|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:53:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: dadada

Ilhana, svabe reklamiraju ovu kremu kod jako suhe koze koja izaziva svrbez...pa probaj...mozda je stvarno od zime samo


Ima li tu kod nas da se kupi ili samo kod svaba?


ne znam da li ima kod nasuser posted image ali sam mislila da mozda ima u swedenu...evropska unija..ovo..ono

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:54:10   
Super dada
Muby i mi ti inace vodimo borbu sa češkanjem, jer se sav izgrebe po licu, posebno po celu kad je pospan i nervozan. Pokusala sam stavljati rukavice, ali mu spadaju sa rukica. Od juce nosi carape i na rukama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , valjda i to dodatno umiri, da ne stavlja rukice i u usta.

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:55:01   
Ben 10
Ja sam upotrebljavala sinu ovu AFLODERM kremu i pomogla mu je,ali pažljivo sa ovom kremom jer je kortikostroid...MI smo imali dermatitis po pregibima vrata i ispod koljena ,ali u vrlo blagom obliku....Sada se ponekada pojavi,ali uzrok je izgleda alergija i ovih dana čekamo alergene na koje je alergičan,dobije i bronhitis od alergija...I mislim da ova krema ide samo na recept tako je meni dr rekla ili kod nas kod privatnika može sve samo da se proda...

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 23:02:01   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: dadada

Ilhana, svabe reklamiraju ovu kremu kod jako suhe koze koja izaziva svrbez...pa probaj...mozda je stvarno od zime samo


Neznam, nikad cula za ovo nisam a u apoteci nema da se kupi (gledala na stranici od apoteke jer tu imaju podatci svi)

Haj ako nista kazem daidzi da mi kupi i posalje a i nije mi daleko njemacka da odem naobdan ;)
Ima li tu kod nas da se kupi ili samo kod svaba?


ne znam da li ima kod nasuser posted image ali sam mislila da mozda ima u swedenu...evropska unija..ovo..ono



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 23:13:48   
Ilhana RR
hej, imate li sadrzaj od ove kreme A derm, ima ovde neka zove se miniderm...

pa da vidim jel to to...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 23:18:49   
Nunichi
Neka zob je u sastavu i omega 6 masne kiseline, evo LINK pa malo procitaj.
Bas mi je zao Lamije, ljubni je od nas.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 23:19:11   
Ben 10
Imaš da goole ukucaj A derma i izbaciće ti čitavu kolekciju pa pregledaj.Ja sam čitala jer su je i meni neki preporučivali...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 23:21:59   
Ilhana RR
Hvala Nunichi, evo nasla sam ovu kremu na svedskoj jednoj stranici tako da cu sutra u potragu za njom jer ocigledno ima da se kupi ovde =)

i ti svoju ljepoticu coki jednom mjesto nas

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 23:39:22   
Ilhana RR
Evo citav set sam nasla kod nas u apoteci u gradu ima... sutra idem da kupim... ima i ulje za kupanje tako da cu je odma sutra okupati sa tim da vidim...

A doktorima cu reci da je imala sok alergije, sutra cu otici kod njih da joj vade nalaze da vide sta je... idem akutno odma posle posla...

Ovaj prijedlog mi je predlozila nasa draga Skvo ;) (nisam je poslusala za ginekologa al cu je za ovo poslusati, ipak se to radi o Lamiji )

Javim vam sutra sta je bilo kod doktora....

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: atopijski dermatitis
5.2.2010 10:26:23   
anidla
stvarno mi je zao svih user posted image i mama koje se bore sa AD....bas je to zacarani krug....

evo par informacija koje sam ja saznala dok smo se s tim borili.....

u Zagrebu su sestri od Tarika Filipovica (prijatelji smo) rekli da KAMILICA nekad kod djece zna biti GLAVNI alergent kod male djece....cudno ali tako je....ja sam odmah ukinula i kupanje u kamilici i ciscenje lica kamilicom, za svaki slucaj....

dalje...ova krema EXOMEGA, drage mame, nemojte ocekivati poboljsanje za 7 ili 10 ili mjesec dana i nemojte se razocarati ukoliko odmah ne vidite rezultate...ipak je to duzi proces i nemojte odustajati....ja je mazem ujutro poslije umivanja, popodne poslije umivanja i navecer poslije kupanja, znaci na cistu kozu....

sto se tice kreme AFLODERM ILI BELOGENT (koju vam god da kazu da uzmete) ja da sam na vasem mjestu NE BIH stavljala na lice, pogotovo malim bebama...
nazalost, ja svojoj jesam jer sam tad bila neupucena ali malo pomalo covjek svasta nauci....s tim kremama ce sve proci, kao sto je nama, u roku od 3 sata sve se povuklo....kad smo prestali sa terapijom sve se ponovo vratilo u jos vecem obimu....

ukinula sam omeksivac...plis, sintetika, vuneni tepisi ne dolaze vise u dodir sa mojim user posted image

ipak savjetujte se sa svojim pedijatrom i dermatologom, ovo je ipak moje iskustvo, mozda to nije slusaj kod vas...
kod Noe HB nema vise crvenila, koza nije hrapava, sad je glatka...i dan danas mu se nekad pojavi pocetno stanje tog dermatitisa, dvije tri tackice intenzivno crvene boje i ja ga odmah umijem i prodje HB....

sretno svima i tu sam ako sta treba...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: atopijski dermatitis
5.2.2010 10:45:31   
Super dada
Hvala anidla. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: atopijski dermatitis
5.2.2010 10:55:23   
anidla
nema na cemu....samo sam podjelila svoje iskustvo s vama....

bas kad smo bili na vakcini prosle sedmice doktorica kaze da super drzimo pod kontrolom...meni je najgore sto ja nisam utvrdila uzrok kod nas jer sam svasta nesto pormjenila u kuci i ne mogu znati sta je.....

mi smo pogrjesili kad smo na to crvenilo kad se pojavilo stavili masnu kremu koja je zacepila lojne i znojne pore i jos gore napravili...pa eto da znate nista na lice....

ova exomega krema nije masna, ona hidratizira kozu jer takvom suhom ekcemu treba hidratizacija a ne masna krema....

pusa velika


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: atopijski dermatitis
5.2.2010 11:01:51   
Super dada
 I ja sam vec mnogo toga promjenila, sto se tice kontakta sa kozom user posted image , kao i uvodjenja dohrane. Tako da sad ne znam zahvaljujuci cemu, dolazi do poboljsanja. Bitno je da mu je bolje i da jos otjeramo "pijesak" ispod koze i biti ce to OK.

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: atopijski dermatitis
5.2.2010 11:14:52   
škorpija
ovo sa kamilicu vjerujem, ja ne podnosim proizvode sa kamilicom iako nema osjetljivu kožu, moj bebi nema više na licu ništa, ali ima na stražnjem dijelu vrata jednu flekicu koja je uglavnom crvena,suha, hrapava i peruta se. nema sa čime nismo mazali ali malo se poboljša i opet se pojavi. sad mažem kantarionovim uljem i bosanskim mehlčemom, nemam više ideja. ne znam je li to dermatitis ili neki lišajuser posted image .
slikaću poslije pa ću staviti sličicu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: atopijski dermatitis
5.2.2010 23:07:08   
Ilhana RR
Evo drage bila sam danas akutno otisla kod doktora... dosla u ordinaciju i nije bio nijedan doktor tamo nego samo sestrice... ova je pogledala i rekla da je to od zime... ja u to nevjerujem jer je to pocelo polahko prije jedno 4 mjeseca, kada je bilo mnogo toplije no sada...

Rekla mi je da kupim hidrokortison... fol ima sam malo kortisona... i ja je pitala za A-derma ona rekla pa eto dobra je krema mozes i nju koristiti, jednom hidrokortison jednom A-derma i sve tako...

Kad sam otisla u apoteku, ima jedna nasa zena radi, rekla mi je da niposto joj nekoristim ovaj hidrokrotison, ona je mala i nako joj je tanka koza a hidrokortison kao i svaki drugi kortison tanji kozu... kupila sam kremu, dal cu je koristiti neznam jos...

Morala sam ici u susjedno selo da kupim ovu A-derma... uzela sam odma i ulje za kupanje i okupala je odma i namazala je pred spavanje...

Ujutru cu ponovo da je mazem, pise dva puta na kremi da se to radi dnevno ali ja cu poslati vas i mazati tri puta...

Sve mi se cini da moje hanumice na RR vise znaju nego sto ce ikad ovi ovde doktori znati...

U petak imam ponovo vrijeme, tad cu valjda i doktora vidjeti da pregleda i da vadi nalaze neke... nesto moraju jer nezelim ni dijete da mucim i da "lijecim" jedno a ono nesto skroz drugo...

Hvala vam na savijetima drage moje...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: atopijski dermatitis
6.2.2010 10:40:21   
anidla
Ilhana sretno user posted image user posted image user posted image user posted image

samo strpljenja....bice sve uredu....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: atopijski dermatitis
6.2.2010 10:45:17   
martajay
IZVORNA PORUKA: škorpija
ali ima na stražnjem dijelu vrata jednu flekicu koja je uglavnom crvena,suha, hrapava i peruta se. nema sa čime nismo mazali ali malo se poboljša i opet se pojavi. sad mažem kantarionovim uljem i bosanskim mehlčemom, nemam više ideja. ne znam je li to dermatitis ili neki lišaj.


ista situacija je i kod nas: na nogama ima po nekoliko ovakvih "flekica", a pre neki dan mu se pojavila i na ruci...budu male, pa se malo prosire, i tako ostanu...i ja sam mu te delove mazala raznim kremama i uljima i NISTA ne pomaze sasvim... i ja se pitam da nije neki lisaj. i ne svrbi ga, koliko mogu da zakljucim.


< Poruku je uredio martajay -- 6.2.2010 10:47:52 >


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: atopijski dermatitis
6.2.2010 11:26:53   
škorpija
i moj user posted image  to ima i po nogicama, a sinoć mi prijateljica kaže da to jeste najvjerovatnije llišaj, jer u njenog malca je ekcem i to nije ni nalik. Uglavnom i ona mi preporučila da mažemo kantarionovim uljem

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: atopijski dermatitis
6.2.2010 11:30:09   
martajay
probacu i ja da mazem kantarionovim uljem. bas ti hvala za informaciju. to nisam probala. 

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: atopijski dermatitis
6.2.2010 11:31:38   
škorpija
probaj, sigurno neće odmoći, barme će bebiju biti nježna kožauser posted image . doduše kantarionovo ulje nam baš neki bajan miris ali i ne smrdi

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: atopijski dermatitis
6.2.2010 11:37:10   
martajay
znam, koristila sam ga da mazem pišu posle sunecenja. i stavrno je odlicno...tada nije imao ove glupe fleke/lisajeve, pa da ga isprobamo i tako...a ima logike da pomaze i kod eventualnih lisajeva.

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: atopijski dermatitis
6.2.2010 13:21:55   
Visnja RR
knatarionovo ulje je lijek za mnoge oziljke ...al kolko je ok da se masnoca nanosi na AD???...
i ja se citajuci vase postove sjetih da mi je jedna pedijatrica (nasle se kod frizera) rekla da je njena kcerka alergicna na kamilicu...pa eto ...oprez i sa kamilicom na kozu sa AD...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: atopijski dermatitis
6.2.2010 13:24:17   
Visnja RR
Da ne otvaram drugu temu jer je u vezi AD:

Uskoro bih trebala posjetiti dr. Faruka Alendara pa sam htjela da obavim jedan intervju s njim u vezi atop.derm.
Bilo bi mi od pomoci da mi vi napisete pitanja koja vas zanimaju kako bi smo imali precizne odogovore

da bi se pitanja razlikovala od teme napisite ih u boji


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: atopijski dermatitis
6.2.2010 14:22:34   
enna
Ilhana da ti kazem da smo mi korisili A-derma 3 puta na dan i bio je takode neki losion kojim se prije namaze lice iskljucivo kod nas je tu bilo i odstoji nekih 10 min. i poslije se sapere mlakom vodom i nanese A-derma malo je ublazio oblik AD ali se nije skroz povukao.Nadam se da ce Lamijici proci uskoro da ce njoj pomoci!!!Sretno

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: atopijski dermatitis
6.2.2010 14:23:42   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Da ne otvaram drugu temu jer je u vezi AD:

Uskoro bih trebala posjetiti dr. Faruka Alendara pa sam htjela da obavim jedan intervju s njim u vezi atop.derm.
Bilo bi mi od pomoci da mi vi napisete pitanja koja vas zanimaju kako bi smo imali precizne odogovore

da bi se pitanja razlikovala od teme napisite ih u boji


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *