|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
26.1.2012 14:54:44   
pepika
ja sam se raspalkalauser posted image user posted image balasgirl dirnula si me u user posted image user posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
26.1.2012 16:55:21   
zelim biti mama
nova sam na portalu..pa valjda cete i mene razgovoriti...u braku sam vec 2godine i 5 mjeseci..jos nemam bebu i zeljno je cekam..uhvati me i kriza i panika i strah..sve se pomijesalo...imala sam jedan spontani prije vise od godinu i po..i otada nista..najgore je sto imam i bolne menstracije a sve mi uredu..doduse nisam isla odavno ginekologu..jednostavno covjek izgubi nadu ali vjerujem da to nije stvar u ljudima nego kad dragi Bog da..jedno vrijeme sam se toliko opterecivala dok sada vidim da nisam sama..samo treba gledati pozitivno i ishod ce bitit..pozz

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
26.1.2012 17:28:23   
malena27 RR
zelim biti mama dobro nam dosla. Mozes se druziti sa ostalim trudilicama na temi Cekaonica u januaru (tema se otvara mjesecno). Evo link: http://www.ringeraja.ba/forum/m_1165462/mpage_107/key_/tm.htm#1194852

Za sve ostalo sto te interesuje i prije otvaranja nove teme, mozes potraziti putem trazlice u gornjem desnom uglu portala.

Lp, RR Tim user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu zelim biti mama)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
26.1.2012 18:53:05   
rerica
Da vam pocnem pricati,ne znam odakle da pocnem,valjda ispocetka....
Sad u maju 10 god braka,moglo bi se reci sretni jer u sustini sretna sam,barem donekle,al ko moze biti sretan u potpunosti,mislim niko....
Odmah smo htjeli bebu,al bukvalno odmah i krenem ja od pola god braka sa nalazima,naravno i on,od osnovni do krajnih pretraga,sve u redu,kazu user posted image
Pocnem sa ciljanim odnosima negdje oko pola god,nista....
Sa klomifenima isto sve divno krasno helem samo sto ne zatrudnim a bebe nigdje....
Trazila IVF,doktor neda,mi nismo za to,mi smo zdravi....user posted image
Pocesmo sa inseminacijama,nizale su se jedna za drugom,neuspjesne sve do 5 kad sam imala svoju mrvu samo 6 sedmica user posted image
Ode i ona zasto,ne znam ni ja,a ni doktor....
Opet su se pocele nizati i tako sve do devete,opet neuspjesne i stala sam.....
Ne mogu,nemam snage,zivaca....odmaram dokle ne znam,al znam da mi treba dobar odmor da krenem dalje....
Ukratko moja prica,a nastavak......

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
26.1.2012 18:57:42   
Pingvina
IZVORNA PORUKA: rerica

Da vam pocnem pricati,ne znam odakle da pocnem,valjda ispocetka....
Sad u maju 10 god braka,moglo bi se reci sretni jer u sustini sretna sam,barem donekle,al ko moze biti sretan u potpunosti,mislim niko....
Odmah smo htjeli bebu,al bukvalno odmah i krenem ja od pola god braka sa nalazima,naravno i on,od osnovni do krajnih pretraga,sve u redu,kazu user posted image
Pocnem sa ciljanim odnosima negdje oko pola god,nista....
Sa klomifenima isto sve divno krasno helem samo sto ne zatrudnim a bebe nigdje....
Trazila IVF,doktor neda,mi nismo za to,mi smo zdravi....user posted image
Pocesmo sa inseminacijama,nizale su se jedna za drugom,neuspjesne sve do 5 kad sam imala svoju mrvu samo 6 sedmica user posted image
Ode i ona zasto,ne znam ni ja,a ni doktor....
Opet su se pocele nizati i tako sve do devete,opet neuspjesne i stala sam.....
Ne mogu,nemam snage,zivaca....odmaram dokle ne znam,al znam da mi treba dobar odmor da krenem dalje....
Ukratko moja prica,a nastavak......


user posted image user posted image user posted image user posted image
Balasgirl...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
26.1.2012 19:02:19   
koka i po
IZVORNA PORUKA: balasgirl

Kako prije nisam znala za ovu temu, pa da i na njoj dušu olakšam kad mi je bilo najteže. Pročitah sve od prvog do zadnjeg posta, prepoznah se u svakom, i tužnom i radosnom i šaljivom. Od suza, preko utjehe u hrani, postupaka, pregleda, nalaza, i naravno neuspjeha. Mi smo svoj svemir čekali 4 godine. Počeli smo raditi na bebi još prije braka. Mislila sam, hajde ok nije ovaj mjesec, biće idući, sigurno. I tako nizali su se ciklus za ciklusom, suza za suzom, negativni testovi. A onda smo nakon godinu odlučili krenuti u "pravu" borbu. Prvo ja, pa onda i mm. Kako smo krenuli, čini mi se da nije bilo sedmice da nismo visili po labaratorijama, ordinacijama. Imali smo tri inseminacije. Tri, narvano, neuspjele inseminacije. Kažem naravno, jer sam, vjerujte, izgubila svaku nadu da ću ikad uspjeti, da ću ikad imati svoje čedo. Naša mala porodica koju smo sačinjavali mm, ja i naša mačka, nekad tih dana postala je bogatija i za jednog zlatnog retrivera, kojeg mi je mužek kupio da bi bar malo unio srećice na moje lice i u moje srce. Znam da su mnogi pomislili kako smo samoživi jer umjesto djeteta vodamo psa, ali.... Takvim nismo dali pristupa, nije im bilo mjesta u našim životima.
O da, bilo je trenutaka kada smo bili istinski srećni i što nemamo dijete, obično kada vidimo kako neka djeca prave scene po supermarketima, obično na nekim rođendanima, zabavama gdje bi neka djeca prevršila svaku mjeru svojim bezobrazlucima, tada bi se ja i muž samo pogledali, i znali smo oboje šta mislimo (ako je to ovako, onda nam je bolje samima). Nekako nam je oboma najviše pomogao posao, zaokupili bi misli, svako nad svojim računarom pripremali stvari za sutrašnji radni dan.
I takooo.... Naša mala "idila" nakon četiri godine, ozbiljno se poljuljala jednom malom posve svijetlom, bezazlenom drugom crticom na milionitom testu. Čini mi se da su mi tada trebale troduple naučale da je vidim :) Obrni, okreni, iz ovog i i z onog ugla, na dnevnom i na vještačkom svjetlu, bila je tu. Svijetla, presvijetla, ali ipak tu. Plakala sam dva debela sata. Ne od sreće, već od straha. Od straha da nije istina, da TO nije istina. Razlikovale su se te suze od svih dosadašnjih, ono su bile suze razočarenja, bola, a ovo suze strepnje i neopisivog straha. Nikad u životu nisam osjetila ono što sam tada. Znajući da u meni napokon nešto raste, da napokon kuca jedno malo srdašce upravo tu ispod mojih rebara, promijenilo me je za čitav život. Jer mene neplodnost nije promijenila, promijenio me moj maleni svemirko. Neplodnost je samo otkrila jednu novu mene, jednu ponekad mnogo tužno, ponekad ironičnu, ponekad i zavidnu, ali ipak na neki naćin zadovoljnu osobu. Ali, ON... On me je promijenio zauvijek, on je iz mene izvukao ono za što nikad nisam ni mislila da imam, toliku snagu da se za njeg borim, toliku strpljivost da ga čekam.
Moj mali miš, moj maleni švrle je sada 14-mjesečni mali glumac koji svakodnevno priređuje po jednu prestavu u našem životu.
Znam, život je nepredvidiv, itekako. Ponekad nam servira nešto i što nismo naručili, kao što je nama servirao neplodnost, nekome možda nešto drugo, ali uglavnom, čovjek nekad ne dobije ono što je tražio. Ali, naše i nije da se bunimo. Naše je da se borimo da dobijemo ono što smo naručili. Metaforički, ali tako je.
Sve trudilice mogu razumijeti moju priču, ja mogu razumjeti priču svake od vas, hodali smo u istim cipelama. Ali se također nadam, da će se mnoge od vas još ove godine naći i na ovoj drugoj strani, naći ponovo u mojim cipelama, novim, ljepšim, koje nam svima bolje pristaju. Mile moje, i znane i neznane, grlim vas snažno i čekam da jedna po jedna dođete. Tamo gdje i pripadate.



.....iz srca napisano......user posted image

< Poruku je uredio koka i po -- 26.1.2012 19:05:30 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
29.1.2012 13:16:46   
sar@
Evo kod mene prokleta vještica jutros stigla nakon još jednog neuspješnog ciklusa na klomifenu.Tako sam se nadala ovaj mjesec, pozitivno razmišljala, molila Boga ali eto ništa ni ovaj put.Ne znam šta me više boli duša ili stomak, nemam više snage ni nade ni suza da isplačem.Često se pitam gdje sam to pogriješila, na kome sam se toliko ogriješila da me Bog sad kažnjava.Hiljadu pitanja nema odgovora.Večeras sam pozvana na rođendan jednom malom dječaku i neću otići, ne mogu, nemam snage, nije zbog ljubomore nego jednostavno nemam snage.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
29.1.2012 13:38:52   
pepika
sara@user posted image user posted image razumijem te u potpunosti,isplaci odboluj i onda novi pokusaji i nova nadanja,nema predavanja,evo od mene jedan utjesniuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
29.1.2012 14:22:07   
zvončica
IZVORNA PORUKA: rerica

Da vam pocnem pricati,ne znam odakle da pocnem,valjda ispocetka....
Sad u maju 10 god braka,moglo bi se reci sretni jer u sustini sretna sam,barem donekle,al ko moze biti sretan u potpunosti,mislim niko....
Odmah smo htjeli bebu,al bukvalno odmah i krenem ja od pola god braka sa nalazima,naravno i on,od osnovni do krajnih pretraga,sve u redu,kazu user posted image
Pocnem sa ciljanim odnosima negdje oko pola god,nista....
Sa klomifenima isto sve divno krasno helem samo sto ne zatrudnim a bebe nigdje....
Trazila IVF,doktor neda,mi nismo za to,mi smo zdravi....user posted image
Pocesmo sa inseminacijama,nizale su se jedna za drugom,neuspjesne sve do 5 kad sam imala svoju mrvu samo 6 sedmica user posted image
Ode i ona zasto,ne znam ni ja,a ni doktor....
Opet su se pocele nizati i tako sve do devete,opet neuspjesne i stala sam.....
Ne mogu,nemam snage,zivaca....odmaram dokle ne znam,al znam da mi treba dobar odmor da krenem dalje....
Ukratko moja prica,a nastavak......



Razumijem te.....imamo dodirnih tacaka...ja sam 15 god u braku...i nista....
Imala sam na pocetku braka spontani i poslije toga 0 bodova....Uradili sve nalaze, sve ok.... godinama stajala u redu kod dr. Godinjaka i onda jednostavno rekla stoooooooooooj........to je bilo prije tri godine....nisam mogla vise ni psihicki ni fizicki....vratila se na fakultet i zavrsila ga....sad cekam drzavni.....
Dokle cu i ja odmarati ne znam....prihvatam i osudu, al jednostavno dalje nisam mogla...jer bih poludila....to strasno optereti covjeka, a pogotovo pitanja..sta, kako, gdje, ima l sta.......  Sad me vise i ne pitaju.... Nisam odustala totalno....kad bude bice...nadam se.
Trenutno sam  stand-by......
Ali sam se smirila.....


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
30.1.2012 16:15:28   
Alhemicarka
Uh, bila i sa jedne i sa druge strane, bila na operaciji, bezbroj stimulacija, što klomifenom, što bocama, 4 IUI, spremala se za vantjelesnu, kupila lijekove, rezervisala termin i onda mi se baš kao kod balasgirl desi blijeda druga crta na testu, i to ciklus pred zakazani termin za vantjelesnu. I strah, strah da to nije istina, nevjerica, bila sam van sebe tih par dana. Nijedan hormon iz prethodnih stimulacija nije uspio proizvesti te osjećaje, mješavina sreće, straha i bola. Hiljadu pitanja, hiljadu isceniranih događaja...
Kroz svoju dvogodišnju borbu (malo dužu, ali kad kažem borbu mislim od priznanja da imamo problem i prvog traženja stručne pomoći, pa do user posted image ) susrela sam se sa svim i svačim. Od raznoraznih komentara, do preporuka da promjenim ginekologa, da probam čaj, jednom mi je jedna žena ničim izazvana rekla da će mi donjeti maramu koja otklanja sihre i šta ti ja znam sve ne (ne razumijem se u to), pa i do promjene poze. U početku sam se ljutila, osjećala povrijeđeno, dok nisam sebi rekla da je dosta, i da je bolje da tu energiju usmjerim da sačuvam ono malo zdravog razuma što mi je ostalo. Nekako u inat oko mene se desilo masu trudnica, ljudi s kojima sam morala se svakodnevno viđati i pomoglo mi je to što sam se istinski radovala njihovoj trudnoći. Sve sam zapitkivala, kao da sam znala da ću vrlo brzo ostati trudna. Ustvari, sve vrijeme sam se pripremala za to, jednostavno vjerujući i znajući da će mi se to desiti. Primjetila sam da je nekima mojim prijateljicama bilo teško reči da su u drugom stanju, i čak su i krile od mene, ja im to ni najmanje ne zamjeram, bojale su se moje reakcije, da ću biti povrijeđena. Ljudi jednostavno nisu u tvojoj koži, ne mogu to razumjeti, a htjeli bi da nekako pomognu pa onda lupe i glupost, ali ja sam sigurna da mi niko nije ništa zlonamjerno rekao. Čak sam se na kraju smijala i onoj priči sa sihrama.

Ali ono što vam mogu sa sifurnošću reči, ma kako to možda i ružno zvučalo, onog trenutka kad ostanete trudni bićete sretnije i zadovoljnije od hiljadu drugih trudnica, koja su "legle i ostale trudne". Ne mislim da se one manje raduju, ali mi se drugačije radujemo, naučite kroz tu borbu cijeniti svaki trenutak. Oko mene se neke trudnice žale, boli ih ovo, ne mogu da spavaju, pritišće beba, nervozne, dosta im je svega. A ja, ja u svemu uživam, kad mi je beba sjela na živac, a ja jedva hodala i šepala, imala sam osmijeh od uha do uha i svima govorila, vidi šta mi je moje zlato sjelo na živac, ljubi ga mama. Jednostavno sam znala da je ta bol potvrda prisustva bebe i ništa se sa tim ne može porediti, ništa mi nije teško pretrpiti, čak šta više sa zadovoljstvom i osmijehom iznosim svako breme trudnoće.

Od srca svim trudilicama želim da dožive i bol i nesanicu i sve što uz to sleduje, to je nešto predivno! user posted image   

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
30.1.2012 18:30:29   
okana
meni je RR puno pomogla odnosno sve vi ženice sa svojim sudbinama
dok nisam postala član osjećala sam se tužnom i mislila sam da samo ja proživljavam ovo.
oko mene svi su ostali trudni i imaju djecu, a ja sam ih gledala i maštala i sad maštam kad vidim nečiji stomačić nisam zavidna Bog mi je svjedok samo poželim da je i meni i imala sam faza plača i smijeha imala sam dane pada i dizanja ali najviše ste mi pomogle Vi ženice da se danas ne probudim depresivna i tužna kad mi je teško dođem i izjadam se bude mi lakše jer je neka tu i utješi me a to vrijedi blaga i zato moje ženice veliko ljudsko hvala od meneuser posted image

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 0:13:07   
ivanai
pozdrav cure ja sam danas i ljuta i razocarana zelim vam reci kako nazalost ni sve trudilice nisu iste i kako nije svako bas rad da pomogne onom drugom. prije dva mjeseca zove mene jedna moja nazovimo prijateljica koja je u braku vec cetiri godine i nema bebu imala je jedan spontani prije dvije godine i kaze ona meni kako je eto sve cekala da se spontano desi trudnoca posto vidi da se nedesava ona bi da ide na pretrage boji se da ipak nije nesto uredu pa je zanima kod kojeg doktora ja idem i sta sam sve radila do sad. naravno ja joj sve ispricam cak me pita pa kakva je ta inseminacija pa kakvi su to pregledi pa jel te bolilo itd. uglavnom ja danas saznam kako je ona tada bila u postupku vantjelesne koja joj je uspjela i sad je trudna i saznam da je prije dvije godine kad je imala spontani isto radila vantjelesnu. ja je nazovem i pitam je sta ima novo kaze eto trudna desilo se tek tako eto kad se najmanje nadala. toliko sam se razocarala pa samo mi nije jasno sta ima od tog sto mene zove i ispitujeme. samo sam rekla neka joj je srecno i neka joj bude zivo i zdravo... izvinite na ovako dugom postu al sam stvarno user posted image .

(odgovor članu okana)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 10:27:46   
choirgirl
Svasta, ne kontam nikako. user posted image
Nemoj se ti zbog toga sikirati, vazda je bilo cudnih ljudi i vazda ce ih biti. Ali razumijem te, ti si htjela njoj svojim iskustvom da pomognes, a ona tako; uopste mi njeni motivi nisu jasni...

(odgovor članu ivanai)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 10:28:42   
nella28
user posted image ima svakakvih ljudi.

(odgovor članu ivanai)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 10:41:21   
Pingvina
ivanai, ista mi se stvar desila prije par dana.Ne zna covjek bi li se smijao ili bi plakao.Ma neka je ziva i zdrava i ona i beba..ali sam ja ispala tako glupa da ne mogu nikome opisati.Dok sam ja skakala za nju (jer zivi poprilicno van grada), nosala njene uputnice, isla po nalaze, dok me ispitivala svaki mjesec po 15 puta ima li kod mene "ista novo" ona vec trudna bila.Hvala Bogu, ali ne znam sta je mislila time postici.To mi nije jasno.I sad je zavrsila u bolnici zbog nekih problema..i opet zove mene da neke stvari poguram i opet mi ne kaze da je trudna 7 mjeseci nego mi to kaze njena mama. Sjedile smo skupa u novmebru..kaze zabucila se od lijekova.Ok...meni je zao bilo..A cemu???Ajde sve mi je jasno, samo mi nije jasno cemu??

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu nella28)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 10:48:34   
okana
Nažalost ima svakakvih priča i moja zaova je 3,5 godine pokušavala bebu i kad je konačno dobila sad trlja meni nos svaki dan zadnja izjava je išla u smjeru pa i Selma Bajrami trudna znaš, kad ćeš ti, ma mislim da takve kažu dovoljno o sebi ne treba se čovjek obazirati uopće na izjave takvih a što neko krije da je trudna i laže to meni stvarno nije jasno, a onda očekuju nešto od osobe koje to kriju. Takve bar po meni treba prekrižiti

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 10:51:08   
pepika
cure izgleda da isto prozivljavamo,ivanai to mi je stvarno zalosno od strane tvoje drugarice. kakva je ona to osoba? Boze dragiuser posted image I meni je moja kuma krila da je trudna 5 mj. a mi znali da je trudna a ona i kum nam nisu htjeli recuser posted image Glupa situacija, pricamo,a oni nece da reknu,od tada su nam se odnosi poljuljali i nismo vise dobri,al nije mi zao. Samo mi je zao sto se tako razocaram u pojedine ljude,za koje mislis da su ti prijateljiuser posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 10:55:19   
pepika
Da okana upravu si,prekrizit i gotovo. Moja dobra drugarica je bila 3 god, u braku i poslije zatrudnila i njena mi mama pricala kako je on isao dr. nije mu nesto nalaz bio ok...itd. I ja nju u toku price kad je zatrudnila pitam i kolko ste radili na bebici,ma kaze nismo mi radili,kad bude budeuser posted image ok,reko.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 11:14:28   
okana
nije mi jasno šta misle te osobe da ćemo početi plakati kad čujemo da su trudne pa da nas ko biva poštedi ili da nemamo oči pa kad stomak raste to je ko biva udebljala se, a kad se dijete rodi to je donijela roda DHL_om ili FEdexom? Prekrižit definitivno, neko ko takve stvari radi nema povjerenja u mene kao osobu kao prijatelja onda ja tu samo mogu da se distanciram od osobe jer to nije po meni pravo prijateljstvo.

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 11:30:29   
dijana79
meni stvarno nisu jasni ti ljudi pogotovo tako bliski ljudi pretprošle godine moje tri drugarice ostale trudne a ja prošla dve neuspjele inseminacije stvarno mi je bilo teško i njima je je bilo žao što ja to prolazim al nisu to krile od mene pa što bi bože to stvarno nije ljudski onda taj što krije to stvarno nije nikakav prijatelj
cure moje ne dajte se da vas to izbaci iz takta samo vodite se misleći da će to sve biti jednom juče i da ćete biti jedan dan user posted image ne dajte se pokolebati okrenite zlim jezicima ledja bićete srećnije i zadovoljnije a ne pustuti ih da se hrane vašim neuspjesima.

(odgovor članu okana)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 11:34:53   
riba78
moje mišljenje je da ti ljudi nisu vrijedni da se sekiramo  i mislimo o njihovim postupcima user posted image iskreno mene više ništa e može razočarati ,nekada me to sv epogađalo jako ,svake babine otplačem ,dječije rodjendane takođe ,ali višee ne user posted image
ja oguglala na sve ,vrijeme čini svoje user posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 11:35:55   
ivanai
neznam stvarno nemam rijeci za takve osobe.ona je znaci prosla sve pretrage odradila jednu vantjelesnu i sad drugu a mene zove i pita kakver su to pretrage i kako se rade samo zato da cuje u cemu je problem kod nas pa da prica okolo nazalost i ja sam imala jedan spontani prije dvije godine i za to sam joj rekla i jutros mi drugarica koja radi u jednom marketu prica kako je pet ljudi pitalo za mene kad sam imala spontani ona im pricala. sve mi je jasno al da osoba koja je prosla ovaj pakao i zna sta znaci borba sa sterilitetom moze biti tako bezosjecajno to je strasno. ja sam je vec precrtala i rekla sam od mene moze dobiti samo ono zdravo kad je sretnem i to iz ciste pristojnosti.

(odgovor članu okana)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
31.1.2012 11:45:06   
okana
Ja sam isto sebi dala laksuz da se iznerviram par puta zbog takvih komentara, ali onda sam rekla sebi zašto dati vrijednost osobama koje su bezvrijedne i začudo moje prestala se nervirati, i to je stvarno luksuz bingo- vrijedne osobe su toga vrijedne, a ta "drugarica mi se čini prava mahaluša i drago mi je da si na vrijeme saznala kakva je ustvari i to je najznačajnije od svega


(odgovor članu ivanai)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
8.2.2012 12:26:45   
tamarastevan
E,pa evo i mene da se malo ukljucim... user posted image Imala sam abortus,posle koga mi je trebalo dve godine da zatrudnim,a morala sam da ga radim,iz zdravstvenih razloga. Rodila sam sincica,koji ima 13 meseci i 3 dana. Nisam zelela veliku razliku,pa sam za 4 meseca opet zatrudnela. Nazalost,zavrsilo se tragicno,izgubila sam dete u petom mesecu..... user posted image Pokusavamo,trudimo se,ali nista..... Pa,ipak,ja ne gubim nadu,znam da ce se to desiti kaad"pustim buvu iz glave",ali ne mogu,jer koliko god to izbegavala,stalno mi je u podsvesti misao o bebi.... user posted image user posted image nadam se da ce iduceg meseca biti user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Depresija zbog poteškoća u zatrudnjivanju
8.2.2012 21:29:20   
ivana st
Evo malo čitam što ste pisale i izvrti mi se sto filmova u glavi.Prošla sam sve to o čemu pišete, a kad danas pogledam iza sebe čini mi se da sam bila i u debeloj depresiji iako mi tada to nije izgledalo tako. Moj savjet vam je da samo hrabro ustrtajete, vjerujete u sebe i svoj user posted image , a sve ljude koji vam smetaju i koji vas čine još deppresivnijima maknite od sebe. To vam nisu nikakvi prijatelji, to su jadnici koji se hrane tuđim bolima i nevoljom.
Tamarastevan teško je nemisliti o bebi kad je silno želiš, ja sam svoj user posted image na testu ugledala nakon tri godine i to kad sam umorna od iščekivanja i same sebe odlučila pustit sve konce iz ruku. Kad sam prestala mjerit BT, pratit plodne dane i kad smo odredili ići na pretrage iznenadio nas je poz. test.
Cure moje samo hrabro naprijed i od sveg srca vam želim user posted image user posted image što prije!

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu tamarastevan)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *