|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
28.7.2010 22:18:27   
kaktuscic
Evo da odgoviorim sama sebiuser posted image Danas sam se raspitala za tu vrstu osiguranja, na TK traze ljekarsko uvjerenje koje se vadi u Tuzli i Gracanici i kosta 150 KM, a izdaju ga odredjeni doktori i odredjenim danima. Ljekarsko se predaje dalje u Socijalno i procedura traje najmanje 7 dana. 

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
11.8.2010 11:46:15   
IvanaTz
E pa stvarno svasta! Znaci ipak je jednostavnije uzeti neko privatno osiguranje, barem nama u TK... Joj nasih procedura administrativnih, pa to nema ni u tunguziji, uuuhhh iznervira se...

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
11.8.2010 11:53:36   
Hanady RR
da ovo se zaista odnosi na kanton sarajevo....

zakon o zdravstvenom osiguranju osiguranika je na nivou kantona teko da je kod vas u drugim kantonima drugačije.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
11.8.2010 17:59:42   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: pocahontas

Hanady da si musko sad bi ti ja rekla "svaka ti dala" (malo vode iz bokala )..

ne fakat, ovo je bas korisno i ja ovo licno nisam znala (sramota )...treba ovoj drzavi sve uzeti sto nam pripada i sto smo zaradili.... 

samo, kako to dalje ide(npr. stane beba na ježa i odemo do hitne u makarsku i imamo ovo medjunarodno osiguranje, kako nas tretiraju, platimo direktno pa se refundiramo ovdje ili , cisto da znamo radi kolicine para koju nosimo - ne trebalo zlu, opet kazem )



tebi sve to ne treba jer  Rafo ima zdravstveno  Van Brede...da se nedaj Boze nesto desi pokazes karticu, platis...dobijes racun, posaljes Van Bredi i oni ti vrate pare...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
28.8.2011 0:26:00   
sike
Imam pitanje u vezi ovoga osiguranja od naseg Zdravstvenog-kada se popunjava zahtjev za isto u Zdravstvenom osiguranju na Skenderiji,da li je moguce to uraditi sa potpisom samo jednog roditelja jer mi muz nikako,ali bas nikako ne moze doci do njih u toku radnog vremena?Hvala vam puno!

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
23.6.2012 14:18:06   
Lavić
Vrijeme je da "podignemo" ovu temu...
U utorak idemo u Hrvatsku, pretpostavljam da mi neka osiguravajuća kuća može u ponedjeljak odmah završiti sve oko osiguranja?
Ima li neko da mi preporuči osiguravatelja, i koliko to otprilike košta za sedam dana?

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
10.7.2012 13:50:37   
Tajno moja
Kako se bliži naš odlazak na more,tako sam se dala u informisanje oko putničkog zdravstvenog osiguranja.
Maloprije sam zvala DZ "Saraj-polje" da ih pitam koja je procedura oko izdavanja potvrde o zdravstvenom stanju djeteta od strane pedijatra,rekoše mi da dolazak sa djetetom nije neophodan,da je potrebno samo popuniti obrazac koji oni zovu "Izvod za medicinsku dokumentacijiu",koji dalje šalju na komisiju i nakon što komisija odobri taj dokument sa isitm se ide u Socijalno na Skenderiju.U ambulanti se plaća 5KM+još neka suma u Socijalnom.
Sad sve više razmišljam o nekom privatnom osiguranju,jer mi se neda zezati sa tom dokumentacijom po ovoj vrelini.
Zvala sam Sarajevo osiguranje i iznos po danu za odraslu osobu do 60 godina je 1.05 KM,a za djecu do 18 god. popust od 50%,tako da bi nas za 5 dana boravka u HR sve skupa ( 2 odrasle osobe+1 malodobno dijete) izašlo oko 13-14KM.
Sada me zanima,dal' neko ima iskustva sa Sarajevo-osiguranjem?Negdje čitam da su proglašeni za najbolju osiguravajuću kuću na području BiH....
U BiHamku je osiguranje 1KM,s tim' da imaju popust od 20% na cjelokupnu cijenu.
Eto,malo da vas informišem i podignem temu :)

_____________________________

10.05.2010-stiglo naše malo Sunce koje je obasjalo naš život i donijelo neizmjernu sreću i radost!
25.11.2010-Dobili osmijeh sa prvim zubićima :)
10.05.2011-Najljepši rođendanski poklon sine moj su tvoji prvi koraci :)

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
10.7.2012 14:06:33   
abh
Sarajevo osiguranje ti je sigurno jedno od 'postenijih'. Mi imamo pozitivno iskustvo i sa BSO.

(odgovor članu Tajno moja)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
10.7.2012 14:10:03   
Tajno moja
Ma mislim,zlu ne trebalo,ali bolje se na vrijeme informisati i odabrati sigurnu osiguravajuću kuću...Vjerovatno ću se osigurati kod njih ( Sarajevo-osiguranje) i da Bog da mi njihova pomoć nikad i ne zatrebala,ali čovjek pak mora na sve mislit'-džaba.

_____________________________

10.05.2010-stiglo naše malo Sunce koje je obasjalo naš život i donijelo neizmjernu sreću i radost!
25.11.2010-Dobili osmijeh sa prvim zubićima :)
10.05.2011-Najljepši rođendanski poklon sine moj su tvoji prvi koraci :)

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
20.6.2013 23:25:24   
Blue rose RR
Je li se šta mijenjalo od prošle godine po pitanju osiguranja, i kioliko se čeka na ovo redovno osiguranja, a koliko kod osig. kuća?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Tajno moja)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
16.7.2013 10:17:06   
chuci

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Je li se šta mijenjalo od prošle godine po pitanju osiguranja, i kioliko se čeka na ovo redovno osiguranja, a koliko kod osig. kuća?

refresh na pitanje
je li se promijenilo šta obzirom na ulazak Hrvatske u EU

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
4.8.2013 13:58:09   
Adana
Niko nista?! :)

Planiram sutra prosetati do Skenderije pa provjeriti...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
4.8.2013 22:51:13   
M kao Mama
Preko koje osiguravajuće kuće je najjeftinija varijanta ovog putnog osiguranja treba mi sedmica jedna

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 1:16:41   
Adana
Mislim da ti je sve to u 5 deka...

A mene zanima ovo preko Zavoda sto ima... Meni to vise odgovara. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 7:05:56   
maja78 RR
preko zavoda:

uzmes izvod iz kartona (na pedijatriji gdje je djetetov karton - vrazova, omer maslic itd.) i to kosta 5 KM, sa tim ides u zdravstveno gdje pripadate za ovjeru knjizica i popunite zahtjev i rpedate, do 5 dana max se ceka, ali bude gotovo za 2, dodjete, platite 3 KM i oni vam izdaju potvrdu i to je to.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 9:29:25   
M kao Mama
majo je li ovo za porodicu važi, samo mal oje ovo meni ne izvodljivo ne mogu s posla izlaziti i ako moram na socijalno nišpta od ove varijante

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 9:34:18   
M kao Mama
sad skontah suprug mi nema kartona nigdje otvorenog, tako da ova opcija ništa, zvala sam BSO 21 KM za nas porodično

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 11:20:55   
maja78 RR
za svakog pojedinacno. znaci ako odrasli hoce oni vade u porodicnoj izvod iz kartona

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 11:25:51   
M kao Mama
kako god okrenem, nas 4 po 5 km 20 i još beli će mi neki trošak naći s tim da muža ne mogu ovdje računati jer on nema karton, ovo preko zdravstvenog, a onako preko BSO 21 i nana 7 i odmah gotovo nema hodanja, tako da ću BSO akobogda, zvala UNIQU kaže mi djevojka 50 i imate popust, pa koliko je popust e to vam ne znam to se sazna na licu mjesta kad sklopite polisu, hahahahahahah

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 11:32:41   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: mama_alma

kako god okrenem, nas 4 po 5 km 20 i još beli će mi neki trošak naći s tim da muža ne mogu ovdje računati jer on nema karton, ovo preko zdravstvenog, a onako preko BSO 21 i nana 7 i odmah gotovo nema hodanja, tako da ću BSO akobogda, zvala UNIQU kaže mi djevojka 50 i imate popust, pa koliko je popust e to vam ne znam to se sazna na licu mjesta kad sklopite polisu, hahahahahahah



Mi platili 20 KM, porodično na 10 dana, preko Uniqu-e.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 11:35:48   
M kao Mama
pa jel imate kod njih neku vrstu osiguranja pa možda je to neki ekstra popust, bogami po osobi dan 1,80

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 12:11:25   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mama_alma

pa jel imate kod njih neku vrstu osiguranja pa možda je to neki ekstra popust, bogami po osobi dan 1,80



Jok...čak šta više, djeca mi imaju osiguranje u konkurenciji.

Pa pitaj ih, sta mislis. Nazovi i reci da si cula da su imali akciju, osiguranje porodice?!
NIsta te ne kosta, osim tih par impulsa. user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 5.8.2013 12:12:09 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 12:16:24   
M kao Mama
ih, već odrađeno nazvala priju ona radi kod njih, pa će se ona raspitati, kaže, 1,80 je kako su komšije ušle u EU, pa sam opet zvala BSO da provjerim jel kod njih markkica, kaže žena jeste još uvijek nisu mjenjali cijene

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 12:19:26   
maja78 RR
stvar ovog zdravstvenog preko zavoda i ovog preko kuca je u tome da zatreba ako si preko zavoda ides kao kod nas doktoru, a ako je preko kuce osiguravajuce onda ti placas pa ti ovi refundiraju

cijene su inace slicne

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
5.8.2013 12:22:38   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

stvar ovog zdravstvenog preko zavoda i ovog preko kuca je u tome da zatreba ako si preko zavoda ides kao kod nas doktoru, a ako je preko kuce osiguravajuce onda ti placas pa ti ovi refundiraju

cijene su inace slicne



ma, sve znam ali ovo prvo mi je ne izvodljivo iz tehnčkih razloga

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *