|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage antitijela
6.7.2010 13:17:05   
malena27 RR
mislim da nema za trombofiliju u kbz... najbolje bi ti bilo da trazis od ministarstva zdravstva zdk odobrenje da uradis besplatno ove pretrage u KC Kosevo. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pretrage antitijela
6.7.2010 15:02:04   
regi
da,ali kako da objasnim zasto vadim nalaze? nemam pismeni nalog ni od koga,jedino bih mogla sa zelijom vidjet da oan napise u svom nalazu,a ne znam kolikoje validan nalaz privatnika za ove svrhe....

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pretrage antitijela
6.7.2010 17:51:42   
Anoniman
Nalaz privatnika se ne racuna.Da bi se lijecila van Kantona ili obavila neku pretragu moras od dr.iskljucivo iz Bolnice imat nalaz u kome pise da se odredjena pretraga vrsi u drugom kantonu iz tog i tog razloga.... Najcesci je razlog sto kod nas recimo ne rade neke stvari a ti moras-ali ako ti sama zelis na svoju ruku nesto uraditi van Kantona-dozvolu nemozes dobiti.Izvoli plati.sory ali tako je.
Kad ti taj dr.napise taj nalaz onda nacelnik sluzbe daje svoje misljenje,pa tek onda se salje dopis minis.zdravstva Ze-Do kantona koje odlucuje konacno da ili ne.

(odgovor članu regi)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pretrage antitijela
6.7.2010 22:08:30   
ogica
Leva,
meni je nalaz antitijela bio granicno pozitivan,radila ga sredinom aprila,i rekli da ga ponovim za mjesec dana,i naravno ponovljen je nalaz,ustvari predala sam krv,ali znaci skoro mjesec  i po nemaju reagens,i ja stalno zovem,kazu nemaju reagensai hladno spuste slusalicu.........grozno...ali sta ces moramo imati strpljenjauser posted image user posted image user posted image user posted image to je sve sto nam preostaje

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pretrage antitijela
7.7.2010 0:07:24   
Lilipop
cure, mozda cu zvuciti glupo, ali ja ne znam, zasto se ove pretrage antitjela rade? dali i ja nakon tri neuspijele inseminacije mogu traziti da mi se to ispita? mi se trudimo za bebu vec 2 i po godine i nikad do sad nisam ostala u drugom stanju, pa se zapitah da ako je sve drugo OK dali mozda trebam raditi te pretrage jer mi do sad nijedan doc.to nije spomenuo a promijenila sam ih puuuuuno, sve kao strucnjaci...

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pretrage antitijela
7.7.2010 8:14:53   
regi
jbt,u kakvoj mi drzavi zivimo....koja tuga.
ajde,sad,sta da ja radim?
dr Radoncic mi je preporucio da svakao odradim neke nalaze i pobrojio koje. do sad sam imlaa ICSI,FET-neuspjesan,a sad se borim evo sa spontanim,ne znam ni kud ,ni sta.
imam endokrinologa u Sarajevu i da sam u tom kantonu,mogla bih vrlo lako odraditi te nalaze,ali u KB Zenica....dole je opceniro stanje katastrofalno,ako en potplatis,mmozes crknuti.
oduvijek sam se pitala kako se niko hrabar niej nasao da se to prijavi,,,samo nek ide u javnost
imam bliskog rodaka doktora u Tuzli i rekao mi je da se stidi svoje struke zbog toga sto cuje da se u Zennici desava.
neka im na cast sluzi,a sreca pa neko ima i novca da ide privatno,inace bi bolje bilo bit kuci nego zaglavit Zenice vala.
nadam se da sebe niko nece pronaci u ovome, govorim iz iskustva i iskustva meni bliskih ljudi.


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pretrage antitijela
7.7.2010 8:18:51   
regi
i jos ovo:kad se nesto desi lose,onda dr.-i uglavnom kazu da smo nemarni prema zdravlju.ok,a kako ta gospoda dole,koja vjerojatno radi sebi i svojima nalaze koje hoce i kad hoce, misli da mi "obicni" smrtnici povadimo nalaze koji mislimo mi da nam trebaju?ja licno nikad nisam znala za inzulinsku,nasla na internetu o tome i skuzila svoj problem, otisla u dom zdravlja,ponijela papire,nalaz endokrinolga,makar i privatnika, i rekla da zelim izvaditi neke nalaze.
sreca pa se jedan od mnogih nasao normalan ,pa mi dao uputnice. inace bih vjerojatno dobial dijabetes nekad u  zivotu,nikad ne bih ostala trudna i umrla bih u 50-oj od infarkta. ali,sreca,ima Onaj iznad nas,nadam se da ce svima dati kako su zasluzili.


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pretrage antitijela
7.7.2010 8:21:14   
regi
i te nalaze sam platila 150 km u KB Zenica, a za zdravstvo mi se odbija gotovo 400 KM svaki mjesec.i jos ne mogu raditi nalaze! kreteni!

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pretrage antitijela
12.7.2010 18:27:05   
lena81
cure gdje u BiH mogu kontrolisati antitjela,i gdje se nalaze Luzani?

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pretrage antitijela
12.7.2010 19:08:35   
malena27 RR
Luzani su na Ilidzi, tu mozes uraditi sva antitijela ali je jako skupo. mm i ja smo platili 600 KM pretrage, on samo 2 a ja 5...ako mozes radi to na klinici, platices samo participaciju i kostace te jeftinije, naravno ako je moguce da tu radis.


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu lena81)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pretrage antitijela
13.7.2010 8:26:20   
regi
zvala sam Luzane (Ilidža) i mni su rekli sljedece:
LAC I aCL(lupus koagulans, antikardiolipinska antitijela)- ne rade
Protein S-60KM
protein C-60KM
AT - III, APTV (aktivno parcijalno tromboplastinsko vrijeme) _ne rade
TV(trombinsko vrijeme) - 8,00KM
antinuklearna antitijela - 80,00 KM
NK ćelije_40 KM(koliko sam cula,ovo je jeftino,vanioi je to jako skupo,pa nisam uopce sigurna da li su mi dali pravu cifru...)
D- Dimeri-60KM
iGg, iGm I iGa-60km(ovako su mi oni na papiru koji su profaxali  napisali,pa nisam sigurna da li je svaka po 60 KM,pretpostavljam da je)
APC-aktivni protein C rezistencija-60KM
Polimorfizam na F-V Leiden - 200 KM
F-II 20210 protrombin mutacija - 200,00 KM
PAI 4G/5G - 300,00KM
eto,to su nalazi vezani za sklonost trombofiliji,koje je meni dr.Radončić rekao da radim,pa stavljam cijene da bi mozda nekima nekad posluzilo
evo broj laba u Luzanima:
033 628 302



_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pretrage antitijela
13.7.2010 8:30:01   
Leva
Lilipop antitjela se rade kako bi se utvrdilo da li nase tijelo trudnocu dozivljava kao strano tijelo i spontano odbacuje plod. U slucaju da se dokaze postojanje ovih faktora bez terapije je beskorisno otici cak i na IVF user posted image
U Sarajevu se jos pretrage mogu raditi na Klinickoj imunologiji pod uslovom da imaju reagens. Ja cu nastaviti cekati jer mi se ne daje 600 KM jos i za ovo... za ove pare mozes kupiti skoro pola stimulacije za IVF

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pretrage antitijela
13.7.2010 15:53:28   
Lilipop
Hvala ti ljubice user posted image  ja reko' postala nevidljiva pa dzaba da opet pitam user posted image  
a znaci to je moguce izleciti nekom terapijom user posted image  

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pretrage antitijela
13.7.2010 20:29:28   
Leva
Lijeci se pravo smijesnim lijekovima tipa aspirina, kortikosteroida (vecina lijekova za alergiju ih sadrzi). Bitno je samo znati s cim se covjek bori za ostalo cemo lako, valjda, rece zena koja cetiri godine pokusava profurati taj jednostavniji dio user posted image user posted image  

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pretrage antitijela
20.7.2010 13:01:27   
regi
leva,pls,sta konkretno se radi na imunologiji u Sarajevu?
koji nalazi?

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pretrage antitijela
20.7.2010 19:07:05   
Leva
Regi mislim da se rade pretrage na sva ona antitjela koja ti moze traziti neka MPO klinika.
Zvala sam DIP i rekli su da nisu sigurni hoce li reagens doci i za mjesec dana user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pretrage antitijela
21.7.2010 8:44:46   
regi
ja sam iz ZE-DO kantona i mislim da bi mi tesko dali saglasnost da to vadim ,jer ja nemam pismeno uputu niti jednog dr.-a da radim te nalaze(imam odgovor Radončića,imam usmene upute vise dr.-a ,ali ne iz BiH),nemam nalaze kao prilog koji bi potvrdili potrebu za tim.
medutim,sad,ovaj treci put(nakon 1 ICSI i FET-a) kad sam dozivjela biohemijsku(jos uvijek imam spotting i lagane menstrualne bolove,kao posljedicu prirodnog ciscenja maternice nakon sto jje doslo do trudnoce koja se nije odrzala) pila sam 5 mg prednisona od 1dc + 75 mg aspirina.
dakle,ako bi se islo nekom logikom,ili je moj imuni sistem problem(pa djelovao prednison),ili koagulacija(pa pomogao aspirin).ako se jos tome doda i ucinak gluformina,kojeg prije nisam pila,tj nisam ga pila u ranijim postupcima.
uglavnom,ocito je to dobitna kombinacija. ja se brinem zbog trombofilije ,jer imamo porodicnu anamnezu,nekako sam ubijedena da imam sklonost,
neki dan citam kako ljudi koji imaju O kr grupu imaju jak imuni sistem,toliko jak da su skloni autoimunim bolestima(i ja sam vec pocela sumnjat u imunologiju,jer imam odlicne stanice svaki put,a do sad ovog postupka,ako se doda i mojih 27 godina,nije dolazilo do implantacije).
nadam se da ce onih par analiza IgG,IgM i igA (imunoglobulini) pokazati ako nesto nije ok sa mojim imunim sistemom.
medutim,mene brine sto ne daju te nalaze za raditi dok ne dozivis 3 spontana( pitanje je da l bi kod nas i tad trazili, a s druge strane ajde ti cekaj tri spontana kad ides na vantjelesnu i svaki postupak placas 5-7 000 KM)
zato cure,uzmite stvar u svoje ruke,,
meni mama veli da sam hipohondar:)
medutim,ja ne mogu sjedit skrstenih ruku,moram se boriti,godine neumoljivo idu, finansijski je vrlo tesko sve ovo izdrzati,trujem tijelo hormonima, debljam se, i jos trebam cekati 3 spontana uz porodicnu anamnezu.

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pretrage antitijela
21.7.2010 10:28:47   
lusesita
Ja sam imala 2 spontana,septum materice,koji sam operisala,ali citajuci o svemu sta moze biti uzrok spontanim odlucila sam se na svoju ruku da odradim sto mogu od nalaza!
Do sad sam uradila Torch,Veliki koagulacioni status,hormone,Anti-dsDNA,Anti-ssDNA i ANA Screen.
Planiram uraditi jos Antifosfolipidni status(Antikardiolipinska antitjela,Lupus antikoagulans i Beta 2gpi),muz spermiogram i spermokulturu,i ja da ponovim briseve na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu jer ih nisam radila od novembra.
Ja sve radim u B.L. nesto privatno,a sta mogu na Paprikovcu!
Da li neka od vas preporucuje i zna sta bi jos bilo bitno da se uradi kad su u pitanju spontani?
Pozzzz

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pretrage antitijela
21.7.2010 11:11:28   
Leva
Regi cinjenica je da niko imuno faktore ne uzima za ozbiljno i da ces ih uraditi samo na vlastitu inicijativu nije to problem samo kod nas, cure u Hr imaju isti problem. Koliko mi je poznato samo zene koje su imale tri spontana pobacaja dobijaju uputnicu na antitjela a nas koje smo imale po ne znam ni ja koliko neuspjesnih postupaka kao da Bog nije ni dao. Bitno je da smo mi sve pametne, nacitane i da nas je neplodnost naucila da se borimo za ono sto zelimo user posted image
Lusesita ti si se bas dobro organizovala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu lusesita)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Pretrage antitijela
21.7.2010 13:16:08   
lusesita
Leva razumijes li se ti u Veliki koagulacioni status?
Interesuje me jer ne znam da li je kod mene uradjeno sve bitno,poput npr. D-dimera,protrimbinsko vrijeme itd....
Sve su skracenice,pa nemam pojma sta je sta,gledao mi je nalaz jedan Dr.(nije ginekolog),kaze da to nije strasno(5-6 stavki su mi malo mimo ref. vrijednosti),da je nalaz ok,ali opet ja radoznala da li sam sve bitno uradila?!

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Pretrage antitijela
21.7.2010 14:49:08   
regi
da,i mene zanima sta podrazumijeva taj veliki koagulacijski status?cula sam za to,kod nas je to akos e sjecam veliki koagulogram,al ja ne znam sta to znaci? to nema u KB Zenica,samo u SArajevu.
Rado bih uradila ova antitjela silna,ali ne znam kako da se dokopam saglasnosti....
koliko to kosta u Banja Luci? gdje se radi? privatno?
antikardiolipinska antitijela i lupus koagulans(tj LAC i aCL),je l se mogu raditi u sarajevu?
Faktor V leiden?
PAI?
mislim da su ovo gen pretrage,a ja znam da ima centar za humanu genetiku u sarajevu gdje je mm radio kariogram,pa me bas zanima imaju li slucajno ove pretrage.mada nesto sumnjam....

P.S. ja sam nabavila uputnicu,pa onda krisom sebi dodala neke pretrage :)
sta cu,nema mi druge nego tako

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Pretrage antitijela
21.7.2010 15:20:28   
lusesita
Sad nemam vremena,ali cim stignem cu ti napisati kako izgleda moj nalaz Koagulacinog statusa!
Ja sam samo Torch radila privatno za sad i kostao me 300km,pitala sam privatno i za Antifosfolipidni status,ali su sestre bile malo smotane,nisu odma nasle rade li sve,pa racunaj,tamo,vamo,mislim da privatno izadje oko 150-200km.
Za ostalo stvarno nisam pitala,hormone i ova ANA tijela sto sam radila nisam nista platila sa uputnicom,ali da sam placala participaciju VKS bi me izasao oko 60km,jos stosta oko 40km i tako,sad ne znam hocu li uspjeti od porodicne izvuci uputnice za jos sta,pokusacu!user posted image
I ti se bas snalazis,mozda bi i ja dopisala da znam te njihove skracenice-strucne naziveuser posted image
I ne pisi to ovako javno na forumu uhapsice te ko!user posted image user posted image user posted image
Sad odo,pisacu kad stignem!user posted image

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Pretrage antitijela
22.7.2010 15:16:24   
Leva
Sve ovo je za mene nova materija tako da i ja uz vas svaki dan ucim nesto novo user posted image
Nesto sam se zainatila da ne dajem pare za privatne pretrage a kako je krenilo ako na DIPu uspijem uraditi do 2011. bice pun pogodak  user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu lusesita)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Pretrage antitijela
23.7.2010 0:41:18   
nena82
Lusesita,fosfolipidna antitijela vrijedi uraditi u roku od par nedjelja od trudnoce/spontanog pobacaja,jer tako je nalaz validan.
Mozesz takodje uraditi antitijela stitne zlijezde,prolaktin,progesteron.

(odgovor članu lusesita)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Pretrage antitijela
23.7.2010 10:16:29   
lusesita
nena82 zasto mislis da se samo tada rade?
Jel ti to Dr. rekao ili?
Ja nisam tako razumjela!
Jutros sam kod porodicne isla,dala mi je uputnicu,upucena je u moj slucaj,pa kontam da je tako rekla bi mi da nema efekta da ih radim,ne znam....user posted image

Radila sam hormone,dobri su mi i Prolaktin i Progesteron,samo su mi FSH i LH u inverziji,veci mi je LH od FSH,a trebalo bi biti obrnuto,to znaci da imam policisticne jajanike,a to sam vec znala!
Od antitjela stitne sam radila onaj A-TG,dobar mi je!user posted image

A Leva napisala bi ti moj nalaz VKS ali ako se ne razumijes kao ja nista ti nece biti jasno,sve su skracenice,a ima jedno 20-ak stavki!?user posted image

(odgovor članu nena82)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *