|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: posjeta ginekologu
17.6.2008 19:44:20   
mamy Sabina
Edina nemoj se sekirati,ja imam isto iskustvo.Prošle godine sam imala spontani praćen komplikacijama.Pala u depresiju ,mislila da neću moci zatrudniti.Hvala dragom Allahu trudna sam 13 nedelja.Zato glavu gore,bitće dobro aBd

(odgovor članu EDINA G)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: posjeta ginekologu
17.6.2008 20:33:37   
hana
Edina bez nervoze, bez brige. Jedan spontani ili jedna biohemijska trudnoca ne znaci nista. Ja sam imala biohemijsku trudnocu, pa sam ubrzo nakon toga zatrudnila i dosada je sve ok - hvala Bogu, a nadam se da ce tako biti i ubuduce.
Puno srece.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: posjeta ginekologu
17.6.2008 21:25:08   
mamabb
Pozz curke...
Za prvu trudnoću nisam mogla čekati, nego odmah nakon izostanka m. i pozitivnog testa otišla na pregled i nakon pet dana dobila krvarenje user posted image
iako je na pregledu sve bilo kaka treba i svi su mi kazali da mi je to bila greška...al ko će znati. Ja sam sad u 14 sedmici,  a u 12-toj ila na pregledu, za svaki slučaj malo sam sačekala... nije naškodilo a i kako sam pročitala od jedne od vas " jednostavno sam znala da je sve kako trebe"  aBd će tako i ostati.
Trudilicama puno sreće i bez opterećenja i prevelike nervoze a trudnicama lijepu i ugodnu trudnoću!

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: posjeta ginekologu
19.6.2008 15:21:21   
EDINA G
Malo mi je lakše jer drugačije je kad podijeliš iskustvo sa nekim ko je to već prošao. Već sam optimističnija i nekako na sve sad gledam pozitivnije. Drago mi je što vas imam tu dobrice moje. Pusa

_____________________________

dina

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: posjeta ginekologu
7.7.2008 15:33:42   
Happy
Kada se preporučuje da si ide ginekologu tj na UZ? Ja sam se naručila u srijedu 09.07, a  prošle srijede sa otrila +, je li rano za pregled? 

(odgovor članu EDINA G)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: posjeta ginekologu
7.7.2008 15:38:58   
majki
Ja sam vrlo rano otišla na pregled da ustanovim trudnoću, isto poslije urađenog pozitivnog testa samo par dana i tada mi je ginekolog rekao da se u ranoj trudnoći može uraditi UZ, vaginalni (valjda se tako zove). Poslije se više ne radi taj nego onaj preko pupe. 
pozdrav 

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: posjeta ginekologu
7.7.2008 15:51:49   
Happy
Čuj vaginalni? Nemoj zezati, nisam to znala, zar nije to opasnije???
Ja sad kao da sam doktor, ali me nešto strah da mi sada dole čeprkauser posted image

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: posjeta ginekologu
7.7.2008 16:31:28   
mamy Sabina
Manja trudnoca se gleda vaginalnim uzv.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: posjeta ginekologu
7.7.2008 22:59:42   
sabas
nejra
da sam na tvom mjestu jos bi malo sacekala da tebe mogu pregledati obicni uz jer moja rodica koja radi na kosecu nije htjela da je vaginalno pregledaju a ni moja sestra kako ti rece da ne prckaju dole

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: posjeta ginekologu
7.7.2008 23:07:48   
nikka
Nema razloga da se plašite vaginalnog uzv. pa to je normalan pregled koji se radi do 3. mjeseca trudnoće,koji je neophodan da bi se odpočetka pratila trudnoća.

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: posjeta ginekologu
8.7.2008 10:39:48   
Happy
Nemojte me sada prepadatiuser posted image user posted image user posted image . Naručena sam sutra u 12h, valjda znaju šta radi... (uvijek sam mrzila osobe u ovom stanju koje ovako drame, ali bome kada se radi o tebi user posted image user posted image user posted image )...
Molim vas recite mi još druga iskustva da li je to OK??????

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: posjeta ginekologu
8.7.2008 10:43:54   
tikica_69
Vaginalni UZV je neophodan kako bi se vidjela gestacijska vrecica i da li sve ide kako treba s obzirom na ranu trudnocu. Nije to nikakvo prckanje, to je nuzan pregled i krajnje je neodgovorno ne otici to obaviti. Ne boli ni najmanje. To je sonda, debljine hrenovke koja u tebe udje cca 10 - 15 cm i koja prati rast ploda i posteljice. Ta sonda ne moze ni zeni, ni plodu uciniti bas nista i zato bez straha odi sutra ne pregled. Vidjet ces svoju tockicu na ekranu i sigurno ti nece biti zao, vec naprotiv, osjecati ces se posebno user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: posjeta ginekologu
8.7.2008 10:52:52   
Eli
stvarno se nemas razloga plasiti. ja sam jedva iscekivala svoje preglede jer ono sto vidis na ekranu ucini da zaboravis odnosno zanemaris polozaj u kojem si. user posted image

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: posjeta ginekologu
8.7.2008 11:03:08   
Happy
Hvala Tikice i Eli na brzom odgovoru... Ma nije mene "strah" da meni šta ne uradi ili da ne boli....Nego me strah da šta bebi ne uradi user posted image . Izvinite ako sam pekava molim vas user posted image user posted image . Naravno da idem. Javim vam sutra ako Bog da kako je bilouser posted image

(odgovor članu Eli)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: posjeta ginekologu
8.7.2008 12:07:08   
Okarica
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Vaginalni UZV je neophodan kako bi se vidjela gestacijska vrecica i da li sve ide kako treba s obzirom na ranu trudnocu. Nije to nikakvo prckanje, to je nuzan pregled i krajnje je neodgovorno ne otici to obaviti. Ne boli ni najmanje. To je sonda, debljine hrenovke koja u tebe udje cca 10 - 15 cm i koja prati rast ploda i posteljice. Ta sonda ne moze ni zeni, ni plodu uciniti bas nista i zato bez straha odi sutra ne pregled. Vidjet ces svoju tockicu na ekranu i sigurno ti nece biti zao, vec naprotiv, osjecati ces se posebno user posted image


Upravo tako. Ja sam na prvi pregled otišla u osmoj sedmici trudnoće. Budući da nisam više od godinu dana prije toga radila PAPA test, uradila sam ga u trudnoći i to u 10. sedmici i bilo je sve ok. Ja sam za to da se obavi sve što je neophodno, upravo radi toga da kasnije ne dođe do nekih komplikacija.
Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: posjeta ginekologu
3.11.2008 11:16:33   
Arijana2
Danas idem ginekologu prvi put u 8 sam sedmici i bojim se da li ce boljeti i panicarim,kakva su vasa iskustvauser posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: posjeta ginekologu
3.11.2008 11:29:21   
maslačak82
Čestitam na  trudnoći!
Kako misliš boljeti?
Jel ti to prvi put?



_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: posjeta ginekologu
3.11.2008 11:47:31   
Arijana2
Ne znam kako to sve izgleda u trudnoci da li ce zbog osjetljivosti pregled boljeti i sta se sve obicno radi da se psihicki pripremimuser posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: posjeta ginekologu
3.11.2008 11:52:13   
marinči
ćao cure....evo ja sam danas ugledala svojeuser posted image  pa me zanima kad otići na prvi pregled...

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: posjeta ginekologu
3.11.2008 11:53:51   
camm
IZVORNA PORUKA: Arijana2

Danas idem ginekologu prvi put u 8 sam sedmici i bojim se da li ce boljeti i panicarim,kakva su vasa iskustvauser posted image



ma nece samo se opusti kad budes na pregleduuser posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: posjeta ginekologu
3.11.2008 12:15:18   
sadi
Pridruzujem se cestitkama svim buducim mama...user posted image user posted image user posted image ...
Uzivajte u vremenu koje dolazi i samo hrabro...

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: posjeta ginekologu
3.11.2008 12:26:00   
lejlas30
sadi, poslala sam ti pp, nadam se da nisam puno zakasnila sa odgovorom user posted image

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu sadi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: posjeta ginekologu
3.11.2008 12:29:14   
mamabb
Jao što je ovo lijep početak dana ... već dvije trudnice - ČESTITAM od srca i želim Vam lijepu i ugdnu trudnoću!
Ništa to ne boli, a i dr će Vam kazati ako osjetite nelagodu da mu kažete, makar je meni moj tako kazao.
Sretno user posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu sadi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: posjeta ginekologu
3.11.2008 12:29:37   
slatkica8
Molim Vas da mi odgovorite da li je točno da žena ne može zatrudnjeti 2-5 dana nakon menstruacije?Hvala =)

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: posjeta ginekologu
3.11.2008 12:32:03   
marinči
mamabb kad si ti otišla na prvi pregled...ja sam nestrpljiva pošto sam prvu trudnoću izgubila tako da neznam šta da radim

(odgovor članu slatkica8)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *