|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
25.6.2010 12:58:31   
dacy
moj bebac starta sa vrtićem u 9 mj. Upisali smo ga u vrtić kod časnih sestara, (ograničen im je broj djece, znam da imaju i veliku listu čekanja). Što se tiće hrane, ona im se svaki dan donosi iz staračkog doma, koji je odmah do, tako da znam da će jesti samo kuhano. Nadam se da će sve biti dobro, on voli djecu i super se zna igrati ali to je ako sam ja u blizini, on se igra, a kada se okrene mama je tu i sve 5. Kako će biti kada ga budem ostavila-ne znam. Samo me je strah da ne plače puno Nekome je smiješno to što moj sin ima 20 mj. a nikad nije bio odvojen od mene, možda je par puta spavao kod moje mame i to je sve 

_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
25.6.2010 13:10:40   
Medić*
I mi planiramo uskoro u vrtic aBg, ni sama neznam kako ce sve ispasti s obzirom da se moj maleni toliko vezao za mene user posted image , jedino kod babe svog hoce ostati, kod drugih sanse nema, razlog pretjeranog vezivanja je u tome da ovdje nemamo nikoga od rodbine gdje bi ga ostavili, tako da se nikad nismo odvojili duze od dva sata. Znam imat cemo veliki problem kad krene u vrtic  ali nadam se da cemo i taj period izgurati.

dacy, moj Fatih je samo dan stariji od tvog malenog i isto tako nikad se ne odvaja od mene tako da te potpuno razumijem.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
25.6.2010 14:06:55   
Majčica
Moj je isto tako vezan za mene i nece ni s kim da ostane, malo ce vam mozda period navikavanja biti duzi nego kod druge djece, ali ne mora nista da znaci. Moj je vristao skoro cijeli mjesec kad bi ga ostavljali, ali kasnije se navikao.
Inace, ja sam sto puta rekla - nema ama bas nikakvog pravila. Mozda vas iznenadeuser posted image .


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
25.6.2010 14:13:58   
aazra
Ja kada sam pocela raditi moj maleni nije nista skoro jeo, uglavnom je dojio, bio je naviknut na mene nisam ga nigdje ostavljala..Iako nisam imala srece s tetama mislim da je u tom najtezem periodu ipak bila nezamjenjiva...Mislim da sve ovisi o djetetu, Bilal je sad veci, fino jede hvala bogu voli drustvo...pa zato mislim da bi vrtic bio najbolje rjesenjeuser posted image

< Poruku je uredio aazra -- 25.6.2010 14:14:20 >


_____________________________








(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
25.6.2010 14:19:13   
Majčica
Nama je u periodu od 11 mjeseci bilo traumaticno - i nama i djetetu. Zato smo ga ispisali. Ali sad kad mu je 19 mjeseci mozda bi to bilo nesto drugo, jer je veci.

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
2.7.2010 22:41:32   
Anoniman
Negativne strane tete:

- neposlušnost (u smislu da kad nabrojim šta mu ne treba davati, pomnožime sa 0 i radi po svom user posted image )
higijena (wc daska user posted image , mrve po podu nakon njenog jela, tragovi hrane nakon što opere suđe koje koristi, dijete me dočeka u uflekanoj odjeći, sa skorenom hranom oko usta user posted image )
- mahalanje (šta mene boli briga ko je kakav i šta radi u životu!)
- pogrešna zainteresovanost (zašto je moja komšinica okrečila u zeleno user posted image , odakle komšiji pare da već 2x ide na more user posted image , zašto imam aritmiju - " a kad si zadnji put imala user posted image  - možda si trudna" user posted image ....)
- lijenost (ne bi ta pomjerila čašu, a kamoli se ponudila da nešto skuha user posted image nema šanse - mada joj ja to ni u ludilu ne bi povjerila!)
- cmače mi dijete user posted image  
- pjesme koje mu pjeva  user posted image

Joj ne mogu više.... ima toga brdo.... user posted image

(odgovor članu Majčica)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
5.7.2010 21:16:43   
Puslica
Enisa tebi treba zlatni orden dodjeliti da sve to gutas,,majke mi ja neznam kako bi ,a valjda isto tako ko i ti ,al jos malo i noga u dupe a moj B u vrtic s djecicom ,pa i kad ti dodze musav nece ti biti frka vjeruj

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
5.7.2010 21:25:16   
maja78 RR
draga enisa ja mislim da grijesis mahalanje i pogresna zainteresovanost je jedno te isto user posted image

fakat mi nije jasno sto do sad nisi nasla drugu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
5.7.2010 21:27:57   
Taha0608
ja stvarno neznam što nepromijeniš tetu Enisa,pa adaptacija ti negine svakako i u vrtiću!!svaki dr.će ti preporučiti da dijete treba 3god navršiti za vrtić dok nestekne imunitet "valjan"..opet su bebe sigurnije u kući s tetom(nekad naravno i nisu)..ali opet one nemogu u vrtiću stići oko svake bebe lepršati,niti im presvući pelenu,ako neće jesti-nema vremena ganjati ga-a kroz to moraš proći bar 15ak dana dok se ne navikne na vrtić i njihov sistem!u vrtiću u kojem je moja Tajra djecu mlađu od 3god ne izvode napolje jer nemogu paziti na svu djecu,niti ih pustiti s većom djecom-jer će ih zgaziti,jadničci iz krevetića mašu i igraju se ili u maloj sobici-a redovno iščambani-ko djeca!!!ima finih žena,pokušaj..nemoj me molim te pogrešno shvatiti-neću da te odgovaram,ipak sve je tvoja odluka,ali ako ćeš biratti i ako možeš priušti svom mačiću privatni vrtić da ga iole dobro paze!!želim ti sve najnaj i sretno za šta se god odlučila!

_____________________________

Žene imaju problem za svako rješenje!!!!

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
5.7.2010 21:42:26   
Anoniman
puslice, a to je ono sve za ljubav! On nju stvarno voli i ona njega fizički dobro pazi. Da mu sve što mu ostavim (i mimo toga), nije se nikada prehladio, izvodi ga u dvorište, igra se s njim..... i valjda je to prevagnulo.... Jako su mi bitne ove stvari. Eh sad što ima more "nus pojava".... je stvar za koju se nisam nadala da će me toliko nervirati.

maja, samo ti zezaj user posted image

Taha ja sam se debelo zeznula. Kad sam sve to primjetila išla sam linijom da je početak i da ćemo se vremenom "ustabiliti". Onda je vrijeme odradilo svoje, B je zavolio i ja nisam bila u stanju da prelomim i nađem novu tetu. Kad se desilo da sam u situaciji da tražim novu, na razgovoru niti jedna nije ostavila dovoljan dojam da sam ja u stanju da povjerim dijete user posted image  tako da je ostala ova teta.
Da, on će ići u privatni vrtić i razmišljam na slijedeći način:
tetu mijenjamo definitivno, probat ćemo vrtić, ako nam bude dobro "išlo" - super, a ako ne onda mijenjamo definitivno tetu!
Sad je stvar prihvatanja i privikavanja na vrtić, ako ne upali, to nam je činiti.



(odgovor članu Taha0608)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
5.7.2010 21:46:30   
Anoniman
E da, stvar je u tome što sam ja sigurna da ona njega dobro čuva (ako zanemarim sve ostale negativnosti), ona je po tom pitanju dobra (strepi nad njim da ne padne, dok nije puzao stalno ga nosila, nije joj mrsko izvesti ga vani....). I onda sam se često hvatala u koštac bolje neka ga dobro čuva, ja ću progutati ostalo, šta ne daj Bože da mi ga maltretira, na kakvu lujku (novu tetu) mogu naletiti.... E to je ono što me je stopiralo....

< Poruku je uredio enisa_sara -- 5.7.2010 21:47:03 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
5.7.2010 22:04:34   
Ex Yu
prednost tete: -dolazi kuci i niste prinudjeni zimi izvoditi djete u 7 ujutro ili ga buditi ako zeli jos spavati
-ukoliko nadjete stvarno odgovornu i privrzenu tetu koja zavoli djete (sto je jako rjetko) mirne savjesti ostavljate djete na svom terenu gdje je slobodno, opusteno i moze pratiti djetetove navike
mane tete: -tesko naci pravu tetu
-tesko joj dogovoriti neke stvari
-tesko da ce se bas sve njene navike ili nacin zivota prilagoditi ili odgovarati vama ili djetetu
-djete se veze za jednu ili dvije osobe u zivotu
-nema drustva nema koletiva nema efektivne igre i skupnog razvoja, navika niti obaveza
-i sve ostalo je po meni mana bilo da cuva teta, majka, baka il bilo ko drugi

prednost vrtica: -sve od navika, druzenja, socijalizacije, obaveze, igranja, ucenja pa nadalje

mana vrtica: ceste prehlade do 3ce godine


Svako naravno ima svoje misljenje i stavove ja sam protiv cuvanja djece po kucama pogotovo ako se djete vodi kod tete majke il bilo gdje drugo, i ako su osobe koje cuvaju djecu starije sto je pretezno tako iz vise razloga, od onoga mi smo to ovako, iako nisam peka mama koja prati tablice nit sam ih od prvog dana pratila, pa do mahalanja, umazenosti privrzenosti, sto od djece naprave pravo starmalo bice koje kupi ko spuzva sto se ne odnosi na manje bebe (za to jesam da ako vec mora cuva neko blizak).

A sto je najgore od toga svega sve te tete, bake, majke su odgojile svoju djecu prosle sve u zivotu gore neko mi bez toliko moderne tehnologije i svega i sad im po stare dane treba "uvaliti" obavezu kad im je jedini period u zivotu da odmore od svega. ko god kaze da nije to jeste obaveza bar kod nermirne djece, mene moj smori a kamoli mamu il svekrvu, prvo sto je to obaveza 24h drugo sto slomi djete bukvalno moras bit tu full spreman svaki dan i na sve situacije, i sto je to godinama nije to pricuvati par sati u sedmici i haj sine kuci. da su mogle i da je priroda htjela da u tim godinama imaju djecu one bi radjale i letale a ne mi sa 20-30 godina ...

a Enisa moj Dani je krenuo u vrtic 7 dana poslije prvog rodjendana u privatni vrtic gdje je tetama stalo sto radi konkurencije sto zbog dobrog glasa da su ok s djecom, imaju tri obroka, voce dokove pelene i dnevni raspored. njemu je godinama dana nijedan dan hvala Bogu nije plakao jedva ceka da stigne u vrtic i odma mi mase pa-pa i ode se igrati s djecom opusteni je komunikativni igra se ko veliki nekad me iznenadi ... a to sve sto deverate sa tetama po kucama kad krene u vrtic jednostavno cete se pomiriti da je to tako. svaki dan ti letimicno pitas jel sluso jeo al detalje ti nijedna nece reci psiholoski je mozda lakse da neznas sta se desava a da po djetetu vidis da je ok. u vrticu neces birati ni sta ce jesti ni kada ni kada ce mu oprati ruke niti kada ce ga presvuci da izaberes najskuplji i najbolji vrtic tako je ... al je jednostavno s djecom i kud svi tu i mali mujo. Enisa tvoja je stvarno katastrofa to si trebala odma otjerati al vecina mama ja vidim po svojim prijateljicama je pretjerala u svemu. meni je isto prvo djete al nikad nisam bila zategnuta i razmisljala sta i kako i opterecavala se oko toga sta ce jesti dal sam mu oprala ruke dvaput il sto puta dal je pao i isprljo ruke dal je ove sedmice jeo brokulu il ne il sam mu davala previse smokija ... on meni od 10tog mjeseca jede sve al bas sve sto i ja od dorucka do vecere za rucak sjedi za stolom ko i svi dobije tanjir i jede sam sto i jeste za rucak nema pasiranja gnjecenja i ostalog zasto praviti od djece neznam kako se sad izrazit "nesposobne" kad nisu. samo se treba opustiti i pustiti da razboj kako fizicki tako i motoricki ide sam po sebi i ukljucivat ga u sve aktivnosti sa sto manje zabrana i rezima ... po meni je teta nuzno zlo.



_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
5.7.2010 22:06:50   
Puslica
ej draga onda preguraj st aces sto kazes nedo Bog da naletis na kaku goru lujku u smislu da ti se dere na dijete ili ga nedaj Boze udara ,opet ce sti u septembru generalku opalit ,ali def .za to branje voca tj. za davanjeuser posted image voca s grane to je vec opasno 

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
5.7.2010 22:25:27   
Anoniman
ex yu hvala na iscrpnom mišljenju user posted image  Slažem se u večini s tobom. Realno si sve napisala user posted image

Puslice, mah proći će, nije ništa alarmantno ali eto valjda nekome moji postovi pomognu da pazi sa tetama ili da "izvaga" šta je bolje. Voće sa grana..... svi parkiramo auta (3 auta) i makar po 2x dnevno auspuh zanjiše te voćke.... user posted image  
Sve će ovo biti juče....

(odgovor članu Puslica)
  Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
21.9.2010 16:25:19   
maja78 RR
Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: aya

Ljudi moji, ja sam poslije 3 tete shvatila, da moj MM i ja nismo za tetu i  poslali u jaslice. Zakljucak, ni jedno, ni durgo nije presretna opcija! Zivjele nane, bake, majke i penzionisane tetke - blago onima koji ih imaju :-)


Zavisi opet kakve su nane i tetke...ima ih i koje su cijeli život domaćice a ne žele čuvati svoje unuke. Mi nasu tetu volimo i milion puta nam je bolje opcija od bilo koga iz moje ili porodice mm. Nasa teta je sada dio nase porodice ona jako voli mog N, dobro ga pazi i ja sam joj za to zahvalna do neba. Da sam u mogucnosti platila bih joj duplu cifru.



uh pa zar ima takvih nana? moja mama svaki dan plače jer vodim dijete u vrtić al ja odlučujem
Ona bi se slomila samo da je maloj dobro e Boga mi neću da je zamaram


e vala si ti blesava
ok ako nani nije bas drago da ti cuva dijete svaki dan, ali ako zena hoce, zna, dobrog je zdravlja, sto dijete vucarati s kraja na kraj grada...ja bih voljela da moja mama moze, ali ne moze jer radi....

opet, ova teorija stoji dok je beba mala, ali cim diejte napuni 3 godine i nas ce pravac vrtic...to je bar plan, osim ako ne bude bas morao prije....i ja sam isla u vrtic od kad znam za sebe i bas mi je lijepo bilo, radovala sam se sto idem....samo se lijepog sjecam iz tog perioda....



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: aya

Ljudi moji, ja sam poslije 3 tete shvatila, da moj MM i ja nismo za tetu i  poslali u jaslice. Zakljucak, ni jedno, ni durgo nije presretna opcija! Zivjele nane, bake, majke i penzionisane tetke - blago onima koji ih imaju :-)


Zavisi opet kakve su nane i tetke...ima ih i koje su cijeli život domaćice a ne žele čuvati svoje unuke. Mi nasu tetu volimo i milion puta nam je bolje opcija od bilo koga iz moje ili porodice mm. Nasa teta je sada dio nase porodice ona jako voli mog N, dobro ga pazi i ja sam joj za to zahvalna do neba. Da sam u mogucnosti platila bih joj duplu cifru.



uh pa zar ima takvih nana? moja mama svaki dan plače jer vodim dijete u vrtić al ja odlučujem
Ona bi se slomila samo da je maloj dobro e Boga mi neću da je zamaram


e vala si ti blesava
ok ako nani nije bas drago da ti cuva dijete svaki dan, ali ako zena hoce, zna, dobrog je zdravlja, sto dijete vucarati s kraja na kraj grada...ja bih voljela da moja mama moze, ali ne moze jer radi....

opet, ova teorija stoji dok je beba mala, ali cim diejte napuni 3 godine i nas ce pravac vrtic...to je bar plan, osim ako ne bude bas morao prije....i ja sam isla u vrtic od kad znam za sebe i bas mi je lijepo bilo, radovala sam se sto idem....samo se lijepog sjecam iz tog perioda....



nisam blesava nego ne želim umarati mamu, onda sve mi je isto, ne živim s mamom, opet bi morala dijete vucarati pa isto mi dodje il išla u vrtić il kod mame što se tiče razdaljine
A mama bi čuvala, oduvijek se nudi, al dosta joj je da pričuva s vremena na vrijeme po par sati kad izlazim, nema mi šta gore nego kad djeca dobiju bebu i uvale ih nanama jadnim, koje ipak nisu mlade i vitalne i umjesto život da žive ležeći i gledajući serije one se nosaju s unučadima
Dosta je što su svoju djecu odgojili, radiš plati brate sebi, danas imaš i vrtiće i tete da biraš
Nekako mi to dodje kao da bi je iskorištavala
Ja na to tako gledam


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a npr svekrvu bi iskorištavala al ona radi  dobro i moja mama je u radnom odnosu al takav joj posao, drugi rade za nju


IZVORNA PORUKA: aazra

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: aya

Ljudi moji, ja sam poslije 3 tete shvatila, da moj MM i ja nismo za tetu i  poslali u jaslice. Zakljucak, ni jedno, ni durgo nije presretna opcija! Zivjele nane, bake, majke i penzionisane tetke - blago onima koji ih imaju :-)


Zavisi opet kakve su nane i tetke...ima ih i koje su cijeli život domaćice a ne žele čuvati svoje unuke. Mi nasu tetu volimo i milion puta nam je bolje opcija od bilo koga iz moje ili porodice mm. Nasa teta je sada dio nase porodice ona jako voli mog N, dobro ga pazi i ja sam joj za to zahvalna do neba. Da sam u mogucnosti platila bih joj duplu cifru.



uh pa zar ima takvih nana? moja mama svaki dan plače jer vodim dijete u vrtić al ja odlučujem
Ona bi se slomila samo da je maloj dobro e Boga mi neću da je zamaram


e vala si ti blesava
ok ako nani nije bas drago da ti cuva dijete svaki dan, ali ako zena hoce, zna, dobrog je zdravlja, sto dijete vucarati s kraja na kraj grada...ja bih voljela da moja mama moze, ali ne moze jer radi....

opet, ova teorija stoji dok je beba mala, ali cim diejte napuni 3 godine i nas ce pravac vrtic...to je bar plan, osim ako ne bude bas morao prije....i ja sam isla u vrtic od kad znam za sebe i bas mi je lijepo bilo, radovala sam se sto idem....samo se lijepog sjecam iz tog perioda....



nisam blesava nego ne želim umarati mamu, onda sve mi je isto, ne živim s mamom, opet bi morala dijete vucarati pa isto mi dodje il išla u vrtić il kod mame što se tiče razdaljine
A mama bi čuvala, oduvijek se nudi, al dosta joj je da pričuva s vremena na vrijeme po par sati kad izlazim, nema mi šta gore nego kad djeca dobiju bebu i uvale ih nanama jadnim, koje ipak nisu mlade i vitalne i umjesto život da žive ležeći i gledajući serije one se nosaju s unučadima
Dosta je što su svoju djecu odgojili, radiš plati brate sebi, danas imaš i vrtiće i tete da biraš
Nekako mi to dodje kao da bi je iskorištavala
Ja na to tako gledam


Evo da i ja tebe malo citiram...  S vremena na vrijeme je ok, ali mislim da bi cuvanje malog djeteta svaki dan njima postalo zamorno...Pa ja se umorim kada izađem sa njim sat vremena u park a gdje nece moja mama


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aazra

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


nisam blesava nego ne želim umarati mamu, onda sve mi je isto, ne živim s mamom, opet bi morala dijete vucarati pa isto mi dodje il išla u vrtić il kod mame što se tiče razdaljine
A mama bi čuvala, oduvijek se nudi, al dosta joj je da pričuva s vremena na vrijeme po par sati kad izlazim, nema mi šta gore nego kad djeca dobiju bebu i uvale ih nanama jadnim, koje ipak nisu mlade i vitalne i umjesto život da žive ležeći i gledajući serije one se nosaju s unučadima
Dosta je što su svoju djecu odgojili, radiš plati brate sebi, danas imaš i vrtiće i tete da biraš
Nekako mi to dodje kao da bi je iskorištavala
Ja na to tako gledam


Evo da i ja tebe malo citiram...  S vremena na vrijeme je ok, ali mislim da bi cuvanje malog djeteta svaki dan njima postalo zamorno...Pa ja se umorim kada izađem sa njim sat vremena u park a gdje nece moja mama


upravo tako, zaista nisam egoistična, znam da bi mom djetetu najbolje bilo kod moje mame al kako bi bilo njoj  mogu misliti
pa ja je ne bi probudila u 7 ujutru nema tih para
I kad hoću izaći il obaviti nesto oslušnem kakva je sa raspoloženjem a ako je malena taj dan nervozna ma kakvi nema šanse da je zamaram


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zato živjele tete i vrtići


IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zato živjele tete i vrtići




kad malo bolje razmislim, JA bih voljela da je moje dijete s nekim poznatim od pocetka (s mamom) ali to ne znaci da bi ona pristala - ne znam, nismo ni razmatrali tu opciju jer zena radi tako da zivjela teta sad za sad i jos koju godinu, a kad nauci sam da jede, da piski i kaki i tako to...eh onda obdanište....



IZVORNA PORUKA: shejla

mi smo kod majke , jer je i kod mene i kod mm i kod mame posao extra, pa se niko ne umara i mozemo se rasporediti. Ali svakako planiram, aBd da je upisem u vrtic, nekad u ovo vrijeme iduce godine.

Opet kazem, ja imam srecu da radim posao koji radim pa ne moram misliti o tome, ali kada bih morala, cini mi se da bih prije izabrala vrtic nego tetu. Pa cak i za bebu od godinu dana.

(za one koji moraju na posao prije godine dana, ne znam fakat sta bih....to je bas tuga )



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

svi smo razliciti pa i nane/bake i dede
moji roditelji vec vise od dvije godine dolaze skoro svaki dan da se igraju sa asjom... iako je moj posao takav da vecinu vremena povodim kuci...
Oni bi bili beskrajno nesretni da sjede kuci a da nju ne vide svaki dan... ili da je sad dam u vrtic...
Naravno kad napuni 3 godine i koji mjesec vise ( u septembru sljedece godine) cu je upisati u vrtic al prvo na pola vremena a ona na svo vrijeme...
moji roditelji su stariji ljudi ali jako zivahni i oni ne podnose sjedenje u kuci pred telvizorom...stalno moraju da zuje... pa im vrijeme sa asjom znaci "produzeni zivot"... nema te tete koja bi ih mogla zamjeniti jer ih Asja obozava... a oni nju?? vise nego mene
Njima nije problem ustati u 7:30 da bi dosli ovdje u 8... popiju kafu i taman se i asja probudi a onda se budalesaju s njom u stanu pa onda idu vani...nekad ih nema ni 2 - 3 sata... iamju ekipi bakica i unucadi pred zgradom i malo dalje u parku pa im super...
kad je MM cijeli dan kuci kazem im da ne dolaze i to im najteze pada i uvjek kazu: a dovedite je nama a vi malo lutajte sami...  


IZVORNA PORUKA: muby

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aazra

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


nisam blesava nego ne želim umarati mamu, onda sve mi je isto, ne živim s mamom, opet bi morala dijete vucarati pa isto mi dodje il išla u vrtić il kod mame što se tiče razdaljine
A mama bi čuvala, oduvijek se nudi, al dosta joj je da pričuva s vremena na vrijeme po par sati kad izlazim, nema mi šta gore nego kad djeca dobiju bebu i uvale ih nanama jadnim, koje ipak nisu mlade i vitalne i umjesto život da žive ležeći i gledajući serije one se nosaju s unučadima
Dosta je što su svoju djecu odgojili, radiš plati brate sebi, danas imaš i vrtiće i tete da biraš
Nekako mi to dodje kao da bi je iskorištavala
Ja na to tako gledam


Evo da i ja tebe malo citiram...  S vremena na vrijeme je ok, ali mislim da bi cuvanje malog djeteta svaki dan njima postalo zamorno...Pa ja se umorim kada izađem sa njim sat vremena u park a gdje nece moja mama


upravo tako, zaista nisam egoistična, znam da bi mom djetetu najbolje bilo kod moje mame al kako bi bilo njoj  mogu misliti
pa ja je ne bi probudila u 7 ujutru nema tih para
I kad hoću izaći il obaviti nesto oslušnem kakva je sa raspoloženjem a ako je malena taj dan nervozna ma kakvi nema šanse da je zamaram


Mog bebija cuva moja mama i vjerujem da joj to jeste opterecenje ali ona to radi sa toliko ljubavi i mislim da bi bila tuzna kad bismo ga poslali u vrtic. Toliko ga pozeli preko vikenda da jedva ceka da ga dovedemo u ponedjeljak. I da, dok je bio mali, i dok je bilo hladnije vrijeme nije jos bilo tesko da dolazi svako jutro sa stupa na ilidzu, a sada ipak ja radije njega vozim svako jutro nani jer mislim da joj je tako bar malo lakse.



IZVORNA PORUKA: škorpija

uh i moji mama i tata obožavaju unuka i voljeli bi ga čuvati ali su daleko, kažu da im je unuk donio novu radost i smisao u životu, mojama mama uvijk govori kako ne može vjerovati da ima ljudi koji ne žele čuvati unuke a imaju vremena. ona povremeno dođe i bude po dvadesetak dana kod nas, ali dosta pegla tetu .
svekrva is evakr vole malca i uskaču kad god treba, ali su stariji ljudi i ejdnostavno ga ne bi mogli čuvati svaki dan, dva-tri zaredom ok, ali svaki , nema šanse.
a ja nikad nisma išla u vrtić pa mi zato to nikad nije ni bila opcija barem do tri godine. ajdin ide redovno u parkić i igraonice, ali ga druga djeca zasad ne interesuju


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma i moja je mama tužna zbog moje odluke da Ajša ide u vrtić, i ja svaki dan idem kod mame da bi ona provela vrijeme sa njom a i samnom naravno, al cjelodnevno čuvanje ne dolazi u obzir
Višnja nisam dobro shvatila tvoji čuvaju malenu cijeli dan ili dodju na kafu?
mislim ako dodju na kafu i poigraju se il prošetaju sat/dva s malenom nije uporedivo sa čuvanjem od cca nekih 9 sati dnevno




IZVORNA PORUKA: veeseelaa

šta kaže nauka o ovom fenomenu nana, teta ili vrtić


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma i moja je mama tužna zbog moje odluke da Ajša ide u vrtić, i ja svaki dan idem kod mame da bi ona provela vrijeme sa njom a i samnom naravno, al cjelodnevno čuvanje ne dolazi u obzir
Višnja nisam dobro shvatila tvoji čuvaju malenu cijeli dan ili dodju na kafu?
mislim ako dodju na kafu i poigraju se il prošetaju sat/dva s malenom nije uporedivo sa čuvanjem od cca nekih 9 sati dnevno




pa recimo danas su dosli u 14 h ...a svi moji pokusaji da ih "otjeram" u 20 nece uroditi plodom nego ce otici tek oko 22... naravno ovo je uvjek u vrijeme kad mm radi jer sam ja svoje radno vrijeme organizovala tako da radim kad i on radi (a tada su moji ovdje da se igraju sa asjom, naravno i ja uskacem....)
kad je MM prva smjena oni dolaze iza 8...a asja se budi oko 9... i ovdje su dok ne zaspi ... a to je oko 14...
ma ne bi ih dala za svo blago ovog svjeta...



IZVORNA PORUKA: aazra

Da, da ali jedno je tako kada svrate po nekoliko sati a drugo je obaveza od osam - devet sati dnevno svaki dan
Vjerovatno su i mame razlicite, moja i kada za godinu dana ode u penziju ako ja budem tada radila (nikad se ne zna ) mislim da joj necu dati tu obavezu cak i ako ona bude to zeljela - mislim da bi joj to bilo prenaporno iako ga pozeli kada ga ne vidi dva dana i samo prica o njemu i naravno izvodi ga u park kada je kod nje...Samo mislim da je zasluzila da se i ona malo odmori nakon trideset godina ustajanja na posao u 7 - 8 ujutro


IZVORNA PORUKA: snijeg

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nisam blesava nego ne želim umarati mamu, onda sve mi je isto, ne živim s mamom, opet bi morala dijete vucarati pa isto mi dodje il išla u vrtić il kod mame što se tiče razdaljine
A mama bi čuvala, oduvijek se nudi, al dosta joj je da pričuva s vremena na vrijeme po par sati kad izlazim, nema mi šta gore nego kad djeca dobiju bebu i uvale ih nanama jadnim, koje ipak nisu mlade i vitalne i umjesto život da žive ležeći i gledajući serije one se nosaju s unučadima
Dosta je što su svoju djecu odgojili, radiš plati brate sebi, danas imaš i vrtiće i tete da biraš
Nekako mi to dodje kao da bi je iskorištavala
Ja na to tako gledam


Slažem se :)
Naravno da bi svaka od nas odabrala ono što je najbolje za njeno dijete, ali sam mišljenja da u tom procesu moramo voditi računa i o vremenu, zdravlju i osjećajima drugih. Jedno je kad nana/dedo odaberu da dođu sahat/dva/pet i provedu vrijeme sa unucima, ali je sasvim druga stvar "obaveza" svakodnevnog, tempiranog radnog vremena - ako to tako možemo nazvati. Svaka od nas zna koliko je obaveza i odgovornost nama kao majkama, a da ne govorim njima koje su bez obzira na zdravlje ipak žene koje zaslužuju svoj mir i slobodu, ma koliko one htjele biti dio odrastanja naših najmilijih. Ja na to gledam kao brigu za njihovo dobro, i za dobro moje majke koja je živa, zdrava i ne radi (da mi ostane takva još 100 godina) unajmila sam tetu da čuva pahuljicu do polaska u vrtić. Mama daje svoj doprinos tako što izađe s njom skoro svaki dan u park, vrlo često nam skuha ručak, zna doći i pospremiti mi stan i tu je za sve one nedaj Bože ne planirane slučajeve. Volim je i zahvalna sam joj za posao koji je uradila samnom, zbog toga gledam da je rasteretim maksimalno i da je ne opterećujem kad ne treba. Teško je to prihvatila, ali duboko u sebi vjerujem da činim pravu stvar.



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
21.9.2010 17:12:50   
maja78 RR
Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zasto mislite da je njima to naporno? pa oni zive za to da budu sa svojim unucima... kao sto rekoh moji nisu tu na par sati nego na skoro puno "radno vrijeme" i da se oni pitaju bili bi cijeli dan...
razumijem ako je neko bolestan ili se lose osjeca ali ako je neko jos uvjek pun zivota zasto im uskratiti taj za njih najbitniji dio ziovta...
nista sladje kad vidim asju i moje roditelje ...ko troje male djece



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aazra

Da, da ali jedno je tako kada svrate po nekoliko sati a drugo je obaveza od osam - devet sati dnevno svaki dan
Vjerovatno su i mame razlicite, moja i kada za godinu dana ode u penziju ako ja budem tada radila (nikad se ne zna ) mislim da joj necu dati tu obavezu cak i ako ona bude to zeljela - mislim da bi joj to bilo prenaporno iako ga pozeli kada ga ne vidi dva dana i samo prica o njemu i naravno izvodi ga u park kada je kod nje...Samo mislim da je zasluzila da se i ona malo odmori nakon trideset godina ustajanja na posao u 7 - 8 ujutro


 šta reći


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zasto mislite da je njima to naporno? pa oni zive za to da budu sa svojim unucima... kao sto rekoh moji nisu tu na par sati nego na skoro puno "radno vrijeme" i da se oni pitaju bili bi cijeli dan...
razumijem ako je neko bolestan ili se lose osjeca ali ako je neko jos uvjek pun zivota zasto im uskratiti taj za njih najbitniji dio ziovta...
nista sladje kad vidim asju i moje roditelje ...ko troje male djece


E sa ovim se slazem 100%
Moji zive za trenutke provedene s mojim pahuljicama. Nevjerovatno koliko su tada sretni..jednostavno podjetinje. I svekrva isto...Da im dam, stalno bi bile kod njih.
Da su mi blize, NIKAD ne bih nasla tetu da i cuva pored nij zivih i zdravih. Ko mi ih bolje moze cuvati, pazit i odgajati?!
Eh da nisu u drugom gradu...




IZVORNA PORUKA: veeseelaa

naravno da ih niko ne može bolje čuvati od nane i dede pored nas majki naravno, s tim se slažem u potpunosti ali.... neka mama malo odmara, zaslužila je, troje nas je odgojila, djelimično i bratovu kći i neću da je gnjavim sa cjelodnevnim čuvanjem
Što neko reče nekad i ja punkem i nemam živaca i padam od umora a ne žena od 60 godina


IZVORNA PORUKA: muby

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zasto mislite da je njima to naporno? pa oni zive za to da budu sa svojim unucima... kao sto rekoh moji nisu tu na par sati nego na skoro puno "radno vrijeme" i da se oni pitaju bili bi cijeli dan...
razumijem ako je neko bolestan ili se lose osjeca ali ako je neko jos uvjek pun zivota zasto im uskratiti taj za njih najbitniji dio ziovta...
nista sladje kad vidim asju i moje roditelje ...ko troje male djece



Ja se slazem s Visnjom.
Kad je moj muz predlagao da upisemo bebija u vrtic (da mojoj mami ne bude naporno) ja sam rekla da joj ne bih uskratila to zadovoljstvo. I upravo tako, njoj je to zadovoljstvo a ne obaveza, i mislim da je to podmladjuje.


IZVORNA PORUKA: snijeg

IZVORNA PORUKA: muby

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zasto mislite da je njima to naporno? pa oni zive za to da budu sa svojim unucima... kao sto rekoh moji nisu tu na par sati nego na skoro puno "radno vrijeme" i da se oni pitaju bili bi cijeli dan...
razumijem ako je neko bolestan ili se lose osjeca ali ako je neko jos uvjek pun zivota zasto im uskratiti taj za njih najbitniji dio ziovta...
nista sladje kad vidim asju i moje roditelje ...ko troje male djece



Ja se slazem s Visnjom.
Kad je moj muz predlagao da upisemo bebija u vrtic (da mojoj mami ne bude naporno) ja sam rekla da joj ne bih uskratila to zadovoljstvo. I upravo tako, njoj je to zadovoljstvo a ne obaveza, i mislim da je to podmladjuje.


Pa niko ne osporava činjenicu da im vrijeme sa unucima pričinjava zadovoljstvo, ali navedite mi ko to voli obavezu - dakle, stalnu, neodložnu, neovisnu o raspoloženju/zdravlju/općem stanju duha i tijela i "pod moranje" aktivnost?


IZVORNA PORUKA: aazra

Ponekad mame u tim situacijama i ako se umore od unuka ( a sigurno se to i njima desava kao i nama mlađima) ne bi pred svojom djecom to pokazale. Znam da je moja mama takva. S druge strane veeelika mi je pomoc od nje kada skuha za Bilala nesto sto on voli, zovne nas na veceru ili ga izvede u park i provede snjim dan kada nije isao u vrtic a ona bila na godisnjem.

Ali da trazim od nje da svakog jutra ustaje u sedam dolazi kod mene kuci kao na posao nakon trideset__ godina rada u skoli, toga bi zaista da je postedim. Pa red je da i ona kao prosvjetni radnik odmori malo od djece 
Ne znam mozda je drugacije sa zenama koje nisu radile i citav zivot bile u kuci pa im sada cuvanje unuceta dodje kao prilika da izadju iz kuce i malo odmore od muza, kucnih poslova....Ali ponekad i mi kcerke trebamo znati sta je najbolje za nase mame i donijeti odluku koja mozda njima nece biti draga, ali ispravna.


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ali to za njih nije obaveza...vec smisao zivota...kao sto su sve ove godine zivjeli za mene ...tako sad za svoju unuku...
kad sam im rekla da ce u vrtic nakon trece godine (iako su znali da ce do toga doci na kraju krajeva i znaju da je to najbolje za socijalizaciju djeteta) ipak je moj tata plakao ko kisna godina...
i morala sam im obecati da ce njih dvoje (zajedno) dolaziti po Asju da je vode u vrtic i dolaziti da je vrate iz vrtica...a oni stanuju na Anex-u (iznad Otoke) a ja na Stupu...
i kad je vani minus 10 i kisa i vrelina nista im to ne smeta ... nema tog sto im moze biti problem da budu sa svojom "mudricom"

ja razumijem da neki ljudi ne mogu tako... svako zna sta mu je najbolje...


IZVORNA PORUKA: muby

Smatram da je to sve individualno i zavisi od same osobe, to da li ce nesto u zivotu smtrati zadovoljstvom ili obavezom. Isto kao sto mi gledamo na nase poslove. Neko voli ici na posao a neko ne.



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 10:52:44   
ena23
Joj  mene pravo nasekira on tema "imunitet i vrtic" pa odlucih da potrazim savjet na ovoj...

naime, moje djete od njegovog sestog mjeseca cuva teta kod nas kod kuce. To mi je super odgovaralo jer je bio jako mali kad sam tek krenula na poso, imao mnogo potreba koje u vrticu sigurno ne bi bile zadovoljene. Medjutim, sada je mom malenom 18 mjeseci, i jako je zivo djete i samo trci za djecom, gdje god ima djece on leti za njima, bas vidim na njemu da je zeljan drustva. Komsijama kad odemo djete nas i ne pogleda, samo ode u drugu sobu sa djecom i igra se tako lijepo kao sto sa odraslima nikad ne bi i prosto me dusa boli sto znam da je citav dan sa starijom tetom sam u kuci...

Sta vi mislite da li je ovo dovoljan razlog da ga upisemo u vrtic na proljece? Da mu ipak nije prerano? Do sada nije bio mnogo bolestan, tri puta za svog zivota imao turu, dva puta zbog zubi jednom prehlada...  ali me strah da ce sve to promjeniti... jos ga dojim ali i to planiram prestati na proljece pa se pitam da li ce mu i zbog toga oslabiti imunitet?
Ja i muz radimo od 8 do 17 pa da i to nije malo previse vremena u vrticu? znaci u vrticu bi bio nekih 9 sati dnevno?

sta bi vi savjetovale, da li upisati u vrtic ili ne?



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 11:04:00   
emma.L
Ja sam uvijek za vrtić, ali ja imam opciju da mi dijete ide 4 sata u vrtić a ostali dio dana (dok mi ne dođemo s posla) je s nanom. Dakle, tamo se navikava da jede bez nas, da se druži, da traži ako joj što treba, dok s nanom je sve razmišljanje umjesto nje unaprijed. Dijete mi nema potrebe reći da nešto treba, želi i sl. I evo, kako si čitala na "imunitetu", ja Emu sad oporavljam i vraćam u vrtić, pa vidjet ćemo. Uporna sam pravo i molim Boga da mi se ne razbije o glavu i da ostane zdrava nakon ovog puta. Ona već sama pita kad će ići, čeka je "jaja iz bejaja" (raja iz belaja user posted image ) i tete Naga. U ovih mjesec dana koje je provela doma s nanom, podivljala je, vidim da je željna djece, ali već je pogubila tu komunikaciju i neku večer na jednom rođendanu vidim da je najčešće sama. Dakle, ja zaista mislim da je socijalizacija jako bitna i da trebaju biti sa vršnjacima.
U tvom slučaju je dobro što planirate krenuti u toplijim mjesecima kada se manje razbolijevaju, kad ima više mogućnosti da budu na zraku i kada je i ishrana raznovrsnija.
Eto, to bi bilo ono što na prvu mogu reći iz iskustva.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 11:13:42   
ena23
Hvala mila, vjeruj da svaku rjec upijam ko spuzva user posted image mada je recimmo meni problem sto u SA nemam nikog kod koga bi emir mogao ostati dok je bolestan, znaci samo da ja uzmem bolovanje na ime djeteta, ali hvala Bogu na poslu su mi razumni tako da ne vjerujem da bi i to bio problem... nem'rem bit pametna... 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 11:25:24   
veeseelaa
Sta vi mislite da li je ovo dovoljan razlog da ga upisemo u vrtic na proljece? Da mu ipak nije prerano? Do sada nije bio mnogo bolestan, tri puta za svog zivota imao turu, dva puta zbog zubi jednom prehlada... ali me strah da ce sve to promjeniti... jos ga dojim ali i to planiram prestati na proljece pa se pitam da li ce mu i zbog toga oslabiti imunitet?
Ja i muz radimo od 8 do 17 pa da i to nije malo previse vremena u vrticu? znaci u vrticu bi bio nekih 9 sati dnevno?

sta bi vi savjetovale, da li upisati u vrtic ili ne?


hej draga moja malena je imala tačno 18 mjeseci kad je krenula u vrtić i super sam utrefila period, taman dijete lijepo  tada već hoda i zna se snaći s dječicom
a imunitet?? ako je dijete inače otporno, nema bronhitis il slične prbleme nemoj da brigaš
pa meni je mala znala i do 18 mjeseca razboljeti se i dobiti temp, ništa češće se to ni sad ne dešava
Eno je mašala dobila na kilaži lijepo, Boga mi meni kući neće nešto da jede a u vrtiću sve opuha
Ja joj voća spakujem pa nek joj dole daju kad već kući odbija
Ja se ne bi toliko brinula i dijete bi upisala u vrtić, taman da uči koristiti i tutu jer to s rajom ide bolje i lakše
Samo mj ti je savjet neki privatni vrtić da nadješ, sa manje djece
Sretno, sigurno će biti bolje neg što misliš
Razlika je derastična izmedju djece koja idu u vrtić i ona koja ne idu, iznenadićeš se kako će brže napredovati, kako će naučiti dijeliti, družiti se, pjevati i koristiti tutu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 11:48:22   
ena23
naučiti dijeliti, družiti se, pjevati i koristiti tutu


ovo sve mi je jako bitno. moj mali trenutno uopste nema naviku da sam sebe pazi, jer je naviko da devet sati dnevno teta za njim hoda, da ga nosa, ljulja i udovoljava mu,a mm i ja kad dodjemo kuci jos smo gori... znaci djete nema naviku uopste da mu se brani, da nesto ceka, da se "bori" za svoje... a s druge strane kontam da mozda nije jos mali za te stvari?
i da, navikavanje na tutu nam je trenutno nemoguca misija jer taj poso ne mogu i ne zelim prepustiti teti da ga uci a s druge strane ja u kucu ulazim u 6 navecer, kako tada da ga ucim??? i za to bi mi vrtic mnogo dobro doso...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 11:56:01   
emma.L
Jako je bitno da nauče sami tražiti i zahtijevati svari/vrijeme/pažnju za sebe.
Ema nije imala potrebu tražiti bilo šta, a mislim da to nije nimalo dobro. Prave trutove pravimo od njih.
Postoji li mogućnost da zadržiš tetu pola dana, kao ja? Onda imaš i backup a i vrtić. (Jedino ako ženi smanjenje dnevnice nije problem, naravno.)
I zaista je Ema bila puno drugačija dok je išla u vrtić, sada je kenjkava do bola user posted image .
A voli ići i s nanom se igra vrtića (nana je teta Divna koja joj kaže "brzo Ema jedi, doći će nana po tebe a ti nisi gotova" i onda se ona zada po tanjiru i gleda kao prema vratima ide li nana i glumi da se obraduje  kad ova "kofoj" stigne user posted image ).


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 12:46:25   
veeseelaa
ja ne bi 4 sata vodila dijete u vrtić, onda fuli pola aktivnosti, nema za tim potrebe
ili ili....

da, navikavanje na tutu nam je trenutno nemoguca misija jer taj poso ne mogu i ne zelim prepustiti teti da ga uci


a ovo ne kontam, pa plaćaš je da ga čuva i da ga učiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 13:06:37   
ena23
placam je da ga cuva a ne da ga odgaja, a u odgajanje ubrajam i tutu user posted image to ipak smatram mojom obavezom, odnosno u ovom slucaju obavezom vrtica, jer oni ipak imaju obavezu i da odgajaju djecu, dok "teta cuvalica" nema (bar ja tako mislim) 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 13:06:47   
ziki
Ena nije mali da uči da se bori za sebe. Moj dječak je sa 13 mj krenuo u vrtić. I u početku je bio tih al sad druga pjesma. Ne ide već mjesec dana u vrtić, bili godišnji meni pa mužu a onda bile moja pa njegova mama. Dijete se promijenilo u potpunosti, ne mogu da ga prepoznam, dijete koje od nekih 14-15 mj jede samo sad traži da ga hranimo, kenjkav je, nešto vazda ljut i izfrustriran. Ja u tete u vrtću imam puno povjerenje, ne brinem šta će i kako bit, baš bezbrižno odem na posao. Ne zovem da provjeravam šta radi. Ja sam majka koja radije pristaje na sve viruse iz vrtića nego da ga da nekoj ženi na povjerenje, da se zatvori sa njim u 4 zida. Kako smo na čaradku(5. sprat bez lifta) ne vjerujem da bi ga izvodila, teško ga uspavat pa partpostavljam da ne bi ni spavao ili bi se plačući uspavljivao... uglavnom ja sam za instituciju u koju mogu da se pouzdam, koju obilaze inspekcije i koja radi po nekom proramu koji je neko revidovao. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *