|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
27.11.2010 4:47:09   
Aquarius
jaca76, samo da ti kažem da je prije par dana jedna moja poznanica rodila prvu bebu u 47-oj godini, iznijela trudnoću bez problema i beba živa i zdrava. Niko ne zna šta mu život nosi, kakve uspone i padove. Ne treba se samo prestati boriti.

Nadam se da mi nećete zamjeriti na ovom citatu:

˝Ne zanima me od čega živiš. Želim znati za čim žudiš i imaš li hrabrosti snivati o ispunjenju želja srca svoga.

Ne zanima me koliko ti je godina. Želim znati jesi li spreman riskirati da ispadneš budala zbog ljubavi, zbog svojih snova, zbog ove pustolovine koju nazivamo životom.

Ne zanima me koji planeti djeluju na tvoj mjesec. Želim znati jesi li stigao do središta vlastite boli, jesu li te životna razočaranja otvorila ili si se skrutio i zatvorio od straha da ponovno ne osjetiš bol. Želim znati jesi li u stanju trpjeti bol, moju i svoju, a da je pritom ne moraš skrivati ili ublažavati ili izbrisati. Želim znati znaš li se radovati, zbog mene ili sebe, i možeš li divlje zaplesati i pustiti da te ekstaza preplavi sve do vrškova prstiju, a da nas pritom ne upozoravaš neka budemo pažljivi, realni, svjesni ljudskih ograničenja.

Ne zanima me je li priča koju mi pričaš istinita. Želim znati jesi li spreman razočarati drugoga kako bi bio iskren prema sebi; jesi li spreman podnijeti optužbe za izdaju, a pritom ne iznevjeriti sebe; možeš li biti izdajica i samim time vrijedan povjerenja. Želim znati jesi li u stanju vidjeti ljepotu, pa i ako nije lijepa, svakoga dana, i možeš li svoj život nadahnjivati njezinom prisutnošću. Želim znati jesi li dovoljno snažan da živiš s neuspjehom, svojim i mojim, i da svejedno stojiš na rubu jezera i ushićeno vičeš prema srebrnom punom mjesecu: "To!"

Ne zanima me gdje živiš i koliko novaca imaš. Želim znati jesi li sposoban ustati, nakon noći ispunjene tugom i očajem, umoran i do kostiju izubijan, i učiniti sve što je potrebno kako bi nahranio svoju djecu.

Ne zanima me koga poznaješ i kako si dospio ovamo. Želim znati hoćeš li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati.

Ne zanima me gdje si ili što ili sa kime si studirao. Želim znati što te u tebi samom gura naprijed u trenucima kad se sve ostalo ruši. Želim znati možeš li biti sam sa sobom i voliš li uistinu osobu koja jesi u trenucima praznine."

< Poruku je uredio malena27 RR -- 16.2.2011 10:49:15 >

(odgovor članu jaca76)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
27.11.2010 8:31:36   
riba78
jaco žao mi je ,tvoj me post pravo rastužio ,iskreno se nadam da to nije konačno da čete uspijeti riješiti problem .
Muškarci su priča za sebe user posted image

Jasmin mila hvala  od user posted image ,tvoj post me user posted image sretno sam da na svijetu postoje ljudi koji misle na nas trudilice, i dove za ispunjenje naše želje .user posted image
Aguarius predivno ,poučno upravo razmišljam na šta sam ja spremna  user posted image



< Poruku je uredio riba78 -- 27.11.2010 8:33:38 >


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
27.11.2010 14:36:28   
klemzi
IZVORNA PORUKA: jasmin

Nekada je covjeku tesko i zamisliti ono kroz sta neko drugi s tugom prolazi.Kazu da sit gladnog ne razumije i ja znam da je tako.Koliko god zeljela razumjeti trudilice i njihovu jaku zelju za bebom,znam da ih nikada ne mogu dovoljno razumjeti.
Ali,drage moje trudilice mogu vam pozeljeti svu srecu svijeta.Stajala sam prije par dana ispred Ka`be i sapatom molila za moje trudilice s RR.To je najmanje sto sam mogla uciniti.user posted image user posted image user posted image
Iako nisam trudilica, ovo me baš dirnulo, Jasmin draga user posted image user posted image
Svim trudilicama želim ispunjenje njihovog najvećeg snauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
27.11.2010 18:17:16   
tikica_69
Naša se veličina ne sastoji u tome da nikad ne padnemo, nego u tome da se podignemo kad god padnemo...

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
27.11.2010 21:07:03   
ajla86
sestro draga...udarna kombinacija.ali mila nije kraj imas jos fore da upoznas nekoga pa jednostavno se desi...nikad neznas sta se moze desiti.budi jaka i izdrzi taj svoj dever sto ga nosis...mozda te Bog obraduje sa druge strane....imas velike pozdrave od ajle i drzi se user posted image

(odgovor članu jaca76)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
28.11.2010 1:01:59   
jaca76
Aquarius,sviđa mi se citat..nisam sigurna da imam odgovor na to šta to mene gura u meni samoj naprijed , kad se sve ostalo ruši???Vjerovanje i obaveza...I ne mogu biti sama sa sobom..jer ne volim sebe baš ovakvu kakva jesam..user posted image .
Hvala vam svima,divne ste sve..svama je sve lakše podnjeti..user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
28.11.2010 12:40:58   
ena0002
Jaca76 iskreno mi je zao user posted image user posted image user posted image ......i zaista nemam rijeci utjehe....nekako kada god mi se desi nesto lose u zivotu jedino sto mi malo da snage je pomisao "ko zna zasto je to dobro"....nikad se ne znam sta nas ceka sutra.
Jasmin i ostale forumasice koje nam dajete iskrenu podrsku  user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu jaca76)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
28.11.2010 13:20:46   
kupina
ajla 86 user posted image user posted image
jaca 76 tako mi je zao..user posted image
jasmin dirnula si me u srce svojim postom..divna si...user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
28.11.2010 13:41:46   
napolitanka
user posted image user posted image user posted image user posted image jasmin, da ti dragi Allah podari sve najljepšeuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 16.2.2011 10:49:29 >


_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
28.11.2010 13:50:04   
jasmin
Ma cure moje drage,to je zaista sitnica i jedino sto sam mogla uciniti za vas.Samo molim Boga da mi se uslisa.Amin!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
5.12.2010 16:37:02   
AMELIC
Meni je danas jedan od najdepresivnijih dana u  posljednjih par mjeseciuser posted image user posted image
Vještica stigla nakon 6 dana kašnjenja i nadanja da ću ugledati user posted image . Pa iako mi je taj osjećaj dobro poznat, danas mi je baš teško palo...Preplakala sam dan, sutra će sigurno biti bolje...
Što bi mi trudilice rekle, novi mjesec nova nadauser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
9.12.2010 16:27:55   
ajla86
ma valja se i svaki mjesec cijela davati za tu nadu....meni vise i nadanja lape....svaki mjesec isto....i tjesi samu sebe..a moras...nema ti drugog izlaza

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
9.12.2010 19:44:52   
ena0002
Ma ja se vise i ne nadam user posted image user posted image user posted image ...neka me user posted image  iznenadi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
9.12.2010 20:00:09   
ajla86
ja sam postala ko kamen....tupa sva mrtva padoh racunajuci kad je sta i kad su akcije....
ja sam ono sto se kaze umrla a i neznam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
dizem ruke....i idem zivot zivjeti kako god...ako kad se zaljepi blago meni....a ako ne...ima sirocadi malo sevapa zaraditi ...
neznam sta reci samo crna nam je sudbina....srecom ima kafana pa se malo zapjeva koja suza pusti,koja casa razbije i nadodzem na ono staro....mogu opet se smijati dok nevidim u prolazu trudnicu i opet hajmo ispocetka....
bit ce bolje user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
9.1.2011 17:26:07   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: Anoniman

drage moje
ja vise nemam snage da se nadam
svi pokusaji 0 bodova
sada se osjecam kao da cu da puknem
stomak mi je ogroman, kao da sam u sestom mjesecu :-)
muka mi je i idem svakih deset minuta na wc. greudi me bole da sizim, a da nisam na poslu davno bih legla da spavam
svaki test koji sam dosad napravila razocarenje.
moj ginic kaze da je sve uredu, ali bebaca nema...
umorna sam od svega...






IZVORNA PORUKA: felix

ako ginic kaze da je sve o.k .onda polako bit ce abd. Znam da ces rec al kada vise...
Bitno da je sve dobro hb.Samo strpljenja ,i pokusaj da nerazmisljas zaokupiraj se s poslom ili s cim vec i bebi ce doci abduser posted image





IZVORNA PORUKA: marny

a koliko dugo radis po tom pitanju?



IZVORNA PORUKA: Anoniman

skoro cetri godine user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: vjestica

ako ginić kaže da je sve ok (a pretspostavljam da ste i ti i TM napravili sve moguće pretrage)a ne šalje te na insemianciju ili vantjelesnu,  a već 4 godine pokušavate, promjeni ginića



IZVORNA PORUKA: marny

žao mi je, doći će onda kada bude čas, do tada strpljen-spašen. ako dr. kaže da je sve u redu, hm.....kako bi bilo da nešto promjeniš u svom životu, nešto šta te koči, a da i ne znaš u kolikoj mjeri.



IZVORNA PORUKA: vjestica

da, treba promjeniti ginica, on je koci
i to je davno trebala promjeniti i javiti se specijalisti za neplodnost i poceti sa konkretnim postupcima




IZVORNA PORUKA: marny

da, ima i to smisla. bit će da je kod nje idiopatska neplodnost, kao sve u redu kod oboje, a godinama ništa. tako i mojoj prijateljici, pa išla na inseminaciju i iz prve uspjelo.


IZVORNA PORUKA: dadada

a sad cu pokrenuti lavu

nije mi namjera da provociram...niti da koga naljutim i uvrijedim...voljela bih da shvatim

zar vi koji vec duze vremena pokusavate da zatrudnite, i koji nemate, kao ni vas partner, apsolutno nikakvo medicinsko objasnjenje zasto do sad niste uspjeli...je li doista vjerujete da psiha s tim nema nista?

Ja mislim da psiha i te kako ima veze u svemu sto cinimo...jer kada nesto snazno zelite...obicno se desi upravo suprotno...kao sportasi kada zele prvi da dodju do cilja pa padnu u sredini utrke, a imaju sve predispozicije da budu prvaci...poredjenje je mozda glupo...ali zaista vjerujem, onda kada se covjek opusti i ne misli vec se prepusti... dodje do cilja.





IZVORNA PORUKA: Anoniman

slazem se sa svime
ja vec godinu i vise uopste ne mislim na TO, ali jucer su mi se ponovo pojavili neki simptomi koji nemoraju imati veze s tim, ali mm kaze meni sinoc "mozda si trudna" i ja opet u plac... ne mogu si pomoci




IZVORNA PORUKA: vjestica

to što medicina nije našla objašnjenje, ne znači da ono ne postoji
a druga stavr kod nas ima masa pretraga koje se ne rade, jer nemamo mogućnosti, pa je naizgled sve ok tj idiopatska neplodnost
ne poričem da psiha ima uticaja, ali kod onih koji relatibvno kratko pokušavaju, nakon 4 g idiopatske neplodnosti (kod mene)pa bilo je sigurno opuštenih trenutaka
prve 2 g sam bila totalno opuštena, nisam znala ni kad mi je ovulacija, ni kad trebam dobiti, činilko mi se glupo da sad ja nešto tempiram odnose i pratim
jedno je preporučiti nekome da se opusti, kad pokušava par mjeseci, ali kad su godine u pitanju nema tu opuštanja, samo MPO
i da , kad sam zatrudnila, nisma bila opuštena ama nimalo, svaki trenutak sam mislila jeli uspjela inseminacija, pratila svaki mogući simptom
again - opuštaj se godinu dana, ali nakon godinu, traži medicinsku pomoć




IZVORNA PORUKA: Sonja

ja sam na prv trudnocu cekala 10 mj. i stalno plakala i razmisljala o tome i na kraju kad sam otisla na more sa mm i provela se lijepo i nisam nikako razmisljala o bebi i plodnim danima ..ostala sam trudna
psiha je cudooooo
znam kako je kad vam kazu opusti se, jer sam ja to mrzila kad mi kazu ali zaista je tako
kad se okupirate nekim drugim stvarima tad i ugledateuser posted image





IZVORNA PORUKA: vjestica

sonja pa ti si očit primjer ovog što sam ja napislaa
uostalom ne možeš porediti tvoje pokušavanje od 10 mjeseci, i njeno od 4 g, ona je već davno dobila medicinsku dg neplodnost, a drage moje , to je bolest, po WHO
recite onoj mladoj mami da se opusti, što je paniku digla što joj nije uspio prvi pokušaj, a ne ženi koja broji godine u pokušavanjima




IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

Mislim da je dadada koliko toliko u pravu... ja i moj muz se nikad nismo cuvali, kad Bog da dace al ipak negdje u mojim mislima je uvijek postojala ta zelja za djetetom... nakon tri godine u braku ja sam konacno ostala trudna a to je bilo tek onda kad sam se napokon nakanila da odem ginekologu, jer imala sam neki strah od toga... i kada mi je ona rekla da je sve uredu, da nema nikakvih problema za zatrudnjivanje ja sam dva dana nakon toga otisla opustena na more i tu sam vjerovatno i zatrudnila...

Ja se slazem sa onom sto je rekla na zabranjenom forumu, nakon 6 mjeseci pokusavanja treba se otici na konsultaciju ako nista vise... popricati sa doktorima...

Nesikirajte se drage, ako Bog da bice te nafake da nam i vi budete u ovim slatkim mukama...

Samo sabura i znam da je tesko se opustati nakon dugo vremena, i tesko da se nemisli o tome al Bozija moc je jaca od svega, i od nasih psiha i bice ako Bog da ;)

Ljubim vas sve i imajte veliku podrsku od mene

user posted image




IZVORNA PORUKA: dadada

nisam mislila na to "opusti se"...mislila sam na stanje kada covjeku prestane biti bitno...i ima primjera koliko hocete zena koje su nakon 4 god. i vise ostale trudne...kada su izgubile zadnju nadu...bas zato sto su izgubile nadu...ja vjerujem da je mozak cudo...a ovo govorim jer znam sta je u stanju praviti...ja se s "anksioznosti" borim vec godinama...i znam kako mi bude kad neko kaze "ne razmisljaj o tom"..."radi nesto"..."misli o necem drugom"...meni dodje da im samar puknem...ali isto tako znam da su upravu...da je to jedini nacin da "ozdravis" ...ako se ank. smatra bolescu



IZVORNA PORUKA: Srculence
Nakon 6 godina braka ostala sam trudna i to baš kada sam više prestala bilo čemu da se nadamuser posted image .Zato draga moja ne plači i ne razmišljaj o trudnoći,uživaj sa svojim mužićem i vidjet ćeš da će bebiuser posted image doći aBd.user posted image user posted image user posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: vjestica

dadada pa jesi li se uspjela opustiti i izboriti sa anksioznošću?
malena sori za OT user posted image

na dobrom sam putuuser posted image ...sad i nekad kad se javi nasmijem se i krenem dalje...nestane za 3 sec. dok su prije pn znali trajati po sat vremena





IZVORNA PORUKA: vjestica

e vidiš srculence ja nisam osoba koja je mogla sjediti i čekati da u njoj umre nada, nego sam krenula u postupke i hB dočekala svoje čudo user posted image



IZVORNA PORUKA: Anoniman

ljudi hvala vam na svemu mislim da ipak " odustajem"...
pa mozda se desi mozda ne...
uglavnom hvala od srca i zelim vam svima sve najbolje u zivotu




IZVORNA PORUKA: ledy blue

Anonimna..jel ti hoces da te neko zali...i podijeli tugu stobom...il da ti pomogne sa savjetom???
Nakon cetiri godine braka nije vrijeme za opustanje...vec za realizaciju konkretnih stvari...
Nisi odgovorila jel i sa tm sve uredu??? Jesi li radila potpomognute oplodnje..i vto??? Ima mnogo toga da se uradi prije odustajanja...


















_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
9.1.2011 23:29:04   
animagical
ako je ovo ona ista anoniman onda zena vec ima dvoje djece?? kakva je frka... ako nije, sorry, velika greska.  ne mozes iznenada nicim izazvano postati nepolodan...a realno ko god ima djece, makar jedno neka sve govori hvala Bogu , pored ovoliko zena koje bi dusu dale za ijedno, grehota je. ja bi voljela petoro, ali da mi je u cetvtak vidjeti srce kako kuca na uzv i nista mi vise na svijetu ne treba. treba malo misliti i na druge ljude. znam zenu koja je imala preko 10 spontanih i sta sad da ja njoj uzmem urlikati sto sam ja imala 1, mislim da bi me Bog kaznio. sorry sto otegoh.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
15.2.2011 20:18:23   
ivannna
Skoro svaki dan, pregledam sve nove postove, ovog foruma zatrudnjivanje, to mi nekako pomaže u ovoj mojoj borbi za , meni je sad treća godina pokusavanja, i moram priznati da mi je ona najteža, sve do sada sam nekako se "izvlačila" da puno ne mislim o tome i da sam sigurna da će sve biti ok, a sad me vec lagano hvata panika, i sve češće sam nekako zamišljena i pomalo tužna...
Čitajući vaše forume znam da nisam sama, i stvarno ovdje ima jako teških životnih sudbina, šta su sve mnoge trudilice preživjele do danas (razne operacije, hormonske tablete, inseminacije, punkcije, vto...pobačaje, kiretaže) sve je to bolno i fizički a naročito psihički i sve opet idu dalje, a godine prolaze i prolaze, a one imaju snage, uvijek pružiti podršku drugima, nadati se i radovati s njima.
Veliki smo mi ljudi i veliki heroji drage moje, svak ko je zatrudnio čim je to poželio, ili nije, nema pojma kako je to imati problema sa stvari za koju mnogi misle da je najjednostavnija na svijetu.
Izvinite na dugom postu i malo patetike, jednostavno sam željela ove misli podijeliti s vama....
Sretno nam svima, u nadi da cemo sto prije ugledati svoje anđele

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
16.2.2011 9:39:10   
anidla
teska tema.....

necu nista komentarisati, samo cu pozeljeti svu srecu svijeta svim trudilicama da sto prije ugledaju user posted image ......

kao sto Jasmin rece, ne mogu znati kako vam je, ali mogu razumjeti vasu zelju, borbu....

user posted image

Malena, jel s tobom sve ok?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
16.2.2011 10:05:37   
vjestica
išla u dobrovnik, naprimala se user posted image  user posted image ali nije upalilo
hB pa nisam razmišljala ko salmy i čekala 14 g da se samo desi
misila sam da sve žene znaju da ako muškarac ima astenospermiju da je rješenje  neki od postupaka od MPO, a ne čekati godinama da jedan spermić uspije dogmizati do jajne ćelije


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
16.2.2011 10:07:43   
salmy
Razumijem ja tebe u potpunosti sta si mislila.Ali kod nas je slucaj bio da sam ja bila ok a MM je imao problem.Nismo svi isti i nemamo svi isti /slican problem.Ja pretpostavljam kako je tebi bilo i suosjecam se u potpunosti, ali mi bude bas krivo kad zene ne zele cuti necije misljenje,i smatraju ga provokatorskim ili se osjecaju uvrijeđene.Meni su isto govorili da idem na more i da se "przim" do beskonacnosti(kao jajnici se smiruju) samo se kulturno zahvalim i radim po svom.
A mi smo JEDINO pili terapiju Tesica (cajeve i meticnu mlijec),mm vise nego ja.I opet kazem opusteni bili bez pritiska bilo koje vrste!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 16.2.2011 10:12:13 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
23.1.2012 17:27:16   
tamarastevan
imam sina 13 meseci. od jula pokusavam da zacnem,ali ne ide. pijems ve moguce.......... ima li koga da me ohrabri,pa da vidim uskoro user posted image ?????

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
23.1.2012 17:53:37   
Rabi
IZVORNA PORUKA: jasmin

Nekada je covjeku tesko i zamisliti ono kroz sta neko drugi s tugom prolazi.Kazu da sit gladnog ne razumije i ja znam da je tako.Koliko god zeljela razumjeti trudilice i njihovu jaku zelju za bebom,znam da ih nikada ne mogu dovoljno razumjeti.
Ali,drage moje trudilice mogu vam pozeljeti svu srecu svijeta.Stajala sam prije par dana ispred Ka`be i sapatom molila za moje trudilice s RR.To je najmanje sto sam mogla uciniti.user posted image user posted image user posted image


Sta god da kazem....mislim da je glupo...
Zao mi je sto ste u ovakvom iskusenjuuser posted image
Zelim svim trudilicama da se sto prije rijese ovog truda i da nam svaka sto prije bude novopecena trudnica!
Jasmin svaka castuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
23.1.2012 18:07:14   
rerica

IZVORNA PORUKA: jasmin

Nekada je covjeku tesko i zamisliti ono kroz sta neko drugi s tugom prolazi.Kazu da sit gladnog ne razumije i ja znam da je tako.Koliko god zeljela razumjeti trudilice i njihovu jaku zelju za bebom,znam da ih nikada ne mogu dovoljno razumjeti.
Ali,drage moje trudilice mogu vam pozeljeti svu srecu svijeta.Stajala sam prije par dana ispred Ka`be i sapatom molila za moje trudilice s RR.To je najmanje sto sam mogla uciniti.user posted image user posted image user posted image

Jasmin,da te Allah nagradi,a nama trudilicama da snage da izdrzimo iskusenje.....


_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
23.1.2012 20:59:32   
rose
ja procitah 3 i 4 stranu ove teme i nesto mi padne na pamet da uz svaki post pogledam ima li ticker trudnoce ili rodjene bebe...i ima na nekoliko nickova (uz tekst iz proslosti o borbi od nekoliko godina)...pa zar nije to motivacija vama ostalima da ne odustajete i i da otjerate depresiju...samo hrabro i junacki...mozete vi to user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
23.1.2012 21:58:16   
choirgirl
Ja mislim da je neplodnost promijenila moju licnost na izvjestan nacin. Ja nisam depresivna u smislu da placem i da osjecam neku bezvoljnost, ali postala sam generalno jako tuzna osoba, dosta mirnija nego sto sam bila, i povlacim se u sebe i u svoj mali svijet....Ne govorim ni sestri ni najboljoj prijateljici vise sta osjecam, jer sam na bolan nacin postala svjesna da me uopste ne razumiju... i ne mogu me razumjeti..svakome glumim da sam stabilna i jaka...ali pocela sam izbjegavati ljude, druzenja, sto nije dobro...gradim neku distancu, a nikad nisam takva bila, i samoj mi je to bezveze...ali jednostavno nemam snage....jer osjecam kao da imam otvorenu ranu i hodam s njom naokolo, i svako moze, u bilo kojem trenutku da dirne u tu ranu, nehotice...Bacila sam se na posao punom parom, radim jako puno i dugo, do 18:00 sati navece uglavnom ne razmisljam o bebici...Onda navece nekako pokusavam uzivati u malim stvarima, u vremenu s muzem...ali skoro se nikako vise ne smijem, skoro nikad se ne osjecam sretnom.....kao neki robot, kao da sam otupjela emotivno skroz....ovo je sve trenutno stanje, a za ove skoro 2-3 godine otkako pokusavam, bilo je , kako je neka od zena opisala, raznih faza...ali sad je ovako.

Cesto se pitam kako cu se jos mijenjati, kakva cu biti ako jos puno duze potraje, i hocu li ikad vise biti ona stara ja? Kad budem drzala bebicu u rukama hocu li biti ponovo ona ista?I ako se nikad ne desi, sta onda?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *