|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
9.10.2008 15:31:55   
bucika
Moj mladji sin sjedi sa djecakom koji je kao i on,jedan od najboljih ucenika u razredu,ali jako dosadan i naporan,mome djetetu uzima stvari,stipa ga,smeta mu da prati nastavu. Upravo maloprije smo pricali o tome ponovo,majka djecaka je jako fina i obrazovana,a nisam ni osoba koja bi se zavadjala s nekim zbog djece,ali ne zelim ni da moje dijete konstantno trpi malog razmazenog jedinca,kojem ocito fali paznje. Sin se zalio uciteljici,ali to bas nije pilo vode,ona misli da su to samo mali djeciji nestasluci. Moj sin je dosta zreliji od generacije pa je i to mozda problem,dosta je ozbiljan,pogotovo na nastavi,sto je po meni i normalno,na casu treba pratiti nastavu ,a ne kreveljiti se i maltretirati okolinu.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
9.10.2008 15:33:57   
bucika
Draga moja Kesten,ni ja nazalost nisam ucila dijete da se udarcima rjesavaju problemi,ali ocito ih nismo odgojile za ova ruzna vremena........

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
9.10.2008 15:40:46   
Blue rose RR
Bucika jedno od rješenja jeste da popričaš lično sa učiteljicom, i da insistiraš da se tvoj sin premjesti u drugu klupu, od tog dječaka, jer na to imaš pravo.
Mislim da nije fer, da zbog nečije nezainteresovanosti, ili nonšalantnosti pristupa prefesiji, tvoje dijete ispašta, niti bilo čije.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bucika)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
9.10.2008 15:55:14   
Romali
Bucika, saasvim je nevažno je li tvoje dijete zrelije, ozbiljnije ili bilo šta drugo. Nijedno dijete ne smije trpiti i biti 'maltretirano' od strane druge djece ili nastavnika.
Ja radim u  školi i mislim da bi trebala što prije upozoriti učiteljicu ( razrednicu ) na ozbiljnost situacije i ti lično otiđi kod pedagoga na razgovor. To je tvoje pravo! A pedagog treba uraditi dalje korake i pozvati dijete i  roditelje i porazgovarati sa njima.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bucika)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
11.10.2008 20:45:07   
dana3
IZVORNA PORUKA: Romali

Bucika, saasvim je nevažno je li tvoje dijete zrelije, ozbiljnije ili bilo šta drugo. Nijedno dijete ne smije trpiti i biti 'maltretirano' od strane druge djece ili nastavnika.
Ja radim u  školi i mislim da bi trebala što prije upozoriti učiteljicu ( razrednicu ) na ozbiljnost situacije i ti lično otiđi kod pedagoga na razgovor. To je tvoje pravo! A pedagog treba uraditi dalje korake i pozvati dijete i  roditelje i porazgovarati sa njima. user posted image potpisujem i potpuno se slazem



_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.1.2009 18:31:43   
nikka
Ovdje se uglavnom pisalo o većoj djeci,a što kada se mala djeca 1-3 godine  agresivno ponašaju prema drugoj djeci?
Kod nas riječ batina nepostoji u kući niti sam ikad tukla svoje dijete niti sam dozvolila da on tuče drugu djecu,
e došla je curica kod nas njegovog uzrasta i udara ga, vuče za kosu a on govori;
nemoj me tući boli me ja ću plakati ili trči meni plačući,nikada nije vratio udarac i plaši se te curice.
Njeni roditelji govore da imaju problem s njom i da udara svu djecu oko sebe,kažu da su ju vodili dječijem psihijatru,ustvari kod njih prije primanja u vrtić djeca razgovaraju s psihijatrom u vrtiću,
on je objasnio da ona tako izražava svoje oduševljenje prema drugoj djeci jer je usamljenauser posted image
Ok ali kako dalje,mislim nemogu roditelji ponavljati to objašnjenje drugoj djeci ili njihovim roditeljima svaki put kad ona nekog udari.
To je problem agresivnog djeteta,a ja imam problem "žrtve"djeteta da tako kažem,mm misli da bi mu trebali govoriti da kad ga netko udari i on vrati,a ja nemislim tako jer bojim se da će iz čista mira krenuti da udara djecuuser posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.1.2009 18:37:15   
andji
Nikka imam i ja sličan slučaj,Sergej uopšte nije konfliktno niti agresivno dijete,sa svom djecom(i manjom i većom) hoće da se igra,osmjehuje im se,nikad ga nisam vidjela da je koga htio udariti ili počupati....ali imamo malenog u komšiluku(stariji 15 dana) od Sergeja,i kad god su skupa,on ga hoće da tuče da gura,vuče za kosu...moj malac se samo okrene i ode,ili bježi meni,nikad nije pokušao da mu vrati ili slično....jako je fleksibilan....a mene je ovaj od komšinice toliko naljutio par puta,kad ga vidim kako hoće da počupa Sergeja ma dodje mi da ga razlijepim šamarom...Bog da mi prosti,znam da su to djeca,ali eto...valjda mi se javlja majčinski zaštitnički   instikt(ustvari on je non stop i prisutan)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.1.2009 18:52:20   
nikka
Srećom pa je ta mala otišla,bila je tu samo za Božić 15 dana,
ali je on znao u snu skočiti i vikati "nemoj me tućiii",sad je to prošlo.
Uskoro ga planiram upisat u vrtić a tamo će sigurno imati susreta sa svakakvom djecom i svjesna sam da mora naučiti boriti se za sebe jer nemam namjeru da vodim njegove"bitke" da tako kažem a istovremeno neželim da postane agresivan.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.1.2009 18:55:42   
andji
pa jeste upravu si,najbolje je da se nauči zauzeti za sebe i odbraniti,alo ako već,ja bi prije izabrala da se ja moram boriti za njega i da traži utočište kraj mene,nego da bude nasilnik,da napada tudju djecu i da pravi probleme i sebi i meni...ali meni je još rano pričati,Sergej je još malen da ga svrstavam u bilo koju kategoriju

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
11.2.2009 22:47:44   
Ummuisa
Medavi, kako si smislila samo dobro rješenje za djecu zlostavljače user posted image , svaka ti čast, al stvarno!!

Dosta se od tebe može naučiti user posted image

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
11.2.2009 23:55:04   
dinaa
E ovdje bas ne mogu biti pametna kako se postaviti i kako savjetovati dijete,jer djeca su danas okrutnija nego ikad.Ucila sam ga od malena da se ne tuce sa djecom da ne izaziva djecu i sve je dobro bilo dok sam ja s njim izlazila napolje,ali kad je poceo da ide sam nastali su problemi jer cim izadje eto ga s placem neko ga udario a on ne smije da vrati jer mama je rekla da se ne tuce,sad je jos gore kako ide u skolu pa sam mu na kraju rekla "prvi ne smijes a ko te udari vrati mu".Bila sam svjedok u parku kad je jedna majka svom sinu rekla "mene ne zovi da te neko udara uzmi kamen i razbij mu glavu"ja ostala bez teksta,to mu ipak nikad ne bih rekla.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
12.2.2009 10:26:51   
Ummuisa
I ja mislim da bi djecu trebalo učiti da nikad prvi ne izazivaju probleme, ali ako se nađe u situaciji da bude ugnjetavan od strane tih neodgojenih mališana, tada neka se brani i uzvrati koliko god ima snage...

Znaš kako je to kod djece, uvijek se okome na onog tihog i povučenog, jer znaju da taj neće uzvratiti, i tada koriste takve kako bi se pokazali mangupi , grade svoj ego na račun onih dobrih...

Mislim da je jako bitno kod djetata od malena graditi samopoštovanje, jer ako nauči kao mali da treba bježati od problema i trpiti nečije iskaljivanje bijesa, tada mu to može stavrati ozbiljne probleme i u pubertetu i kad bude čitav čovjek user posted image



(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
12.2.2009 10:38:32   
HanaBana
Hanci inace nece nikoga prva povrijediti ali ako nju neko pa cak i slucajno povrijedi (udari, naljuti) uvjek je spremna odgovoriti. U pocetku sam je htjela oduciti od toga ali kada bolje razmislim bolje ne. Neka dijete zna za sebe i neka ne da na sebe. Mislim da ce joj to valjati kasnije u zivotu. 

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
12.2.2009 10:45:19   
Ilhana RR
nisam procitala sve odgovore pa neznam dal se pitanje ponavlja al dali reaguje iko sto radi u skoli? Ovde ako dijete neko "maltretira" nekoga... ovde se to zove mobbing koje znaci da jedna ili vise osoba jednu osobu diraju, vecinom tu osobu "izbace" da niko nezeli da bude sa njima i rijetko kad se fizicki maltretiraju...

uglavnom ako uciteljica ili neko drugi nepokusa da sprijeci moze biti optuzen... a u nekim slucajima cak i do otkaza...

A ja da sam na tvom mjestu ja bih to policiji prijavila... nedaj boze da se ponovi ono sto se desilo Denisu, mada su oni mali ali nikad se nezna sta se moze desiti za par godina...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 13:35:43   
dinaa
I evo mene opet ovdje,moje strpljenje je dostiglo maximalnu granicu.Juce moje dijete dolazi iz skole placuci jer jedan te isti djecak ga izaziva i "ćuška"jos od pocetka skole.Redovna sam na informacijama i uvijek razgovaram sa uciteljicom oko toga i on se zali kad nastane problem ali...Juce sam se tako lose osjecala jer ljudi moji ne zelim da mi dijete dodje u situaciju da ima stres od skole a cini mi se da bi se to moglo desiti.Sad tek vidim koliko sam pogrijesila sto sam ga ucila samo na lijepe stvari na lijepo druzenje i prijateljstvo jer vecina roditelja izgleda to nije radila.Moje dijete ma koliko mu ja govorila da vrati udarac NE smije jer on se boji roditelja tog djeteta kao da on sam nema roditelje.Nikad se ne bih svadjala zbog djece jer kad-tad oni ce se opet igrati zajedno ali stvarno ne znam kako vise da se postavim i sta da uradim.Moj savjet majkama je ucite djecu da se brane,neka ne pocinju prvi ali neka i ne trpe neciji bezobrazluk i ne odgoj jer puno je vise nasilne djece nego ne nasilne.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 13:45:48   
dana3
ovdje u svedskoj je to prevrsilo svaku granicu gdje pojedinci zlostavljaju drugu djecu do krajnosti i na svim uzrastima da je cak bio i jedan smrtni slucaj.skola se ko biva satra da nadje rjesenja za to i ono sto rade je da dijete koje je zlostavljano mora da ostane kuci i pohadja nastavu na distanci a zlostavljaci nastavljaju da rade sta su i radili.

Poruka svim roditeljima je jedna:recite djeci da ne pocinju prvi ali ako ih ko udari neka i vrate istom mjerom-tako mi ucimo naseg skolarca koji je inace povucen ali nuzda zakon mijenja-Ko tebe kamenom ti njega toljagom!!!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 13:47:05   
Nedi
Joj kad ovo pročita odmah mi žao što sam se ljutila na mm neki dan......šetamo mi po shopingu i kad god sretnemo nekoga sa djecom kažem dragi braco/seka, a mm meni iza leđa govori draga seka a udari bracu.....ja ostala bez teksta. Kaze djecaci su grubi i treba se znati braniti, vidis kakav je svijet jeli hoces da ga druga djeca tuku??? Tad sam se ljutila a sad više ne znam....
Da li odgajati pristojno dijete koje će drugi ćuškati ili malog zloćka koji će ćuškati druge? Nisam pametna, ne znam šta bih da se nađem u situaciji kao dinaa


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 13:52:55   
lely
Bas mi je zao sto to tvoj djecak mora prolazilti,samo zato sto je miran i povucen,kao i lijepo odgojen.
Tog nasilja ce uvijek biti i to je zalosno.
Pa ja se sjecam i kada sam ja isla u skolu da su uvijek oni mirniji trpili zbog te agresivne djece.Imam utisak da to rade iz razloga da se dokazu pred vrsnjacima kako su oni naj,naj....i naravno uvjek se okrenu na one mirne i fine djake....
Ne znam sta da ti kazem,osim da pokusas svom djecaku objasniti kako mora da se brani kada je napadnut,bilo verbalno ili fizicki,jer ovako ce uvjek izvuci deblji krajuser posted image

Imam jos jedan prijedlog,sta mislis da ga upises na neki od sportova borilackih vjestina,ne zato da bi on mogao mlatiti druge,nego da djete dobije osjecaj  za samoodbranu.

Nemoj se sekirate bice to dobro,a ja znam da i mene to kad tad ceka,jer djecaci su takviuser posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 13:53:11   
dinaa
Vjeruj da nisam mogla ni zamisliti koliko djeca mogu biti okrutna.Da stvar bude jos gora on kad je dosao iz skole,rucao rekao mi sta ima za zadacu i tad obicno pita da ide vani,ne nego je sjeo da gleda tv.Kad sam ga pitala zasto ne ide malo vani kaze pa nesmijem stid me on ce me izazivati pred svom djecom.Nekako smo ga ohrabrili i izasao je,ali stvarno covjek ne moze biti pametan u ovakvim situacijama.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 13:54:09   
dana3
Treba odgajati pristojno i kulturno dijete koje zna da cijeni i postuje sebe i da bude samouvjereno.

Ne mora da znaci da ako se brani da je neodgojeno-cast svakom djetetu ali meni je moje najprece-je li tako!
e zato-prvi ne zapocinji jer ces od mene dobiti po guzi  a ako te ko udari pa dodjes meni plakati , opet cu te po guzi sto se ne branis!

stvarnost je takva da se moraju djeca uciti samoodbrani!!Moraju!!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 13:59:00   
lely
IZVORNA PORUKA: dana3

e zato-prvi ne zapocinji jer ces od mene dobiti po guzi  a ako te ko udari pa dodjes meni plakati , opet cu te po guzi sto se ne branis!

stvarnost je takva da se moraju djeca uciti samoodbrani!!Moraju!!



Potpisujem i ja sam za ovo...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 14:02:10   
dinaa
E draga lely tu sam ja i pogrijesila ali tada sam mislila da ispravno radim.Na pocetku skolske godine taj isti djecak je njega gurno u skolskom dvoristu da je ovaj moj zgulio i koljena i laktove,eh onda se on digao i bukvalno razbio nos tom malom.I sta sam ja uradila-kaznila svoje dijete jer "zaboga"gdje ce ga toliko udariti ikaznjen je bio tako da nije isao par dana vani,i vidi sad sta sam uradila sad nesmije da se brani bez obzira koliko ja sad govorila da treba da se brani,ma joj haos zivi valjda ce biti bolje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 14:06:53   
lely
Koliko mogu primjetiti tvoj maleni ni tad nije prvi zapoceo,pa branilo se djete.To je bilo 1 za 1...
Joj priznajem da je tesko zato sto ti djetetu ne mozes objasniti da nadje neku sredinu,vec ili je crno ili je bijelo....

Ja ti savjetujem da pokusas sa nekim borilackim vjestinama,pa ako nista kad se procuje da trenira nece ga smjet dirati,jer ce znati da i on zna uzvratiti istom mjerom....

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 14:09:03   
Blue rose RR
Nisam pobornik nikakvog nasilja (kao i većina ljudi na ovom svijetu, makar se nadam tome), ali kada je riječ o bilo kakvom fizičkom kontaktu drugog djeteta, namijenjeno provociranju ili nanošenju bilo kakve povrede MOM DJETETU- tu nema kompromisa.
Tu nema riječi niti razloga kojim bi se moglo opravdati - uzvrati dovoljnom mjerom da te više nikada ne takne.

Sve sam više užasnuta činjenicom da (bez razlike da li se radi o muškoj ili ženskoj djeci), djeca ne prezaju od ispoljavanja nasilja, ne prezaju od toga da sa javno hvale time što su nekoga pretukli, isprebijali, i da ne spominjem one najgore oblike nasilja .... Fuj, užasno, i NE ŽELIM da u tom slučaju igram na kartu lijepog odgoja, demokratije i sl.

"Udri sinko pa da vidiš pošto je Musa jarca prod"o!"

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
21.5.2009 14:15:09   
tea lana
IZVORNA PORUKA: lely

IZVORNA PORUKA: dana3

e zato-prvi ne zapocinji jer ces od mene dobiti po guzi  a ako te ko udari pa dodjes meni plakati , opet cu te po guzi sto se ne branis!

stvarnost je takva da se moraju djeca uciti samoodbrani!!Moraju!!



Potpisujem i ja sam za ovo...


i neko je rekao ne zelim se svadjati radi djece,ma ja bi.Ne zelim da mi dijete niko maltretira na kraju krajeva ne mora se vise nikada ni igrati sa tim dijetetom,al ce bar znati da mu je mama podrska

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *