|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 19:41:46   
Visnja RR
hvala na pusama ...uzvracamo nas dvije...user posted image

e sad jaslice? ide jesen , zima...virusa hejbet... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 19:42:47   
vjestica
gerberka nisu ni jaslice tako strašne kao što neki kažu
beba može u jaslice od 6 mjeseci
ako nisi za tetu čuvalicu, bolje nemoj, ona će te sigurno koštati više živaca nego jaslice
barem je mene
i ja sam htjela da je teta čuca barem do 2, 3 g, ali sma je morala ranije dati u vrtić tj jaslice
ja sam se razrahatila

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 19:42:58   
hanabanana
Svako jutro imam priliku vidjeti kako su " zbrinuta " djeca jasličke grupe u " Vrtiću " Dunje.
Na tren me podsjeti na " neka tamo " rumunjska sirotišta koja su nam davali u dokumentarcima ranih 90-tih. user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 19:56:28   
gerberka
vještice, razmišljam apsolutno isto

2008 godine srela sam poznanicu iz srednje skola..radila je kako teta cuvalica..bila je sa tim djecakom u parku..osoba za koju sam sa velikom sigurnoscu mogla reci da je nista drigo do melem na ranu..do tada za mene jedno krasno stvorenje,..stvorena od mira, sabura, dobrote...ista ona svojim pesnicama ili šakama udarala je malog po leđima, jer je "nemiran"...znate li sta sam uradila..nisam ni znala djecakove roditelje, ali sam ih pronasla i rekla..morala sam! od tada..nisam niti razmisljala o toj vrsti brigeza dijete..a da ne govorim svoje iskustvo u radu s ljudima..pocinjem prvo od sebe pa nadalje..
ako se u jaslice moze od 6 mj mi idemo odmah sutra da se raspitamo sta i kako oko ostajanja na 2 ili tri sata..
..
hanabanana, mislila sam da ces pomenuti te prehladice i sve sto ide lancano u jaslicama..na to se moram pripremii, a uslovi..ja ni kuci ne pravim super usloveuser posted image mislim, T ima par igracaka, nista posebno i nista specijalno od obicne ukrasene djecije sobiceuser posted image

kaze moja drugarica kad god joj mala dođe iz obdanista kaze mama gjeli smo makaraneuser posted image , ali meni su oni puno bolji od monteauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 19:58:57   
gerberka
ma sta cu Visnjauser posted image odem sestri u goste pa pokupi od njenih curica ili im odnese neki virus na poklonuser posted image ove temperature i skokovi..user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:00:58   
hanabanana
Kad sam rekla svoje mišljenje ni na kraj pameti mi nije bio interijer niti igračke.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:04:04   
gerberka
onda nisam skontalauser posted image

ako idem OT molim da se obrise ovaj post..da pitam..jel placam punu cijenu i kada dijete ostaje dva sata dnevno..cisto da znam

tnxuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:06:23   
škorpija

hanabanana čestiam na iskrenosti, ja sam protiv jaslica, ali kome god to kažem svi me napadaju, ja fakat ne razumijem kako mame zamišljaju jaslice, mojoj kolegici s posla u jaslicama na mojmilu rekli da je njena 8- MJESEČNA djevojčica u kazni jer je ujela drugu bebu,a dijete nema nijednig zuba u glavi, ufffff





_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:08:01   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: škorpija


hanabanana čestiam na iskrenosti, ja sam protiv jaslica, ali kome god to kažem svi me napadaju, ja fakat ne razumijem kako mame zamišljaju jaslice, mojoj kolegici s posla u jaslicama na mojmilu rekli da je njena 8- MJESEČNA djevojčica u kazni jer je ujela drugu bebu,a dijete nema nijednig zuba u glavi, ufffff



Ma daj, zezaš?!?!?!?
Pa ovo je zaista plafon!!!

Gerberka, za poludnevni boravak, plaća se pola.
Ne znam da li je jaslička grupa može ići u poludnevni.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:11:59   
gerberka
pa hajd ko da ce dijete od 8 mj skontati da je u kazni user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:12:17   
škorpija

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: škorpija


hanabanana čestiam na iskrenosti, ja sam protiv jaslica, ali kome god to kažem svi me napadaju, ja fakat ne razumijem kako mame zamišljaju jaslice, mojoj kolegici s posla u jaslicama na mojmilu rekli da je njena 8- MJESEČNA djevojčica u kazni jer je ujela drugu bebu,a dijete nema nijednig zuba u glavi, ufffff



Ma daj, zezaš?!?!?!?
Pa ovo je zaista plafon!!!

Gerberka, za poludnevni boravak, plaća se pola.
Ne znam da li je jaslička grupa može ići u poludnevni.


živa istina, imaju poseban krevetić za kaznu, a rekla teti: ma njoj svejedno je li u svom ili u drugom krevetiću, ona je beba i ništa ne konta

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:12:58   
gerberka
hvala hanabanana, skoknut cu sutra do obdanista user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:13:48   
škorpija
gerberka ali mene brine PSIHIČKO stanje vaspitačice koja dijete od 8 mjeseci stavlja u kaznu, jel maloumna ili štauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:16:18   
hanabanana
Na stranu osjećaji bebe od 8 mjeseci, njoj je svakako preplakati pola dana u jaslicama, pa je svejedno u kojem krevetiću plaće......ali kako opravdati " intelektualno razmišljanje " odgajtelja koji u Timeout šalje bebu od 8 mjeseci?!


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:16:46   
gerberka
škorpija, inace po psihologiji ide kazna koliko dijete ima godina toliko minuta ide kazna..4 godine - 4 minute..
ja sad ne znam sta je ta vaspitacica uradila, mislim kakva je kazna bila..sta je majka zatekla? da dijete sjedi? sta? nisam razumjela..

i da..to je isto mogla uraditi i teta cuvalica zar ne? dakle, ne govorimo o negativnostima obdanista kao institucije nego opet o mentralnim sklopovima.user posted image

nego zna li neko u ze, koje je obdaniste onako najprihvaljivije..ne bih ja ova nova privatna..nego ova starauser posted image

< Poruku je uredio gerberka -- 30.9.2012 20:18:47 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:17:12   
hanabanana
Škorpijo u isto vrijeme smo tipkale.user posted image

Ovo o mentalnom sklopu odgajateljica.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:21:50   
škorpija
Gerberka ne razmujemo se nikako, dijete je bilo u krevetiću za kaznu, noj je bilo svejedno je li u tom ili nekom drugom, ali jesi li ti ikad bila u jaslicama, preporučujem da odeš i vidiš, ja sma novinar, često sam poslovno išla po vrtićima i jaslicama, bebe sjede u krevetićima ili stoje držeći se za ogradicu i plaču, niko ih ne može uzeti jer ima 1 teta na ne znam koliko beba, a ne smiju ih pustiti iz krevetića, navodno se boje da ih druga djeca ne bi povrijedila


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:22:02   
gerberka
oj, to je mogla i teta uraditiuser posted image meni vise zao bebe koju je ta beba ujelauser posted image moj T ima tri zuba, znaju moje dojke sto "ne moze" ujestiuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:23:46   
škorpija
hanabanana isto razmišljamouser posted image ,

moja prijateljica uskoro počinje raditi i hoće malu u jaslice, mene srce boli jer znam to dijete, volim ga viđam je, pokušavam na sve moguće načine da je odgovorim, čak joj i tetu tražim, ja ima traume od jaslica

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:25:57   
gerberka
IZVORNA PORUKA: škorpija

Gerberka ne razmujemo se nikako, dijete je bilo u krevetiću za kaznu, noj je bilo svejedno je li u tom ili nekom drugom, ali jesi li ti ikad bila u jaslicama, preporučujem da odeš i vidiš, ja sma novinar, često sam poslovno išla po vrtićima i jaslicama, bebe sjede u krevetićima ili stoje držeći se za ogradicu i plaču, niko ih ne može uzeti jer ima 1 teta na ne znam koliko beba, a ne smiju ih pustiti iz krevetića, navodno se boje da ih druga djeca ne bi povrijedila



bila i vidjela, vodila sestricne, samo nisam nikad pitala za taj poludnevni koliko kosta, da li uopce moze.
vjeruj mi da moj brblj cim se nađe u sobi sa djecoma, a meni treba da se ne nosa i da se ne povrijedi..nista njemu od placa nece biti vjeruj mi, a od popustanja sutra u skoli i u zivotu moze imati problema..jer nece uvijek biti mame i osoba po majcinom izboru za njeno dijete..zivot je zivot.
ja sam tebe razumjela, mislim razumijem sta mi pokusavas reciuser posted image
samo meni to nije strasnouser posted image

< Poruku je uredio gerberka -- 30.9.2012 20:27:19 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:26:24   
Lady26
Nikad ne bih dala dijete od 7 mjeseci u jaslice, bez potrebe...cuj da se druzi?
Ne znam zaista kako zamisljate da to izgleda ali nikako mu nece biti dobro kao uz majku...kakva druzenja u tom dobu? Da nece sjesti pa slagati kockice?! teta ce ga spustiti na pod, ili u krevet, dat mu neku igracku i vozdra...
Kad sam svoju L upisala u vrtic, ujutro sam sjedila po pola sata s njom...bila je u jaslickoj grupi, i tu su naravno i bebe...jedna je toliko plakala za tetom, koja samo prevrne ocima i kaze ja ne mogu od nje disati, ne da mi maknuti...gdje ona krene, ova puze za njom i kida se od placa...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:27:22   
Bebica11
hmmmm

N je malo mazeno dijete, i ima momente svoje huje, reagujem na plac al trazim joj zamjenu za stvari koje ne smije i tako nekako se vrtimo u krug

u jaslice je ne bih NIKADA DALA

zene ja sam dijete iz vrtica a moja seka je bila u jaslicama jos imam horor scena u glavi eh sad ne znam jel se stanje od prije rata puno promijenilo, al ja sam prije za cuvanje od nane, rodice il sta ja znam nego jaslice, eh za vrtic jesam od nekih 3-4god cak sam za to vise nego za nepoznate tete cuvalice, jer kad po parku vidim ove tete hmmmuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:27:53   
Lady26

IZVORNA PORUKA: gerberka

oj, to je mogla i teta uraditiuser posted image meni vise zao bebe koju je ta beba ujelauser posted image moj T ima tri zuba, znaju moje dojke sto "ne moze" ujestiuser posted image

Nije mogla, jer teta koju ti placas se brine samo o 1 (tvom) djetetu...u jaslicama je 1 teta na njih minimalno 15...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:31:55   
hanabanana
Moram naglasiti jedno, iako sam to već dosta puta rekla na ovom forumu.
Meni se moglo ( imala sam alternativu ) pa moja djeca nisu krenula u vrtić do treće godine.
Medjutim i tada i sada sam mišljenja da bih bebu radije dala u jaslice nego ostavila osobi koju ne znam!
Bebu bih smjela ostaviti na čuvanje samo i jedino osobi za koju znam da je voli ( dedo, majka, amidza, tetka, dajdza....)

E sada, možda sam tako " pametovala " jer sam znala da moje dijete neće doći do jaslica.

A zašto ne jaslicama: na jednu tetu dolazi 25 djece. Taman da ima mogućnost da se klonira, ne može fizički da ih presvuče, nahrani, unina, zabavi ni troje, a ne 25....to ni Supermenu ne bi pošlo za rukom.

Ja sam vrlo osjetljiva na plač beba...prag tolerancije plača je 2 minute...i za mene je svaki put kad odvedem svoje dijete u vrtić, pravo " smaranje i silovanja " moje psihe.....pri tome ja uopšte ne kritikuje tete koje rade sa bebama u Dunjama.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 20:32:26   
škorpija
poslije gerberkinih odgovora ja nemam šta dodati, ostadoh bez teksta i argumenta totalnouser posted image , žena zna šta hoće, svaka čast

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *