|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
27.12.2007 11:06:34   
aldi
Nataša, zaista ne mogu da vjerujem kroz sta si sve prosla, stvarno ti zelim da ova trudnoca bude OK i da rodis jednu malu finu user posted image

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
27.12.2007 11:34:40   
natasa lt
Sada imam jednu bebu,a odmah na prvom pregledu kod Kurjaka ja sam uradila obicne preglede a mm spermogram koji je pokazao da on nema progresivno pokretljivih koji su potrebni da bi doslo do zaceca prirodnim putem,jos na dva mjesta smo to potvrdili i ovo nam je jedina mogucnost

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
27.12.2007 12:56:55   
vaga
Draga Nataša puno ti hvala na odgovoru, žao mi je što si kroz sve to morala proći. Stvarno si pravi heroj, da te dragi Bog sada nagradi jednom prelijepom bebacom. Želim ti puno sreće i da sve prođe najbolje. Puno te pozdravljam.

user posted image

(odgovor članu natasa lt)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
27.12.2007 23:38:55   
zuta
Draga NATAŠA želi  ti od sve srca da ti ovaj put uspije borba zauser posted image ,i da  se okupiraš malom user posted image i da zaboraviš surovu ali istinitu prošlost.Čuvam ti fige.CMOKA SEKE

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
28.12.2007 7:59:13   
Amelaa RR
Draga Natasa hvala ti puuunooo za ove informacije,od srca ti zelim svu srecu svijeta da to sve dobro prode i da nam rodis jednu bebicu.Ja licno sam isla kod Mehmedbasica...i ona me razocarao,,,isla sam mu gotovo svakog mjeseca na pregled a on svaki mjesec meni rekne dodi opet...i tako sve.Za muza nikad nije ni pitao...Posto je proslo 5 godina,a kod nas nista mislim dal prvo da probamo s Inseminacijom il odmha da idemo na vantijelesnu oplodnju??Sta vi mislite,al stvarno zelim da user posted image ,al bit ce ako Bog da,i svima koje to zeljno cekaju.Ja sam cak slala mail ovom doktoru u Tuzli Balicu.Covijek mi je preko maila odmah se svidio -....pa vidjet cemo mozda postavim njegovm odgovor na forum da vidite.Pozdrav svima

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu zuta)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
28.12.2007 22:37:45   
Amelaa RR
OVO JE ODGOVOR DR.Balica meni NA PITANJE O VANTIJELESNOJ PA EVO USPIJE SE PROCITAT MADA JE IZGLEDA ZURIO DOK JE PISAO---


Prije svega se izvinjavam zbog malog ka&#353;njenja na odgovoru ali bilo je dosta neobicnih okolnosti koje su do toga dovele a nadam da se se ne&#263;e ponavljati. Zahvaljujem se na &#269;estitkama i vjerujem da &#263;emo i vama pomoci. Suvi&#353;e je mao podataka da bise govorilo o uspje&#353;nosti postupka.Mi smo tek po&#269;eli ali sa ekipom iz maribora &#269;iji rezultati su me&#273;u najboljima u evropi. Radimo po svimnjihovim instrukcijamateo&#269;ekujemoi takve rezultate. &#381;e&#353;utim tozaavisi od velikog broja faktora me&#353;u kojima su godine &#382;ene na visokom mjestu. Da bi mogli i vama da damo svoje mi&#353;ljenje neophodno je da suprug uradi spermogram kod nas da Vi do&#273;ete na kompletan pregled sa svom dokumentacijom koju imate pa vam se odre&#353;enije mo&#273;e re&#269;i kakav bi postupak lije&#269;enja bio sa vas. Moja pretpostavka je da se radi o azoospermiji tj.o vrlo malom broju spermatozoida u ejakulatu.Ako se radi o tome kona&#269;na dijagnoza se postavlja punkcijom testisa.Ako ta pretraga poka&#382;e da ima&#263;ivih i pokretnih spermatozoida lije&#269;enje je mogu&#263;e TESA metodom koja podrazumijeva dobivanje spermija punkcijom testisa a oplodnja ICSI metodom u laboratoriji cijena spermograma je 50km, kompletnog pregleda (PA-PA test,bimanuelni pregled, 2D,CD,3D i 4D ultrazvu&#269;ni pregled) i analiza medicinske dokumentacije je 200km s po&#353;tovanjem

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
2.1.2008 23:06:56   
*malena*
user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
3.1.2008 11:39:57   
aldi
Draga amelaa čovjek zaista djeluje OK, a najbolje je da odeš do njega i da vidiš šta ti on savjetuje, jesi li ti ikada radila inseminaciju? Izvini možda si ti to već rekla ali sam zaboravila.
Što god odlučiš ja ti od srca želim uspjeh...

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu *malena*)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
4.1.2008 7:43:56   
Amelaa RR
Hvala puno na podrsci nisam radila inseminaciju pa se malo mislim da li je bolje uradtiti insem.prije IVF???Sta vi mislite

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
4.1.2008 9:02:48   
ismihana
Draga Amela,
To je nešto što mora odlučiti tvoj ginekolog. Ta dva postupka su veoma različita i u različitim slučajevima se savjetuju. Ako je problem do muškarca, odnosno do lošeg nalaza spermija, onda se ide na vantjelesnu oplodnju. Ali ako muškarac ima dovoljan broj dobrih spermija (brzih i pokretnih), onda se ide na inseminaciju. Ali zaista to nije odluka koju trebaš ti (ni bilo koja od nas) sama donositi, idi ljekaru i razgovaraj, na osnovu nalaza će ti predložiti odgovarajući postupak.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
4.1.2008 9:06:32   
ismihana
Želim da sa vama podijelim još dva slučaja uspješne vantjelesne oplodnje, kako bih podigla moral svima koje su u toj priči... Radi se o drugu mog muža i njegovom bratu, obojica žive van BiH (u različitim zemljama) i obojica su nakon nekoliko godina braka ustanovili da ne mogu dobiti djecu prirodnim putem jer su im nalazi spermija veoma loši. Radili su vantjelesnu oplodnju, kod obojice je uspjelo iz prve, i jedan sad ima kćerku od 2 godine, a drugom je žena trudna 3 mjeseca i kako stvari stoje, ne očekuju nikakve komplikacije.
Znači, samo puno optimizma i ima lijeka za sve...

(odgovor članu natasa lt)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
5.1.2008 0:16:20   
zuta
Amela dušo,ISMIHANA je u potpunosti upravu,sve te postupke odlučuje ljekar koji te vodi.Pošto si radila mnoge pretrage ti i tvoj suprug ,moj ti je savjet ne zamaraj se s time,nego dragog podruku i nekom dobrom "bih stručnjaku"   na stručni savjet.A na vama je da odlučite šta dalje.U svemu ti mogu pomoći samo me nepitaj kojem ljekaru da te preporučim jer bi ti na to pitanje samo moglauser posted image .CMOKA 

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
9.1.2008 14:44:06   
ilduza
moze li mi neko reci kad se ide na inseminaciju ?da li kad je sve uredu al trudnoce nema ili?

(odgovor članu zuta)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
9.1.2008 15:49:28   
ismihana
Pa u principu na inseminaciju ideš kad su kod žene uredni nalazi (ima ovulacije, jajovodi prohodni) i kad muž ima dobrih spermija, ali ih je možda malo manje nego što je normalno ili su malo slabij epokretljivi. Takođe, na inseminacju ideš ako postoje antitijela u ženinom organizmu, koja ubijaju spermije na samom ulasku i ne daju im da dalje idu.
Sve u svemu, inseminacija se i zove 'potpomognuta oplodnja' jer u principu samo malo pomognes spermijima i jajašcima da se sretnu. Izaberu se samo najkvalitetniji spermiji i ubrizgaju se direktno u matericu, ili još bolje u jajovod i onda su šanse da dođe do oplodnje veće...

(odgovor članu ilduza)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
10.1.2008 7:34:05   
ilduza
a koliko kosata od prilike inseminacija kod vas?ja sam iz sandzaka i kod nas to nema

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
10.1.2008 10:47:52   
vaga
Draga moja Ilduza, što se tiče postupka inseminacije u državnoj klinici sam postupak košta 1 KM, ali ti moraš sam kupiti injekcije Pergonala, u mom slučaju ili neke druge za stimulaciju rasta folikula, a jedan injekcija košta oko 45 KM zavisno i to od apoteke. Ja sam kupila 10 injekcija ali trebalo mi je samo 6, pa onda spermvošing (spermwashing) koji košta 100 KM i još na kraju Štoperica ali nisam sigurna i ona je negje oko 50 - 60 KM. Zači ljekovi te koštaju 550- 600 KM.

Ako to sve radiš kod privatnika na to dodaj što se u narodu kaže njegove "ruke" (cijenu).

Nadam se da sam pomogla.

Pozdravuser posted image

_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu ilduza)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
10.1.2008 13:12:57   
ismihana
Kod privatnika - 960 KM.

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
10.1.2008 13:18:35   
vaga
IZVORNA PORUKA: ismihana

Kod privatnika - 960 KM.


Pretposatvljaš da misliš na sve sa injekcijama i "rukama"?  

A koliko je vantjelesna? 

_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
10.1.2008 13:26:20   
ismihana
Da, to je ukupna cijena. Sam postupak inseminacije košta 550 KM i tu je uključena folikulometrija (4-5 odlazaka), obrada sjemena, postupak inseminacije. Osim toga sam primila injekcije koje sam platila 360 KM (kod njega), kupila Pregnyl koji sam dobila u hitnoj (30 KM) i još 6 KM Klomifen koji sam pila na početku. Morala sam koristiti Utrogestan kapsule, po 3 dnevno, a koštaju 15 KM kutija. Sve u svemu, morali smo odvojiti 960 KM za SVE.

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
10.1.2008 13:28:14   
ismihana
Za vantjelesnu ne znam, ali mislim da je 2000-2500 KM, tako mi je rekla kuma, njena komšinica je radila već 2x. Prvi put je izgubila bebu u 3.mjesecu, a sad je opet trudna pa akoBogda uspjeće

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
10.1.2008 14:41:40   
vaga
Hoce inshala uspjece. Hvala ti podacima.

_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
11.1.2008 8:42:49   
ilduza
hvala seko na informacijama,al ja posto sam iz sandzaaka verovatno bi to morala uradit privatno?

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
11.1.2008 8:46:30   
ilduza
da lis ti bila na laparskopiju?i da li ja posto mi hsg dobar trebam to uradit?user posted image halali ja malo sa pitanjima ko istrazniuser posted image

(odgovor članu ilduza)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
11.1.2008 9:21:25   
vaga
Ja sam radila rentgenski HSG i uredan je ali to je bilo prije nekoliko godina i kada sam došla kod dr. Godinjaka na kliniku rekao mi je da bi on ipak uradio Laparoskopiju jer to je malo detaljniji pregled, a tada se mogu otkloniti i priraslice ukoliko ih ima. To ipak trebas porazgovarati sa ljekarom i tražiti da ti objasni zašto ti to predlaže. U Sarajevu se to radi na klinici i ostaje se dvije dana u bolnici, uspavaju te tako da ne znaš sta bi već sutradan ideš kuci. Imaš jedan mali rez u donjem dijelu stomaka, dva konca i kroz pupak ide mala cjevčica sa kamerom. Ali ponavljam ti ništa ne znaš. user posted image

Pozdrav 

_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu ilduza)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
11.1.2008 13:37:51   
ilduza
hvala na informacijama draga, e stvarno vise neznam nista a inseminacija bolili mislim taj proces dal te uspavljuju ili ne?

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *