|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spavanje
16.3.2011 13:13:25   
škorpija
ajdin zaspe u 22.30, a ne znam kako izvesti da ne spava dugo po danu jer je sa tetom, mogu ja njoj reći da tako radi, ali pitanje je hoće li me poslušati, a ja to ne mogu provjeriti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Spavanje
16.3.2011 13:22:37   
Blue rose RR
Možeš provjeriti po stanju djeteta. Dijete koje nije zaspalo i nije održalo svoj ritam budnosti, u večernjim satima se ne može trpiti. Bude nervozno, razdražljivo, kenjkavo.
Makar je takva moja.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Spavanje
16.3.2011 13:23:19   
leona81
moja je jucer 2 put spavala i to oba puta po sat...posto je zaspala jer je bila preumorna mm je probudio jer mene nije bilo jer je znao da ce se inace probuditi nekad ujutru i bit odmorna...nakon toga smo je kupali, jela i dojeci zaspala oko 23...spavala do 8 bez budjenja...sad ne znam hoce li se ovo nastaviti bez dojenja ili ne...po danu je mozda 3 put dojila

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Spavanje
16.3.2011 14:03:54   
teacher75

IZVORNA PORUKA: škorpija

ajdin zaspe u 22.30, a ne znam kako izvesti da ne spava dugo po danu jer je sa tetom, mogu ja njoj reći da tako radi, ali pitanje je hoće li me poslušati, a ja to ne mogu provjeriti

zato tako kasno i zaspi jer se preko dana fino naspavao puna 3 satauser posted image lana u kad zaspi preko dana uglavnom spava jedan sat samo, rijetko kada 2 sata. zato je vec u 8 navecer komirana

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Spavanje
16.3.2011 14:40:50   
mamana
Kako spavaju vaši četverogodišnjaci? Moja djevojčica je dnevno spavanje izbacila prije dvije godine, ali je zato ujutru spavala do deset-pola jedanaest. Prije par dana je počela ustajati ranije ujutru oko pola osam, a naveče ide  na spavanje oko devet, pa ne znam da li joj je to malo sna. 

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Spavanje
16.3.2011 14:48:10   
chuci
moja i sada spava dva puta u toku dana, ali kraće ture. mi se zijanimo ako otkine dva sata.
ali i kad se potrefi da odspava jednom opet navečer u isto vrijeme zaspo a to je između 9 i 10. ako je pravo pospana i zaspi npr u 8 onda ustane u pola 9 i hoće da sijeli do 12.
ja joj zato ne dam da spava kasno popodne, već ako npr spava od 2 i hoće da ustane u 15 do 3, ja je vratim, kažem joj haj ti još malo spavaj, i ona legne, malo je milkim i nastavi spavati.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Spavanje
16.3.2011 15:12:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamana

Kako spavaju vaši četverogodišnjaci? Moja djevojčica je dnevno spavanje izbacila prije dvije godine, ali je zato ujutru spavala do deset-pola jedanaest. Prije par dana je počela ustajati ranije ujutru oko pola osam, a naveče ide  na spavanje oko devet, pa ne znam da li joj je to malo sna. 

Ja mislim da joj je malo sna.
Vec sam pisala da moja F. koja ima 4.5 godine ustaje oko 7-7.30h i ide na spavanje oko 14. Spava oko 1-2h, a navecer ie na spavanje oko 20-20.30h

(odgovor članu mamana)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Spavanje
16.3.2011 15:18:06   
Lady26
Lana ima 15,5 mjeseci, spava 2x dnevno po sat-sat i po ili nekad jednom ali 2,5-3h...ustaje oko 7-7,15 spava poslije jela u 11 i opet u 15h poslije rucka...navece je u krevetu max 21h...vec mjesecima tako funkcionisemo, i nadam se jos dugo user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Spavanje
16.3.2011 15:21:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Lana ima 15,5 mjeseci, spava 2x dnevno po sat-sat i po ili nekad jednom ali 2,5-3h...ustaje oko 7-7,15 spava poslije jela u 11 i opet u 15h poslije rucka...navece je u krevetu max 21h...vec mjesecima tako funkcionisemo, i nadam se jos dugo user posted image

Mi imamo jedno dnevno spavanje od 2,5 sata.
Ustaje oko 8. ujutroo .Navecer zaspi max do 23. nece prijeuser posted image al ja sam zadovoljnauser posted image jer spava po,citavu noc.

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Spavanje
16.3.2011 15:25:51   
Lady26
Felix, ne znam hoce li mi ovo na nos iskociti (tj hoce li mi Bog vratiti) ali ja bih user posted image user posted image user posted image user posted image poludila da Lana tako kasno zaspi, zeno svaka cast...kad nekad tek u pola 10 zaspe - ali je svejedno u  kreveticu (obicno kad imamo goste ili sl) ja user posted image ...hahahaha luda....
Pa spava i Lana cijelu noc, od 5mjeseci...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Spavanje
16.3.2011 15:28:52   
M kao Mama
Moja L, je maratonac, ona spavala ili ne spavala po danu voli da sjedi do kasno, tu je na čaču, zato ja lijepo ih pozdravim kad meni sove nalete, a vi se družite do kad želite.


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Spavanje
16.3.2011 15:31:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Felix, ne znam hoce li mi ovo na nos iskociti (tj hoce li mi Bog vratiti) ali ja bih user posted image user posted image user posted image user posted image poludila da Lana tako kasno zaspi, zeno svaka cas_t...kad nekad tek u pola 10 zaspe - ali je svejedno u  kreveticu (obicno kad imamo goste ili sl) ja user posted image ...hahahaha luda....
Pa spava i Lana cijelu noc, od 5mjeseci...

ej moja zeno, probo mujo da uspava ga i u 21 al me zahebo znas kakouser posted image user posted image user posted image budio se u  cenera i u djeta oci ko fildzaniuser posted image user posted image user posted image naspavo se
Ne vjeruje on 21. vec sto kasnije to boljeuser posted image user posted image user posted image
Covjek se s vremenom navikne i na to.user posted image
Vidim i L. nocna pticica Komotno bi sa A. moglauser posted image user posted image user posted image
Ovaj moj da ja ne pogasim svjetla i ne kazem ajmo krpe taj bii do 1. sjedio ih da jos ima nekog drustva ko Lajlu ee nebi do jutra zaspouser posted image user posted image


< Poruku je uredio felix -- 16.3.2011 15:32:58 >

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Spavanje
16.3.2011 17:14:14   
reallove
uspjeli smo,poceo je spavati samuser posted image user posted image Emin ustaje ujutro oko 8,nekad "odvali" i do 11user posted image ...preko dana spava jednom,2-2,5 sata..desi se da ponekad zaspe i 2 puta preko dana ali ga zato navece tesko uspavam..npr.danas je ustao u 8,bili smo cijeli dan vani,radili neke papire pa je u autu zaspao oko sat i po,i sada evo sam legao i zaspao...navece kasno ide da spava oko 12,1user posted image ja mu
to jednostavno ne mogu promijeniti,ako ga uspavam oko 9,10,spava sat i probudi se pa do ujutro budan...
OT
felix tvoj Anelko i moj Emin su isti,al bas isti..vole smoki,kasno spavaju,penju se po kreveticu,vjeruj cesto gledam Anelkove slike na fb,ma isti moj Eminuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Spavanje
17.3.2011 9:20:45   
Majčica
Mom je 2 godine i ustaje sabah zorom, znaci izmedju 6-6.30, nekad produzi ali maksimalno do 7.30, spava jednom po danu oko 12, to je obicno kao da ga navijes - izmedju sat i sat i po i ni minute duze (desi se da spava duze, ali to je festa kad se desiuser posted image ). Navece bi sad kako je veci sjedio do kasno, ali ja ne dozvoljavam, vecinom se ne buni kad ga potjeram i ide u krevet maksimalno do 21h. U sustini ne moze ni izdrzati dugo da sjedi s obzirom kako rano ustane i kako malo po danu spava. Ali ipak mislim da je to navika, ako je dijete naviklo da ide u krevet u odredjeno vrijeme, onda to ne predstavlja problem (znaci meni se nikad nije desilo da ode u krevet i da ustane nakon recimo 15-20 minuta kao nece on spavati-on zna da je tad spavanje i ako treba vrtice se po sat vremena dok ne zaspe).

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Spavanje
17.3.2011 9:28:10   
mamana
Našla sam na internetu tekst, gdje piše da djeca od četiri godine potrebno 11 sati nočnog sna, ali ja iskreno nadam da će uskoro vratiti svoj stari ritam, da se vikendom mogu i ja naspavati.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Spavanje
24.5.2011 20:00:53   
Dzenana_G
Mi imamo veliki problem sa spavanjem. N se probudi ujutro oko 9 najcesce. Poslije zaspe oko 12 i spava 2 sata. Opet zaspi oko 6 i spava nekada sat ili 2 i onda poslje nece da zasi i do 12 sto je logicno jer se zna probuditi i u 8 sati navece. Ja radim ujutro od 7 sati i nemogu izdrzati taj tempo. Sto je najgopre nece navece da zaspi bez mene.
Nemam vise ideju sta da radim. Probala sam i da je budim, ali ona poslije toliko nervozna bude da mi bude draze sjediti do nekih doba s njom. Ima li neko ideju sta da radim?

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Spavanje
24.5.2011 22:52:26   
zeze
Dzenana tako je bilo i kod nas. Promijenila sam joj nekako. Sad se probudi oko 7 i 15h, valjuskamo se po krevetu, onda spavanje u 11h. Spava oko 2h nekad i manje. Ponovo spavanje u 4i30h , spava opet oko 1,5 h . I onda zaspe oko 9 i 30h pravo. Sve ovo je otprilike kako ferceramo. Uglavnom, probaj je ujutru probuditi kad krenes na posao. Ne znam jeli cuva je neko ili ? Moja doji , pa i navecer se budi po 100x, a nekad zna spavati sve do 5h ujutru da se ne probudi. 

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Spavanje
25.5.2011 7:40:20   
mala86
imamo 20 mjeseci i navece lijezemo pola 8,8 user posted image
a ujutro nekad spava do pola 7(kad mm ide na poso ustane i on)a nekad do pola 8,8

ako slucajno navece dodje neko,a on nije zaspo,ostane do 9,ali jedva,i ujutro bas rano,rano onda ustane

po danu spava jednom nekad sat i pol,neka 2, 2,5

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Spavanje
13.3.2013 11:45:23   
bebacha
vec dugo nepisemo o spavanju:)
koliko spavaju vase djeca
posebno me interesuju ova predskolaska dijeca
koliko spavaju navece
imaju li dnevno spavanje


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Spavanje
13.3.2013 11:52:42   
Blue rose RR
Moja kikica je do prije dvije sedmice imala dnevno spavanje, a već je prvačić. Ne bih ni to ukinula da joj je ostao i dalje isti tempo spavanja.
Sada joj treba puno manje sna, pa je ostankom dnevnog spavanja bilo mi ugroženo večernje spavanje u 20,30 a što mi je potrebno zbog škole, i jutarnjeg ranog ustajanja jer je prva smjena.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Spavanje
13.3.2013 11:56:29   
bebana27
u mene zaspu koliko 11 navece i spavaju do jutra najdalje do 11 beskaharna djecauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Spavanje
13.3.2013 12:08:36   
Blue rose RR
Ja ne dozvoljavam da tako dugo ostane budna, niti da ujutro se izležava.
Jedino kad može duže ostati budna, je petak i subota večer.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Spavanje
13.3.2013 12:53:09   
Nedi
Kad je radni dan obavezno je spavanje najkasnije do 22 a obicno oko 21.30. Vikendom kako-kad. Jos uvijek ima dnevno spavanje a ako ga preskoci ide (kao napr sinoc) pajkiti u 20,30 ili cak i ranije oko 19.30 ako smo imali puno aktivnosti taj dan.

Ima dana kad sjedi sa mnom i do 00 ali to je bas bas rijetko.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Spavanje
13.3.2013 12:59:09   
HAHA
Harun(2 god.3 mjeseca) još ne prespava noć u komadu,preko dana spava po sat vremena.Hamza(6,5 god.)prespava ciju noć,rijetko se probudi na vc ili da pije vode.On ne spava danju od četvrte godine,osim u vrtiću što je spavao,ali ne svaki dan.
Idu u krevet između 21-22 a ujutro se bude 06:30-07.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Spavanje
13.3.2013 13:10:15   
tekja
Vedad (3.7) spava preko dana 1,5 h u prosjeku, navece je u carstvu snova vec u 21:30 do 08h ujutrouser posted image Sa 19 mjeseci je prespavao noc i hB od tada sam zadovljna sa njegovim spavanjem.user posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *