|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 13:08:03   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ena23

placam je da ga cuva a ne da ga odgaja, a u odgajanje ubrajam i tutu user posted image to ipak smatram mojom obavezom, odnosno u ovom slucaju obavezom vrtica, jer oni ipak imaju obavezu i da odgajaju djecu, dok "teta cuvalica" nema (bar ja tako mislim) 


čim ga čuva draga moja ona ga i odgaja, htjele mi to ili ne.....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 13:25:49   
Lady26
Mi to mozda ne zelimo i ne mislimo tako ali jeste....ipak su tete s njima veci dio dana, kao sto smo mi bile, one ih uce svemu.
Lanu teta uci na tutu, i meni je to super...teta u vrticu ili teta kuci isti djavo, znaci ne odgajas ga ti nego druga osoba. Zasto bi Ena bila obaveza tete u vrticu tuta a ne tvoje tete kuci user posted image user posted image , ne kontam., bila sam vani na ovom minusu pa mozda zato user posted image ...
Nasa teta isto ima mana, ali zbog paznje koju pruza Lani, kako je pazi, hrani, igra se s njom, citaju, pisu - te mane zanemarujem...
A vrtic cemo aBd kad bude imala 2,5 - 3 godine
I da velika je razlika npr izmedju brata i mene, ja sam dosta samostalnija (isla sam u vrtic) dok moj brat do skoro nije se znao "vode napiti", cuvala ga jedna zena dugo, slagat cu skoro do skole/tj predskolskog...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 13:28:12   
ena23
znam, a moja teta je bas "tetasta", mislim ne prati serije i traceve po komsiluku nego je to ipak zena u svojoj petoj deceniji zivota, ne moze ona s mojim emirom pjevati djecije pjesmice i pratiti trendove pa mu pustati na laptopu crtice koje mu ja pustam ili igrati s njim igrice koje podsticu motoricki razvoj i duhovne sposobnosti djeteta, niti ja to trazim od nje.

njeno je da ga cuva a to kako ce se on ponasati kad mu se nesto ne da, kako gleda na djecu i ljude oko sebe... zato smatram odgovornim sebe i muza a ne tetu, iako je ona vecinu dana s njim...  to je jednostavno tako 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 13:32:41   
Lady26
Aha...pa dobro..recimo moja teta ima 48 godina, obrazovana zena, nije primitivna/tj seljanka, da me pogresno ne shvatite (nemam nista protiv nikoga, samo pojasnjavam user posted image ), njih dvije znaju po sat vremena citati, novine, slikovnice, bas igraju tih igrica za motoricki razvoj (one sto sam naravno ja kupila), cak sam joj pokazala kako da joj pusti bumbu na youtube user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ali to ako bas zapne kod jela.... 

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 13:58:38   
ena23
ja sam svoju pokusala nauciti da misem klikne gdje treba ali nema sanse, sama nije htjela, kaze "ja cu to pokvariti, nemoj ziva bila da ja tu nesto baratam" ... user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 14:15:29   
Blue rose RR
Ja sam svojoj mami ko malom djetetu napravila na papiru uputstvo kako da upali preko računara crtani, ili jednostavnije napržila sam DVD i pušta ga na DVD player.

I ja mislim da tete neovisno da li je riječ o teti čuvalici ili onima u jaslicama/obdaništu, uveliko učestvuju svjesno i nesvjesno na odgoj našeg djeteta. Na nama je da usmjerimo tetu kako želimo. Čim se primijeti nešto što nije po našem "tabijatu" odmah reagovati, a nezapuštati.
Djeca su kao spužve, kako brzo mogu da prihvate određene načine ponašanja, tako i brzo, ovisno o našoj reakciji, mogu da je se riješe.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
3.2.2011 15:01:02   
veeseelaa
slažem se sa Blue rose, htjele mi ili ne tete u vrtići ili kući odgajaju našu djecu
Ako nam se nešto ne dopada naravno treba na vakat reagirati
Ja sam zadovoljna s onim što uče moju malu, nisam do sada primjetila ništa negativno
Pored tete iz vrtića i mene i mm odgaja je iliti čuva i moja mama, ona ima svoje metode vaspitanja pa je npr uči da očisti sto, nasloži maicu, čarape i sl
Ja je izmedju ostalog učim da smota svoju pelenu i baci je na predvidjeno mjesto, da pere zube, češlja se i sl
Teta je uči da se sama obuče, obuje, ispravno jede i pije itd
tako da kad se sve to spoji svi je odgajamo i učimo svemu i svačemu, bitno je da je sve pozitivno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
5.2.2011 23:52:59   
N_N
ena23, evo da ja, kao forumašica koja je otvorila ovu temu, kažem - definitvno vrtić! Promjena je drastična. Sa vršnjacima je, uči stvari prilagođene svom uzrastu, super se adaptirao, da nenabrajam sad, uglavnom sve za 5 a ja se više ne nerviram oko tete user posted image  Ide već skoro 3 mj., razbolio se prije 10tak dana, prvi put u ovih 20 mj., ali ništa strašno. Moje mišljenje da te prehlade i bolesti mora kad tad odbolovati pa ili sad u vrtiću ili kad krene u školu. Pa sam ja za opciju bolje sad nego kasnije user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
6.2.2011 14:52:41   
smajli80
Meni je vrtić uvijek opcija br.1 jer samo i ja i sestra išle i u jaslice i u vrtić.Kad smo krenule u školu bile smo puno samosralnije od svojih vršnjaka koje su čuvale tete ili bake.Nama je polazak u školu bio samo nastavak dobrog i lijepog druženja dok su ovi drugi pravili problem oko odvajanja od roditelja.Ta djeca nisu znala dijeliti ništa sa drugarima jer su naučili da se cijeli svijet vrti oko njih i da niko drugi nema pravo na *njihovu*gumicu,olovku ili sokić.(ne mora da znači,ali je u većini slučajeva tako).

Ovim ne želim da osuđujem nečiju odluku da svoje dijete ne vodi u vrtić do polaska u školu(jer mi svi radimo onako kako mislimo da je najbolje za našu djecu),samo sam htjela reći da su to moja lična zapažanja.
Nečije dijete je stalno bolesno,neko ne može da se uklopi sa radnim vremenom vtrtića,a neko nema novaca da plaća vrtić pa čuvaju bake.
Prednost vrtića je ta što je ono od mog djeteta stvorilo(ne stvorilo ona je takva po prirodi)već potstaklo da bude još veselija,samostalnija iodlučnija osoba.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Pozitivne/negativne strane jaslica/teta
7.2.2011 16:52:35   
emma.L
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ne bi 4 sata vodila dijete u vrtić, onda fuli pola aktivnosti, nema za tim potrebe
ili ili....



Ne, aktivnosti bi fulila da ide popodne, jer nakon ručka ide malo igranja, spavanje i užina do dolaska roditelja. Aktivnosti učenja, izlazaka i zajedničkih igara u našem vrtiću su između doručka i ručka.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *