|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hidronefroza
12.2.2011 14:48:49   
loptic
Jao super neka sve prođe ok i riješili ste se stenda user posted image user posted image vadili smo urin i nalaz je dobar malo više leukocita čekamo još UK a naručili su nas za tjedan dana na ultrazvuk.

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: hidronefroza
12.2.2011 20:34:35   
joni
Mislim da mi nema ništa gore od čekanja, čekanje nalaza, čekanje ispred operacione sale,al živ čovjek svašta izdrži.Naravno da me frka sad ponovo vadit pred operativne pa opet to grozno odvajanje od njega kad ga budu nosili u salu al kad se mora..... Sad mi je najvažnije da mu je bubreg bolje. Želim da vam nalazi uk i uz budu dobri javite se kako ste prošle na kontroli ljubiuser posted image veliki zagrljaj vam šaljem i puno strpljenja i snageuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: hidronefroza
14.2.2011 14:17:45   
loptic
hvala javim kad obavimo i vama veliki user posted image

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: hidronefroza
17.2.2011 15:25:50   
loptic
koma dobila temperaturu jučer i urinokultura e.coli 10_4 opet.mokraća je u redu,pa baš nemamo sreće user posted image

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: hidronefroza
17.2.2011 21:57:11   
joni
user posted image user posted image user posted image baš mi žao. Otkud sad ešerihijauser posted image ali ipak nije to tako alarmantno biće to dobro. Moja starija ćerka kad je imala 3 mjeseca otrkili smo ešerihiju a poslije 2 godine refluks 1 stepen i sve se sredilo ljubimo user posted image i brz oporavak a tebi puno snage i strpljenjauser posted image

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: hidronefroza
20.2.2011 16:23:40   
loptic
a neznam tko će znati a temperatura vjerovatno od zubića jer je danas izašao PRVIuser posted image user posted image .Imamo profilaksu i nada se da će brzo otići ta bakterija ...

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: hidronefroza
20.2.2011 17:34:14   
joni
ma super bolje i da bude od zubića nego od bakterije i mi imamo jedan a 8 i po nam mjeseci napokon prestao hroptat u idući ponedeljak vadimo nalaze samo da ostane zdrav da izvadimo već jednom ovaj stent šta su vam rekli na uz

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: hidronefroza
24.2.2011 19:29:06   
loptic
bili smo na ultrazvuku i DIjagnoza hidronefroza II.stupnja user posted image user posted image user posted image odlična vijest doktor je oduševljen ,ali stoma ostaje do poslije godine dana dok bubreg bude veći da lakše naprave sve

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: hidronefroza
24.2.2011 21:01:48   
joni
superuser posted image ma oni su mali zmajevi sve će to biti dobrouser posted image baš mi je drago ljubi user posted image moj mišić dobio večeras temperaturu premrla sam otišli dok. i kaže upala ušiju a treba i urin nije htjeo piškit pa nam rekli ujutro da donesemo naravno ja nisam mogla čekat mm odnio u hitnu sad zove urin odličanuser posted image , a tako će nam brzo odrast i brinućemo se gdje su i čekat i virit kroz prozor jel idu svi kažu da je to prava briga a meni sad nema veće od ove nek su živi i zdravi puno pozdrava i javite kako ste mi trebali u ponedeljak vadit nalaze za anesteziologa al nevjerujem sad da će

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: hidronefroza
6.3.2011 11:01:38   
joni
Mi se rješili stentauser posted image u četvrtak naveče otišli u bolnicu u petak ujutro izvadili i polije 3 sata otišli kućiuser posted image sve dobro prošlo malo plako poslije anestezije a poslije 2 sata kao da ništa nije radio iduće sedmice idemo na uz jedva čekam da vidim šta će nam reć valjda će sve bit u redu al ona stara poslovica kaže koga su zmije grizle i guštera se boje al nadam se da će sve bit dobrouser posted image

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: hidronefroza
6.3.2011 15:01:01   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: joni

Mi se rješili stentauser posted image u četvrtak naveče otišli u bolnicu u petak ujutro izvadili i polije 3 sata otišli kućiuser posted image sve dobro prošlo malo plako poslije anestezije a poslije 2 sata kao da ništa nije radio iduće sedmice idemo na uz jedva čekam da vidim šta će nam reć valjda će sve bit u redu al ona stara poslovica kaže koga su zmije grizle i guštera se boje al nadam se da će sve bit dobrouser posted image


Draga Joni,

drago mi je da ste se rijesili stenta. Sve ce biti dobro, ako Bog da. Zelim vam sve najbolje.

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: hidronefroza
6.3.2011 20:13:59   
joni
Hvala idina mama evo još ne mogu vjerovat, iako sam čula i od drugih ovdje ma rr i od doktora da to nije ništa bila me panika uhvatila al sad vidim da to stvarno nije ništa mada za nas mame je sve strašno

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: hidronefroza
6.3.2011 20:16:07   
joni
nisam te upitala kako je mali jel ga još boli kad piški

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: hidronefroza
7.3.2011 0:19:14   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: joni

nisam te upitala kako je mali jel ga još boli kad piški


Boli. Stalno govori "pipi aua". Imamo termin u petak kod urologa, pa cemo vidjeti. Valjda ce sve biti dobro. Danas smrca, nos mu zacepljen, oci suze. Valjda se nece previse razboljeti, pa da moramo otkazati pregled.

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: hidronefroza
9.3.2011 7:25:03   
joni
Mi juče bili na uz dobro jeuser posted image na desnoj strani je bio I stepen sad je ispod toga a ova operisana strana super za 4 mjeseca na kontrolu dr. je rekla da mu ne dajem ne soljenu hranu da slobodno solimo ( naravno ne puno to nije dobro ni zakoga) da ni mi ne bi jeli bljutavo eto ja do sad ništa nisam solila al je on skonto da mi jedemo nešto drugo pa traži kaže doktorica da mu dam mada ću ipak još da budem opreznauser posted image

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: hidronefroza
18.5.2011 13:43:38   
Ginga
Pozdrav svima,

jos u trudnoci mi je dijagnostikovana hidronefroza. Kada sam se porodila bili smo 20 dana u bolnici, utvrdjena je hidronefroza IV stepena desnog bubrega. 18.4. su mu stavila nefrostomu koja je ispala posle 5 dana. U ponedeljak idemo na operaciju hidronefroze, koliko sam shvatila da ce mu mokracni kanal srediti i opnu od bubrega. Da li mi mozete objasniti kako je izgledao vas boravak u bolnici, koliko je trajala operacija, da li se posle operacije ima nefrostoma ili ne, kako se treba ponasati sa detetom posle, kakvu negu treba? Jako sam uplasena zbog te operacije, jedino sto me hrabri je to sto Relja ima dva meseca i sto se nicega nece secati.

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: hidronefroza
4.6.2011 10:08:23   
loptic
user posted image user posted image drgo mi je da ste se riješili stenda i da će sada sve biti ok!!! velikka pusa

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: hidronefroza
29.8.2011 13:13:11   
IVA V.
a za jedno mjesec vadimo stent hvala bogu sve je prošlo dobro jedva čekam
IZVORNA PORUKA: joni

evo nas kod naše kućiceuser posted image mišić je super bolji puno od mame u salu je ušao u 8 a na odjelu smo bili u 9 i 30 naravno da mi se činilo da je prošlo 13 i po sati al ne sat i po najvažnije je da je bebić super sa mm sam čekala ispred op sale i kad sam ga čula da plače odjednom sam i plakala i smijala se ne mogu opisat taj osjećaj imao je katerer i nogice i rukice su mu bile zavezane od ponedeljka kad je bila operacija pa do petka kad smo otpušteni kući i ne bi vjerovali kako je podnio dobro bio je vesel spavao cjelu noć jeo super nisam mogla vjerovat kako je dobro podnio sutra idemo vadit konce pa za jedno mjesec vadimo stent hvala bogu sve je prošlo dobro jedva čekam kontrolu kod nefrologa pa da vidim šta će mi reć za desnu stranu sad je operisao lijevu tu je bio 3 stepen a na desnoj je 1 pa za sad će tolerisat pa će se vidjet al sa božijom pomoći u bolnici sam svašta vidjela i čega sve ima pa sam pomislila hvala ti bože na ovome da nije nešto gore puno pozdravljamo sve mame i bebice i naravno javljamo se opetuser posted image user posted image user posted image


Nazalost, evo i ja sam jos jedna mama ciji sin ima ovaj problem, samo je kod nas je jednostrani refluks lijevog bubrega 4-i, na 5-i stepen. Scintigrafija je pokazala da funkcija jednog je 53 %, a drugog na kom se nalazi problem 47 %...7-og septembra je operacija. Vjerujem da znate kako se osjecam, identicno kao vi, iscitavala sam temu i prikljucila se. Isto je izuvijan ureter, i napravice se novi, tj. novo usce. Recite mi, ako mozete, kakvo je stanje sa kateterom? Njemu ce isto staviti stent, i poslije mjesec dana ga izvaditi kroz pisu, bez operacije. To nije isto kao i stoma, iliti vrecica kroz koju ide urin kao sto je bio slucaj kod loptic? Hvala unaprijed.

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *