .

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 23:25:38   
Anoniman
Opet molbica za žene iz Sa da napišu naziv vrtića ili mi pošalju na pp user posted image

Nedi postoji opcija poludnevnog boravka kako reće smajli pa raspitaj se.
hanabanana, mojoj kćerki su tete davale sirup. doduše mi nismo u EU user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.5.2010 23:28:46   
Anoniman
ziki tvoj post me, također, ohrabrio user posted image  Sve što si pisala za svog user posted image  kao da si opisivala mog user posted image . Ali eto već sada je dosta lakše sa njim, npr. ne moramo ga nosati da zaspi ali moramo leći kraj njega user posted image . Nadam se da ćemo za 3 mj. i to ustabiliti pa da dečko uspije sam da zaspi. 

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
20.5.2010 9:05:59   
Majčica
hanabanana, meni moja prijateljica cije dijete ide u vrtic u Norveskoj kaze tako. Kod njih je pravilo da nakon prestanka temperature dijete mora biti kuci jos 24h i nakon toga moze u vrtic, a ako i dalje koristi sirup/antibiotik, ponesu ga roditelji, potpisu se da su saglasni da mu se da (ako sam dobro shvatila) i napisu u koje vrijeme, ima valjda nesto sto se popuni, ne znam tacno.




_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
20.5.2010 9:30:27   
denny
u nas se prije mogao davati antibiotik i u vrtiću, ali po novom im ne smiju tete davati nikakve sirupe.
i to mi je sasvim ok.
da ne bi bolesna djeca dolazila u vrtić i tako zarazila drugu-zdravu djecu

_____________________________

L 21.12.2004.
L 10.10.2008.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
20.5.2010 9:38:45   
Majčica
Ne znam koliko nakon pocetka uzimanja antibiotika dijete prestaje biti prenosnik bakterije. Ali i neki roditelji su bezobzirni. Ja sam npr. uvijek cekala da dijete zavrsi s terapijom - i radi svog djeteta i radi druge djece, a imam prijateljicu cije dijete je islo s mojim i ona bi je slala cim prizdravi, juce npr mi kaze da je mala imala blagu temperaturu i ona je odvela odmah doktoru da joj neki antibiotik ukljuci (posto je grlo crveno malo, a znate kako nasi doktori- k'o bombone antibiotike dijele) i naravno nastavila je s vrticem, jer "nije vise vruca". Radi takvog stava se dosta druge djece zarazi, nazalost. Meni ona kaze "Ne moraju ti znati one da dijete pije antibiotik!" user posted image user posted image user posted image Nisam htjela da se svadjam preko telefona, ali mi je bas podigla tlak.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
20.5.2010 12:48:46   
lillyy85
Ne znam za vrtić,moja se user posted image  još nije rodila ali sam radila u igraoni i tamo su mi dolazila djeca iz vrtića i mame koje su se žalile na to da roditelji pšalju djecu sa vaškama,streptokokama i šarlahom u vrtić sa drugom djecom bez ikakvog upozorenja drugoj djeci,roditeljima i osobljuuser posted image user posted image user posted image
Vjerujte,nisam vjerovala-dok mi nije došla jedna takva "mama" na rođendan sa curicom koja ima šarlah a koju ona homeopatski samo liječi...ja trudna i nisam prebolovala ništa osim pljuskavica kao dijete...E tad mi je pao mrak na oči a ona se još buni i  mrtva hladna kaže: pa šta,bila je ona od kako je bolesna  i u vrtiću pa došla kod vas pa nikom ništa nije bilo?!!!!user posted image  Mogu mislit šta se tek dešava u vrtićima u kojem je konstantno 100 djece...

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
20.5.2010 13:03:38   
mamana
Ne znam koliko nakon pocetka uzimanja antibiotika dijete prestaje biti prenosnik bakterije. Ali i neki roditelji su bezobzirni. Ja sam npr. uvijek cekala da dijete zavrsi s terapijom - i radi svog djeteta i radi druge djece, a imam prijateljicu cije dijete je islo s mojim i ona bi je slala cim prizdravi, juce npr mi kaze da je mala imala blagu temperaturu i ona je odvela odmah doktoru da joj neki antibiotik ukljuci (posto je grlo crveno malo, a znate kako nasi doktori- k'o bombone antibiotike dijele) i naravno nastavila je s vrticem, jer "nije vise vruca". Radi takvog stava se dosta druge djece zarazi, nazalost. Meni ona kaze "Ne moraju ti znati one da dijete pije antibiotik!" Nisam htjela da se svadjam preko telefona, ali mi je bas podigla tlak.

Prvo ne znak kakav je to roditelj koji djeteu može dati kašiku sirupa i dovest ga u vrtić, kako zbog samog djeteta, tako i zbog druge djece. Ovo je bio slučaj u jednom privatnom vrtiću, čije sam ja usluge koristila kratko. Čak je jedna od mama istakla kao pozitivne starnu vrtića, to što joj je teta rekla da djete može dolaziti uredno pod antibiotikom, samo da nema temperaturu, kao da je temperatura jedino mjerilo bolesti.
Mislim da se djeca u vrtići i razboljevaju tako često, baš iz ovog razloga, dolaze u kontakt za zaraženom djecom.

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
20.5.2010 13:32:45   
Anoniman
Dok je moja kćerka išla u vrtić par puta me je nazvala medicinska sestra da me obavjesti da S ima blagu temp. i da pita smije li joj dati paracetamol dok ja dođem po nju. I to mi je sasvim ok.
Antibiotici seu već druga stvar user posted image

(odgovor članu mamana)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *