|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
9.7.2010 10:59:48   
Taha0608
hvala puno na podršci..mona muhamed,ja mislim da sam pročitala da si klinički psiholog-sorry ako sam pogriješila ali čini mi se...nisam ja to shvatila kao cinizam,to je tvoje mišljenje i ok!jeste isključivo muško društvo,znam uvijek skim je,čak šts više boli me koliko je iskren i ma koliko mi smetale neke stvari-ono,bolje da neke stvari neznam-ali on to meni opet priča..to je plus!!nekocka,nepije itd...samo je oštar "ne jeziku",ters svoje vrste ako razumiješ. mislim nemogu vas baš decidno uputiti o čemu je riječ-to bi bilo baš bezveze,ali borham se..samo sam tražila iskustva,to je to!!i uspjela sam dosta,dosta stvari promijeniti NEZAINTERESOVANOŠĆU-vjerujte..pustila da vidim dokle će itd.dokle sam god siktala,plakala,aman ludila-dobila sam veliko ništa,a čim sam se okrenula nekim svojim pravcem,svom životu-posvetila se sebi-i kako sam pisala na temi bračnih nesuglasica-da sam postala toliko happy,zadovoljna samom sobom-uvukla sam i njega u taj fazon i postalo je ok!ja sam postala autosugestijom jedna velika mazauser posted image ,ma neću da se tokliko sikiram..nebrinem da će me prevariti-jer ima sve pored mene,ali i da hoće kao svaki drugi muškarac-šta ga može spriječiti???
znači samo je bila riječ može li se sem sihriuser posted image user posted image toliko uticati na nj..evo neznam ni kako ovo napisah,baš sam s jedne na drugu stvar prelazila i nadam se da ćete shvatiti šta je pisac htio reći?
a jeste,većnom je stvar u anamnezama,ali OBAVEZA je soc.radnik saslušati i posavjetovati stranku..pa brate neuzimam samo osnovne informacije,što li postojimo pored psihologa i pravnika??

_____________________________

Žene imaju problem za svako rješenje!!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
12.7.2010 7:41:08   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: Galicia

Mene da pitas, njen muz treba dobar slager po guzici i najmanje 7 dana odvojeno od dobre predobre zenice njegove. Tek tad bi vidio sta znaci neimati druga, ni oslonac. U mojim ocima on je sebicna osoba. Sebicnjake je tesko promjeniti, mada se moze, sa dosta truda i rada okolo kole.....

Mona---Osjetim cinizam u tvojim rijecima. Zar nisi nikad cula da frizerke imaju najgore frizure? Eh pa draga, to ti je isto i sa drugim profesijama. Ako je ona soc. radnik, ne mora znaciti da moze i sebi pomoci kao sto pomaze drugima.

Spusti se malo na zemlju.

Tvoje potpuno pravo da ga osjetis ili ne osjetis. Bit moga posta nije cinizam vec pokusaj da joj pomognem. Neumjesno je poredenje frizerke i socijalnog radnika, nase Tahe. Bilo bi dobro kada bi ovaj problem bio problem na nivou frizure, necije dopadljivosti/nedopadljivosti, simpatije..Taha je temu otvorila zbog sebe, a ne zbog osoba koje ce je eventualno *zloupotrijebiti* i svoju sarkasticnost uputiti drugim osobama. Mislim da sam jasna. I nemoj da kazes da je ovo cinizam. Ovo je otvorenost i iskrenost. Tacno da ne mora znaciti ali mora znaciti da Taha zna put, nacin ili ideju kako rijesiti problem. To je nesto sto je u krvi svake osobe koja radi sa ljudima.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
12.7.2010 7:47:43   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Kao socijalni radnik, ne bi bilo lose da imas svojstva duhovnog iscjelitelja. Uostalom, ti radis samo socijalnu anamnezu? Popunjavas neke formulare i to je bit tvoga posla? Uredu ako jeste. Postujem.
Tvoj muz treba duhovnog iscjelitelja? To sto je dobar u krevetu, kako sama kazes, ne znaci mnogo. Ustvari, ne znaci nista. Drustvo u kojem se krece..Razmisli malo..Postoji li nesto u tom drustvu sto on ne pronalazi kod kuce? Je li to drustvo iskljucivo musko?


ti se bas onako super javila da joj olaksas
zena je samo pitala iskustva a ne da joj neko soli pamet sta treba ili ne, i mijesa se u njen zivot, i cak dozvoli sebi da procjenjuje kakva je ona u struci


Vec sam rekla..Nadam se da Taha nece moj post shvatiti kao *soljene pameti* jer mi to uopce nije bila niti jeste namjera. Nema potrebe za tim.
Ako mislis da sam pogrijesila svojim postom i rijecima, obzirom da je trazila iskustvo, zasto joj ti ne bi prenijela svoje? I pazi sta ces napisati..Nemoj da se protumaci kao *soljenje pameti* (sto je jako primitvno kazati za osobu..zna se kome se treba malo vise posoliti).
Nisam si dala za pravo da procjenjujem njen rad u struci ali sam si dala za pravo da joj postavim par pitanja, odvucem njene misli. Taha zna kako se to radi. Malo je ranjiva ali otvara oci.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
12.7.2010 7:53:26   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Kao socijalni radnik, ne bi bilo lose da imas svojstva duhovnog iscjelitelja. Uostalom, ti radis samo socijalnu anamnezu? Popunjavas neke formulare i to je bit tvoga posla? Uredu ako jeste. Postujem.
Tvoj muz treba duhovnog iscjelitelja? To sto je dobar u krevetu, kako sama kazes, ne znaci mnogo. Ustvari, ne znaci nista. Drustvo u kojem se krece..Razmisli malo..Postoji li nesto u tom drustvu sto on ne pronalazi kod kuce? Je li to drustvo iskljucivo musko?


ti se bas onako super javila da joj olaksas
zena je samo pitala iskustva a ne da joj neko soli pamet sta treba ili ne, i mijesa se u njen zivot, i cak dozvoli sebi da procjenjuje kakva je ona u struci


Vec sam rekla..Nadam se da Taha nece moj post shvatiti kao *soljene pameti* jer mi to uopce nije bila niti jeste namjera. Nema potrebe za tim.
Ako mislis da sam pogrijesila svojim postom i rijecima, obzirom da je trazila iskustvo, zasto joj ti ne bi prenijela svoje? I pazi sta ces napisati..Nemoj da se protumaci kao *soljenje pameti* (sto je jako primitvno kazati za osobu..zna se kome se treba malo vise posoliti).
Nisam si dala za pravo da procjenjujem njen rad u struci ali sam si dala za pravo da joj postavim par pitanja, odvucem njene misli. Taha zna kako se to radi. Malo je ranjiva ali otvara oci.


to se tako kaze kad neko pametuje, i nije nista pogrdno
ostalo necu da komentarisem, nije tema za to

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
12.7.2010 7:54:47   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: Taha0608

hvala puno na podršci..mona muhamed,ja mislim da sam pročitala da si klinički psiholog-sorry ako sam pogriješila ali čini mi se...nisam ja to shvatila kao cinizam,to je tvoje mišljenje i ok!jeste isključivo muško društvo,znam uvijek skim je,čak šts više boli me koliko je iskren i ma koliko mi smetale neke stvari-ono,bolje da neke stvari neznam-ali on to meni opet priča..to je plus!!nekocka,nepije itd...samo je oštar "ne jeziku",ters svoje vrste ako razumiješ. mislim nemogu vas baš decidno uputiti o čemu je riječ-to bi bilo baš bezveze,ali borham se..samo sam tražila iskustva,to je to!!i uspjela sam dosta,dosta stvari promijeniti NEZAINTERESOVANOŠĆU-vjerujte..pustila da vidim dokle će itd.dokle sam god siktala,plakala,aman ludila-dobila sam veliko ništa,a čim sam se okrenula nekim svojim pravcem,svom životu-posvetila se sebi-i kako sam pisala na temi bračnih nesuglasica-da sam postala toliko happy,zadovoljna samom sobom-uvukla sam i njega u taj fazon i postalo je ok!ja sam postala autosugestijom jedna velika mazauser posted image ,ma neću da se tokliko sikiram..nebrinem da će me prevariti-jer ima sve pored mene,ali i da hoće kao svaki drugi muškarac-šta ga može spriječiti???
znači samo je bila riječ može li se sem sihriuser posted image user posted image toliko uticati na nj..evo neznam ni kako ovo napisah,baš sam s jedne na drugu stvar prelazila i nadam se da ćete shvatiti šta je pisac htio reći?
a jeste,većnom je stvar u anamnezama,ali OBAVEZA je soc.radnik saslušati i posavjetovati stranku..pa brate neuzimam samo osnovne informacije,što li postojimo pored psihologa i pravnika??

Ovo me vec raduje. Hvala ti sto si napisala i podijelila sa nama. Da, jesam. Uredu..musko drustvo, nema kockanja, alkohola, droga, ne maltretira te, udara..Tamam. *Problem* je ta njegova strana licnosti gdje ti kazes da je on samo ostar na jeziku..Ters je prava rijec. I kod nas se koristi.user posted image  Pronasla si svoj mehanizam odbrane koji bi reklo bi se *pali* kod njega. Takve osobe boli nekomunikacija, nemogucnost da budu u centru paznje..Bravo za autosugestiju! Zene su bas specificne sa njom.
Mudro igraj sa svojim dragim i pametno. Ti to mozes. I ja ti zelim da uspijes. Vjerujem da hoces uz Boziju pomoc, a ne uz pomoc sihira.user posted image
Nisam zeljela biti cinicna i drago mi je da me nisi tako razumjela iz mog prijasnjeg posta. Odrzavam par kontakata sa socijalnim radnicima iz Bosne pa otprilike znam kako to izgleda. Slicno je i kod nas. Sretno, Taha.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Taha0608)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
12.7.2010 7:56:24   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Kao socijalni radnik, ne bi bilo lose da imas svojstva duhovnog iscjelitelja. Uostalom, ti radis samo socijalnu anamnezu? Popunjavas neke formulare i to je bit tvoga posla? Uredu ako jeste. Postujem.
Tvoj muz treba duhovnog iscjelitelja? To sto je dobar u krevetu, kako sama kazes, ne znaci mnogo. Ustvari, ne znaci nista. Drustvo u kojem se krece..Razmisli malo..Postoji li nesto u tom drustvu sto on ne pronalazi kod kuce? Je li to drustvo iskljucivo musko?


ti se bas onako super javila da joj olaksas
zena je samo pitala iskustva a ne da joj neko soli pamet sta treba ili ne, i mijesa se u njen zivot, i cak dozvoli sebi da procjenjuje kakva je ona u struci


Vec sam rekla..Nadam se da Taha nece moj post shvatiti kao *soljene pameti* jer mi to uopce nije bila niti jeste namjera. Nema potrebe za tim.
Ako mislis da sam pogrijesila svojim postom i rijecima, obzirom da je trazila iskustvo, zasto joj ti ne bi prenijela svoje? I pazi sta ces napisati..Nemoj da se protumaci kao *soljenje pameti* (sto je jako primitvno kazati za osobu..zna se kome se treba malo vise posoliti).
Nisam si dala za pravo da procjenjujem njen rad u struci ali sam si dala za pravo da joj postavim par pitanja, odvucem njene misli. Taha zna kako se to radi. Malo je ranjiva ali otvara oci.


to se tako kaze kad neko pametuje, i nije nista pogrdno
ostalo necu da komentarisem, nije tema za to

Sasvim si dovoljno rekla. I nema potrebe da kazes nesto vise.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
12.7.2010 13:05:22   
Penelopa
kad krene sa tim društvom
ti ga saleti i odradi ga tako da ne može maknuti sobomuser posted image

_____________________________

Sve će se ovo zvati jučer

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
16.7.2010 3:58:16   
Husic10
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne blamiraj se, ne zovi nikog
Sve probleme jedino možeš riješiti sa svojim mužem



Potpisujem, a ako to ne pali sto je izgleda slucaj kod tebe jer dugo godina trpis  ja bi ti savjetovala da nadjes novog muza koji nema ti "kriminalnih" jarana ni problema.



_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
16.7.2010 4:18:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Taha0608

nije da je to sad toliki problem,više sam se naučila nositi s tim,ali dugo godina,pa recimo odkad ga poznajem jasao je sa kriminalnim momcima..napravio je pauzu sve do prije nekih par godina-pa naše vjenčanje,i početkom našeg braka-kad su sa svih strana počeli uplitati prste u svetost braka-ponovo se vratio jaranikama..da neduljim,svašta se izdešavalo,od dolazaka u gluho doba noći,kad god ko prozove on izlijeće napolje ko muha bez glave,čak nam ni izleti nemogu proći bez poziva(sad zasad jednog klošara za kojeg se nešto vezao,ali ga u suštini iritira)..pa kontam,da li da nazovem tog tipa,da mu pojasnim neke stvari-o tome da je mm u užasno teškoj situaciji-u kojoj treba raditi na vraćanju žene i djece pod svoj krov koji renovira trenutno(a neživimo zbog 100razmirica već neko vrijme zajedno),ili da još još čekam da nadođe,pa sam prekrsti svaku osobu tj.momčička koji mu jedino zlo nanosi i razdor među nama!!!ako imate sličnih iskustava,eventualno nešto što bi mi koristilo pričajte...a sa njim non stop razgovaram na tu temu-i uvijek ima neku izliku,te može mu biti od koristi,te ofira mu za tamo neke likove koji ga neizbacuju iz usta blabla-ako ste me išta skontaleuser posted image hvala unaprijed


Napisala si ne drogira se, ne kocka, ne pije itd, to je stvarno super, a meni je jedno zapalo za oko, nemoj se  uvrijediti sa ovim sto pisem, ali ako on ima jarana koji su kriminalci, dolazi u gluho doba noci, izlazi kad treba i netreba. zapitas li se sta ce jedan ozenjen covjek koji ima zenu i djecu sa kriminalcima i sta on radi sa njima u gluho doba noci....Nisam kriminalac ali poznajem par njih koji jesu i bas kako si navela par zadnjih recenica vazda imaju neku ispriku, te moze ovo, te ono, za mene to nisu cista posla...Kako ja vidim tvoj muz se jos nije ozenio, osim na papiru ili ne konta jos uvijek ulogu muza....Kazes takodje pretjerano je iskren, bojim se da iza te pretjeranosti viri sasvim nesta drugo...Vodi li kad tebe sa sobom kad izlijee glavom bez obzira...Ne znam draga ja da sam na tvom mjestu ja bi trazila da s mjesta prekine svaku vezu sa kriminalima ipak od kriminalaca se svasta mozes nadati, jer da ima morala ne bi bio kriminalac....Ti gledaj da zastitis svoju djecu prvo...I da navedem ovo je i moje licno iskustvo, samo sto sam ja svoga lisila mnogih jarana...Bolje na vrijeme nego se kasnije hvatati za glavu....

(odgovor članu Taha0608)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
18.7.2010 18:51:42   
Taha0608
da se bavi sumnjivim poslovima-bavi...nekrijem ni od koga,ali opet nije za svačije uši šta kako...i sa tim se borim ali otom potom...i da,na papiru je oženjen,i to vješto pokazujeuser posted image i normalno da mi je jedini izlaz otići ili ostati uz njega...tj sa njim..i kako si ga lišila "jarana"..moj je opet u nekim šuhveli talovim sa njima pa to malo teže ide-i jah-da se pohvalim da je ostao i bez posla neki dan!!user posted image
a da znate koliko me to brine-ma eeejjuser posted image meni mora donijeti,djeci nesmije ništa faliti,kad već nemožemo fino i normalno,i ja ću igrati njegovu igru umjesto ostati raspamećena i plakati...možda vam zvuči malo surovo i ružno,neozbiljno,ali nemate uvid u moj čitav život pa da znate kako je to sve hodalo,ali vjerujte-NEPADA MI NA PAMET biti luda i glupa..meni je bitan odnos prema meni,vjernost,i briga o djeci..a on-kako god hoće,sebi će utrobu jesti ne meni...

_____________________________

Žene imaju problem za svako rješenje!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
18.7.2010 21:34:11   
koka i po
Taho draga,čitam već dugo tvoje postove i divim ti se.Stvarno si hrabra i veliki borac.Ja neznam kako bi reagovala da sam u tvojoj situaciji.Nemam ti ništa pametno za reći samo ti mogu dati puno podrške user posted image

(odgovor članu Taha0608)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
18.7.2010 21:50:15   
teacher75
ne daj boze nikome takvog muza, ja ne bih mogla spavati a da znam da se bavi sumnjivim poslovima... sta treba, danas-sutra da mu idem u zatvor u posjetu i da mi djeca odrastaju sa saznanjem da im je otac kriminalac. gluho bilo i daleko, samo to mogu reci...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
18.7.2010 21:52:59   
Taha0608
joj hvalauser posted image
generacijama (sem moje mame hvala Bogu)svaka tetka,nana itd su imale hairli muževe kao ja!i sve su imale čireve,umirale od rakova raznih vrsta i tipova-I TO MI JE POUKA..što i za koga???ne ne..ama izdržala bi svaka sa samo 1gramom mozga,a hvala Bogu imamo ga u kilamauser posted image pa ako ništa indirektno okrenuti situaciju i pustiti onoga ko je kriv da se topi u svojim grijesima..malo mudrosti pomaže..nema savršenog braka,u svakom nešto neštima ili nečega nema..hrabrost je pustiti vodu da otiče dok si žedan,i na kraju pokupiti onu zadnju kap ALI SLATKO sa usnama..hehe..user posted image

_____________________________

Žene imaju problem za svako rješenje!!!!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
18.7.2010 21:58:42   
Anoniman
je li ono u nadrealistima bilo

"sto sam zeljela to sam imala"

(odgovor članu Taha0608)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
18.7.2010 21:59:55   
Taha0608

IZVORNA PORUKA: teacher75

ne daj boze nikome takvog muza, ja ne bih mogla spavati a da znam da se bavi sumnjivim poslovima... sta treba, danas-sutra da mu idem u zatvor u posjetu i da mi djeca odrastaju sa saznanjem da im je otac kriminalac. gluho bilo i daleko, samo to mogu reci...

moja ti-nikad ne reci nikad...bila sam istog mišljenja pa...nikada neznaš šta te može snaći,a bio je čovjek koji je klanjao svaki vakat,pomagao ljudima bez ikakve naknade,u pola noći komšijama koji nemaju šta jesti stvaljati kese i kese pred vratima A DA NIKO NE ZNA ODAKLE JE...i za 5godina???voila!!!

_____________________________

Žene imaju problem za svako rješenje!!!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
18.7.2010 22:02:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Taha0608


IZVORNA PORUKA: teacher75

ne daj boze nikome takvog muza, ja ne bih mogla spavati a da znam da se bavi sumnjivim poslovima... sta treba, danas-sutra da mu idem u zatvor u posjetu i da mi djeca odrastaju sa saznanjem da im je otac kriminalac. gluho bilo i daleko, samo to mogu reci...

moja ti-nikad ne reci nikad...bila sam istog mišljenja pa...nikada neznaš šta te može snaći,a bio je čovjek koji je klanjao svaki vakat,pomagao ljudima bez ikakve naknade,u pola noći komšijama koji nemaju šta jesti stvaljati kese i kese pred vratima A DA NIKO NE ZNA ODAKLE JE...i za 5godina???voila!!!

ovo mi zvuci sve kao sindrom robin hooda

(odgovor članu Taha0608)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
18.7.2010 22:17:40   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Taha0608


IZVORNA PORUKA: teacher75

ne daj boze nikome takvog muza, ja ne bih mogla spavati a da znam da se bavi sumnjivim poslovima... sta treba, danas-sutra da mu idem u zatvor u posjetu i da mi djeca odrastaju sa saznanjem da im je otac kriminalac. gluho bilo i daleko, samo to mogu reci...

moja ti-nikad ne reci nikad...bila sam istog mišljenja pa...nikada neznaš šta te može snaći,a bio je čovjek koji je klanjao svaki vakat,pomagao ljudima bez ikakve naknade,u pola noći komšijama koji nemaju šta jesti stvaljati kese i kese pred vratima A DA NIKO NE ZNA ODAKLE JE...i za 5godina???voila!!!

pa sta mu bi odjednom? kako je doslo do preokreta? mislila sam da je oduvijek bio ovakav kao sada. ne kontam kako neko ko je naklonjen vjeri moze ciniti kriminalne radnjeuser posted image to se kosi sa osnovnim nacelima vjere. e mene to nikako ne moze strefiti, mm je i previse posten, a cak nije nesto ni vjerski nastrojen, ali ima odredjene moralne kvalitete. ne kazem da je savrsen, al sto se tice zakona i prekrsaja zakona tu je bas odlucan. cak me jednom natjerao da bacim laznih 5km koje mi je neko bio uvalio, a ja vec mislila uvalit daljeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Taha0608)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
18.7.2010 22:24:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Taha0608

joj hvalauser posted image
generacijama (sem moje mame hvala Bogu)svaka tetka,nana itd su imale hairli muževe kao ja!i sve su imale čireve,umirale od rakova raznih vrsta i tipova-I TO MI JE POUKA..što i za koga???ne ne..ama izdržala bi svaka sa samo 1gramom mozga,a hvala Bogu imamo ga u kilamauser posted image pa ako ništa indirektno okrenuti situaciju i pustiti onoga ko je kriv da se topi u svojim grijesima..malo mudrosti pomaže..nema savršenog braka,u svakom nešto neštima ili nečega nema..hrabrost je pustiti vodu da otiče dok si žedan,i na kraju pokupiti onu zadnju kap ALI SLATKO sa usnama..hehe..user posted image


Haman sestro tebi je izgleda svejedno, dok ti je samo vazno da ti guza ima....Svi bi mi imali tj volimo da imamo, vecina nas casno i posteno, necasan poso znaci  s necije grbace uzeti...Ili znas onu s kim si takav si!!!Ipak tvoj muz je uzor vasoj djeci a i ti takodje...
Ja sam svog jednostavno usmjerila imao je 2 pravca/izbora da izabere, ja i dijete ili ulica, jer ja ne zelim da mi murija seta po kuci a niti da mi neko dolazi na vrata, mada on nije nista sumnjivo radio ali imao je par poznanika koji jesu, ja takve ne zelim u svojoj blizini...Inteligentna sam, znam prepoznati neke stvari tako da ne moze sakriti , jer kako bilo gdje god da je u ovoj zemlji sve se zna....On je bio pametan pa izabrao...Inace da nije bilo bi mu "Jarane drum"...Moja familija je uvijek casno i posteno zivjela, tako sam i ja odgojena....Ili nedaj boze kao sto teacher kaze da se sunja negdje po noci, ko zna  s kim , pa nije se valjda zbog toga ozenio, nije se trebao ni zeniti....

(odgovor članu Taha0608)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
23.7.2010 8:18:35   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
23.7.2010 8:19:18   
Anoniman
Marina, svaka cast na razmisljanju. Ja nikada ne bi mogla svoju djecu hraniti i odgajati na haram novcu. To se ne moze dobro zavrsiti.
Ono sto me je privuklo na temu je naslov. Imam iste probleme. Brak mi se raspada. Muz se promjenio. Trazi od mene da posjecujem svoje jednom mjesecno. Zabranio je mojim da dolaze kod nas. Nema odlazaka na bazen. Trazi 'postovanje' kao 'glava porodice'. Namjerno sam naglasila neke stvari jer je on postovanje dobijao i dobija i jeste glava porodice. Oboje smo visoko obrazovani a kada odmotam film sve je pocelo kada je poceo da odlazi na neka 'sijela' sa 'dobrim' momcima, momcima koji klanjaju, momcima koji su vjernici.
Borim se sa problemima. Dokazujem mu ljubav i svoju predanost, borim se za svoju djecu. Ne zelim da mi djeca odrastaju sa traumama zato sto je on mislio da ne dobija postovanje koje on eto zasluzuje.
Jos uvijek nemam pojma kako odvojiti muza od 'dobrog' drustva u koje je upao a tek kako bi sa losim predeverala.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
23.7.2010 12:19:21   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Marina, svaka cast na razmisljanju. Ja nikada ne bi mogla svoju djecu hraniti i odgajati na haram novcu. To se ne moze dobro zavrsiti.
Ono sto me je privuklo na temu je naslov. Imam iste probleme. Brak mi se raspada. Muz se promjenio. Trazi od mene da posjecujem svoje jednom mjesecno. Zabranio je mojim da dolaze kod nas. Nema odlazaka na bazen. Trazi 'postovanje' kao 'glava porodice'. Namjerno sam naglasila neke stvari jer je on postovanje dobijao i dobija i jeste glava porodice. Oboje smo visoko obrazovani a kada odmotam film sve je pocelo kada je poceo da odlazi na neka 'sijela' sa 'dobrim' momcima, momcima koji klanjaju, momcima koji su vjernici.
Borim se sa problemima. Dokazujem mu ljubav i svoju predanost, borim se za svoju djecu. Ne zelim da mi djeca odrastaju sa traumama zato sto je on mislio da ne dobija postovanje koje on eto zasluzuje.
Jos uvijek nemam pojma kako odvojiti muza od 'dobrog' drustva u koje je upao a tek kako bi sa losim predeverala.



Anonimna draga,ti zaista imas problem i gledaj da ga sto mudrije rijesis.Ne znam s kakvim se to vjernicima poceo druziti da se desi takav njegov postupak,jer vjernik mora dobro znati da mu je veliki grijeh zabraniti kontakt sa tvojim roditeljima makar oni bili najveci nevjernici.Roditelj je u islamu nesto posebno i Allah je naredio najprije robovanje Njemu Uzvisenom,zatim dobrocinstvo prema roditeljima,i muskarci i zeni,ne praveci nikakvu razliku.To je njemu nesto ocigledno udarilo u glavu.Sjedi,mila,razgovaraj sa njim i kazi mu da si ti kao zena duzna prema svojim roditeljima isto kao muskarac prema svojim.Tacno je da u islamu muz ima vece pravo kod zene,ali to je onda kada te npr.zamole i roditelji i muz istovremeno za uslugu,prvo zavrsis s muzem,a onda se odazivas roditeljima.I muz je gresan ako te u tome sprijeci.Nema tog vjernika koji se smije lupati u prsa da je vjernik,a braniti svojoj zeni da se odazove svojoj majci onda kada njena majka to pozeli,makar da je samo vidi,jer niko ne zna sta majka sve dozivi noseci svoje dijete 9 mjeseci,zatim porodjaj,zatim odgajanje i sva briga...i ona dodje neki gospon koji zeli uskratiti majci plod njenog srca.To je u islamu zabranjeno.Dobro razgovaraj sa svojim dragim,pitaj ga u cemu je problem i da se to akobogda rijesiti.Jer,problem je ocito u njegovom shvatanju koje hitno treba mijenjati.Ne volim kad ljudi pretstavljaju islam onakvim kakav nije i mase ljudi osjete odbojnost prema ovoj uzvisenoj vjeri zbog toga sto neko zeli nesto tumaciti na svoj nacin.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
23.7.2010 12:53:32   
hanabanana
Mene jako žesti kada se iz vjere uzimaju i participiraju samo one činjenice koje nam odgovaraju.
Anonimna, želim ti uspjeh i nadu.

Taha, meni ne bi pod kapu moglo stati da živim sa nekim ko prihode za život zarađuje "sumnjivim poslovima ". Takva mi čahra.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
23.7.2010 13:25:18   
marny
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Marina, svaka cast na razmisljanju. Ja nikada ne bi mogla svoju djecu hraniti i odgajati na haram novcu. To se ne moze dobro zavrsiti.
Ono sto me je privuklo na temu je naslov. Imam iste probleme. Brak mi se raspada. Muz se promjenio. Trazi od mene da posjecujem svoje jednom mjesecno. Zabranio je mojim da dolaze kod nas. Nema odlazaka na bazen. Trazi 'postovanje' kao 'glava porodice'. Namjerno sam naglasila neke stvari jer je on postovanje dobijao i dobija i jeste glava porodice. Oboje smo visoko obrazovani a kada odmotam film sve je pocelo kada je poceo da odlazi na neka 'sijela' sa 'dobrim' momcima, momcima koji klanjaju, momcima koji su vjernici.
Borim se sa problemima. Dokazujem mu ljubav i svoju predanost, borim se za svoju djecu. Ne zelim da mi djeca odrastaju sa traumama zato sto je on mislio da ne dobija postovanje koje on eto zasluzuje.
Jos uvijek nemam pojma kako odvojiti muza od 'dobrog' drustva u koje je upao a tek kako bi sa losim predeverala.


sramotno je to što mu je vjera izgovor za takvu njegovu transformaciju, radije bi vjerovala da je on u suštini zadrti neandertalac, a samo je čekao priliku da se dokaže. s ovakvim čovjekom ukoliko ne promjeni svoja shvatanja zajednice ja ne bi živjela niti dana.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
23.7.2010 13:30:03   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Marina, svaka cast na razmisljanju. Ja nikada ne bi mogla svoju djecu hraniti i odgajati na haram novcu. To se ne moze dobro zavrsiti.
Ono sto me je privuklo na temu je naslov. Imam iste probleme. Brak mi se raspada. Muz se promjenio. Trazi od mene da posjecujem svoje jednom mjesecno. Zabranio je mojim da dolaze kod nas. Nema odlazaka na bazen. Trazi 'postovanje' kao 'glava porodice'. Namjerno sam naglasila neke stvari jer je on postovanje dobijao i dobija i jeste glava porodice. Oboje smo visoko obrazovani a kada odmotam film sve je pocelo kada je poceo da odlazi na neka 'sijela' sa 'dobrim' momcima, momcima koji klanjaju, momcima koji su vjernici.
Borim se sa problemima. Dokazujem mu ljubav i svoju predanost, borim se za svoju djecu. Ne zelim da mi djeca odrastaju sa traumama zato sto je on mislio da ne dobija postovanje koje on eto zasluzuje.
Jos uvijek nemam pojma kako odvojiti muza od 'dobrog' drustva u koje je upao a tek kako bi sa losim predeverala.




Savjetujem ti ako se nisi vjenčala šerijatski da mu nabaviš i pokažeš jedan vjenčani list koji se daje kada se šerijatski vjenča neka pročita koja su prava i dužnosti muža prema ženi po islamu.
Ako je zaista takav vjernik onda zna da se prema ženi tako ne ophodi(izvini ako je ova poslednja rečenica povrijedila njegovu predanost vjeri)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kako muža odvojiti od lošeg društva??
25.7.2010 21:34:47   
Taha0608
meni se čini da tvoj muž ima namjeru prihvatiti se šerijatskog načina života-recimo...znam dosta bračnih parova, i naravno sebe lično i kako to hoda...tvoje je sada ići ili ostati(ne bukvalno) ali ili ćeš ga podržati ili ćeš se boriti svim silama živjeti recimo normalnim životom..bbazene ćeš normalno zaboravitiuser posted image i iziskivt će od tebe da se ponašaš kako dolikuje ženi muslimanki,a to što zahtjeva pretjerno poštovanje je samo početak i proći će ga..to je samo uvod u takav način života koji su mu predstavili ti momci/ljudi i želi odjednom da svoju porodicu i tebe kao ženu pretvori u nekad birvaktilski načn života, da budeš zahvalna za opskrbu koju ti pruža itd.oni su bukvalni,ne čitaju između redova i žele za noć promijeniti toliko toga. i koliko se god osjećala povrijeđenom i imaš utisak da je od tebe dovoljno-on isto misli da je tako s njegove strane i hoće više...da budeš poslušna i pokorna žena koja će ga uvijek s osmijehom dočekivati i šta god da ti trži-ispuniti..ako je on ok to nije loše ali ako nedaje rezultate mislim što bi se trudila toliko..
- a što se mene tiče,nebih komentarisala previše sam rastrojena da bih se pravdalauser posted image user posted image user posted image neide mi nikako od ruke ali šta je tu je..javljam rezultate i recepte..user posted image ..a nisam navela čime se bavi pa nemojte pred rudu,zaključivati nešto što neznate i da li je haram para uopšte...kriminal je i mito i korupcija,šverc od auta do duhana-pa opet koliko ljudi živi od toga..kad reis ul ulema "krade" gdje dalje..user posted image
svi živimo drugčije živote,sve smo drugačijeg obrazovanja i intelekta,a za okruženje da ne pričam...i molim Boga da nebudete iskušane-i da dođete u situaciju da birate ili da nebudete u mogućnosti da birate-a morate se boriti s tim.user posted image puuussaa

_____________________________

Žene imaju problem za svako rješenje!!!!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *