|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelsena oplodnja
25.3.2009 18:14:34   
lamama
Draga Ema 80 dobro došla na naš forum ( samo ubuduće iskljući velika slova jer takvo je pravilo), i ja kao i većina na ovom forumu već godinama se borim sa neplodnošću, a što kažeš da nema stručnjaka kod nas, ja se slažem sa tobom, jer prije godinu dana liječila sam se kod našeg privatnika za sterilitet i koji mi je ubrizgao spermu na inseminaciji u desmni jajovod iako je prije toga radio prohodnost i vidio da je desni jajovod skroz začepljen, a imala sam prije toga i vanmateričnu i mised abortus( plod se nije razvijao) i naravno napravio mi još jednu vanmateričnu te sam završila na operaciji, užas, sada sam kod profesora Godinjaka pa vidjet ćemo, tebi želim svu sreću i da ti uspije u Pragu od srca ti želim, javi nam šta je bilo, nadam se da ćeš doći sa dobrim vijestima, jer nama svima je to ohrabljenje da idemo dalje, puno pozdrava.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu EMA 80)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Vantjelsena oplodnja
25.3.2009 18:26:48   
EMA 80
draga lamama

hvala ti na rijecima jer su nam svima potrebne i puno znace.i ja sam trazila rijesenje i jos trazim za svoj problem .nadam se da cemo sve zajedno uspijeti za zeljom.a ja se javljam kada dodjem iz praga.moje je misljenje da se u sarajevu nema vise sta traziti.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Vantjelsena oplodnja
25.3.2009 18:47:59   
Nunny
draga Ema... nekad pomislim kako Bog daje ciganima djecu koji nemaju nimalo higijene ili bilo kakvih uslova...ili narkomankama...ili djevojcicama...pa valjda ce dati i onima koji to silno zele...ipak ono sto ja znam da sprecava trudnocu je prevelika zelja jer neka prsna zlijezda luci hormon koji mozgu salje signal da je tijelo oplodjeno (usljed prevelike zelje) tako da mozak blokira bilo kakvu narednu trudnocu...valjda ne treba ni previse zeliti i nadati se...

(odgovor članu EMA 80)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Vantjelsena oplodnja
25.3.2009 18:49:54   
Nunny
Molim te javljaj se iz Praga...podijeli snama svoje nove vijesti...mozda tvoje iskustvo bude presudno za nasu novu bebu...

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Vantjelsena oplodnja
25.3.2009 18:57:59   
EMA 80
obavezno se javljam 

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Vantjelsena oplodnja
26.3.2009 9:14:58   
Amelaa RR
Drage moje sve nove i stare forumasice,nove dobro dosle i evo tu smo sve da bih podijelili svoja iskustva i sve ostalo,sto nam je zajednicko u nasem problemu.
Citam ovo sto je pisala EMA80...i mislim da je mozda u pravu. Jer kod nas kada dodjes s tim problemom,u javnim ustanovama,toliko su neljubazni i kao da si ti dosao iz svog cejfa,zato sto eto nemas sto raditi doma,pa si dosao malo kod njih.
Mi evo kontamo sta dalje sad,bila sam kod Mehmedbasica(0bodova),na klinici kod Godnjaka(prije godinu ipo) pa sada bih opet trebali ponovo.Ko nije citao ispocetka tamo sam vec pisala sta i kako je,ali ukratko nalaz kod MM je los,moj ok. MM se oslonuo na IVF,sto meni bas i nije drago,al eto opet sta je tu je.Al svejedno cemo razmisliti kad se odlucimo za to,da li raditi ovdje ili vani...
Ljubim vass!

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 26.3.2009 9:15:57 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu EMA 80)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Vantjelsena oplodnja
26.3.2009 9:19:39   
lamama
Draga Amela pročitala sam odavno sve ispočetka i stalno čitam i pokušavam da nađem neko rješenje, Mehmedbašić katastrofa, od nedavno sam kod Godinjaka pa vidjet ću šta će biti, ali vrijeme ide i ja sam u sve većoj panici, pa sačekat ćemo još malo pa onda možda se odlučimo i za inostranstvo, tebi Amela želim da što prije dođeš do user posted image , sretno šta god da odlučite.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Vantjelsena oplodnja
26.3.2009 9:26:51   
Amelaa RR
Hvala draga lamama,isto i ja tebi od srca vjeruj zelim,jer znam kolika je i moja i tvoja zelja u ovome svemu.Jel ova situacija kod tebe desila se kod Mehmedbasica??? Mi smo prije godinu ipol uradili sve nalaze,MM dobio terapiju PROXEED i ako poslje 1,5g ne bude nista da se ponovo javimo. I sad je kao vrijeme da ponovo krenemo,pa najvjerovatnije da cemo opet na konsultacije kod Godnjaka,ako predlozi IVF razmislit cemo dal raditi ovdje ili vani.




_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Vantjelsena oplodnja
26.3.2009 9:42:25   
lamama
draga Amela kod nes je problem u meni, odstranjen desni jajovos, dvije vanmaterične( gore sam pisala za situaciju kod Mehmedbašica), užas, trenutno sam kod godinjaka sada mi je pročepljen lijevi jajovod, bar se nadam da je sve dobro i da više neće dolaziti do vanmaterične, sada idem u aprilu ponovo na klomifen, inače baš dobro reahgujem na klomifen, jer već 8 DC su mi folikuli po 15mm i to sa samo jednom tabletom dnevno, ali ne dolazi do trudnoće, ne znam više šta da mislim i radim, ma imam osjećaj da sam u začaranom krugu, ali šta ću moram se boriti i truditi pa ćemo uz Božiju pomoći valjda nekada ostvariti svoj sanuser posted image  živu i zdravu.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Vantjelsena oplodnja
26.3.2009 9:51:26   
Leva
Evo i ja lagano pocinjem razmisljati o IVF jer se inseminacija primakla a ja bas ne vjerujem u njen uspjeh. Vidim da su mnoge od vas u nedoumici gdje je napraviti. Ja bih najradije zaobisla sve nase "velike" doktore u Bih i otisla u Maribor (cula sam da je ova klinika odlicna).

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Vantjelsena oplodnja
26.3.2009 10:01:48   
lamama
Draga Leva pošto vidim da i ti razmišljaš o vani, pa hajmo mi zajedno na konsultacije negdje vaniuser posted image user posted image , da spojimo ugodno sa korisnim, malo se šalim, ali u posljednje vrijeme baš intenzivno razmišljam o tome  samo što moramo još skupiti pareuser posted image user posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Vantjelsena oplodnja
26.3.2009 10:03:12   
Leva
Jos da nam je kako cikluse uskladiti pa da fakat radimo IVF zajedno user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Vantjelsena oplodnja
26.3.2009 10:12:46   
Amelaa RR
To bi bilo extra hehehehuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Vantjelsena oplodnja
4.4.2009 17:18:13   
Amy80
HM,
citam sve tekstove i razmisljam, ne slazem se sa misljenjem da u nasoj drzavi BiH, SR i HR nema strucnjaka,vjerujete da ima i to velikih !!! Treba se samo dobro raspitati i uputiti se na pravo mjesto !!!
U svakoj privatnoj klinici doktor ce se potruditi da se osjecate dobro i da se obrati paznja na pacijenta, izuzev drzavnih bolnica gdje je stanje kriticno !!! Samo zavisi od uspjeha, ako nekome uspije Vantjelesna normalno da ce hvaliti svoga doktora a suprutno od uspjeha reci ce da doktor ne valja, moje misljenje je o tome veoma nezrelo !!! Jer treba znati da je svaki organizam drugaciji  i da se ne mozemo uporedjivati jedni sa drugima !!! Ali mentalitet nasih ljudi je takav da je sve sto je tudje bolje!!!

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Vantjelsena oplodnja
14.4.2009 18:40:59   
Amy80
Drage moje,

Evo ja sam obavila VTO u Tuzli, neznam sta se desava!!! Sve do 13 dana je bilo super bez ikakvih problema, bolova i krvarenja!!! Jutros kad sam ustala imala sam sta i da vidim, braon iscjedak i jaki bolovi u stomaku, doktor ceka Beta nalaz koji mi je gotov tek sutra oko 15h i ja hocu da poludim do tada!!! Krvarenje nije obilno, primila sam injekciju jutros Progesterona i malo Apaurina da se malo smirim. Doktor kaze da je 14 dan od oplodnje kritican i da mnogo zena prokrvari ali da ne znaci da je kraj...Ubacena su mi tri embriona i nadala sam se da ce makar jedan uspjeti i zakaciti se !!!
Ulozila sam velike nade u uspjeh ali eto svasta moze da se desi !!!


Da li je neko imao slicno iskustvo ??????

user posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Vantjelsena oplodnja
14.4.2009 19:06:00   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: Leva

Evo i ja lagano pocinjem razmisljati o IVF jer se inseminacija primakla a ja bas ne vjerujem u njen uspjeh. Vidim da su mnoge od vas u nedoumici gdje je napraviti. Ja bih najradije zaobisla sve nase "velike" doktore u Bih i otisla u Maribor (cula sam da je ova klinika odlicna).


Leva, evo ja se spremam u 02/2010 u Maribor, ako naravno u medjuvremenu ne iskrsne nesto kod mene u Zagrebu user posted image
Nekakav prirodnjak ili kucna radinost user posted image
Za ekipu u MB imam samo rijeci hvale. Iskreni, jednostavni, realni.....i to je to. To je moj dojam nakon konzultacija. Nadam se da cu novce koje stedim za MB utrositi na djecju opremu.....


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Vantjelsena oplodnja
15.4.2009 9:27:15   
lamama
Draga AMY80 želim ti sutra velllliku betu, nemoj se puno sekirati za to krvarenje, čitala sam da se curama koje su radile IVF znalo to desiti, samo ti miruj i javi nam sutra za veliku betu, od srca ti želim da uspije i da bude sve uredu!user posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Vantjelsena oplodnja
15.4.2009 10:11:33   
Amy80
Hvala Hvala od srca....
Ali nevjerujem u nalaz, jer dosta krvarim i imam jake bolove u stomaku....
Hvala na podrsci !!!!

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Vantjelsena oplodnja
15.4.2009 14:04:17   
lamama
Amy samo hrabro, nadam se da će sve biti uredu i da će se beta biti velika i da će se duplati, ali samo ti miruj!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Amy80)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Vantjelsena oplodnja
15.4.2009 14:19:54   
Lilipop
Amy, sve sto je Lamama  rekla potpisujem, ti samo miruj..Ja danas idem kod gin.da se dogovorimo sta cemo dalje jer nam ovaj prirodnjak ne ide bas od ruke. Mislim da ce prvo slediti histero i laparo zbog endometrioze i polipa ali videcemo. U svakom slucaju javljam vam. Pusa za sve i drzite mi fige!

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Vantjelsena oplodnja
15.4.2009 14:21:21   
Leva
Amy budi hrabra i ne predaji se, zao mi je zbog krvarenja user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Vantjelsena oplodnja
15.4.2009 19:20:51   
tikica_69
Amy, mozda je implantacijsko krvarenje ako nije obilno....ono se obicno poklopi sa datumom ocekivane menstruacije. Nadam se da ti je nalaz bete pozitivan i da ces skoro sa nama podijeliti sretnu vijest user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Vantjelsena oplodnja
16.4.2009 10:25:07   
lamama
Amy draga hajde obraduj nas velikom betomuser posted image user posted image user posted image

Lilipop želim ti puno sreće u daljem liječenju

Meni je sljedeći ciklus predložena histeroskopija, naravno ako ne bude ništa od ovih ciljanih, pa ćemo vidjeti šta dalje, a ja ću ovih dana da pošeljem pismo u maribor, jučer smo razgovarali sa sestrom, i rekla nam je da pošaljemo nalaze i opis slučaja, pa će nam valjda zakazati konsultacije sa prof. Vlaisavljevićem.

Tikice koliko si ti čekala na prve konsultacije? Kakav je profesor, ja sam se već prepala šta će nam reći.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Vantjelsena oplodnja
16.4.2009 11:19:54   
Amy80
Pozdrav Djevojke,
Svaka cast na podrsci, lijepo je razmjeniti svoje iskustvo, dobiti i dati podrsku...

Moja Beta je stigla juce, manja je od 0,1 tako da trudnoce nema, moje krvarenje traje u jako velikim kolicinama iako sam primila injekciju za zaustavljanje.....
nadam se daljem uspjehu i dizem glavu gore i idem dalje....
Sada pauziram koji mjesec zbog hormnona i da mi se organizam vrati u normalu pa opet isto !!!

HVALA VAM SVIMA NA PODRSCI !!!

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Vantjelsena oplodnja
16.4.2009 11:25:53   
lamama
Draga Amy stvarno mi je žao od srcauser posted image user posted image user posted image , nadala sam se da ćeš nam jeviti lijepu vijest, ali sada se odmori i onda u borbu ponovo, nema nam drude, za sve što se čovjek bori i ulaže trud isplati se, sretno draga i javi se.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Amy80)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *