|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 15:37:52   
ziki
Ni ja ne bih na svju ruku ništa davala od lijekova. Probaj narodne, onaj sirup od lovora od Hanady ili mu uvedi preparat za jačenje imuniteta na bazi propolisa(ako je probao med i ne smeta mu) jer su oni dorbi za grlo i disajne puteve.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 15:45:41   
milenium
neće čaja ni pod razno,a med još nije probao.user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 22:46:37   
iv@ncica
milenium-  u  neku  miu  vocnu  kasicu,  keks  i  mlijeko  ilil nesto  slicno  ubaci  malo  meda,  ako  nece  caja  ili  u  sokic,  kompot...i  ja  pomalo dajem, ne  bi trebalo  vise  od  2  kasikice  dnevno..ali  ja  i manje  dam...ne  znam  od kad  ide  maticna  mlijec  i  propolis...ali  po  nekima  tek  iznad  3 god.

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 22:58:33   
myb@by
Sirup od lovora i smeđeg secera je nama super. Nakon trece kasike mojoj curici bude puno bolje. Milenium kao sto ivancica rece stavi kasiku sirupa u sok i daj mu tako.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 23:11:46   
milenium
ja sam mu kupila bisolex,on se uzima bez recepta.ali uzeli smo bisolex kapi jer sirupa neće kao što rekoh.
poslušala bi vaše savjete ali on soka ne pije.da bi tjedno popio jednu čašuuser posted image mi izvodimo ceremonije po kućiuser posted image ,a kompot da ne govorim.med ma kakvi...da ne nabrajam.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 23:13:17   
Medić*
milenium ako ne doji vec pije mlijeko iz flasice, mozes med u mlijeko staviti, tako mi med podvaljujemo user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
3.11.2010 8:05:43   
Hanady RR
bisolex kapi nebih dala bed nadzora ljekara.
one nisu tako ''jednostavan'' lijek kao što se čini...i kod nas se ne može kupiti bez recepta za djecu.

Milenium kako tvoj maleni inače unosi tečnost, jeli pije voduuser posted image
To je svaršen način da mu daš prirodne lijekove, staviti ih u onu tekučinu kojom inače žeđ gazi.
Kako uzima bisolex kapi, u šta njih staviš da ih popije.
Mislim nemoguće da mu možeš dati antibiotik i bisolex a nemožeš prirodni sirup.
ja bih u tom slučaju nazor, pipetom, direktno u grlo dala sirup od lovora i nosić čistila. Pumpica ili šlljezom to je bitno jer sve iz nosa silazi dole i eto prvih hroptaja. bisplex bi trebao otopiti taj šlajm unutra međutim on može i porvocirati na veći kašalj ili čak na povraćanje šlajma što nije dobro jer u tom slučaju može biti veća nezrela količina šlajma koja dijete može prepasti povraćanjem i da diđe do spazma u plućima.

Budi pažljiva i vodi računa da se puno ne zaigrava, ne skače i to da se ne isprovocira na povraćanje. U nadi d aće mu šlajm stolicom izaći ja ti sugerišaem da mu dam nazor malo limuna direkt na grlo jer med ne uzimate...limunska kiselina pomaže da ne dođe do bakterijskog razvojanja infekcije od sekreta koji iz nosa kroz grlo šeta.


Sretno.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
3.11.2010 8:43:02   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR
Budi pažljiva i vodi računa da se puno ne zaigrava, ne skače i to da se ne isprovocira na povraćanje. U nadi d aće mu šlajm stolicom izaći ja ti sugerišaem da mu dam nazor malo limuna direkt na grlo jer med ne uzimate...limunska kiselina pomaže da ne dođe do bakterijskog razvojanja infekcije od sekreta koji iz nosa kroz grlo šeta.


Hanady, evo samo info - ovdje pedijatri zabranjuju to davanje nerazblaženog limuna ili bilo kojeg agruma na prehladjeno grlo, jer, kažu, da je ustanovljeno da citronska kiselina napravi više štete nego C vitamin koristiuser posted image user posted image user posted image Kao, dodatno poškoduje upaljeno grlo.
Isto, nema više nikakvog insistiranja da se dijete odmara i leži - kažu, neka se normalno kreće, igra, sve uobičajeno, sve je bolje od ležanja.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
3.11.2010 8:52:53   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR
Budi pažljiva i vodi računa da se puno ne zaigrava, ne skače i to da se ne isprovocira na povraćanje. U nadi d aće mu šlajm stolicom izaći ja ti sugerišaem da mu dam nazor malo limuna direkt na grlo jer med ne uzimate...limunska kiselina pomaže da ne dođe do bakterijskog razvojanja infekcije od sekreta koji iz nosa kroz grlo šeta.


Hanady, evo samo info - ovdje pedijatri zabranjuju to davanje nerazblaženog limuna ili bilo kojeg agruma na prehladjeno grlo, jer, kažu, da je ustanovljeno da citronska kiselina napravi više štete nego C vitamin koristiuser posted image user posted image user posted image Kao, dodatno poškoduje upaljeno grlo.
Isto, nema više nikakvog insistiranja da se dijete odmara i leži - kažu, neka se normalno kreće, igra, sve uobičajeno, sve je bolje od ležanja.


ne znam, vjeruje da ljekari tako kažu. No meni su iskustav pokazala drugačije. od sada pazit ću no ja svojima i sebi izmješam sok od pola limuna sa medom i tako im dam kašikom. Eh sad to bi bio vitamin C...koliko znam on bi trebao pomoći u borbi protiv virusa.

A ovaj dio o zaigravanju, nisma mislila na ležanje da odmara jer je bolestan ni moje to ne rade nema šanse...nego radi bisolex kapi...dijete kad se zaigra i zagrije može doći do potrebe za izbacivanjem šlajma povraćanjem pa me strah spazma. ja to iz iskustva ...bičla sam tu kada je moja zova to doživjela od malenog, nedo bog nikome...kako smo se tada prepali. to sam mislila, a normalno hodanje i igranje oK je samo sam mislila na posebnu pažnju radi bisolex-a


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
3.11.2010 9:39:39   
R&T@
Hanady, hajde molim te na ovoj stranici ponovi recept za sirup od lovora...user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
12.11.2010 14:09:44   
bebacha
Hanay koliko se dnevno smije popit ovog caja od luka i jaqbuke.mojoj curi se sad svidauser posted image user posted image pa bi stalno pila.
ot dvoji preparata djete mi je od jutros se zakaslja 4 puta a juce i prekuce nije mogla pricat od kaslja.hvalaaaaaaa


ev sad novi problem,iako se kasalj smirio,temp imala sinoc 38,5,popila Dalsi i temp spala,nije se vise vracala.
jureos sam ipak posla mm da je odvede doktorica,da je malo poslusa.postavila je istu dijagnoza kao i ja:laringitis,ponovo.
inhalacije ventolin,amoxibos.jedna injekcija-neznam koja.
jedan antibiotik je ispila u srijedu jer je imala u noc streptokoku,i pod antibiotikom se ponovo razbolila.
ja sad nemogu bit pametna.nebi je inhalirala jer ne dise tesko i nekaslje,muz joj je vec jednom dao antibiotik a ja sam kontala ne davat.mislila sam nastavit prirodno a sad neznam dali smije nedavat joj antibiotik.al muka mi od toga,djete svaki mjesc pije antibiotik.ja u muz smo ostali zateceni njenim stanjem danas.djete se bukvalno dva dana gusilo od kaslja,danas nista.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
12.11.2010 16:27:48   
emma.L
Na svom sam primjeru naučila da nipošto ne treba na crveno grlo uzeti limun i med u kombinaciji, ili samo limun. Imala sam crveno grlo, a limunska kiselina mi je toliko izjela sluzokožu da sam imala poslije dvije otvorene rane veličine kovanice od 1KM user posted image  i bukvalno plakala dvije noći od bolova dok me MM držao za ruku. I dr. mi rekao da je to već mehaničko oštećenje od limuna.
A mi se isto liječimo ovih dana čajem od luka i jabuke u koji joj stavim kašiku meda, iscijedim malo limuna i dodam malo cimeta da ubije jačinu. Ema bi samo to pila, a ja nedavno kad sam kašljala, skoro sam oplakala svaku šolju user posted image . I zaista puno manje kašlje. Dr. nam danas reče da mažemo prsa nečim masnim ili mucoplantom. I u pileću juhu stavljamo bijeloga luka. I nadamo se da ćemo ozdraviti uskoro.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
12.11.2010 17:20:37   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: tajra

Hanady, hajde molim te na ovoj stranici ponovi recept za sirup od lovora...user posted image

29.11.2009.napisah pa ponavljam i na ovoj temiuser posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Kako moja mlađa kćerkica ima problem sa bronhitisom od svoh 4 mjeseca ja sam sa narodnim ljekovima u stalnom kontaktu. ona je sada dobro ali radi straha da se isto ne ponovi u težem obliku jer joj često čujem hroptaje u plućima ja pravim čaj od crvenog luka koji ja njoj pomješam sa hipovim voćnim čajem da bi ga lakše pila radi okusa.
4 glavice luka crvenog prokuhati sa 4 jabuke ( luk oguliti jabuke ne) kad prokuha kuhati još 8-10 min i procjediti i dati djetetu da pije 2-3 puta dnevno. Ovim čajem su u bolnici u Igalu lječili djecu i mojoj curici je bolje. Kod nas doduše ima genetskih predispozicija za te plućne i brohijalne probleme pa sam ja pažljiva i u odabiru prirodnih lijekova radi alergija i astme sa muževe strane ali pored ovoga jako dobar sirup koji smiruje kašalj bolje od svakog kupljenog ( 100%) je
8 listova lovorovog lista + 250 gr smeđeg šećera prokuhati sa onoliko vode koliko treba da se šećer pokrije u šerpici i to kuhati nakon prokuhavanja 3-5 min. procjediti i piti supenu kašiku ujutro i naveče. Odrasli mogu i 3-4 puta dnevno,. u ovaj sirup se može umješati i med ali u većini prirodnih sirupa koji su na bazi meda a za djecu su je zamjena smeđi šećer.

razrezan luk u sobi je jako dobar olakšava disanje a pored toga obavezno ako vam je centralno grijanje u kući-stanu na radijator staviti posudicu sa vodom najbolje kamilicom. za malu djecu nema potrebe kapati eterična ulja a za onu stariju do 1 godine eukaliptus, ulje mente i lavandino ulje je najbolje za osvježenje isšenog prostora u sobi.

Nosići koji sure - nama pomaže baby -vac ali od svih kapi koje smo koristili najbolje je koristiti otopinu šljeza u mlakoj vodi ( samo se potopi i odstoji bez kuhanja) s tim da ovo nesmije biti korišteno više od 4-5 dana pa se radi pauza jer šljez može
osštetiti sluznicu.

Moj mali dobrinos ovim stražnim visrusima koji nas napadaju ...sreća moja pilad su sad za sad zdrava...al čudo božije meni se čini kad neko kihne na TV one se razbole :)



bebacha
nema ograničenja za čajuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
12.11.2010 18:43:33   
sporty mamaa
Hanadi jel mogu ja staviti bijeli secer???? Ja negdje procitah da zapravo ovaj smedi koji mi kupujemo nije nista drugo nego li bijeli secer kojem su oduzeli bojuuser posted image user posted image Da to sam procitala u novinama moja beba...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
12.11.2010 21:42:48   
Hanady RR
ajjj neće mi postovi

napisah i ne prođe

hajde ponovo...
sporty ne znam dali može bijeli, nisma porbala zaista. dali se sirup ponaša drugačije ili j vezano za količinu unosa šećera u organizam također nisma sigurna
ja uzimam Saintluis smeđi šećer uvezen iz Francuske ( uvozi naša violeta a u kutiji je kartonskoj) i on je zaista tamniji i manje sladak u odnosu na more onih ''smeđih'' šećera koje nalazim u trgovinama u porvidnim kesama od pola i cijelog kilograma....

eh sad ja nisma sitraživala dali može bijeli i zašto baš ide smeđi
pa ti ne mogu dati ni pouzdan odgovor

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
12.11.2010 23:52:21   
sporty mamaa
Hvala, probat cu ja sa bijelim jer moja bas kaslje... A ovi kupovni sirupi joj slabo pomognu... Veceras pravimuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
13.11.2010 1:04:41   
sporty mamaa
hanady a gdje se cuva ovaj prirodni sirup i koliko dugo  smije stajati? tnx

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
14.11.2010 19:03:03   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

hanady a gdje se cuva ovaj prirodni sirup i koliko dugo  smije stajati? tnx


hanadya ako stignes molim te odgovoriuser posted image user posted image Evo ja izmjerila, 250 gr. secera je 18 kasika ako me vaga ne vara, ja uvijek volim tako da ne moram vadit vagu iz ormara lijeno miuser posted image user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
14.11.2010 19:57:10   
Hanady RR
user posted image
sporty ja ga čuvam u bočici od sirupa, znači staklena tamnija i čuvam ga na tamnijem mjestu u svojoj visećoj kuhinji kao i sve ostale sirupe koje bi koristila na biljnoj bazi. ja ga dajem 3 puta dnevno djeci pa mi traje oko 7 dana ta mjera...njih dvije i nekada i mi sa njima ''liznemo'' malo, tako da preko 8 dan ovako mi ne stoji i uvijek ga dajem sa sobne temperature.
eh sad logika koju je uključila jedna draga mama ovoga foruma pokazala je da će se ovaj sirup u kome je šećer konzervans divno očuvati i u frižideru do mjesec dana.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
14.11.2010 20:01:03   
sporty mamaa
Hanadyuser posted image user posted image user posted image Hvala, evo taman ga hocu ocjeditiuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
15.11.2010 15:45:33   
Zejnebb
ja bih da vam preporucim sta je dobro za imunitet djeteta a i kada je prehladjeno,to je corokotovo ulje,svako jutro pola kasikice davati i kasiju meda,ja svom Amaru dajem vec 6mj i hvala Allahu jos nije nahladjen,a prije toga cesto ga znao kasalj hvatati,nekada mu samo curi nosic,a i to dajem mu caj od slijeza ili s tim ukapavati nosic,probajte,djeluje user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
15.11.2010 22:05:22   
iv@ncica
koje  je  to  ulje...prvi  put  cujem..a  voljela  bih  znati...
mislim d a  cu  ja  kupiti  natura mix  po  preporuci  vec   isprobanih  recepata  od  hanadyuser posted image ,  sta  da  bam  kazem..andrej  poceo  piti  caj  od  luka  sa  sokicem..a  kad  podrigne  ma  fino  me  zapuhne  lukomuser posted image user posted image ...nesto  stalno  kasljucamo,  ne  puno...ali sam  cula  slajm  ovih dana  opet  ..iako  nosic  ne   curi  i  nema  prehlade..pa s am  za  svaki  slucaj  kuhala  mu manje  doze  ovog  caja..i  nabavila s am  koziji loj  i  slicne  stvari ;))

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
8.4.2011 20:53:45   
Anoniman
greska


< Poruku je uredio sahara -- 8.4.2011 21:03:07 >

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
9.9.2012 12:56:17   
felix
mi smo od juce slinavi, prehladjeni nos ga " mori " cas curi,, cas zacepljen.. Imam kapi, kapam nema hb ( zasad ) ture sam nos ... i da ev od sinoc se par puta upišo u gace nemoze da trpii
Jutros usto sav mokar ko cep.. danas opet trce i vice aj aj aj aj mama ide ide, place pa zašto placeš kaze eto mokjo--mokro..Nije naviko inace nikad se ne piški u gace ....

moguce jel da od prehlade da nemoze trpiti pa zato?user posted image .On hb jede ok sve ok zasad....


_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
12.9.2012 11:00:00   
Dzenana_G
Mojoj N je vec tri dana zacepljen nosic, ali iz njega nista ne izlazi. Uopste ne curi niti mogu pumpicom izvuci. Nema true hvala Bogu, niti kaslje. Sta da radim?

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *