|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spavanje
25.10.2010 18:10:47   
škorpija
lalana super postuser posted image , vrlo utješanuser posted image , mene više izluđuju pitanja, a što ga ne odvikavaš od cuce, a što ga ne učiš na tutu, a ja baš vjeropujem da će to sve sam odbaciti kad bude spreman, kao i druge stvari do sad,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Spavanje
25.10.2010 18:14:40   
bebacha
ja sam za odvikavanje od svega u onoj dobi kad djetetu mozes nesto objasnit.mi smo se tako odvikli i od cuce,pelene i sad od flasice.ni za jednom nije plakala ni dana

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Spavanje
25.10.2010 19:02:05   
jasmin
IZVORNA PORUKA: bebacha

ja sam za odvikavanje od svega u onoj dobi kad djetetu mozes nesto objasnit.mi smo se tako odvikli i od cuce,pelene i sad od flasice.ni za jednom nije plakala ni dana


Ovo je odlicno.I ja sam za to isto.Bravo za maleno pametno!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Spavanje
25.10.2010 19:08:58   
Lalana

IZVORNA PORUKA: škorpija

lalana super postuser posted image , vrlo utješanuser posted image , mene više izluđuju pitanja, a što ga ne odvikavaš od cuce, a što ga ne učiš na tutu, a ja baš vjeropujem da će to sve sam odbaciti kad bude spreman, kao i druge stvari do sad,


ma skorpija, pokusaj svim silama stavljati slicne komentare na ignore, ako je iko imao i slusao takve komentare, ja sam, ali samo ostani jasna i dosljedna i ne daj da ti se desi da ti to postane opsesija i razlog za brigu, nego jednostavno kao da su ti rekli, eee pa bas vam je ta cuca super, nemojte je sklanjati nikadauser posted image
Kad to uspijes, zivjet ces kao carica a tvoje ce dijete mnogo lakse ostaviti te navike, naravno ako tebi bas bude u interesu, a onako ako si u grcu i pritisku okoline, nit ce ostaviti cucu, nit cete biti mirni, a narod to uziva, da pametuje, objasnjava i ubjedjuje. Pihuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Spavanje
25.10.2010 19:10:15   
Lalana
I jos nesto, kasnije ne samo da ne govore kad cete na tutu ili ostalo, nego pocnu govoriti kontra, ja se licno uvjerila user posted image i to preko noci.user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Spavanje
25.10.2010 19:11:07   
mamine oci
evo mene da se pridruzim umornim mama koji sa mukom uspavljuju djecu mom zvrku ce u januru 3 godine i jos uvjek lose spav:( sve kontam hajde procice ono nikako  da prodje,nespava nocu kasno,spava rano ali sa mukom danju ne spava uopste,ali zato po cjelu noc doji ,pokusavala ga odbiti na razne nacine od dojenja nema sanse i ustaje svako jutro u 5h mene vise organizam preumoram neznam kako funkiconisem i da legne kasno i rano on ujutro 5h budan i samo kenka u snu nesto vazda place hajd dok je bio beba kontala beba mora tako ali sad sad vec sve visi,ja svako jutro ustanem umorna kao da sam kopala cjelu noc...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Spavanje
29.11.2010 10:59:29   
Majčica
Koliko treba vasim dvogodisnjacima/trogodisnjacima da zaspu???
Ja ne mogu vjerovati da moje dijete nakon dnevnog skoro pa nespavanja treba sat vremena da zaspe!!! To nam je sad ritual. Bez obzira koliko pospan bio ja s njim lezim u mraku a on se prevrce po sat vremena.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Spavanje
29.11.2010 11:10:18   
veeseelaa
ja da ne radim ne bi se uopće puno nervirala kad će malena leći
Ja je od prvog dana ne uspavljujem, njoj kad se spava onda traži flašicu, legne na predvidjeno mjesto i kad bacim pogled za 5-10 min ona već zzzzzz
Inače od kada idemo u vrtić zaspe do 22 sata a ustajemo oko 7
Popodne uvijek spava u vrtiću, vikendom takodje po par sati, u biti kad ona zaspi vikendom i ja zaspim sa njom
E sad ima nekad nekih momenata kad neće da zaspi nego bi se igrala, al uglavnom sa spavanjem nemamo problema
Jako je bitno dijete prilagoditi sebi odnosno svojim dnevnim i večernjim potrebama i uopće mi se ne dopada to uspavljivanje djeteta u smislu ljuljanja i ležanja do njega, ja to ne radim i super je sve, mislim da to radim da bi bilo budjenja tokom noći kad bi osjetila da nisam pored nje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Spavanje
4.12.2010 12:52:10   
edinna
molim vas zapomoc tj dali se ikome desavalo moj bebac ima 5 punih mjeseci i zadnji 10 dana kad zaspi sve baca glavicu i udara po jastucicujeli to normalno ili ne,to samo radi kad zaspi inace kd je budan igra se i sve normalno i cvrsto drzi glavicu?pls za odgovor

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Spavanje
20.2.2011 14:08:43   
reallove
mi se evo vec cetiri noci mucimo sa spavanjem...Emin zaspe oko 1,2 i to na silu,probudi se ujutro u 5 i nece vise da spava...ostane tako budan do 10 i onda odspava jedno 3 sata....opet poslije zaspe sat,dva i to je sve..ja sam pocela da se brinem...uvijek normano spavao i sad odjednom ovo....je li se jos nekom ovako desavalo?ja sam zabrinuta i umornauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu edinna)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Spavanje
20.2.2011 14:11:41   
Skvo RR
Mila....hm....kako ovo reci na fin nacin...hm..nema ga...maltretira te...eto to je...nemoj mu davati da spava to u 10h ili ga u 5 ne dizi iz krevetica. To ti je moj savjet.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Spavanje
20.2.2011 14:17:01   
Anoniman
Meni se A. zadnja 2-3 dana budi i kuka oko 2...a posto nista ne jede pretpostavljam da je gladan ili da su zubi...ne prestaje mi kmecati dok mu ne dam flasicu s mlijekom...na vodu pocne vristati...ni sama nisam pametn sta da radim...bojim se da ne zajeuser posted image sve dosadasnje navike...jer sam ga taman navikla da prespava citavu nocuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Spavanje
20.2.2011 14:29:17   
Ben 10
IZVORNA PORUKA: mamine oci

evo mene da se pridruzim umornim mama koji sa mukom uspavljuju djecu mom zvrku ce u januru 3 godine i jos uvjek lose spav:( sve kontam hajde procice ono nikako  da prodje,nespava nocu kasno,spava rano ali sa mukom danju ne spava uopste,ali zato po cjelu noc doji ,pokusavala ga odbiti na razne nacine od dojenja nema sanse i ustaje svako jutro u 5h mene vise organizam preumoram neznam kako funkiconisem i da legne kasno i rano on ujutro 5h budan i samo kenka u snu nesto vazda place hajd dok je bio beba kontala beba mora tako ali sad sad vec sve visi,ja svako jutro ustanem umorna kao da sam kopala cjelu noc...


Slicno ovako,mogu na prste izbrojati koliko je puta prespavao noc,a vrsnjaci su.100 puta se probudi,ne doji od godine(odbila sam ga zbog toga jer je citavu noc bio na siki),flasicu smo izbacili ,ali jos uvijek nesto kenja ,budi se ,prepricaje dan ...Zaspe oko 21.30/22.00,spava do 9.00 ,ali sa budjenjem cestim.Ne da sam premorena ,nego slomljena...


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Spavanje
20.2.2011 14:33:46   
reallove
ma kad se probudi u 5 hoce da iskoci iz krevetica,pa ga onda stavim kod sebe,pa ga ljuljam ali nista i onda do 10 se umori i zaspeuser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Spavanje
20.2.2011 14:34:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ben 10

IZVORNA PORUKA: mamine oci

evo mene da se pridruzim umornim mama koji sa mukom uspavljuju djecu mom zvrku ce u januru 3 godine i jos uvjek lose spav:( sve kontam hajde procice ono nikako  da prodje,nespava nocu kasno,spava rano ali sa mukom danju ne spava uopste,ali zato po cjelu noc doji ,pokusavala ga odbiti na razne nacine od dojenja nema sanse i ustaje svako jutro u 5h mene vise organizam preumoram neznam kako funkiconisem i da legne kasno i rano on ujutro 5h budan i samo kenka u snu nesto vazda place hajd dok je bio beba kontala beba mora tako ali sad sad vec sve visi,ja svako jutro ustanem umorna kao da sam kopala cjelu noc...


Slicno ovako,mogu na prste izbrojati koliko je puta prespavao noc,a vrsnjaci su.100 puta se probudi,ne doji od godine(odbila sam ga zbog toga jer je citavu noc bio na siki),flasicu smo izbacili ,ali jos uvijek nesto kenja ,budi se ,prepricaje dan ...Zaspe oko 21.30/22.00,spava do 9.00 ,ali sa budjenjem cestim.Ne da sam premorena ,nego slomljena...

mamine oci...mm je tako dojio do 3 god. nikako nije htio prestati...pa ga je fino mama za ruku i kod dr...a on mu je "zaprijetio"user posted image user posted image ...probaj...njima je upalilo

(odgovor članu Ben 10)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Spavanje
20.2.2011 14:41:53   
iv@ncica
djeca  nikad  ne  spavaju...niti  ce  spavati.. ovo ja  ironicno  iz  iskustvauser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Spavanje
20.2.2011 15:36:35   
reallove
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

djeca  nikad  ne  spavaju...niti  ce  spavati.. ovo ja  ironicno  iz  iskustvauser posted image
user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Spavanje
11.3.2011 13:37:45   
reallove
hi zenice...please hlepuser posted image ..kako naviknuti dijete da samo zaspe..ja svog malenog ljuljam na nogama da bi spavao..sinoc se probudio u 3 i nije htio zaspati do 7 ujutro,od toga ja bar 2 sata bio meni na nogama..i danas ustala desna noga me boli nemogu da hodam,al bas boliuser posted image imam zelju da spava sam,bez ljuljanja po sat vremena..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Spavanje
11.3.2011 13:44:54   
la bomba
IZVORNA PORUKA: reallove

hi zenice...please hlepuser posted image ..kako naviknuti dijete da samo zaspe..ja svog malenog ljuljam na nogama da bi spavao..sinoc se probudio u 3 i nije htio zaspati do 7 ujutro,od toga ja bar 2 sata bio meni na nogama..i danas ustala desna noga me boli nemogu da hodam,al bas boliuser posted image imam zelju da spava sam,bez ljuljanja po sat vremena..


Koliko ima mjeseci???

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Spavanje
11.3.2011 13:46:03   
reallove
19user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Spavanje
11.3.2011 13:52:14   
la bomba
Moja beba od 3, 4 mjeseca i zaspi sama, ali nije uvijek bilo tako. Do tada je s nama spavala.
Malo smo se potrudili user posted image , stavimo je u krevetić, pa dežuramo, damo cuclu, ona kenjka, izbaci cuclu, mi je vraćamo satima, ma ustajali smo svako malo iz kreveta il da je dignemo da podrigne, ... al svaki put bismo je vratili u krevet.
Jako je bitno uvijek u isto vrijeme ih stavljati u krevet, .. tako smo mi radili, mislim da je i to pomoglo.
Sada ima pola godine i stvarno sada sama zaspi, ... stavimo je u krevetac i ona tu miruje, igra se s igračkama i na kraju zaspi. Super je i što sada sama sebi zna vratit cuclu, pa ne moramo stalno skakat.
Ne znam jesam li ti ista pomogla, .. jer ne znam kako je sa većom djecom. Uglavnom, sretno!
 

Sad tek pročitah cijelu temu i vidjeh da je za velike bebe, ...
Ali, ... moda i od ovog posta nađete neto korisno.

Pozz

< Poruku je uredio la bomba -- 11.3.2011 13:56:32 >

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Spavanje
11.3.2011 13:52:25   
Medić*
Moj je nekada sa 21 mjesec poceo sam spavati, bez ljuljanja, sam je trazio, vise mu valjda dosadilo biti na nogama...

Inace, to nije bilo pravo ljuljanje vec samo lezanje na nogama i blago dva tri puta desno, lijevo :)))) Kasnije mu postalo ruzno u tom polozaju pa je sam odlucio prestati. Sada kada spava, lezi sam u krevetac ja pored njega na bracnom i pricamo dok ne zaspi, a sam da zaspi kao neka djeca kada je pospan nema sanse, mora neko biti u sobi sa njim...

Uglavnom, pokusaj i lezi pored njega, malo mazenja i price, ili jednostavno ako ne mozes vise nemoj mu popustiti par puta i naviknut ce sa zaspati, probaj....
Vjerovatno i sam bude uskoro prestao user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Spavanje
11.3.2011 13:59:04   
reallove
hvala vam drage moje..on je puno nemiran  i kad mu dosadi hoce da skoci iz krevetica..navecer kasno ide spavati i  to ostao bi on jos da ga ja ne uzmem da ga uspavam,sam nebi legao nema sanse..pije mlijeko pred spavanje pa cu pokusati da mu dam flasicu i da ga pustim pa cemo vidjeti...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Spavanje
11.3.2011 14:00:02   
Hannica
I mi imamo problem sa uspavljivanjem,ali zato kad zapi onda je bas spavalica,u toku noci joj 2-3 puta moram dodati flasicu ali to nije problem,uglavnom ne budi se.
Ali uspavljivanje je posebna prica,ne ljuljam je na nogama ili nesto slicno,ali nekad bih rado.Ovako nece da zaspi do 1-2 poslije ponoci,vise puta ona mene uspava.Do prije 2 sedmice je samu sebe uspavljivala user posted image ,ubacim je u krevetic i ona zaspi poslije nekog vremena (nekad sam je i po 3 puta ubacivala u krevetic),a sada zaspi s nama na krevetu i onda je prebacimo u krevetic.Ne razumijem zasto nece da zaspii sama navecer,a u toku dana hoce??


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Spavanje
11.3.2011 19:46:39   
leona81
kod nas je ovakva situacija zaspi uvijek uz dojenje ali moze i bez toga sa ljuljanjem ili samo onako u zagrljaju kod mm...navecer je nisam jos nikad ostavljala pa ne znam kako bi zaspala odnosno budi se da doji nekoliko puta pa i ako bi uspjela zaspati probudila bi se i pravila frku...mi namjeravamo dati je u jaslice iduci mjesec, kako ce onda tamo spavati nije mi jasno?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *