|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:24:30   
Anoniman
Frenkoza nije problem usisivac, vec sto doticni roditelji to kod sebe nedozvoljavaju, a kod mene se moze jahati kako hoce,da izvinite na izrazu. Meni su crijevo od usisivaca pokidali,njihova mamaa je samo sjedila, kad bi je njen muz upitao sta rade djeca, a ona odma ljutito "pa sta ce raditi,igraju se".. da da igraju se ali u mojoj spavacoj sobi..user posted image

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:25:21   
mimh
i ja sam mislila da ću uspjeti da mu dokažem da je ne ne. ali je više meni dojadilo a on i dalje po svom, pa sam ga pustila da odovolji kod kuće, stalno mu bila za petama, sve što treba uradila bih dok spava. potrajalo je jedan period i prošlo, sad opet sve stvari mogu biti gdje ja smatram da trebaju ništa od njega ne skrivam, igra se sa svojim igračkama, gleda crtane i to je to. ali kad mi dođu tuđa djeca, prvo upozorim rodietelje, pa ako vidim da ne čine ništa  vrisnem ja. moje dijete niko ne smije tući sem mene, a ne dozvoljavam ni njemu da ikoga tuče. sad s njim razgovara,  jer mu mogu razgovorom objasniti da nešto nije dobro.
mada je nedavno došla mi neka komšinica na babine, njena curica je treći razred škole, došla je i mala od jetrve, popeli su se kod mene na sprat, gdje je ujedno i dječija od mog sina da se igraju kad se začula lupa. curica treći razred je skakala po krevetu od spavaće i razbila ogledalo, odakle im uopće ideja da ulaze u sobu nemam pojma a još da skaču po krevetu, a njena mama ništa na to, plus što su se mogli isjeći ot tad sam rekla da ničija djeca neće otići iz dnevnog boravka i krila svojih mami, kod mene nema igranja neka sam babaroga ni moje se ne igra kad odemo nekom u posjetu sem kod jetrve i sveki i kraj. a komšinici više ne idem u posjetu.

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:27:49   
Hanady RR
Ja kada sam rekla da se ponašaju kao premo svojoj djeci mislila sam na ove koje smo  tu bile u priči...
a u samom startu sam rekla da nebih dozvolila da neko moje dijete udari ako smatra da je pogriješilo...nogom u guzicu ili kablom od punjača....
rekla sam odmah reagujem....
I moja djeca još uvijek se odgajaju i znam da znaju učiniti nešto meni neprihvtaljivo pa tako i drugom...ali ne smatram da neko treba da ih udariti ili održati lekciju pančnim visokim tonom...ja ću razgovarati sa svojom djecom. A oni roditelji koji ne razgovaraju na taj način...njih ignoriram pa pričam sa tim djetetom kada su već tu u mojoj blizini.


Kada sam davala primjere upravo sam tada i mislila na ovo što ste sada ispričale...lakše je milion puta reći ne i nemoj i biti dosljedan nego dobtii ovakav scenarij palog televizora.
zašto da se penje na komodu za Tv kad ne mora....
nedam i nedam pa nek sve glavom o pod udara od ljutnje....
i to će je proći...
Udarale su i moje...i prestale...njih boli od poda ali mnogo manje nego da je TV pao na nju.user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:31:18   
DM
A šta kažete za dijete koje je na sebe prevrnulo elek. pećuser posted image Samo hB pa je dobro završilo...a ja sam više luda opd hodanja za djecom i od NE,NE,Ne....sa starijim je sve bilo ok,ali ovaj mali je priča za sebe!
Jednom smo ga pustili da se malo oprži i od tad zna da je peć žž,žž, ali neki dan ide svjesno i govori žž i rukicom poe. peći dok je još vruća....

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:31:55   
hanabanana
Daj ne kukaj ženo, dijete ti je zlatno. user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:35:11   
veeseelaa
uh koja rasprava, nadam se da nije zbog ovog mog "tresni ga kablom" jer sam mislila više figurativno al mozda malo po guzi nije na odmet user posted image
Lako je prekinuti odnose sa nekim s kim se ono kao družis al problem je kad ti neko zaluta jednom/dva puta u životu e šta tu uraditi? definitivno ne bi mirno gledala da mi neko davi dijete kablom i sl
Ako već roditelji ne znaju reagirati e ja bi znalauser posted image
Moja metoda je nekom mozda cudna al definitivno je efikasnauser posted image  Pitam se sta je s tim roditeljima i tom djecom? gdje su to vidjeli?
Kad sam bila mala znao se red a ovo je sada opći haos, neki dan u vrticu jedan djecak od 2,5 godine prosto zgurao djevojcicu u ćošak i udara je svom snagom po glavi, ja poludjela, teta nije odmah vidjela ,  al sam joj  rekla da vodi racuna da se mali ne zaleti na moju Ajšu jer onda neznam kako ću reagirati user posted image  I mali je prebačen u drugu grupuuser posted image
Zaista neznam kako bi reagirala da je moja Ajša bila na mjestu ove malene, mada sam se i onako iznervirala
Zamisli malog papkauser posted image user posted image user posted image
Ona jadna plače i pokrila glavicu a on udara li udara i garant bez ikakvog povoda jer djevojcicu znam, mirna je ko janje
E šta u ovom situacijama???? a za druzenje je lako, pa ne druzim se sa svakim, bar to mogu birati

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:37:20   
DM
A I je sad u fazi penjanja na police sa knjigamauser posted image Naravno da ga ne puštamo da to ne radi, u toj sobi je S krevet i u nj ladica sa igračkama,malo se najvoli* u tu ladicu zaroviti-igra se do besvjesti, ali ga moramo nadfgledati-čim igračke popusti odmah na policu, ma kad bi ga pustila popeo bi se do vrhauser posted image Joj nije smiješno,milion puta ne,ne ,a li ne pali, tako da je soba zatvorena ako nije pod nadzorom!

*Kako bi volila da je ova riječ gramatički ispravna , pravo mi  se sviđauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:38:16   
frenkoza
upravo tako hanady... potpuno se slazem s tobom... srecom pa Abdulah jos nije poceo da histerise niti da vristi sto mu nesto ne dopustam... on se smije i kad ga ja odmaknem negdje drugo, on se malo proigra i ode opet tamo gdje je NE NE... ali ja ne popustam....  pa valjda sam ja rodila njega a ne on mene.... srecom imam podrsku i od svekija i od mame u tome.... i molim ih da neke stvari razume.... i one se svakako slazu da mu se ne smije dopustiti igra sa opasnim stvarima koje mu mogu naskoditi....
jos kod svekija je puno niza komoda i tv... moze i ekran dohvatiti... ali vidim da mu ona to ne dopusta... sto mi je jako drago jer bar ne moram borbu voditi s njima... a i on ce vjerujem prije nauciti ako su pravila svugdje ista...

bojala sam se kad smo nalozili pec prvi put.... da se ne oprzi... i stajala sam s njim i govorila vidi pec pec.... uuu... i on pruzi rukicu malo dofati i vidi da je vruce.... i nece.... odmakne se sam user posted image ali kad je hladna jednako je dira i igra se oko nje....
s tim da se ja ipak bojim kad je nalozeno da ne bi nedaj Boze pao na pec slucajno.... pa ga odmicem maksimalno od peci...


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:38:17   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: doublemum

A šta kažete za dijete koje je na sebe prevrnulo elek. pećuser posted image Samo hB pa je dobro završilo...a ja sam više luda opd hodanja za djecom i od NE,NE,Ne....sa starijim je sve bilo ok,ali ovaj mali je priča za sebe!
Jednom smo ga pustili da se malo oprži i od tad zna da je peć žž,žž, ali neki dan ide svjesno i govori žž i rukicom poe. peći dok je još vruća....

ja ne kažem da se ne može destiti...ali znam da možemo pokušati spriječiti...
ja dok sam bila na trduničkom...imala sam osjećaj i kada legnem da spavam da u snu govorim ne, ne...
njih dvije a ja jedna...a toliko toga za Ne Ne....

i kod mene je mlađa dosta drugačija od starije...aliiiiiiiiiiiiiiiiiii
ja ne odustajem....
još je malena i ima fore da ''utuvi'' u svoju glavicu da je vruć šporet njoj zabranjeno područje.

kod mene je uvijek oprez da mi džezva, šerpa ili nešto toplo nije na kolu najbližem za dohvatiti...uvijek imama oprez kada kuham da ručku istoga okrenem da se nebi zaletila da uzme...to pazim i učim ih...
Sve dok učimo oni će i naučiti...ali ako se flegmatično ponašamo prema tome i imamao odnos neka se igra da ja s mirom kafu popijem...to neće izaći na dobro.
ja nebih dala usisisvač...jer to nije igračka...
za pola godine uzeće peglu koja je uključena...
jer kad može usisivač što nebi i nju....user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:38:20   
DM

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Daj ne kukaj ženo, dijete ti je zlatno. user posted image

Ma nisi upoznala Imranauser posted image user posted image user posted image A ovdje ne mislim samo na svoju djecuuser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:39:12   
Blue rose RR
Ono što nije dozvoljeno mojoj maloj, nije dozvoljeno ni djeci mojih gostiju - kratko i jasno.
Ako ne reaguje roditelj, reagujem ja ili mm.

A što se tiče malih napasnika koji djecu tuku - odavno sam utuvila u glavu kikici, da mora uzvratiti udarac, ali da ga/je ne smije gurnuti u takvom slučaju.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:40:53   
DM
Ma ja sam pitu pekla i otvorena peć, a on ide i govori žž-i hop po vratima! Pa kad se nisam upucala!
Al' zato od sada hoda uz plakar kuhinje guzom, skroz odmaknut od pećiuser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:41:42   
DM
Btw,nije moj prevrnuo pećuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:41:49   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: doublemum

Ma ja sam pitu pekla i otvorena peć, a on ide i govori žž-i hop po vratima! Pa kad se nisam upucala!
Al' zato od sada hoda uz plakar kuhinje guzom, skroz odmaknut od pećiuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
slatko i pametno user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:42:55   
DM

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: doublemum

Ma ja sam pitu pekla i otvorena peć, a on ide i govori žž-i hop po vratima! Pa kad se nisam upucala!
Al' zato od sada hoda uz plakar kuhinje guzom, skroz odmaknut od pećiuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
slatko i pametno user posted image


A šta misliš da ga pustim da se popne na police,pa padne,možda se ne bi više ni penjaouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:43:08   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Ono što nije dozvoljeno mojoj maloj, nije dozvoljeno ni djeci mojih gostiju - kratko i jasno.
Ako ne reaguje roditelj, reagujem ja ili mm.

A što se tiče malih napasnika koji djecu tuku - odavno sam utuvila u glavu kikici, da mora uzvratiti udarac, ali da ga/je ne smije gurnuti u takvom slučaju.



user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:44:06   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: doublemum


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: doublemum

Ma ja sam pitu pekla i otvorena peć, a on ide i govori žž-i hop po vratima! Pa kad se nisam upucala!
Al' zato od sada hoda uz plakar kuhinje guzom, skroz odmaknut od pećiuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
slatko i pametno user posted image


A šta misliš da ga pustim da se popne na police,pa padne,možda se ne bi više ni penjaouser posted image user posted image user posted image


ma jok user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nemoj...
neku drugu odgojnu metodu u tom slučaju koristi...npr. ne, ne , ne , ne , ne....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:45:53   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: doublemum


A šta misliš da ga pustim da se popne na police,pa padne,možda se ne bi više ni penjaouser posted image user posted image user posted image



Bi, ne nadaj se.
I ovo za šporet će ti vrijediti danas.
Sutra novi dan, nova nafaka. user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:48:24   
Anoniman
Meni je strasno zao djece koja su neupucena tako reci, jer mnogi govore , nemirna su ovakva, onakva. roditelji su ti koji  su nemarni....Mi smo jednom sa roditeljima otisli u goste koji su takodje imali 2 curice...Igrale smo se i ne znam odkud ali odjednom je jedna od curica donijela bor masinu, sad jel taj ciko nesta radio pa zaboravio skloniti ili je mala nasla negdje ne sjecam se, ali pamtim  kako se moja mama naljutila na te ljude, inace je mirna zena, ali odmah je spakovala mene i seku i preko vrata...A cikin odgovor je  bio, "pasta djeca se igraju"user posted image user posted image

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:49:51   
frenkoza
ne znam hani... ja bih onda samo trebali ici i govoriti ne ne ovo i ne ne to... ne mislim da je toliko lose sto je zena zabavila djete da popije kafu.... lose bi bilo da ona pije kafu a njega je pustila da luta po kuci ili jos gore napolju bez reda i nadzora i radi sta hoce... a ona ga pustila samo da joj ne bude na ocima dok ona popije kafu... to je za mene lose....
ja cu radije dati abdulahu usisivac, jer znam da ga zanima i da ce se zabaviti, nego da ga gledam kako se svakih 10 minuta penje uz komodu i pokusava dohvatiti televizor, DVD ili saksiju....


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:51:07   
Blue rose RR
Očigledno je da neki ljudi na današnjici nisu spremni da budu roditelji ... ili se možda on u svoj vakat igrao sa kosom, ašovom ili sjekirom .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 14:56:12   
frenkoza
zene moje sva su djeca razlicita.... vjerujte mi.... evo imran i abdulah  k'o da ih je jedna majka rodila....
to najbolje znate vi mame sa dvoje djece....
moja sestra s prvim djetetom nikada nikakvih problema nije imala.... njega jednostavno nikada to nije interesovalo.... nikad nije uzimao sa stola, sa komode... nikad nije dirao stvaari s police, cvijece.... jednostavno to nije radio nije ga interesovalo... jest kod nje samo u jednom dijelu komode, otvarao je to i volio se uvuci tu i sjediti... i ona je to ispraznila.... on udje tu i igra se.... to mu je bilo zanimljivo.... igrao se s igrackama i to je to....


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 16:16:06   
D_K
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Ono što nije dozvoljeno mojoj maloj, nije dozvoljeno ni djeci mojih gostiju - kratko i jasno.
Ako ne reaguje roditelj, reagujem ja ili mm.

A što se tiče malih napasnika koji djecu tuku - odavno sam utuvila u glavu kikici, da mora uzvratiti udarac, ali da ga/je ne smije gurnuti u takvom slučaju.



blago tebi. ja sam se ovako postavila tj. morala postaviti prema jednoj koni i sad sam babaroga. joj ako pocnem pisati kako ima nekulturnih zena - nikad neci stati.. i jos gospodja ima obraza da meni kaze 'ja kao zena privredjujem odgojem djece' ko biva ona je vrednija za svoju porodicu jer ne radi nego ja koja idem na posao a juce i prekljuce joj dijete citav dan bilo u nasoj kuci - nije ni pitala slusa li, pravi li probleme.. ajjjjj zapjenim samo kad se sjetim njenih izjava i djela koje prate te izjave.. i ne, nisam nasla nacin kako da takve lijepo stavim na mjesto koje im pripada - zato kazem - blago tebi - ti to odmah u korjenu sasjeces i kapak..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 16:34:21   
Anoniman
I ja ne dam da mi tudja djeca po kuci rade ono sto moja ne smiju.
Za moje dijete NE je i za tudje NE. Ne bih sebi niakad dozvolila da pucnem tudje dijete po guzi, 'ta ni svoje ne tucem...ali Bogme ima lijepa rijec da se to i tone smije dirati. Pa koliko god je ono uporno, ja sam jos upornija.





(odgovor članu D_K)
  Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Roditeljska nemarnost
24.9.2010 16:38:45   
hanabanana
Ja sam vrlo jednostavna žena.
Ne zamjerim se djeci, ali svi prijatelji znaju da ono što ne dopuštam sebi ne dopuštam ni njima.
Po toj analogiji, što mojoj djeci nije dozvoljeno nije ni tuđoj. ( ali ja sam vrlo liberalna, jer moja djeca slobodno pišu po zidu, lijepa plastelin po kuhinji, ili crtaju po staklenim vratima )

Ali ja nikada nisam tudju djecu ružila.
ALi nemam ni problem s tim da kažem materi od dijeteta: BOga ti, uzmi dijete i stavi ga u krilo, neću ja letati za njim. ( njom ).
Neki više nisu nikada ni došli, ali valjda je to znak da nikada nisu trebali ni doći.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *