|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
13.6.2010 0:15:22   
Puslica
samo sam kratko uletila da vam se javim mi smo prezadovoljni ,prvi dan su bile samo do 11 a drugi dan su ostale i na spavanju ,i super je ma meni je bilo sve jasno kad sam ih dovela drugo  jutro a one masu teti i pruzaju ruke prema njoj i smiju joj se ,meni srce  ko kuca ,malo je problem dok zaspu jer ih ja kuci za dnevno spavanje ljuljam al eto polako odviknut ce se i od toga  ,nisam zaplakala niti jednom ,omiljene su u vrticu starija djeca ih vole samo pitju gdje su bebe sto idu i hoce li doci opet sutra jer ja dolazim po njih u 2 ..
Uglavnom SUPER JE,hvala na podrsci savjetima


_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
15.6.2010 22:50:06   
Ex Yu
Enisa sreco malo gledam o jaslicama pa uvijek naletim na tebe :) moj ti je bebac krenuo juce u jaslice najmanji je u grupi ali sam za sad par puta upoznavanja i evo jedan dan od 4h prezadovoljna. jaslice su privatne ostaloj djeci je zanimljiv jer je najmanji pa svi paze na njega doduse on stabilno hoda i dosta je samostalan zna traziti daj daj rukom sve sto hoce zna kad je gladan ide i trazi njam njam ... kad je zedan trazi koka iako flasicu sa sokom/vodom nosa umjesto dude preko dana i stalno mu je na vidiku ili u ruci cak i kad je prazna :) vodim ga sada na poludnevno do spavanja cim dodje kuci u autu zaspe i nastavi spavati puna dva sata ustane ruca i igra se do 8 nista mi nije poremetio svoj raspored koji je imao do sada ... doduse u vrticu radi mamina jako dobra prijateljica koju dobro poznajem i ona ga je uzela skoro pa sebi ... tako su ga dobro prihvatili da ja kad dodjem gore galamim na njih da ga nenosaju jer je tezak smorice ih a on fino zna ko ga hoce nosati (majka) a ko nezeli (mama :)) sto se tice tete ja sam dugo razmisljala al sam na kraju skontala da mi kod mene kuci netreba jos jedna zena jer mi je muz skoro po cjeli dan u kuci (takav mu je poso) a i neostavim bas uvijek kucu u najboljem redu da bi mi sve coskove (iskreno) gledala neka zena koju i neznam i pricala neznam ni ja sta (onda nikad nebi mogla imati neopranu gomilu vesa, neobrisanu prasinu ostavit nedaj boze sudje van masine ... sto mi se desi, jer sam jednostavno takva, a s druge strane sto ja nebi uzela mladu jer su one pune obaveza za 2 mjeseca ce joj dosaditi i mora na more il s momkom il ce naci posao il skolu i ode a ti trazi novu (sto mi je trauma) nekako sam vise (ako je vec teta u pitanju, bolja starija varijanta cisto iz razloga sto su danas sve dilajle ove nove cure a opet starijih zena mozes naci da su odgovorne i da ce se posvetiti djetetu. ja mislim da sam mu posvecena 100% kao i svi kod kuce ja bi ga pojela od srece i dragosti i sve bi mu pustila :) sto nije ispravno i nesmeta mi uopste sto vec od godine mora znati sta smije sta ne sto ima neke norme ili navike koletiva ... to mi je prednost bar po mojim kriterijima ... ili sto ga se nemazi nije mu posvecena sva paznja to uopste netrazim nit mi treba, nasa curka od 5 godina je prekinula obdaniste sa 3 godine bas iz tog razloga prehlada ali je velika greska sad je ponasanje nemoguce razmazena drska hoce da je sve po njenom histericna psuje kao da ima 15 godina pa pubertet nista joj se nemoze dogovorit ako nije po njenom a ono najgore je rjecnik i socijalizacija (ovo se vec odnosi na stariju djecu sto nije tema) Uglavnom ja sam za jaslice ali da se ni u kojem slucaju nepati i nesili djete ... drugo je period adaptacije 10ak-15 dana koje svako djete ima bilo da odbija hranu place na rastanku ljuti se i ostalo ... a drugo je ako se nakon izvjesnog vremena nista ne promjeni djete je i dalje utuceno agresivno place onda mu nesto fali i premaleno je za takvu ustanovu ... ukoliko samo djete prihvati mislim da puno gore to sve dozivljavaju roditelji prva ja meni je strasna sama pomisao da on nije samnom i samo razmiljas sta radi da li slusa da li place da li jede s cime se igra kako su ga zabavili da li mu nesto smeta da li je tuzan i 1000 drugih misli jer mi to tako dozivljavamo ali i to prodje i poslije 15 dana ko da je uvijek isao u vrtic ... svako djete je posebno i jedinka koja drugacije reaguje ili prihvata nesto ... tako da pojedina iskustva nemoraju striktno znaciti da ce to biti bas tako :) sretno u trazenu/ odlucivanju za vrtic/tetu/nanu (sto je po meni najgora varijanta (zbog razmazenosti, i kroz neko vrijeme dok djete krene shvatati mama ispadne najgora babaroga jer uvijek nesto ima za reci a ostali sve puste :)user posted image

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
15.6.2010 23:13:22   
Puslica
eeeee eto meni vrtic moje su se damice prehladile imaju upalu grla ,temp. .............
prisjede mi sve lijepo sto sam mislila da mi je sreca sto su fino prihvatile vrtic ,...........


_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
15.6.2010 23:37:22   
taurus
Draga Puslice žao mi je bebica ali molim te ne gubi nadu.
U početku je to normalno dok malo ojačaju i razviju imunitet. Obavezno se posavjetuj sa pedijatrom koji preparat za jačanje imuniteta da uključiš.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
16.6.2010 0:50:34   
Anoniman
ex yu hvala na tvom mišljenju user posted image  Drago mi je da je drug lijepo prihvatio jaslice. 100% si u pravu za sve što si nabrojala vezano za tetu i kuću.... Evo ja sam, recimo, do sada kuhala (jer ne mogu čak ni nakon 7,5 mj. da povjerim teti da mu spremi ručak user posted image ), peglala, čistila, brisala..... i tako svaki dan! Baš kako kažeš ne mogu ostaviti suđe mimo mašine, prašinu na stolu, mrve na podu, ne ispeglan veš isl. (doduše to je do mene user posted image ). Nekad mi se ne da, dala bih oduška sebi pa ne bi, recimo, suđe stavila u mašinu (jer mi se eto ne da) a ovako, nekako, nema smisla......

puslice, slažem se sa taurus, ne odustaj, sve je to "normalno" i svako dijete mora to, kad tad, proći, bilo sada u vrtiću ili u školi. Ja se dobro sjećam svake S prehlade user posted image  i stalno je odlazila i vraćala se (prehlada) i činilo mi se da nema kraja user posted image  ali eto prođe. S se od 4-te god. (kuc kuc), ne pamtim, nije prehladila. Već 2 god. ide u školu, nije ni dana izostala user posted image  a evo, recimo, od prijatelja kćerka ide sa njom u razred, djevojčica koju je mama i nana čuvala (nikada nije bila u vrtiću) je duša mila, stalno bolesna user posted image  Šta hoću reći, da moraju to kad tad proći, prije ili kasnije. Nije u svim slučajevima pravilo ali u večini jeste.
Ne dajte se, čuvam fige da princeze što prije ozdrave user posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
16.6.2010 13:30:04   
Puslica
HVALA Enisa I Taurus ,neodustajem ja ,ma i sto bi odustala nemam drugog rjesenja ,tako da mi je gurat dalje ,a neznam jel vi imate tetu za cuvanje djece ili nadzornog organa jeste li sve nastimale u kuci ,znam ja covjeka sramota ali ako su one tako bezobrazne ,ovo se odnosi na Enisu ma boli te uho , ljubim vas i hvala jos jednom na podrsciuser posted image


_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
16.6.2010 14:02:33   
aazra
Enisa_sara hvala ti na tim informacijama...meni je bitno da vrtic radi iza 4 kazu u Nuru da rade do '' navece?

A inace kod mene u firmi zene s vecom djecom bas komenatrisu kako se djeca koja idu u vrtic dosta razlikuju od one koju odgajaju tete, nane...puno su vise socijalizarana.

Ponavljam tako kazu kod mene na poslu..

Inace - ima jedna izreka "do trece godine vrtic je nuzno zlo, a od trece pozeljno"user posted image

< Poruku je uredio aazra -- 16.6.2010 14:03:01 >


_____________________________








(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
16.6.2010 14:51:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: aazra

...meni je bitno da vrtic radi iza 4 kazu u Nuru da rade do '' navece?




Rade do 18h.

(odgovor članu aazra)
  Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
16.6.2010 19:11:59   
Puslica
Enisa jel ti S isla u Nur ,jedna se moja drugarica raspituje za vrtice treba joj da rade id rugu smjenu znaci do navece isla je u Nur neznam sta su joj rekli ...jel to vrtic gdje ces B upisat

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
16.6.2010 22:55:37   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Puslica

eeeee eto meni vrtic moje su se damice prehladile imaju upalu grla ,temp. .............
prisjede mi sve lijepo sto sam mislila da mi je sreca sto su fino prihvatile vrtic ,...........



Moram ti se javiti....
Vidjela sam tebe i tvoje mrvice u vrticu neko jutro...
(Ruzne su ti pravo, nista ne valjaju user posted image ...sva sam se raznjezila kad sam ih vidjela onako zajedno...) 
Zamalo da viknem:Puuuuuslice....user posted image

Ne brini za tu virozu, nista strasno... i moja mladja ju je obolovala prosle sedmice, valjda joj sestra donijela iz vrtica, a starijoj nista, hvala bogu...

I da, zamalo da zakasnim sa rezervacijom za mladju... upitah u ponedjeljak, kazu:posljednji dan...
Valjda je jucer bio sastanak za prijem...
Nadam se privilegiji jer joj je sestra tu....

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
17.6.2010 0:05:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Puslica

Enisa jel ti S isla u Nur ,jedna se moja drugarica raspituje za vrtice treba joj da rade id rugu smjenu znaci do navece isla je u Nur neznam sta su joj rekli ...jel to vrtic gdje ces B upisat



Jeste mila, i S je išla u Nur i B će vjerovatno.
A Nur radi do 18h.

(odgovor članu Puslica)
  Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
17.6.2010 10:04:30   
veeseelaa
zanima me dal se bris grla i nosa uzima samo u jutarnjim satima ili....
koliko se čeka nalaz?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
17.6.2010 10:05:31   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: aazra

...meni je bitno da vrtic radi iza 4 kazu u Nuru da rade do '' navece?




Rade do 18h.


radi i obdanište Denis na Ilidži do 17,30

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
17.6.2010 10:05:49   
Puslica
Enisa HVALA DUSICE MOJ ,a TAJRA drugi put kad me vidis zovi tj.javi mi se plizzz,jer ti ces mene prepoznati po mojoj prtljagi ,ha ha ha

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
17.6.2010 10:43:45   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zanima me dal se bris grla i nosa uzima samo u jutarnjim satima ili....
koliko se čeka nalaz?


Otidji u Sanasu i izvadi.
Bude sutradan.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
17.6.2010 11:38:59   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zanima me dal se bris grla i nosa uzima samo u jutarnjim satima ili....
koliko se čeka nalaz?


Otidji u Sanasu i izvadi.
Bude sutradan.


ej super hvala ti, nego gdje ono bi Sanasa? jednom sam bila al izgubih iz vida

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
17.6.2010 14:48:58   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zanima me dal se bris grla i nosa uzima samo u jutarnjim satima ili....
koliko se čeka nalaz?


Otidji u Sanasu i izvadi.
Bude sutradan.


ej super hvala ti, nego gdje ono bi Sanasa? jednom sam bila al izgubih iz vida

sanas ati je na grbavivi kad dođeš na semafor kod el-pi komerca gore na desnu stranu...odmah viidiš klinikuuser posted image
ako nisi dobila odgovor da ti javim


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
17.6.2010 15:03:52   
veeseelaa
hvala mila

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
17.6.2010 16:15:14   
R&T@
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zanima me dal se bris grla i nosa uzima samo u jutarnjim satima ili....
koliko se čeka nalaz?


Ako nisi otisla u sanasu:
Kod vjecnice uzimaju bris do 10 sati, a ceka se tri dana, ne racunajuci vikend naravno...

Puslice, ja iduci put vicem.... a "prtljaga" ti je upadna, sto jest jest...user posted image  

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
17.6.2010 23:32:26   
Puslica
ma to je moje bogatsvtvo ,nebi ga mjenjala ni za sta na svijetu ,jesi vidjela bob dvosjed sto parkiramo u hodniku vrtica,ha ha .limuzina prava

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
18.6.2010 0:15:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Puslica

jesi vidjela bob dvosjed sto parkiramo u hodniku vrtica,ha ha .limuzina prava



Dušice mile user posted image user posted image
Hej, kako su princeze, je li prošla prehlada?



I kifla s moje teme, mrvite negdje drugo user posted image user posted image
Eno i ona vesela udarila sa brisevima ovdje user posted image  Ja kontam ona kakav konstruktivan savjet ostavila šta je bolje (jaslice ili teta) a ona se raspituje za sanasu user posted image  Eto svrati na kafu kad budeš išla u Sanasu, ja sam blizu user posted image  

(odgovor članu Puslica)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
18.6.2010 10:34:48   
aazra
Mi jucer otisli da izvadimo nalaze na kliniku za biohemiju ili kako se vec zove kod bivseg hajata...

Cekali da se ukaki za to vrijeme otisli na kafu na At - mejdan pili kafu, Bilal trckarao i bas nam bilo lijepo međutim od kake ne bi nista pa smo se fino pokupili odveli Bilala kod tete koja ga cuva jos danas pa na posaouser posted image

Ali je sega bilo kako smo dva sata cekali u nadi da ce dijete "obaviti posao" ali ne dade mu seuser posted image

_____________________________








(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
18.6.2010 11:00:14   
Puslica
Dušice mile user posted image user posted image
Hej, kako su princeze, je li prošla prehlada?


Bolje su prosli smo dvije noci bez temp. jos uvijek cure nosici ,i piju antibiotik do utorka kad nam je kontrola ljubimo vass

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
19.6.2010 11:58:12   
R&T@
IZVORNA PORUKA: enisa_sara


I kifla s moje teme, mrvite negdje drugo user posted image user posted image  



user posted image  neka, neka...
Ti nas otjera s teme...
A mi ti dajemo i pozitivne i negativne strane jaslica...

user posted image user posted image

A Vesela ti savjetuje:
cuvaj tu tetu, ona barem ne trazi bris...
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
22.6.2010 22:37:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: enisa_sara


I kifla s moje teme, mrvite negdje drugo user posted image user posted image  



user posted image  neka, neka...
Ti nas otjera s teme...
A mi ti dajemo i pozitivne i negativne strane jaslica...

user posted image user posted image

A Vesela ti savjetuje:
cuvaj tu tetu, ona barem ne trazi bris...
user posted image user posted image user posted image




Tek sad vidjela.....

user posted image user posted image  ma samo vi mrvite user posted image

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *