|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
10.12.2007 23:01:32   
snjezolina
Hvala Žuta što si sa nama podjelila svoje iskustvo.user posted image  Žao mi je  što ste ti i tvoj mužek imali neugodno iskustvo.
Slažem se sa tvojim mišljenjem , da uvijek treba tražiti pismeni nalaz.
Biću iskrena. Bez obzira koliko mi se neki doktor svidio ili ne, ja nastojim da njegovo mišljenje provjerimuser posted image (odem kod drugog doktora, čitam iskustva drugih žena sa foruma ili neke dr. tekstove).
Možda će neko misliti da pretjerujem, ali ja jednostavno smatram da se niko ne treba pustiti doktorima u ruke tek tako bez pitanja i provjeravanja, pogotovo kad liječenje može izazvati "havariju"user posted image user posted image u organizmu kao što je to slučaj sa neadekvatnom i nepravovremenom hormonalnom terapijom. 
 

_____________________________

Šta je nemoguće - sve je moguće,
gdje postoji volja postoji i način.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
11.12.2007 10:16:04   
vaga
Draga Žuta jako mi je žao što si sve to prošla i ja sam imla ružno iskustvo kod dr. Mehmedbašića, ali na žalost jako je malo dr. humanista, većini je važan samo novac. Ja se sa sterilitetom borim već 9 godina i zapravo nemam konkretan problem, mm je imao loš nalaz, ali sada je sve uredu ali bebe nema. Išla sam jednom kod dr. Čehića i mislila sam opet pokušati ali ne znam da li se ponovo usuditi nakon tvoje priče. Na žalost mi smo izgleda prepuštene same sebiuser posted image .

Možeš li nam molim te reći u kojoj si sada fazi, zapravo, šta sada pokušavaš? Da li si se možda odlučila na tertman izvan BiH?

Puno te pozdravljam i želim ti puno sreće i da što prije zaboraviš to ružno iskustvo. user posted image  

(odgovor članu snjezolina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
12.12.2007 0:06:34   
zuta
Drage seke nisam vas htjela demolarisati svojom pričom,ali vjerutemi nebi želila ni jednoj da se dogodi što je meni.U potpunosti podržavam SNJEZOLINU netreba vjerovati samo jednom ljekaru i prepustiti sudbinu njima.A tebi draga VAGO mogu samo reći dobro razmisli i uzdignute glave pođi u nove pobjede odlučno i ponosno i nedozvoli da te neko omalovažava i pravi budalom, nedozvoli poraze koje sam ja imala jer nije jedini dr.na svjetu.A  na pitanje koje si mi postavila mogu ti samo reći,bez obzira na sva moja razočarenja uzdignute i ponosne glave idem dalje zahvaljujući mom dragom koji me u svemu razumije i podržava.U fazi sam ponovne rekonstrukcije mojih i suprugovih pretraga i ako bogda kad budemo spremni idemo dalje ali nažalost ne u našoj bosni,najverovatnije da čemo ići u ZAGREB.Žalosno je što to moram reći MM je zdravlje dao za ovu zemlju a sada mnogi nemaju ni osnovnog ljudskog dostojanstva prema toj populaciji a šta onda trebaju očekivati drugi.DRAGE MOJE BEZ OBZIRA NA NEUSPJEHE NE KLONITE DUHOM IDITE DALJE.ČUVAMVAM FIGE ALI NE ZABORAVITE NI VI MENEuser posted image HAHAHAHA.CMOKICCCCCCCC

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
12.12.2007 7:38:43   
Amelaa RR
Draga nasa samo se ti nemoj sikirat a sve cce biiti tebi hvala za sve sto si nas upozorila i nek znas da uvijek imas podrsku nas a vidi koliko nas ima KO ROKICAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu zuta)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
12.12.2007 10:19:30   
vaga
Hvala ti na odgovoru i svakako izvještavaj nas o svom pohodu... Želim ti puno sreće kao i ostalim curama i kako kažeš ne treba klonuti duhom, to nikako. Puno te pozdravljam.user posted image

(odgovor članu zuta)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
16.12.2007 15:39:36   
snjezolina
npr.uključivao mi je antibejbi pilule a ufol liječi me od setriliteta
IZVORNA PORUKA: zuta

Malo sam se raspitivala i čitalauser posted image : kontracepcijske pilule se obično daju prije IVF-a user posted image kako bi se jajnici odmorili (pripremili) za stimulaciju i kako bi proizveli što veći broj kvalitetnih folikula.

Evo .user posted image za sve vas.



_____________________________

Šta je nemoguće - sve je moguće,
gdje postoji volja postoji i način.

(odgovor članu zuta)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
16.12.2007 18:07:29   
zuta
OK je to što kažeš SNJEZOLINA,ali uz odgovarajuću terapiju a ne kao što dotični  dr. radi nek je svima sretno ko ide njemu al ja mu nebi ni mačku dala da je liječi.Čula sam seke da se je se otvorila  privatna oridacija u TUZLI  dr. BALIĆ-a, od ove godine su počeli sa radom sa vantjelesnom oplodnjom, pa ako šta znate pišite.Mada bez obzira na sve ja pićim vani.user posted image Puno toplih pozdrava i želim vam svu sreću ovog svijeta.

(odgovor članu snjezolina)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
16.12.2007 22:01:31   
aldi
Ne znamvam nista o tome, ali sam zaista cula jako pozitivnih komentara o Asimu Kurjaku. Znam da je ovo bila neka frka s njim i oplođenim jajnim ćelijala, ali je ženama fakat pomagao. Ne znam kako doci do njega, ja magistraski studij zavrsavam u Zagrebu pa ako hocete mogu zamoliti ove svoje kolegice da pokusaju doci do broja telefona i sl. Ja sam se trudim 6-7 mjeseci tako da jos ne razmisljam o tome. I ako Bog da nece nam ni jednoj trebati ali eto kako ljudi kazu zlu ne trebalo

(odgovor članu zuta)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
16.12.2007 22:06:18   
Amelaa RR
I ja sam cula dosta dobrih stvari o Asimu Kurijaku al i losih...znas kako kod nas ide "DOBRA VIJEST DALEKO SE CUJE,A LOSA JOS DALJE"al to ne mora znaciti.Stvarno bi dobro bilo da nam zbavis te brojeve....jer neki od nas puno duze pokusavaju al bit ce ako BOG da.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
17.12.2007 7:16:25   
aldi
Ma vjeruj ne mozes naci ni jednog doktora o kojem svi imaju super misljenje, pa se stvarno covjek sludi, ne zna vise ni kome bi isao ni kome ne bi. Ali evo poslat cu mail u Zagreb odmah cim mi jave svakako cu vam javiti. Lijep pozdrav.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
17.12.2007 23:58:42   
zuta
ZDRAVO SVIMA.
Evo mene opet,malo sam prikupila informacija o dr  iz TUZLE.To je neka privatna ginekološka ordinacija na čelu sa dr.ADEM BALIĆ -om sa njim je u suradnji neki ginekolog iz SLOVENIJE,DR.RELJIĆ IZ MARIBORA.Kontakt tel:035260650 ili 061140222.Pa izvolite koga interesuje za dalje informacije.Toliko od mene,do sljedećeg javljanja.user posted image

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
18.12.2007 22:47:22   
snjezolina
user posted image
Ma vjeruj ne mozes naci ni jednog doktora o kojem svi imaju super misljenje, pa se stvarno covjek sludi, ne zna vise ni kome bi isao ni kome ne bi.
IZVORNA PORUKA: aldi

U potpunosti se slažem s tobom. Čak se dešava da se nama neko svidi, pa kasnije vidimo kako nismo bili u pravu user posted image i obratno. Npr. obe moje drugarice koje su imale ginekoloških problema je jedno vrijeme liječio isti doktor. Kažem jedno vrijeme, jer je prvoj mogao doći glave da ga je slušala, dok je drugoj pomogao i dan danas mu ide i ne bi ga mijenjala. Da samo čujete kako je njih dvije zanimljivo slušati uživo user posted image  i user posted image . Mi smo male maceuser posted image .

Al što bi rekle stare žene: "Takav nam je grah pao"user posted image

Puno pozdrava za sve žene i evo vam jedna user posted image .

_____________________________

Šta je nemoguće - sve je moguće,
gdje postoji volja postoji i način.

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
19.12.2007 7:57:42   
Amelaa RR
U pravu si al sta ces kad nam je sva situacija u svemu takva,...mi im dodzemo zbog svojih problema oni nas tretiraju ko da mi dolazimo zato sto su nam dragi....al nadat je se da ce sve biti ako Bog da bolje.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu snjezolina)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
21.12.2007 10:25:13   
aldi
Kao sto sam i obecala raspitala mi se kolegica po Hrvatskoj i evo cu vam prekopirati mail koji sam dobila od nje:

''Zdravo,

Evo mene da se napokon javim,
Prvo  što se tiče Asima Kurjaka, on se navodno zna pojaviti tu i tamo na Sv.Duhu (bolnica), ali zbog sudskog spora ne radi.

Njegova supruga ima privatnu polikliniku, ali nisam uspjela saznati ni broj ni išta...

Raspitala sam se kod jedne cure koja je išla na umjetne i stvarno je stručnjak za te stvari:


Ona preporuča ako se uspije "smuljati" nešto sa zdravstvenim dr.Baumana -radi na Sv. Duhu,

A ako bi se plaćalo najbolji je:
Dr.Radon - Citoklinika Split,
a zatim Poliklinika Vili-dr. Radončić. ''


Evo to je to, ako je neko zaista zainteresiran kolegica ce  mi poslati imail od cure koja je sve to prosla pa joj se mozete javiti, za pitanja savjet i to. Pretpostavljam da joj je to bila uspjesna vantjelesna oplodnja.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
21.12.2007 11:40:24   
aldi
Poliklinika Vili-dr. Radončić


Ova poliklinika je u Zagrebu

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
21.12.2007 16:41:24   
lavica
zdravo,
mislim da je moja komsinica bila na klinici za majku i dijete u Beogradu i da su je oni uputili nekom doktoru u bulevaru, ona sad ima blizance i sve je ok.
provjericu tacno gdje je to i kako se zove doktor pa cu vam javiti.
sretno svimauser posted image

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
22.12.2007 19:15:09   
Amelaa RR
Hvala ti puno sto ces nam se potruditi za tu info.jjer svaka dobra informacija nama dobro dode..hvala ti jos jednom 

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
25.12.2007 10:17:05   
natasa lt
Zdravo svima!evo da se i ja javim i da kazem da sam trudna vantjelesnom oplodnjom 3 put,prva dva puta nije zavrsilo kako treba,a sada cemo vidjeti.Kada sam pocela sa provjerama sta se desava posto sam imala veze otisla sam odmah kod Kurjaka 2001.godine.Tamo je ustanovljeno da mm nema pokretnih spermica i da nepostoji drugi nacin sem ICSI a usput meni neke operacije,tada je taman pocela frka sa njim i bas tim operacijama i mi po drugo misljenje u Beograd,privatna klinika Jevremova.Nalazi od mm isti a samnom sve ok i tada krenemo po njihovim uputama da radimo sve kako ide.Oni tamo su fenomenalni,nemogu to rijecima opisat narocito sestre koje su na raspolaganju 24 sata dnevno.Kada se odlucite da radite privatno vantjelesnu nezalite tamo otici,Vjerujte mi.Pozdrav za sve

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
25.12.2007 23:02:25   
Amelaa RR
Prvo da ti pozelim dobrodoslicu na forum,nadam se da ce ti se svidjeti.Drago mi je sto se neko javio ko je zaista to radio,i prosao sve to....hvala ti na info,i javljaj se kako si nam,..

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu natasa lt)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
26.12.2007 8:30:55   
ismihana
Draga Nataša,
Kao prvo ti želim dobrodošlicu, a zatim i da ovaj put bude 3.sreća, odnosno da izneseš trudnoću do kraja i rodiš jednu lijepu malu user posted image . Koji si mjesec, da li ljekari očekuju neke probleme i poteškoće? I možeš li nam reći koliko otprilike košta jedan tretman vantjelesne oplodnje koji si ti radila
Još jednom sve najbolje i držim palčeve da uspiješ... 

(odgovor članu natasa lt)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
26.12.2007 11:15:39   
vaga
Dobrodošla nataša i od srca ti želim puno sreće i da bez poteškoća rodiš jednu prelijepu bebicu. Drago mi je što si se javila da sa nama podijeliš svoje iskustvo, pa ako možeš da nam odgovriš na ova pitanja koja je postavila ismihana, kao i to kako se dolazi do te klinike, koliko se čeka na postupak, kako se naručiti kod njih itd. itd...? 

user posted image Još jednom ti želim puno sreće.    

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
27.12.2007 7:26:40   
aldi
Dobro došla nataša, iskreno ti želim da će biti uspješno...

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
27.12.2007 9:31:08   
natasa lt
Zdravo svima i hvala na dobrodoslici.Pokusacu vam ukratko odgovoriti na vasa pitanja.Cijena postupka samog je 1500 eura,to je na ruke kod obavljenog postupka,pregledi i UZ se neplacaju,ali zato sva terapija da,i to znam samo da je metrodin za stimulaciju jajnih celija jedna bocica 20,primala sam tri dnevno 11 dana,to je bilo drugi put pa sam imala hrpu ih,sto je dobro doslo jer sam ih zamrznula pa sada 3 put kad sam radila kostalo me samo 300 eura bez icega vise. 

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
27.12.2007 9:56:12   
natasa lt
Sada sam 14 nedelja i sve je ok,idem tamo na kontrole jer ja ovdje nevjerujem nikome.Inace sam iz RS,nesto se skoro pocelo raditi u bl,ali meni sve to ovdje jos uvjek lici na eksperimente neke.Prvi put kada sam bila trudna u 9 nedelji sam otisla na pregled i tamo nekucaju srca,bile dvije bebe.drugi put sam imala tri bebe i po njihovoj preporuci uradim embrio redukciju,ubijanje jednog ploda,sve prodje ok,dodjem iz bg kuci,nakon par dana dobijem kontrakcije i bolove i pravac bl,őni me odmah u salu,kiretaza,bez ikakvog pregleda a kamoli Uz,nakon dva dana me puste kuci i onda tek nocna mora,pocne mi temperatura i ja ovdje kod mene kod ginekologa kad tamo nesto ostalo a ono ni manje ni vise  nego jedna i po beba,samo sam cula kada je ovaj govorio da su bijele sto znaci da pri kiretazi u bl povrijedjene,normalno to sve tako nigdje nemam napismeno pa kada sam i pokusala bilo je samo dokazi,jer svi oni stite jedni druge.Zato od srca i iskustva svima koji mogu da idu privatno i imaju novce za to neka ne zale otici,jer vrijedi.Najlakse je telefonom kontaktirati sa njima,sestre sve lijepo objasne,doktora kojeg preporucujem da vodi sve to je Zoran Stankovic a ko ce raditi sam postupak vantjelesne je manje bitno jer to traje dva puta po 3 minute.Meni licno je radio docent Ljubic.Sretno svima ko pokusa! 

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
27.12.2007 10:59:52   
ismihana
Jao, draga Nataša, baš si me nasekirala ovom pričom! Hvala Bogu dragom da si sada dobro i da ova trudnoća ide svojim tokom, ali ne mogu ni da zamislim to kroz šta si prošla prethodna dva puta... Za to je zaista trebalo hrabrosti i snage! Da li sad nosiš samo jednu ili više beba? Od srca ti želim da sve bude super do samog kraja i da nam iduće godine postaviš slike u album user posted image
Imam još jedno pitanjce - ako nij eproblem, da nam kažeš šta je bio vaš problem, odnono zbog čega ste na kraju išli na vantjelesnu oplodnju, ko vam je to preporučio, i nakon koliko vremena?

(odgovor članu natasa lt)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *