|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:35:06   
acudesa
ejjj!!!
Ćorabakauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:36:36   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Mi smo kad smo bili mastali mastali o tome kako cemo sresti lepu brenu i kupiti joj, zlatni sat, zlani lancic, zlatni televizoruser posted image user posted image user posted image Znali smo se i posvadati ko ce jo sta kupiti, moralo je biti sto bolje i naravno zlatnouser posted image user posted image  


user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:36:53   
acudesa
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Mi smo kad smo bili mastali mastali o tome kako cemo sresti lepu brenu i kupiti joj, zlatni sat, zlani lancic, zlatni televizoruser posted image user posted image user posted image Znali smo se i posvadati ko ce jo sta kupiti, moralo je biti sto bolje i naravno zlatnouser posted image user posted image  

isto. samo umjesto boldirane rijeci-TRAZITI joj..

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:36:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

ne moze hanka-treba imati 4 slovauser posted image user posted image user posted image user posted image
moze mile kiticuser posted image user posted image

blesouser posted image user posted image user posted image user posted image ...

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:38:25   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Hannan

IZVORNA PORUKA: Breskva

Kako se igra kadije???zaboravila samuser posted image


Kadije i sudije, ide nekako na papirice se napise, kadija, dzandar, lopov i ne mogu da se sjetim cetvrtog, i onda svako izvlacije jednu ceduljicu, lopov fasuje hehe, kadija odredi koliko blagih, ili jakih po ruci , a dzandar sprovodi kaznu pa lupa kako je kadija rek´o...mi smo linijarom sibali:)




Nismo mi ovako kadije igrali, nego je kadija jedna bandera user posted image , i onda je jedna ekipa cuva a druga treba da je dotakne a da tog clana niko od protivnika prije toga ne uhvati... valjda ste skontale


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 18:42:05   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Mi smo kad smo bili mastali mastali o tome kako cemo sresti lepu brenu i kupiti joj, zlatni sat, zlani lancic, zlatni televizoruser posted image user posted image user posted image Znali smo se i posvadati ko ce jo sta kupiti, moralo je biti sto bolje i naravno zlatnouser posted image user posted image  

isto. samo umjesto boldirane rijeci-TRAZITI joj..


ma mi smo joj se mislili ulizati, ko joj vise kupi - vise ce ga volit i slikat se s njimuser posted image user posted image user posted image Znaci ima vise verzija Lepe Brene, dosad smo culi 3user posted image user posted image
A najbolja je ova sto ju je Brena sama izmislila. Ona kaze "udi slobodno" a tebi dvadesetka ispade iz đepauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 19:40:04   
maja78 RR
divna tema user posted image

ono sto je hannan navela kao kockice, mi smo to zvali boba
jarica (kao izmedju dvije vatre ali ono kad samo troje igra, jedna vatra)
gume (lastisa) bezbroj pjesmica
picigena
prljavih sudica
dekice i lutke u parku na travi i satima
zmire naravno
klikera
slicica
care care govedare
onda zanimanja, svako je nesto (jevacica, prodavacica, uciteljica...)

ih ne moze mi vise naumpasti sad



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 19:45:57   
Anoniman
Ja sam voljela i igru pretvori se pretvori se ...
npr . pretvori se pretvori se u televizor, onaj koji govori također i bira najbolji televizoruser posted image , pa onda on zapovijeda u šta da se pretvorimo...

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 21:28:07   
Hanady RR
Super tema....
zaista djeca se neigraju kao što smo mi....
sada u mojoj ulici u kojoj samm odrasla ponovno ima generacija onih od 10 do 14 godina ali ne igraju se kao moja generacija....

meni su najraže idgre bile narandže i limuna
i
neka puca, neka puca....

nevjerovatno nekih djelova igara se sjeam a nekih ne.user posted image

No ova tema daje mi mogućnost da se podjetim i pokušam svojim curicama i raji iz ''ulice'' osmosliti društveni život. Naravno dok budu veće...

Ja sam voljal igrati gume...ali znam da sam i ja pravila tu zvjezdu samo nisma sigurna jel reade končar ili brojanje enko bilouser posted image
i trokuta smo igrali gume...valjda...user posted image

ja nisma lastiš vijdela da s eneko igra od ratnog periodauser posted image baš čudno a zanimljivo i zdravo za igranje.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 21:33:55   
koka i po
a priredbe za komsije user posted image ?
eberecke ebertute ..trula kobila ...kupusa i janjine user posted image user posted image (ovo je za malo stariju raju user posted image )

Ozbiljno,meni su bile najdraze priredbe za komsije (ulaz smo naplacivali ili novcano ili u slatkisima...odatle moj nos za trgovinu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image )
pPosebno smo se oblacili,imali generalne probe....ko veliki user posted image ...dobra stara Titina vremena ....

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 21:43:56   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: koka i po

a priredbe za komsije user posted image ?
eberecke ebertute ..trula kobila ...kupusa i janjine user posted image user posted image (ovo je za malo stariju raju user posted image )

Ozbiljno,meni su bile najdraze priredbe za komsije (ulaz smo naplacivali ili novcano ili u slatkisima...odatle moj nos za trgovinu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image )
pPosebno smo se oblacili,imali generalne probe....ko veliki user posted image ...dobra stara Titina vremena ....


Uuuu priredbe sam zaboravila user posted image , ovo je bilo super, a mi se uvijek "borili" sa konkurencijom (grupa djevojcica iz susjedne zgrade) ko ce imati vise publike user posted image ...

A drugarica i ja jednom osmislile "biznis" pa polijepile citavo naselje oglasima da prodajemo kokice, telefoni su zvonili a mama i tata sizili user posted image

Za ovo boldirano user posted image user posted image user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 21:49:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: IvanaTz



Za ovo boldirano user posted image user posted image user posted image


potpisujemuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 22:04:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

Ja sam voljela i igru pretvori se pretvori se ...
npr . pretvori se pretvori se u televizor, onaj koji govori također i bira najbolji televizoruser posted image , pa onda on zapovijeda u šta da se pretvorimo...

potpisujem i da dodam,igrala se lastisa i rata s djecom user posted image user posted image to mi je omiljena igra bila,kao i klikerauser posted image user posted image ,zmire,tko zadnji on magarac heheh kad se sjetim,pa bebi se igrala ,pa sa blatom tj.od gline pravili nekakve posude,tanjire igrali se zenauser posted image bebe pravili,od dekica najvise mi je ostalo u sjecanju,u ratu smo zivjeli blizu nase familije dok nismo odselili,tu bilo puno djece da se igram drustva.Pa smo ljeti uvecer kad su stariji zabavljali se i hodali mi smo njih plasili tj.skrijemo se u mraku i beeeeeeeeeuser posted image user posted image bili su to dani kad se sjetimuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:44:10   
mama_debeljuca
U moje doba je bilo puuunoo igara user posted image user posted image Baš smo imali bogat repertoar. A sva djeca iz ulice su se igrala zajedno bez obzira na generaciju, i curice i dječaci, imalo nas je, da ne pretjeram preko 20. Evo nekih, kojih se mogu sada sjetit: Žmurka, Zaleđeni deda, Pretvori se, Đavo s neba, Školica, Između dvije vatre, Ema esesa, Kipova, Jura.....
Super tema, baš se ismijah pravo i prisjetih se lijepih trenutaka!

_____________________________

:-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:49:15   
Anoniman
joooj mama debeljuca dobro si me podsjetila-Đavo s neba, šta vam treba, jedno jaje , koje boje je li tako ideuser posted image
Sjećam se još jedne igrice...de, de deci a deci deci do a si, sinjorita a more meksikouser posted image -niđe veze al eto meni ostalo u sjećanju hahahah...to bi mi djevojčice pjevale i plesale na odmoru

(odgovor članu mama_debeljuca)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:50:54   
new mama
Jeee bas lijepa temauser posted image user posted image ,odmah me vrati u djetinjstvo.Meni licno omiljena igra bila izmedju dvije vatre,sjecam se jedva sam cekala popodne kad smo igrali da izadjem vani i jedan dan spavala i mama me nije probudila i ja kad sam ustala ono djeca se vec razisla,kako mi je krivo bilo i danas se sjetim togauser posted image
A naravno poslije toga zmire,pa onda gume sa djevojcicama,pa aberecke abertude,pa onda igre bez granica,tako bih voljela da mi je sad samo jedan da sve igre ponovimouser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:51:24   
veeseelaa
ja sam voljela da igram izmedju dvije vatreuser posted image , bila sam dobra, vazda su me birali u ekipu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:51:52   
veeseelaa
hahhaah new mama pisale smo u isto vrijeme user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:54:25   
veeseelaa
a flaše user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa kad se naštima da te cmoki simpatija po tri dana ne dolaziš sebi user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:54:27   
teacher75
igrali se: zmire, aberecke-abertute, limuna i narandze (to mi je bilo najdraze), izmedju 2 vatre, crne marice jedan, dva, tri, preskakale gumu, rezmjenjivale salveteuser posted image ako se jos necega sjetim, prosiricu spisak user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:55:36   
mama_debeljuca
IZVORNA PORUKA: Breskva

joooj mama debeljuca dobro si me podsjetila-Đavo s neba, šta vam treba, jedno jaje , koje boje je li tako ideuser posted image
Sjećam se još jedne igrice...de, de deci a deci deci do a si, sinjorita a more meksikouser posted image -niđe veze al eto meni ostalo u sjećanju hahahah...to bi mi djevojčice pjevale i plesale na odmoru


Jeste, jeste ta je user posted image
Podsjeti me i na neku Hej Marina siđi dole, jer odavno si tu, šta radiš tako dugo na tom pendžeru....user posted image Pa onda ova:
Halo halo bolnica, žena mi je trudnica,ima dvoje djece uskore će treće...user posted image user posted image

< Poruku je uredio mama_debeljuca -- 18.9.2010 23:57:24 >


_____________________________

:-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:55:58   
veeseelaa
i zalozi su bili glavni hahahah toga je uvijek bilo na rodjendanima
Šta da radi, šta da radi ovaj zalog? ovaj zalog nek poljubi tog i tog user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:57:04   
veeseelaa
Abarečke - abertude, abar koga ćete? silnu i presilnu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:57:16   
new mama
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a flaše user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa kad se naštima da te cmoki simpatija po tri dana ne dolaziš sebi user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jeee to sam zaboravila a to je obicno bilo na rodjendanima,jos kad se potrefi da bude deckic koji ti se svidja,ma gdje nam je kraj je biouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Igre iz naseg djetinjstva.....
18.9.2010 23:58:38   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i zalozi su bili glavni hahahah toga je uvijek bilo na rodjendanima
Šta da radi, šta da radi ovaj zalog? ovaj zalog nek poljubi tog i tog user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image zalog i flasauser posted image user posted image user posted image a zezanje ljudi na telefon? hehe. jednom smo na nekom derneku zvali nasumice ljude i pitali ih jesu li dali oglas za: motornu pilu i jos nesto, ne sjecam se vise sta, al bilo je bas shegauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

imena
amaniamanic

Ova mi se naj dopadaju.vec sam postavljala ovu anketu.Al bih ponovo cula vase odgovore i nadam se da ce ih biti vise:)

amani (20%)

hened (3%)

esma (13%)

hena (9%)

aisa (5%)

ajsa (49%)


Broj svih glasova: 187

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *