|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 0:28:14   
frenkoza
mi smo imali tako anegdotu... zove mene najbolja prijateljica da idemo u cetvero kod nekih zajednickih prijatelja.... posto nisam imala nikakve planove, ja njoj kazem - nek TM nazove MM nek se dogovore (mm bio na poslu) .... kad ona se poce smijati.... user posted image kaze pa sad ga je zvao, a on reko nazovite nju pa se dogovorite....





_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 0:28:38   
Hanady RR
ma meni je smješno da se ne dogovaram sa čovjekom sa kojim živiom i djecu imam, pa nisaa se udala za njega samo da se broji eto udala se mala...

pa ja dok sam na trudničkom bila on radio...fino ga nazovem i kažem...evo sad se čula sa kolegicom hoću na fuka...ja ću mami odvest bebe pa ti kad završiš posao dođeš po mene idemo po njih i večeramo zajedno kod kuće jer one će tada već spavati...

eto nisma tražila dozvolu, otišla sam gdje sam htjela...al smo se dogovorili o svemu bitnom za našu porodicu. Dolasku kući, jelu, spavanju itd.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 0:31:43   
frenkoza
eto bas tako i mi funkcionisemo.... nedavno sam ja htjela negdje da idem i nazovem ga... reko ja kontala tu i tu... povescu ja bebija.... kaze on ma jok, ostavi ga kod moje mame, ja cu ga s posla pokupiti.... a ti hajde malo sama, odmori od nas user posted image ... eto vecera ti je u serpi i vidimo se.... i tek nakon toga potvrdim dolazak.... prije toga uvijek kazem - dok se ja i mm dogovorimo....

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 9:04:03   
Atarka
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja ne kontam naziv ove teme uopšte...uz dužno poštovanje postavljačici...mislim na koji način da mjerik količinu kompormisa u braku.




Obrazlozenje teme sam dala u jednom postu:
Htjela sam da popricamo o tome koji su medjusobni ustupci koje pravite u braku radi harmonije, gdje je granica izmedju bracnih drugova kao individua, a u kom momentu gubimo sebe. Vi iskusnije sa dugim bracnim stazem, sjetite se svojih pocetaka.  Nije valjda da NIKAD niste pravile kompromise i da je bas uvijek po vasem. Htjela sam da za frisko udane mlade zene napisemo preko cega ne treba prelaziti, koje svoje interese ne treba zapostavljati, jer je zapravo pocetak braka najbitniji. Kako se postavimo na pocetku tako nam je do kraja. Eto, to je pisac htio da kaze.

Mislim da je jasno, a naravno da se kompromis ne moze izmjeriti kvantitativno. Vise se odnosilo na ravnotezu, postuje li se individualnost ili obavezno dodje do asimilacije, prilagodjavanja s godinama tako da supruznici sve vise nalikuju jedno na drugo, cak i u razmisljanjima. A ako mislite da ce tema biti jasnija drukcije naslovljena, slobodno je preimenujte. 



_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 10:18:57   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma meni je smješno da se ne dogovaram sa čovjekom sa kojim živiom i djecu imam, pa nisaa se udala za njega samo da se broji eto udala se mala...

pa ja dok sam na trudničkom bila on radio...fino ga nazovem i kažem...evo sad se čula sa kolegicom hoću na fuka...ja ću mami odvest bebe pa ti kad završiš posao dođeš po mene idemo po njih i večeramo zajedno kod kuće jer one će tada već spavati...

eto nisma tražila dozvolu, otišla sam gdje sam htjela...al smo se dogovorili o svemu bitnom za našu porodicu. Dolasku kući, jelu, spavanju itd.



pa i ja ovako radim, al to nije kompromisuser posted image  to je obavijest o aktivnostimauser posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 10:29:21   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Atarka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja ne kontam naziv ove teme uopšte...uz dužno poštovanje postavljačici...mislim na koji način da mjerik količinu kompormisa u braku.




Obrazlozenje teme sam dala u jednom postu:
Htjela sam da popricamo o tome koji su medjusobni ustupci koje pravite u braku radi harmonije, gdje je granica izmedju bracnih drugova kao individua, a u kom momentu gubimo sebe. Vi iskusnije sa dugim bracnim stazem, sjetite se svojih pocetaka.  Nije valjda da NIKAD niste pravile kompromise i da je bas uvijek po vasem. Htjela sam da za frisko udane mlade zene napisemo preko cega ne treba prelaziti, koje svoje interese ne treba zapostavljati, jer je zapravo pocetak braka najbitniji. Kako se postavimo na pocetku tako nam je do kraja. Eto, to je pisac htio da kaze.

Mislim da je jasno, a naravno da se kompromis ne moze izmjeriti kvantitativno. Vise se odnosilo na ravnotezu, postuje li se individualnost ili obavezno dodje do asimilacije, prilagodjavanja s godinama tako da supruznici sve vise nalikuju jedno na drugo, cak i u razmisljanjima. A ako mislite da ce tema biti jasnija drukcije naslovljena, slobodno je preimenujte. 




Nikada ama baš nikada ne treba dozvoliti suprugu da se mješta u odnose sa roditeljima tvojim i sestrama/braćom
Nikada ama baš nikada ne treba dozvoliti da ti suprug stavi rampu na druženje i pristojne izlaske s prijateljicama i prijateljima, posjete itd
Nikada ama baš nikada ne treba dozvoliti da ti suprug utiče na način odijevanja, šminkanja i samog stila
Ne treba pristajati na kompromis kada od tebe traži da npr promijeniš radno mjesto jer ti je kolega zgodanuser posted image  ili pod izgovorom ma ja ću nas izdržavati jer šta ako dodje do razvodauser posted image user posted image user posted image  nemojte nikada to isključiti kao mogućnost, jer ne znamo šta nas danas-sutra čeka
ne treba dozvoliti da upravlja tvojim novcem, imovinom i sl pod izgovorom ajde da se dogovorimo
Ma šipak mu, ono što ja zaradim i kupim ne upravljao ti time
Sve navedeno se odnosi za žene koje realno znaju ocijeniti da im suprug pretjeruje i pokušava ih degradirati
Žena uvijek treba da sačuva svoju osobnost, razigranost, sexipil a ne da sve promjeni jer suprugu odgovara da mu žena niko nikad nigdje ne primjeti (a druge bi rado gledao)
ŽENE NE DAJTE SE



< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.5.2010 10:31:29 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 10:29:23   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma meni je smješno da se ne dogovaram sa čovjekom sa kojim živiom i djecu imam, pa nisaa se udala za njega samo da se broji eto udala se mala...

pa ja dok sam na trudničkom bila on radio...fino ga nazovem i kažem...evo sad se čula sa kolegicom hoću na fuka...ja ću mami odvest bebe pa ti kad završiš posao dođeš po mene idemo po njih i večeramo zajedno kod kuće jer one će tada već spavati...

eto nisma tražila dozvolu, otišla sam gdje sam htjela...al smo se dogovorili o svemu bitnom za našu porodicu. Dolasku kući, jelu, spavanju itd.



pa i ja ovako radim, al to nije kompromisuser posted image  to je obavijest o aktivnostimauser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma vala jos treba da ga pitam da li da odem tu  i tu :) ja kada bih morala traziti dozvolu ja bi istruhnula u kuci ne bi pitala , nisam to mogla ni sa 16 godina "Da li ja mogu otici s drugaricom na kahvu "user posted image user posted image user posted image ja kazem ja odo , doduse otac je mogao reci ne mozes a muz on je fin on kaze hajd hajd neces valjd ostati  dva sata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 10:33:05   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma meni je smješno da se ne dogovaram sa čovjekom sa kojim živiom i djecu imam, pa nisaa se udala za njega samo da se broji eto udala se mala...

pa ja dok sam na trudničkom bila on radio...fino ga nazovem i kažem...evo sad se čula sa kolegicom hoću na fuka...ja ću mami odvest bebe pa ti kad završiš posao dođeš po mene idemo po njih i večeramo zajedno kod kuće jer one će tada već spavati...

eto nisma tražila dozvolu, otišla sam gdje sam htjela...al smo se dogovorili o svemu bitnom za našu porodicu. Dolasku kući, jelu, spavanju itd.



pa i ja ovako radim, al to nije kompromisuser posted image  to je obavijest o aktivnostimauser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma vala jos treba da ga pitam da li da odem tu  i tu :) ja kada bih morala traziti dozvolu ja bi istruhnula u kuci ne bi pitala , nisam to mogla ni sa 1' godina "Da li ja mogu otici s drugaricom na kahvu "user posted image user posted image user posted image ja kazem ja odo , doduse otac je mogao reci ne mozes a muz on je fin on kaze hajd hajd neces valjd ostati  dva sata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



ja da pitam mm slabo bi gdje otišla hahahah svi su oni isti zar ne??? rijetko će ti koji reći ajde malo izadji a i ako ti kaže garant hoće nešto da te izradiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 10:41:27   
SailorMoon
Ja mislim da je kompromis u braku strasno vazan. Ali isto tako sve zavisi i od partnera, kojeg su oni karaktera. Ja naprimjer nedam muzu da mi je mjesa u dekoraciju stana itd. Ja njega pitam, dali mu se svidja sta on kaze, itd ali nedam mu da mi on nesta odredjuje, jer oni nemaju smisla za to. Kada smo Auto kupovali, nisam se mjesala u to, dali ce biti diesel ili benzinac, koliko konja bla bla, ali sam rekla necu VW, necu Audi, hocu samo BMW. pa ti naci koji nam odgovara. Doduse moram reci da se i njemu svidja BMW, tako da ga nisam ni nasta natjerala.
Sto se tice izlazaka, ja njega informisem, nepitam ga. I tako on mene. Ako imamo duri planova, gledamo kako cemo to izkombinovati.
I sto se tice nas, mi super tako funkcionisemo.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 10:42:42   
Mirkica
KAda smo bili u vezi on je tada bio u Zagrebu ja u Becu  i kazem ja njemu dolazis li ovaj vikend kaze on ma ne umoran sam hocu da se odmorim , ja reko super u subotu gostuje Dino Merlin idem s drustvom na koncert i sve ok super idem to kao sutra kada posle nekih pet sati naseg razgovora  ( tako mu otprilike i treba do mene 4-5 sati ) zvoni on na vrata hahahahhaha nije mi zabranio (niti je mogao) aliiii je zato pronasao drugi nacin da me spreci :))))lopovija sve :). Ili dok sam bila mrsava ja sam volila uske stavri i veci dekolte i kada se spremamo za iazaci i pitam ja njega je li ovo odgovara kaze on meni " pa sto se mene tice super je , samo ako tebe nije sarmota ti hajde " hahahhahaha, jednom mi je cak rekao pa dobro je za po kuci  user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 10:47:43   
fatimica09
IZVORNA PORUKA: Mirkica

:))))lopovija sve :). Ili dok sam bila mrsava ja sam volila uske stavri i veci dekolte i kada se spremamo za iazaci i pitam ja njega je li ovo odgovara kaze on meni " pa sto se mene tice super je , samo ako tebe nije sarmota ti hajde " hahahhahaha, jednom mi je cak rekao pa dobro je za po kuci  user posted image user posted image user posted image .



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ahaaa...po kuci....user posted image  tako mm kaze...ma ti si meni bas seksi u trenerci.....hvala ljubavi, al nesto se ne sjecam da sam bila u trenerci kad si prvi put zabalaviouser posted image
i koji se to jos danas okrece za pristojnom curom u trenerci user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 10:54:19   
SailorMoon
Eh veliki su oni lopovi nego se znaju i sakriti! Tako sam ja neki dan kupila sebi haljinicu za ljeta. I on stoji u kupatilu ii ja govorim da probam da vidi kako mi stoji on nista i danlje se brije. Vidim da njega to neiteresuje. Kazem ja njemu, "Jao schatz kako mi je ljepa, nije ni puno kratka, taman pokril fino guzu" kad ti on izleti iz kupatila. hahaha jesam se ismijala. Ok haljina jeste kratka, ali vala da samo pokrije guzu, nebi bas sad kupila.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 11:14:18   
veeseelaa
jednom prilikom bilo smo pozvani na jednu svadbu i ja odem kupim sebi haljinu otkida od sexipila, pokažem mu šta ću da obučem on poludioI tako riječ na riječ i ne odemo na svadbu , ja nisam htjela da promijenim odoru, svadja je bila žestoka Eh takvih primjera je na mase al se kasnije haljina iznosala
helem to je moj kompromis NEŠ SAD NIKAKOuser posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.5.2010 11:17:18 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 11:14:38   
frenkoza
svi smo mi razliciti i ono sto je mozda za mene kompromis, za nekog drugog je naredjivanje i pametovanje.... mi individualno trebamo postaviti granice preko kojih necemo ici, i u svakom slucaju ne trebamo izgubiti svoju niti oduzeti muzevu osobnost, jer tad se gubimo, postajemo neko drugi, a ne osoba u koju se on zaljubio.... ne treba dopustiti da postanemo on... niti dopustiti da on postane ja.... jer onda sve postaje jednolicno i dosadno.... kod nas bas nema nekih podrucja djelovanja mene ili njega.... ja se trudim da se ukljucim u sve i da njega ukljucim u sve.... jednostavno se nadopunjujemo.....
auto nismo kupovali jos, jer ja imam svoje a on svoje jos od prije braka.... ali kad bi ga i kupovali ja bih iznijela svoje, a on svoje zahtjeve - sto se tice boje, oblika, velicine, potrosnje, djelova, svega, jer i meni kao vozacu je sve to jako bitno.... a prva vodilja sigurna sam bila bi nam ekonomicnost i kvalitet....
sto se oblacenja tice zaljubio se u mene ovakvu kakva jesam nema potrebe da me mjenja i niko mi ne zna bolje odabrati odjevni predmet kao on.... i ja njemu.... jednostavno imamo isti ukus...
kad smo kupovali ove roletne od bambusa, ja sam otisla vidjela kakvih ima, cijene i sve premjerila i izracunala koliko nam para treba.... otisli smo skupa i zakljucili da nam se oboma najvise svidjaju crvene i kupili ih i skupa postavili.... jer u kuci boravimo oboje i meni je jako bitno da nam se oboma svidja ono sto je u njoj....


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 11:16:04   
veeseelaa
mm ovih dana razmišlja o kupovini auta, ja se uopće ne miješam...
njegove pare, njegovo auto, što reče frenkoza ja imam svoje
Samo sam dobacila da iz iskustva smatram da auto sa dvoje vrata je fuj

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 11:23:42   
frenkoza
a glede novca... mi svoj novac drzimo na hrpi - sve stavimo sta imamo i popisemo - racuni, hrana, djete, i kad sve to pokupujemo i poplacamo onda gledamo koliko nam je ostalo.... i ako pred kraj mjeseca vidimo da nam je ostalo nekog viska onda se fino dogovorimo u sta cemo ga uloziti.... ako mi trebaju cipele tad ih kupujemo jer nam je ostalo... ili ako njemu trebaju makaze ili neka oprema za sisanje - tad kupujemo.... ili bilo sta u kucu.... nikad nije rekao ovo je moja plata ili ja ovo je moja plata.... sve je to nase i mi to zajedno rasporedujemo.... ako idem na fax- otvorim kovertu i uzmem kolko mi treba - za gorivo, za kafu, za ovo i za ono i onda mu kazem uzela sam tolko i tolko.... znaci budzet nam je zajednicki.... i trosimo ga shodno potrebama....
ja mogu reci meni trebaju cipele, imam svoju platu, otici i kupiti ih - i onda da nemam djetetu za hape i pelene.... ili da nemam u kuci sta jesti.... to ne bih nikad uradila niti on...  znaci kad  vidimo da smo podmirili sve osnovne potrebe onda kupujemo sta kome treba

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 11:28:08   
teacher75
IZVORNA PORUKA: frenkoza

a glede novca... mi svoj novac drzimo na hrpi - sve stavimo sta imamo i popisemo - racuni, hrana, djete, i kad sve to pokupujemo i poplacamo onda gledamo koliko nam je ostalo.... i ako pred kraj mjeseca vidimo da nam je ostalo nekog viska onda se fino dogovorimo u sta cemo ga uloziti.... ako mi trebaju cipele tad ih kupujemo jer nam je ostalo... ili ako njemu trebaju makaze ili neka oprema za sisanje - tad kupujemo.... ili bilo sta u kucu.... nikad nije rekao ovo je moja plata ili ja ovo je moja plata.... sve je to nase i mi to zajedno rasporedujemo.... ako idem na fax- otvorim kovertu i uzmem kolko mi treba - za gorivo, za kafu, za ovo i za ono i onda mu kazem uzela sam tolko i tolko.... znaci budzet nam je zajednicki.... i trosimo ga shodno potrebama....
ja mogu reci meni trebaju cipele, imam svoju platu, otici i kupiti ih - i onda da nemam djetetu za hape i pelene.... ili da nemam u kuci sta jesti.... to ne bih nikad uradila niti on...  znaci kad  vidimo da smo podmirili sve osnovne potrebe onda kupujemo sta kome treba

i mi ovako user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 11:28:47   
veeseelaa
ma da sve je to drugačije kod svakog, bitno je da smo u svemu tome zadovoljni

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 11:46:14   
frenkoza
pa to je ono sto kazem - neko je zadovoljan ovako neko onako.... ali u jednom se svi slazemo da trebamo sacuvati sebe
ja uvijek kazem da treba biti fleksibilan gdje se moze.... gdje se ne moze onda fino razumno i argumentovano pokusati rjesiti situaciju.... i u svakom slucaju ne treba ih navikavati da ces ti na svaku njihovu klimnuti glavom i sloziti se... jer kad tad to mora puci....
mm nesto zavre nece i nece.... onda ja pustim.... i u praksi mu dokazem da to tako ne moze funkcionisati kako je on zamislio.... kao sto sam vec spominjala - on zavro nece on zatvoriti stepeniste i nece.... ima on neke svoje razloge.... dobro - ne moras.... e Bogami kad je vidio da puse... i kad je vidio kako odvuce toplotu.... i kad je na svojoj kozi osjetio sta mu govorim, onda je doso s pricom - ma zatvoricemo mi to.... znaci nekad je potrebno vremena da nadodju....
najbolje je kad on daje sve od sebe da ugodi tebi i ti dajes sve od sebe da ugodis njemu.... onda je milina.... al problem je ako se on trudi da ugodi tebi, a ti se trudis da ugodis sebi ili obrnuto.... onda je tu neko uvijek jeb.... stranka....


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 11:46:31   
bebbe RR
Joj, kada vidim koliko filozofije, "mudrosti" i čega sve ne neki ljudi ulažu u vezu... Ja pravi "amater". ne taktiziram, osim kad je nužno, javljam se i očekujem da mi se javi jer se to godinama podrazumijeva, trošim i troši koliko si možemo priuštiti, oblačimo se oboje kako ja volim i hoću, jedemo šta se dogovorimo, putujemo kako se dogovorimo i gdje se dogovorimo, djecu odgajamo na slične načine i ne uništavamo jedno drugom autoritet, nemao ispada neracionalne ljubomnore...  i nikada nisam primijetila da je za taj neki ritam "disanja veze" potrebno naročito mudrovati... Ili sam ja imala sreće...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 12:05:21   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Joj, kada vidim koliko filozofije, "mudrosti" i čega sve ne neki ljudi ulažu u vezu... Ja pravi "amater". ne taktiziram, osim kad je nužno, javljam se i očekujem da mi se javi jer se to godinama podrazumijeva, trošim i troši koliko si možemo priuštiti, oblačimo se oboje kako ja volim i hoću, jedemo šta se dogovorimo, putujemo kako se dogovorimo i gdje se dogovorimo, djecu odgajamo na slične načine i ne uništavamo jedno drugom autoritet, nemao ispada neracionalne ljubomnore...  i nikada nisam primijetila da je za taj neki ritam "disanja veze" potrebno naročito mudrovati... Ili sam ja imala sreće...



user posted image user posted image user posted image  baš tako, i jako smo sretneuser posted image

juh bebbe tek sad vidjeh da si moderator, moje čestitke

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.5.2010 12:08:40 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 12:33:18   
azraj
Mislim da se u braku u svemu treba dogovarati,ne mora da znaci da ce oboje biti zadovoljni al bitno je da niko nikome ne namece svoju volju.Ja licno ne volim da mi se naredjuje a ni MM isto tako.Hiljadu puta se desi da imamo razlicita misljenja,al Boze moj nismo svi isti pa ni sa roditeljima koji su me odgojili i vaspitali ne slazem se u svakoj situaciji a kamoli sa osobom koji je odrastao u totalnoj drugacijoj atmosferi.

Sto se tice izlazaka sa drustvom na kafu preko dana to mi ne smeta,meni je samo bitno da znam da je s posla svratio negdje jer najvise mi smeta ako mi kaze eto me kuci za 10minuta i on dodje lupam sad za 45min i to me uzasno nervira,znaci nije problem sto je on sa prijateljem bio na toj kafi nego mi je bitno sto te ja cekam a tebe nema.Na to sam bas osjetljiva jer volim da je sve onako kako se kaze i da je sve u bocu tacno iako ja znam da ce on meni kada dodje ispricat gdje je svratio,gdje se zadrzao al eto mene to nervirauser posted image
Odjecu mogu oblaciti kakvu ja hocu,nekada bi on cak i volio da je to nesto krace,da je to neki malo veci dekolte al jbg nisam ja taj tip i glupo mi je kada muz zenu ili zena muza sputava u takvim stvarima to mi nema smislauser posted image
Ali ne treba se inatiti ako bas nesto smeta na supruzniku onda se treba lijepo sjesti i razgovarati zasto to smeta,koji su razlozi itd.
Puno,puno razgovora i strpljenja i sve ce biti kako treba al ako se sa osobom ne moze razgovarati eh onda brate svako sebiuser posted image

_____________________________

Hamza,mamin lav,26.10.2006.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 12:35:48   
Mirkica
e vala to moje tvoje nema kod nas i meni to nebi bio brak da ima moje tvoje user posted image user posted image user posted image (moje misljenje) , ne nego je nase  tako je, i niko ne moze da trosi novac bez znanja onog drugog tako je kako je, i dok sam radila i sada kada ne rdaim sve je nase i mi trosimo i odlucujemo sta cemo i kako cemo .
Svako zivi na svoj nacin ,kako zna i umije i kako misli da je najbolje , nema tu mudrovanaj parlamutenja  to je brak i to je zajednica.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 12:47:43   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Atarka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja ne kontam naziv ove teme uopšte...uz dužno poštovanje postavljačici...mislim na koji način da mjerik količinu kompormisa u braku.




Obrazlozenje teme sam dala u jednom postu:
Htjela sam da popricamo o tome koji su medjusobni ustupci koje pravite u braku radi harmonije, gdje je granica izmedju bracnih drugova kao individua, a u kom momentu gubimo sebe. Vi iskusnije sa dugim bracnim stazem, sjetite se svojih pocetaka.  Nije valjda da NIKAD niste pravile kompromise i da je bas uvijek po vasem. Htjela sam da za frisko udane mlade zene napisemo preko cega ne treba prelaziti, koje svoje interese ne treba zapostavljati, jer je zapravo pocetak braka najbitniji. Kako se postavimo na pocetku tako nam je do kraja. Eto, to je pisac htio da kaze.

Mislim da je jasno, a naravno da se kompromis ne moze izmjeriti kvantitativno. Vise se odnosilo na ravnotezu, postuje li se individualnost ili obavezno dodje do asimilacije, prilagodjavanja s godinama tako da supruznici sve vise nalikuju jedno na drugo, cak i u razmisljanjima. A ako mislite da ce tema biti jasnija drukcije naslovljena, slobodno je preimenujte. 




naime upravo si mi i sama odgovorila ono što sam pitala...
mjera ne postoji jer kompromis je ono što će dovesti do harmonije u braku, i ako je potrepno svaki dan da činimo određene ustupke i ja i on ...onda smo uspjeli.
ja imoj suprug toliko različiti nismo da ih činimo svakodnevno ali definitvno jednom postignut kompromis oko određene stavri na početku braka poštujemo i danas.

Kompromis je uzajmano rješavanje problema, odricanje učinjeno i sa jedne i druge strane u istoj mjeri u odnosu na određenu želju ili interes neke od strana. u modernom svijeti kompormis je odlika ravnoteže i pozitivnog balnasa a najveća odlika mu je tolerancija. ja sam jako tolranta i to čočekujem i od svoga partnera.

Kompromis kao takav kakav je nikada nije previše ako dovodi do harmonije koju svi očekujemo. sastanemo se sa partnerom a različiti smo dovoljno da smo dužni jedno drugom činiti ustupke u određenoj situaciji. Njegov krajnji cilj i jeste zadržavanje svoja ja...poštivanja svoje individue...kompromisom nikada ne možemo izgubiti sebe. sve ostalo drugačije se zove i tu definitvno postoji ''strah'' izgubiti svoje ''Ja'' i izmjeniti svoj stav o braku. ja taj porblem nemam jer kompromis održavam živim od početka braka.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 12:51:00   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma meni je smješno da se ne dogovaram sa čovjekom sa kojim živiom i djecu imam, pa nisaa se udala za njega samo da se broji eto udala se mala...

pa ja dok sam na trudničkom bila on radio...fino ga nazovem i kažem...evo sad se čula sa kolegicom hoću na fuka...ja ću mami odvest bebe pa ti kad završiš posao dođeš po mene idemo po njih i večeramo zajedno kod kuće jer one će tada već spavati...

eto nisma tražila dozvolu, otišla sam gdje sam htjela...al smo se dogovorili o svemu bitnom za našu porodicu. Dolasku kući, jelu, spavanju itd.



pa i ja ovako radim, al to nije kompromisuser posted image  to je obavijest o aktivnostimauser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma vala jos treba da ga pitam da li da odem tu  i tu :) ja kada bih morala traziti dozvolu ja bi istruhnula u kuci ne bi pitala , nisam to mogla ni sa 1' godina "Da li ja mogu otici s drugaricom na kahvu "user posted image user posted image user posted image ja kazem ja odo , doduse otac je mogao reci ne mozes a muz on je fin on kaze hajd hajd neces valjd ostati  dva sata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



ovo nije bilo obavještenje o aktivnostima...ovo je kompromis...jer na moj poziv da idem na kafu on je poželio da imamo mirnu večer kod kuće jer je na poslu imao naporan dan. ja sam postigla kompromis u kome smo i ja i on učinili ustupke...ja sam na kafu otišla, on pokupio djecu, ja večeru napravil, on uspavao dejcu i nakon toga večerali i razgovarali o njegovo teškom danu.

da ja nisma otišla na kafu...on bi sa posla došao pravo kući, gdje djeca već spavaju ( jer radi do 19,00) večera bi bila gotova, sjeli bi i razgovarali o njegovom teškom danju i tu bih ja učinila ustupak njemu, a ne on meni....i onda to kompromis nije.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *