|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
23.1.2012 22:08:38   
rerica

IZVORNA PORUKA: choirgirl

Ja mislim da je neplodnost promijenila moju licnost na izvjestan nacin. Ja nisam depresivna u smislu da placem i da osjecam neku bezvoljnost, ali postala sam generalno jako tuzna osoba, dosta mirnija nego sto sam bila, i povlacim se u sebe i u svoj mali svijet....Ne govorim ni sestri ni najboljoj prijateljici vise sta osjecam, jer sam na bolan nacin postala svjesna da me uopste ne razumiju... i ne mogu me razumjeti..svakome glumim da sam stabilna i jaka...ali pocela sam izbjegavati ljude, druzenja, sto nije dobro...gradim neku distancu, a nikad nisam takva bila, i samoj mi je to bezveze...ali jednostavno nemam snage....jer osjecam kao da imam otvorenu ranu i hodam s njom naokolo, i svako moze, u bilo kojem trenutku da dirne u tu ranu, nehotice...Bacila sam se na posao punom parom, radim jako puno i dugo, do 18:00 sati navece uglavnom ne razmisljam o bebici...Onda navece nekako pokusavam uzivati u malim stvarima, u vremenu s muzem...ali skoro se nikako vise ne smijem, skoro nikad se ne osjecam sretnom.....kao neki robot, kao da sam otupjela emotivno skroz....ovo je sve trenutno stanje, a za ove skoro 2-3 godine otkako pokusavam, bilo je , kako je neka od zena opisala, raznih faza...ali sad je ovako.

Cesto se pitam kako cu se jos mijenjati, kakva cu biti ako jos puno duze potraje, i hocu li ikad vise biti ona stara ja? Kad budem drzala bebicu u rukama hocu li biti ponovo ona ista?I ako se nikad ne desi, sta onda?

Dosta sam sebe ovdje prepoznala,al moramo samo shvatiti da mi sanjamo a Allah odredjuje,kad to shvatimo sve cemo lakse podnijeti....

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
23.1.2012 22:27:03   
mo girl
potpuno te shvatam ja sam pocela izbjegavati skupove poput djecijih rodjendana il ici kod ljudi koji imaju malu djecu jer neznam kako se postaviti jednostavno izbjegavam svaku situaciju gdje bi me neko mogao upitati:a u cemu je problem?dosta sam i ja tuzna jednostavno imam osjecaj kako zivot prolazi mimo mene i da mi fali jedan dio zivota .znas kako ono stalno cekas da se nesto desi da se ti pokrenes e tako ti ja zivim stalno neko iscekivanje

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
23.1.2012 22:42:57   
choirgirl
Upravo tako, mo girl, to si bas dobro rekla, i ja isto to osjecam - kao da se zivot desava svuda oko mene, a ja sjedim u mjestu, posmatram zivote drugih ljudi, cekam i cekam da i moj otpocne konacno... I tuzna sam....

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 0:17:07   
Pingvina

IZVORNA PORUKA: choirgirl

Ja mislim da je neplodnost promijenila moju licnost na izvjestan nacin. Ja nisam depresivna u smislu da placem i da osjecam neku bezvoljnost, ali postala sam generalno jako tuzna osoba, dosta mirnija nego sto sam bila, i povlacim se u sebe i u svoj mali svijet....Ne govorim ni sestri ni najboljoj prijateljici vise sta osjecam, jer sam na bolan nacin postala svjesna da me uopste ne razumiju... i ne mogu me razumjeti..svakome glumim da sam stabilna i jaka...ali pocela sam izbjegavati ljude, druzenja, sto nije dobro...gradim neku distancu, a nikad nisam takva bila, i samoj mi je to bezveze...ali jednostavno nemam snage....jer osjecam kao da imam otvorenu ranu i hodam s njom naokolo, i svako moze, u bilo kojem trenutku da dirne u tu ranu, nehotice...Bacila sam se na posao punom parom, radim jako puno i dugo, do 18:00 sati navece uglavnom ne razmisljam o bebici...Onda navece nekako pokusavam uzivati u malim stvarima, u vremenu s muzem...ali skoro se nikako vise ne smijem, skoro nikad se ne osjecam sretnom.....kao neki robot, kao da sam otupjela emotivno skroz....ovo je sve trenutno stanje, a za ove skoro 2-3 godine otkako pokusavam, bilo je , kako je neka od zena opisala, raznih faza...ali sad je ovako.

Cesto se pitam kako cu se jos mijenjati, kakva cu biti ako jos puno duze potraje, i hocu li ikad vise biti ona stara ja? Kad budem drzala bebicu u rukama hocu li biti ponovo ona ista?I ako se nikad ne desi, sta onda?


Sve si rekla...Na zalost, ali tako je..Divim se zenicama koje ustraju i mogu...a ja cini se svaki iduci put kad padnem ili pokleknem ustajem sve teze i teze. Vise se i ne pitam kakva cu biti...znam da nikad necu biti ona stara, vesela ja.Nema toga vise..Ne moze se vratiti.Ne vraca se sjaj u ocima ni ona zivotna radost koja svaki mjesec pomalo nestaje iz mene..iz mog pogleda..iz mog zivota. Salim se ja jos uvijek...mogu baljezgati gluposti do beskraja.Tako se stitim od realnosti koja uvijek kljuca u nekom kutku mozga.
Hvala Yasmin, da te Allah nagradi sto si nas se sjetila...Hvala i svim ostalim zenicama i ne zaboravite svaki dan zahvaliti Bogu milion puta sto imate svoje cedo pored sebe..sto vam je dusa ostala citava.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 14:11:29   
malena27 RR
Procitah postove pisane zadnjih par dana... i ponovo se vratih u period kad smo imali dijagnozu primarnog steriliteta...
Upravu ste, pronalazim se u svakoj rijeci...neplodnost definitivno mijenja licnost i ponasanje covjeka...ja sam takodjer bila ogorcena, smatrala sam da je neplodnost kazna, pitala sam se zasto bas nama, zasto svi drugi imaju dijete kad pozele...Nemojte ocekivati da ce vas neko ko se nije susreo s nasim problemom razumjeti, ali neka vam to ne bude teret...
Bila sam tuzna, depresivna, osjecala se usamljenom, cak me ni vlastita mama nije razumjela i to me jako boljelo...nakon prvog neuspjelog pokusaja vantjelesne oplodnje bilo mi je tesko sto nismo uspjeli...ali mi je bilo teze zbog toga kako se osjecao moj muz. On je izgubio svaku nadu, osjecao se krivim, molio me da se razidjemo jer ne zeli da mi uskrati dijete... I tad sam shvatila da trebam da budem jaka za oboje, da mu dam podrsku...nekako sam uspjela da ga ohrabrim da jos jednom pokusamo, bez obzira na ishod istog...Obecali smo sami sebi da cemo biti jedno drugom dovoljni ako ne uspijemo jer smo bili i finansijski iscrpljeni...Potajno, kad sam pocela da cmizdrim za svaku sitnicu, pocela sam da se nadam da smo ipak uspjeli...Nasa beba, plod vantjelesne oplodnje sada ima 5,5 mjeseci i svaki dan koji provedemo s njim brise onaj osjecaj gorcine i depresije u koju smo oboje bili pali u tom periodu ''neuspjesnih pokusaja zatrudnjivanja i svakog novog menstrualnog krvarenja''.

Molim vas da ne odustajete i da se borite za ono sto zelite... i kad pokleknete i mislite da nemate vise snage, ustanite i borite se zadnjim atomom snage jer se isplati. Vratice se i osmijeh na lice, zaboravicete dane provedene u tugovanju, obrisace se i one krisom pustene suze na osmijeh tudjeg djeteta i srce ce vam igrati svaki put kad pogledate plod vaseg truda i borbe!




< Poruku je uredio malena27 RR -- 24.1.2012 14:14:08 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 16:13:29   
AAvalon
IZVORNA PORUKA: choirgirl
Cesto se pitam kako cu se jos mijenjati, kakva cu biti ako jos puno duze potraje, i hocu li ikad vise biti ona stara ja? Kad budem drzala bebicu u rukama hocu li biti ponovo ona ista?I ako se nikad ne desi, sta onda?


draga choirgirl, cijeli tvoj post me je dirnuo, ali ovaj dio posebno... jer sam svojevremeno i ja sebi postavljala upravo ova ista pitanja. sta ako se nikad ne desi, hocu li moci biti sretna? da li cu ikad biti onako vesela kao sto sam nekada bila?

kao sto sama kazes, sve mi trudilice prolazimo kroz razne faze, pa sam tako i ja: od one kad mi je bilo svejedno, do one kad sam kao zivotinja urlala jer jos jedan postupak nije uspio. moja zadnja faza prije nego sto sam ostala hvala Bogu trudna je bila faza zamora. neki dan sam citala nesto sto sam napisala u decembru 2010 godine, umorna od sve silne borbe, nalaza, postupaka, lijekova i hormona. napisala sam: Boze, Ti znas da zelim bebu, ali ako je Tvoja volja da je nemam, onda te molim i preklinjem da mi dozvolis da u potpunosti prihvatim Tvoju volju, i da budem Tvojom voljom istinski zadovoljna. sjecam se koliko mi je vise bilo dosta tog osjecaja tuge i samo sam htjela da budem ponovo sretna i da jednostavno nastavim da zivim.

odmorila sam nekoliko mjeseci, psihicki, sama sebi bila obecala da necu ici ni na kakve postupke, necu ganjati trudnocu, i zaista sam se tako i ponasala. valjda umorna od svega. sljedeci postupak je bio uspjesan, i danas kada gledam svog sina, ne mogu dovoljno da zahvalim dragom Allahu sto mi ga je dao. i dalje ne mogu da vjerujem da se rodio, i jos uvijek se osjecam kao trudilica.

i da ti odgovorim na tvoje pitanje - da li ces ikada vise biti ona stara. NECES. BIT CES BOLJA! I JACA! mene je neplodnost zauvijek promijenila. nikad necu moci zaboraviti sav bol i suze koje sam prolila za necim sto sam toliko zeljela a sto nije bilo. ali me je to naucilo da cijenim ono sto danas imam i za sta smo se mukom izborili. sve mlade mame oko mene se zale kako ne mogu da spavaju, bude ih bebe po noci, padaju u postporodjajnu depresiju jer su prikovane za kucu, zale se na bolno dojenje... a ja se samo sjetim kroz sta sam sve prosla samo da se moja sreca rodi, i nikad, ama bas nikad mi nista za njega ne moze biti tesko. nespavanje i sva bol svijeta su toliko beznacajni u poredjenju sa samo jednim pogledom mojim malih plavih oka.

ustraj u svojoj borbi, nemoj se predavat, dragi Bog je milostiv, bit cemo sve mi mame ako Bog da jednog dana. nikad neces zaboraviti ove bolne dane ali ces znati bolje cijeniti to sto ces tada imati.

sretno svim trudilicama, da vam dragi Bog uslisi tu najplemenitiju zelju. amin.


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 19:09:27   
nella28
Isplakah se jer sam se pronašla u ovim postovima,neka nam Bog da nage u našoj borbi.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 19:14:25   
pepika
da i ja kazem,trudilica sam 3 godine user posted image pretesko je,al moramo se boriti i biti jake. Bog zna sta je najbolje za nas i dace da svaka od nas zagrli zvog andjela,trebamo samo vjerovati. Trudiliceeuser posted image user posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu nella28)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 20:28:10   
kupina
user posted image user posted image user posted image
Da mi je sad da jako zagrlim jednu trudilicu,koja me razumije i da se isplacem...da mi dusi bude lakse...jer ni pred kim drugim ne smijem,ne zelim,ne mogu da pustim suzuuser posted image

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 20:32:50   
klemzi
Kupinoooo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 20:48:16   
Pingvina

IZVORNA PORUKA: kupina

user posted image user posted image user posted image
Da mi je sad da jako zagrlim jednu trudilicu,koja me razumije i da se isplacem...da mi dusi bude lakse...jer ni pred kim drugim ne smijem,ne zelim,ne mogu da pustim suzuuser posted image



user posted image user posted image Evo mila moja user posted image , kad ne mogu u stvarnosti ajde bar ovako...

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 21:10:00   
marsupilami
Ja se ne stidim jedino pred mm ridati koliko hoću i imam pravo na to da izbacim iz sebe sve frustracije, nekad bude lakše nekad gore ovisi o situaciji. Kod ovih naših doktora jedino što pitaju koliko smo dugo u braku bez obzira na to što smo se prije trudili još oko godinu dana, to se kao ne pika, nigdje veze. Često me uhvati depresija zbog misli je li ono prošli put kad se uspjelo zakačiti ( ali neuspješno ) bilo samo puka sreća ili slučajno,i kad će ponovo sve doći na svoje i u mom tijelu i u glavi. Odlučila sam odraditi neke pretrage, hormone i briseve i tako to, a tako me strah da nešto neće biti u redu, da ću otkriti da imam neki ozbiljniji problem, to me prestravljuje user posted image . Jutro sam provela plakajući toliko da me je glava zabolila i da mi se povraćalo od glavobolje, prvi put iako se dugo rudimo kaže meni neko veče mm kako baš ima jaku želju da bude tata, a ja se sva rastopila kad mi je to tako rekao, još me sinoć po belaju navrati da kupim test, kao nije mi došla( meni je normalno da mi kasni i po 5-6 dana ), i ja kupim i uradim jutros u pola 5, znate rezultat, nevjerojatno koliko boli može zadati ona odvratna bjelina na testu ispod jedne crtice, toliko se oči naprežu ne bi li se možda nazirala neka, pa barem sjenka nečega, pa te onda još i mozak koji put prevari a ti se učini da vidiš, pa onda mjenjaš osvjetljenje ne bi li se nešto vidjelo. Vratila se u krevet i plakala dok mm nije otišao na posao. Pomirila se s tim iako sam poslije 3 sata pet puta ponovo gledala, tamo samo jedno veliko ništa.............................................................................................................Najviše sam ljuta na samu sebe što sam si dopustila da se ponadam pa da se ovako razočaram, što je najgore to uradim svaki put, nemogu si pomoći, nemogu s mm pričati, on mi kaže da nije ispravno što plačem, da ne mogu s tim ništa pomoći, a šta da radim kad me ne može razumjeti, jedino ovdje nađem volju da se ne prepustim depri i da ne odustajem......user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Božja volja nikada nas neće odvesti negdje gdje nas Božja milost neće zaštititi.
beba je stav Boga da svijet treba i dalje postojati......

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 21:21:32   
kupina
IZVORNA PORUKA: marsupilami

Ja se ne stidim jedino pred mm ridati koliko hoću i imam pravo na to da izbacim iz sebe sve frustracije, nekad bude lakše nekad gore ovisi o situaciji.

Pred mm,naravno,  se isplacem....nekad i on sa mnom...nekad me samo tjesi...a nekad se pravi da me ne vidi da placemuser posted image

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 21:29:43   
Amelaa RR
Neizbjezna je depresija kod poteskoce u zatrudnjivanju....najvise bi me pogadjali periodi kada trebam dobit...pa si umislim mucninu, neke neobicajene protjeve hrane, i sl. I onda na kraju opet dodje "ONA"...i onda mi sve potone...i bas mislim da je sve crno oko mene.... Ta stanja su rezultirala da sam ponekad utjehu nasla u hrani...i dobila visak kg, koji sada polako ali sigurno skidam. Niko ko nije imao problema s zatrudnjivanjem  ne moze u potpunosti razmjeti bol koju nosimo mi koje svaki mjesec zeljno iscekujemo da ce "VJESTICA" zakasnit.... Ali ako Bog da sve cemo mi jednog dana biti ponosne user posted image user posted image samo treba bih uporan ..istrajan.... jak...

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 24.1.2012 21:42:49 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 21:35:07   
Mirkica
JA sam tu samo da vam dam podrsku , i nadam se da ce se svima vama zelja ispuniti.
DA niko ne moze razumjeti vase stanje bolje od vas .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 21:36:14   
marsupilami
i moj se pravi nekad da me ne čuje i gleda tv a ja pored njega ko kišna godina, onda ja još jače, znam da ne bih trebala da se i on pored mene osjeća loše, ali valjda bi trbao da dijeli sa mnom i dobro i loše ............
Amela, evo čitam tvoj post o ovoj utjehi s hranom, a pored mene ( poslala mm da mi kupi da se malko utješim i da me ne gleda kako plačem ) : prazan plastični tanjir od pomfrita, oko mene velika kesa čipsa, bombone Haribo one jagodice, čokolada Volim te s jagodom ( kaže bila na akciji ), neke napolitanke SunMill i sve to jedem u isto vrijeme, malo mi bude lakše kad se tako natrpavam, a znam da nije ispravno user posted image

_____________________________

Božja volja nikada nas neće odvesti negdje gdje nas Božja milost neće zaštititi.
beba je stav Boga da svijet treba i dalje postojati......

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 21:39:15   
kupina
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Neizbjezna je depresija kod poteskoce u zatrudnjivanju....najvise bi me pogadjali periodi kada trebam dobit...pa si umislim mucninu, neke neobicajene protjeve hrane, i sl. I onda na kraju opet dodje "ONA"...i onda mi sve potone...i bas mislim da je sve crno oko mene.... Ta stanja su rezultirala da sam ponekad utjehu nasla u hrani...i dobila visak kg, koji sada polako ali sigurno skidam. Niko ko nije imao problema s zatrudnjivanja ne moze u potpunosti razmjeti bol koju nosimo mi koje svaki mjesec zeljno iscekujemo da ce "VJESTICA" zakasnit.... Ali ako Bog da sve cemo mi jednog dana biti ponosne user posted image user posted image samo treba bih uporan ..istrajan.... jak...

Ja sam nekako najtuznija kad user posted image prođe(pored onog stanja,osjecaja kad tek dođe i kad sam bijesna)  jer znam da me cijeli mjesec ceka strepnja,pitanje da li ce se sad zakaciti, da li ce ovaj mjesec  biti..i kako cu izdrzati JOŠ jedan mjesec.......
Eto sad shvatih da sam i ja pocela tugu ublazivati hranom...maloprije sam palacinke napravilauser posted image i naravno pojela dva i to velikauser posted image a i odmah se bolje osjecam!

< Poruku je uredio kupina -- 24.1.2012 21:49:18 >

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 21:45:43   
Lulu_08
Malo da vam dam morala za dalje drage moje:

Prije godinu dana, 5.12.2010. citiram:

IZVORNA PORUKA: AMELIC

Meni je danas jedan od najdepresivnijih dana u  posljednjih par mjeseciuser posted image user posted image
Vještica stigla nakon 6 dana kašnjenja i nadanja da ću ugledati user posted image . Pa iako mi je taj osjećaj dobro poznat, danas mi je baš teško palo...Preplakala sam dan, sutra će sigurno biti bolje...
Što bi mi trudilice rekle, novi mjesec nova nadauser posted image


Hvala Bogu nasa AMELIC je uveliko trudna, u martu ce aBd docekati svoje zlato!!!!

Prije skoro godinu dana 15.2.2011. citiram:


IZVORNA PORUKA: ivannna

Skoro svaki dan, pregledam sve nove postove, ovog foruma zatrudnjivanje, to mi nekako pomaže u ovoj mojoj borbi za , meni je sad treća godina pokusavanja, i moram priznati da mi je ona najteža, sve do sada sam nekako se "izvlačila" da puno ne mislim o tome i da sam sigurna da će sve biti ok, a sad me vec lagano hvata panika, i sve češće sam nekako zamišljena i pomalo tužna...
Čitajući vaše forume znam da nisam sama, i stvarno ovdje ima jako teških životnih sudbina, šta su sve mnoge trudilice preživjele do danas (razne operacije, hormonske tablete, inseminacije, punkcije, vto...pobačaje, kiretaže) sve je to bolno i fizički a naročito psihički i sve opet idu dalje, a godine prolaze i prolaze, a one imaju snage, uvijek pružiti podršku drugima, nadati se i radovati s njima.
Veliki smo mi ljudi i veliki heroji drage moje, svak ko je zatrudnio čim je to poželio, ili nije, nema pojma kako je to imati problema sa stvari za koju mnogi misle da je najjednostavnija na svijetu.
Izvinite na dugom postu i malo patetike, jednostavno sam željela ove misli podijeliti s vama....
Sretno nam svima, u nadi da cemo sto prije ugledati svoje anđele


U odprilike ovo isto vrijeme samo ove godine nasa ivanna aBd treba da doceka svog andjela!

Rekoh malo "friskih" prica...

A kada sam procitala post od choirgirl i reakcije od meni jako dragih trudilica srce mi je preskocilo, bas me zaboli, vjerujte ima nas koje mislimo na vas i molimo dragog Boga da vam uslisi zelje vec ovog cikluda aBd!!!!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 21:47:56   
Mirkica
nemojte me pogresno svatiti molim vas ,ali sam primjetila da kod parova koji se bore sa ovim problemom vlada  punooo vise razumjevanja nekako mi se cine tako cvrsti tako jedni za drugo da njih kao par ne moze nista prodrmati
Jedno sam naucila na RR a to je da nikada nikada jednu zenu ne pitam " jesi li trudna" kad ces , sta cekas ili slicno .

< Poruku je uredio Mirkica -- 24.1.2012 21:51:39 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 21:51:50   
Amelaa RR
Djana hvala na ovom podsjetniku...divno je ovo procitat...ako Bog da, da sve bude dobro i da Amelic se "hairli" porodi...
Mirkica...ima neka tajna veza ..izmedju parova koji nemaju djecu...bar kod nas je to upitanju...ne kazem da nemaju to parovi koji imaju djecu...al opet kada je ljubav rasporedjena i na djecu..drugacije je..

marsupilami, koliko si u braku....iskreno meni na pocetku nije toliko tesko padalo sto nisam ostajala u drugom stanju, jer smo se u pocetku i "cuvali"... Ali poslje....iznandno "navali" depresivni period...neprospavane, isplakalne noci....
kupino...molim te probaj se suzdrzati od prevelikih prejedenja....znam da je tesko...ja nisam uspijela pa sam dobila visak kg...koji ruku na srce tri puta se teze skida nego sto se dobija...al eto cijeli zivot je neka borba...iskusenje...


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 24.1.2012 21:56:17 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 22:02:59   
Skvo RR
Drage zene...pisah nekada, ali ako mi vjerujete nekada svjesno ovakve teme izbjegavam,,,,kod mene od pocetka su uvijek bili sve nizani problemi,,,od neurednih papa testova, do problema sa mojim srcem i pritiskom preko endometrioze....prvu curicu sam hajmo to tako nazvati cekala tri godine...suza, razocarenja...ne znam ni koliki broj odvratnih testova....udebljala sam se 15 kg...to mi je bio dodatni teret..e onda sam krenula i sa mrsanjem, i sa posebnim jelovnikom konkretno za moju endometiozu i docekala plusic....drugi put sam u januaru zakazana bila za laparaskopiju da mi se odstrani jedan
endometriom..kaze doktor pokusaj opet sa trudnocom..ja ono..u smislu nema sanse,a li hajde 31.12 sam docekala drugi plus, samo 10 dana prije operacije.....razumijem vas i molim dragog Boga da i vi docekate svoju bebu....drage moje i kada mislite da ste same, zavirite u svoje srce...ono ce vam dati snagu.user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 22:05:25   
Skvo RR
user posted image I jos jedna stvar divim vam se kako sve dijelite...ja to nikada nisam znala...samo sam u sebi sve cuvala...jela sam se ziva...samo tako nastavite drage moje.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 24.1.2012 22:06:52 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 22:09:42   
klemzi
parova koji se bore sa ovim problemom vlada  punooo vise razumjevanja nekako mi se cine tako cvrsti tako jedni za drugo da njih kao par ne moze nista prodrmati
Jedno sam naucila na RR a to je da nikada nikada jednu zenu ne pitam " jesi li trudna" kad ces , sta cekas ili slicno .

I ja ovako mislim što se parova tiče...
A istu stvar sam naučila...baš si ovo lijepo rekla Mirkice user posted image
Djanauser posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 22:28:26   
ledy blue
Mislim da sve trudilice prolaze kroz cikluse smjene raspolozenja...bar kod mene je tako...u pocetku smo bili bahati pa se i cuvali user posted image pa onda suocavanje sa istinom...mislim da je to njatezi period...pa depresije...pa plac na sliku svake bebe koju vidim na tv ...a vec godinama sam hladna...ne mogu reci da mi je svejedno...al ne sjecam se kad sam pustila suzu zbog toga...Pomirila sam se sa cinjenicom da postpji realan sansa da u postupku ivf zatrudnim...a isto tako ..statisticki veca je vjerovatnoca da necu...ja sam spremna za oboje...

Mirkice upravu si...kad je par dugo sam u braku...mislim bez djece...svu svoju paznju...ljubav ..zelju za ugadjanjem pruza samo jedno drugom...i mislim da tad razviju neku posebnu vezu... al eto .. ipak bi bilo dobro da tu ''harmoniju'' narusi jedna mala user posted image

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
24.1.2012 22:36:44   
klemzi
u pocetku smo bili bahati pa se i cuvali
user posted image user posted image joj lady blue user posted image
I ja često s mm pričam kako sad imamo vremen za sve, za nas najviše, ali što ti kažeš dala bih ne znam šta da nam jedna mala beba naruši ovu harmoniju user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *