|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  124 125 [126] 127 128   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2014 12:40:17   
kokouli
Sve je idividualno eva ,sacekaj da vidite sta ce biti od inseminacije ,pa onda nastavite dalje .Sretno .user posted image Sta ti znaci to imate lose nalaze ....

< Poruku je uredio kokouli -- 24.9.2014 12:42:06 >

(odgovor članu eva_)
Neposredna veza do poruke: 3126
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2014 13:00:10   
eva_
Losi nalazi u smislu da se kolicina i pokretljivost smanjila na osnovu zadnjeg spermiograma. Razumijem da je svaki slucaj za sebe, mozda sam se pogresno izrazila user posted image mislila sam na iskustva u vezi priprema. Cijene zahvata, inekcija i sl.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3127
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2014 14:10:43   
kokouli
Pa ne znam gdje ces raditi ,trebalo bi tvome muzu dati neku vitaminsku terapiju ja mislim da se popravi malo taj spermiogram ako je moguce ,zahvat s lijekovima ti je oko 6000km otprilike gdje god da radis .Inekcije po komadu od 55km komad Menopur,do Ovitrele 86km ....zavisi koji ce ti protokol dati kako ce te stimulisati itd .Ali kompletna cijena je ta od oka .Za vas bi u tom slucaju najbolja bila mikroinekcija tj .ICSI postupak s obzirom na njegov nalaz sperme .user posted image .Nema tu nikakvih ekstra priprema ,samo da imate lovu vec ste pripremljeni ...

< Poruku je uredio kokouli -- 24.9.2014 14:12:09 >

(odgovor članu eva_)
Neposredna veza do poruke: 3128
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2014 14:42:13   
eva_
Radicemo u Medico.s u Banja Luci. I koliko smo upuceni fond za zdravstveno pokriva taj zahvat a sve te neke troskove prije toga sami.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3129
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2014 15:04:12   
kokouli

IZVORNA PORUKA: eva_

Radicemo u Medico.s u Banja Luci. I koliko smo upuceni fond za zdravstveno pokriva taj zahvat a sve te neke troskove prije toga sami.

E pa super ,vi imate te besplatne pokusaje ,mi nemamo na zalost sve sami placamo .user posted image Sretno ti u svakom slucaju.

(odgovor članu eva_)
Neposredna veza do poruke: 3130
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2014 15:51:08   
eva_
Pa nadam se da mi je informacija tacna, velika je razlika kad se ne mora platiti taj dio. I samim tim ide brze. Zao mi je cuti da to nije praksa svagdje. Hvala, i vama sretno user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3131
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.9.2014 18:42:47   
nesretna82
Ja sam prvi put na obradi za VTO i to mi je placeno preko federalnog Fonda. To vazi samo za drzavnu ustanovu u Zenici. Zove se Centar za humanu reprodukciju. Prezadovoljni smo Dr Cehicem i ne kosta nas bas nista kada smo donijeli rjesenje iz Fonda. Samo dolazak iz Sarajeva. Zavrsili smo svu obradu za desetak dana i sada sam na pripremnoj terapiji. Do sada smo obisli nekoliko ustanova u Sarajevu i Tuzli i nismo imali uspjeha (3 inseminacije i 4 ICSI)! Preporuku za Cehica dobili smo sto je jadno od prijatelja iz Kanade koji su dobili bebu kod njega 2012. iz drugog pokusaja i to preko ljeta. U Zenici rade sve metode pa cak i maturaciju sto mi je vazno zbog neke vrste PCOS koji su mi rekli u Sarajevu da navodno imam. Nemojte se predavati, oni iz kantonalnih fondova to kriju. Idite direktno u federalni fond i trazite uputnicu za Centar u Zenici. Moze se dobiti.

(odgovor članu eva_)
Neposredna veza do poruke: 3132
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.9.2014 19:11:12   
kokouli
Ama ,sta kriju nisam te skontala ,navodno samo RVI imaju pravo nato ,na taj fond ...mene su odbili u ZZO u SA ,i nema sanse da se izvrsi povrat novca .Tebi sada sretno kod DR.Cehica nadam se da cete se obradovati uskoro .Ja ipak u Sarajevu imam sve na dohvat ruke ,samo para nikad dosta user posted image user posted image al boze zdravlja ,pa bice nesto .

_____________________________

Ljubim tvoje ruke i klečim pred tobom ..da bih te uvjerila da sav moj um,sav dah moje duše i moje srce postoje samo da bi te voljeli .Ja te obožavam ...tako lijepog ,tako savršenog ,tako stvorenog za nježnost ,obožavanje i ljubav do smrti i ludila .


(odgovor članu nesretna82)
Neposredna veza do poruke: 3133
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.9.2014 2:01:29   
Kikitown
Molim te pojasni nam to " placeno iz fonda" jer ima nas dosta koji smo potrosili sve rezerve a nismo bas mladi i vrijeme nam prolazi i to sto si napisala odzvonolo je u usima poput granate ako nije problem pomogla bi mnogo. Pozz

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu nesretna82)
Neposredna veza do poruke: 3134
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.9.2014 10:34:58   
eva_
http://www.zdravstvo-srpske.org/index.php?option=com_content&view=article&id=932:vantjelesna-oplodnja&catid=42:pitanje-novinara&Itemid=40
Fond Republike Srpske pokriva troskove zahvata

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 3135
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.9.2014 11:10:20   
kokouli

IZVORNA PORUKA: Kikitown

Molim te pojasni nam to " placeno iz fonda" jer ima nas dosta koji smo potrosili sve rezerve a nismo bas mladi i vrijeme nam prolazi i to sto si napisala odzvonolo je u usima poput granate ako nije problem pomogla bi mnogo. Pozz

I ja bih molila isto .

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 3136
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.9.2014 11:11:21   
kokouli

IZVORNA PORUKA: eva_

http://www.zdravstvo-srpske.org/index.php?option=com_content&view=article&id=932:vantjelesna-oplodnja&catid=42:pitanje-novinara&Itemid=40
Fond Republike Srpske pokriva troskove zahvata

To znamo ,interesuje nas Federacija ,draga ,nas deru i dalje ,nista zdravstveno.user posted image

(odgovor članu eva_)
Neposredna veza do poruke: 3137
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.9.2014 17:27:38   
nesretna82
Pa neznam tacno kako ali ako im ostane para pd invalida onda daju i nama. Kako sam cula a bilo je i na PINK TV dr Cehic je jedan od tvoraca novog zakona o oplodnji jer stari nije prosao. Sada pojedini kantoni placaju da se ide u Centar a Federalni zavod daje sko ostane para. Trebate probati. Zvati i Federalni fond ili zovite Centar u Zenici. Uglavnom ja nista ne placam. Ni ljekove ni posjete ni folikulometrije pa cak mi dr Cehic kaze da je time placeno i zamrzavanje ako bude vise embriona. On prenosi samo do 2 na jedan put. Uglavnom krenula sam i nadam se najbolje. Ne krivim ni Balice ni Mehmedbasica sto nisam uspjela do sada, ali ovi su zbilja dobri i profesionalni.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 3138
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.9.2014 17:34:14   
kokouli
Sretno ,to je nesto onda za Zenicko Do.kanton uredeno tako ,to u SA nema sanse ,osim ako te se salje u inostranstvo tada refundiraju postupak ....Sretno u svakom slucaju .

(odgovor članu nesretna82)
Neposredna veza do poruke: 3139
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.9.2014 17:47:49   
nesretna82
Ja sam iz Sarajeva. I imam odluku Fedralnog zavoda. Daju odluke samo za Centar u Zenici. Zato sto je to jedini drzavni centar. Probajte, trazite.... Traziti u Federalnom zavodu Dr Kadic Muharem. On zna sve o tome. Ici licno. Nista telefon.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3140
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.9.2014 18:07:44   
kokouli
Hvala ti ,probacemo eto i to ,samo ne znam sta cu iz SA u Zenici kod ovolikih klinika ,sve mi je to van pameti .Ja za tog Cehica nikad cula nisam ,al hajde .Cuj jedini drzavni centar ,pa sta je onda odjeljenje na GAK u Sa ,njima nista nedaju po zakonu ,majko draga .user posted image Nasa posla .Tebi hvala ,ja cu ovdje u SA nastaviti s tretmanima kod Turaka za svoje pare ,ko ce se naganjati s FZ jos ,ja bih se potukla s nekim sigurno .user posted image

< Poruku je uredio kokouli -- 28.9.2014 18:09:59 >


_____________________________

Ljubim tvoje ruke i klečim pred tobom ..da bih te uvjerila da sav moj um,sav dah moje duše i moje srce postoje samo da bi te voljeli .Ja te obožavam ...tako lijepog ,tako savršenog ,tako stvorenog za nježnost ,obožavanje i ljubav do smrti i ludila .


(odgovor članu nesretna82)
Neposredna veza do poruke: 3141
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.9.2014 0:32:08   
araj
stvarno ne mogu da vjerujem da takve stvari kriju. Ja sam zvala Federalni zavod i svi se pozivaju na zakon kako nije usvojen. Izgleda da moras licno otici. Sramota. Pored Sarajeva, mi moramo ici u Zenicu. Umjesto da u svakom mjestu Zenica, Tuzla, Mostar itd, imaju parovi mogucnost za besplatnu vantjelesnu, bi se borimo da skupimo novac kako bi smo ostvarili svoj cilj. Uzas

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3142
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.9.2014 8:23:02   
malena27 RR
Jeste, jedini drzavni centar u BiH koji ima od toga, cini mi se samo naziv, Centar za humanu reprodukciju...
U svijetu MPO u kojem sam od 2008. godine, jos uvijek nisam cula da je dr. Cehic uspio da nekome pomogne dobiti bebu putem VTO...
Voljela bih da se jave zene kojima je pomogao jer sam cula samo negativna iskustva...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu araj)
Neposredna veza do poruke: 3143
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.9.2014 15:01:39   
nesretna82
Ni ja nisam uspjela u Sarajevu i Tuzli u nekoliko pokusaja i nikoga ne krivim. Ja sam prezadovoljna odnosom i lijecenjem u Centru u Zenici i kod dr Cehica. A otisla sam kod dr Cehica na poticaj prijatelja iz Kanade koji su kod njega ICSI metodom dobili bebu 2012. Rekli su mi da pristup isti kakav su imali u Kanadi i 3 puta nisu uspjeli tamo. Kod cehica su zavrsili za vrijeme godisnjeg odmora i sada su presretni. I ja se nadam tome.user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 3144
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.9.2014 10:50:00   
kokouli
Tebi sretno gdje god da radis .user posted image

(odgovor članu nesretna82)
Neposredna veza do poruke: 3145
   RE: Vantjelesna oplodnja
6.11.2014 13:27:02   
M.A.M.
Mi smo nakon duze pauze zbog nekih drugih stvari krenuli ponovo u potjeru user posted image .

Posto vec znamo da je moja dijagnoza oligospermija, poceli smo s nalazima u jednoj od klinika, necu govoriti kojoj iz nekoliko razloga.

Novi spermiogram je pokazao isto 11mil., pokretljivost itd odlicno, UZ supruge odlican i trebali bi odraditi dodatne pretrage krvi, hormona itd.

Ono sto mene interesuje i sto se pitam ako je neko imao slicno iskustvo, planirali smo poceti s inseminacijom prije svega zbog finansijske strane ali prema rijecima doktora s ovim mojim nalazima skoro da nemamo nikakve sanse s inseminacijom. Citajuci malo po netu cini mi se da se kod oligospermije prije svega i pokusa s inseminacijom ili dvije a onda ostale varijante. Ima li neko da je sa slicnim nalazom pokusao prvo inseminacijom?

Hvala

< Poruku je uredio malena27 RR -- 10.11.2014 13:03:02 >

(odgovor članu gorocvijet)
Neposredna veza do poruke: 3146
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.11.2014 12:56:16   
kokouli
Pa odradite 3 inseminacije ako vam prepurucuju ,pa onda VTO .To je nekako pravilo ako se ima uslova ....Sretno .Ne znam sata znaci to s tvojim takvim nalazima nemate sanse ....imas li folikule ,ovulaciju ,jesu li prohodni jajaovodi ....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 10.11.2014 13:02:46 >

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 3147
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.11.2014 13:04:48   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: gorocvijet

Pozdrav svim forumasicama. Nova sam clanica, ali sam posjecivala ovaj sajt i prije. Moj problem jeste zatrudnjivanje, trenutno smo na cekanju za VTO u martu. Molila bih nekoga da mi se javi ko je imao problema sa inzulinemijom i ko je trosio siofor. Pronasli su mi taj ``mikrosecer`` i sada zbog njega moram da pijem taj lijek. Medjutim, plasim se da od njega nakon prestanka dobijem secer ili nesto slicno. Inace imam mnogo zdravstvenih problema (od alergija na hranu, astmom i dr) tako da nemam bas mnogo prostora za rizik. Napominjem da me vodi u Medico S dr Brankica Kukolj. Prilicno je hitno, pa molim za brzo javljanje. Pozdrav.




http://www.ringeraja.ba/forum/inzulinska_rezistencija_i_siofor_tablete/m_330096/tm.htm

vise o sioforu i inzulinskoj rezistenciji je na gore navedenom linku.



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu gorocvijet)
Neposredna veza do poruke: 3148
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.11.2014 11:06:07   
malena27 RR
voljela bih da nam se javi nesretna82 sa povratnim informacijama o postupku...
dokle si, sta ima, kako ide, ima li lijepih vijesti?

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 3149
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.11.2014 13:36:08   
nesretna82
Za sada jako zadovoljna. Obavljen prenos 2 embriona prije 8 dana. Uzimam terapiju i ponasam se normalno. Idem na posao i u prodavnice. I ono najdosadnije i najteze - cekam. Ali vec sam iskusna sa nekoliko pokusaja iz Sarajeva i Tuzle. Na kontaktu sam telefonom sa dr Cehicem ako nesto treba, ali vec skoro sve znam. Vidjet cu kako ce biti za nekoliko dana. Puno pozdrava i borite se.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 3150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  124 125 [126] 127 128   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  124 125 [126] 127 128   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *