|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
15.12.2010 10:47:22   
ziki
Znam smajli da si imala dobru namjeru ključ problema je u djaninom postu da bih prvo ja trebala da se izličeim od moje fobije i prebolim košmare pa onda da se pozabavim nemirkom ako već to preraste u problem većih razmjera. Uglavnom pratiću ga uskoro bi trebai na kontrolu kod pedijatra onako pa ako bude navih epizoda pitaću i njega za savjet. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
15.12.2010 10:55:21   
ziki
Sad već malo trezvenije razmišljam i palo mi je na pamet da sam mu preksinoć pričala priču pred spavanje. Inače mi se pred spavanje mazimo, tepamo jedno drugom malo maštamo šta će mo da  radimo a preksinoć je tražio da mu pričam priču i to Snježanu. On koliko je meni poznato nije gledao crtani Snježane niti imamo tu slikovnicu, jedino je presvlaka njegove fotelje oslikana scenom iz crtanog. Šta mislite da li ovo može da bude povezano.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
15.12.2010 13:09:31   
Lulu_08
Draga ziki probaj se malo opustiti, bio bi moj savjet. Probaj malo relaksirati se, sigurno si i sama trenutno pod pritiskom - dječačić prolazi kroz razne faze u kojima (znam vrlo dobro jer i sama kroz to prolazim) 2-3godišnjaci znaju biti nemogući i iscrpljujući a ujedno si i trudna pa te hormoni sigurno dodatno zbunjuju. Moguće je da je od priče, moguće i od vrtića i drugara i nekih njihovih međusobnih priča (znaš kako djeca znaju imati jaku fantaziju pa je možda baš nešto slično od nekoga čuo), a možda i neki vanjski uticaj igra ulogu.

Mislim da je trenutno najbolje da se ti na prvom mjestu malo opustiš, uradi nešto za sebe, pa da baš tako malo trezvenije možeš sagledati situaciju, sigurna sam da će se sve sredite, a ukoliko ne - možeš se uvijek obratiti stručnjaku user posted image user posted image user posted image . Šaljemo ti velike user posted image user posted image user posted image  !!!,

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
20.12.2010 23:57:05   
Mjeseceva Pratilja

Ziki, pokusat cu ti pomoci. Po struci sam klinicki psiholog..Hajde da krenemo zajedno. Procitala sam postove na ovoj temi. Nemirkov problem su bubamare. Ukoliko se Nemirko ne bi sjecao sta je ruzno sanjao, tada bismo znali da je to bio samo ruzan san. Obzirom da se Nemirko sjeca, onda se ove rijeci sto si navela svrstavaju u nocne more odnosno poremecaje spavanja. Nemoj da brines unaprijed. Sve se moze popraviti. Ne uvijek lahko ali pazljivo i temeljito cemo razraditi tvoj slucaj aBd.
Zelim ti prije svega reci da te trebam opustenu, bez grceva u glavi, dusi. Znam da ti nije lahko i da zelis odstraniti poteskoce od svoga djeteta ali pokusaj shvatiti..Polahko i mudro.
Gle, duso..
Nocne more su nesto sasvim uobicajeno. Najcesce se radi o naglom budenju iza sna jako brzim ocnim refleksima. Ukoliko se one desavaju cesto (na primjer sedmicno po jednom) onda nas upucuje na psiholoski poremecaj. No ne brini..Nije sve tako strasno i cini mi se da Nemirko uopce nema veze sa patologijom.
A vidi jos nesto..Koliko me pamcenje sluzi Nemirko je star oko 2 godine. Upravo je taj period mac sa dvije ostrice jer dijete ne moze i ne zna da razlikuje mastu od stvarnosti i upravo zbog te naucne cinjenice, u odgoju treba biti vrlo oprezan, pazljiv. Ne izazivati jos vise nemira, galame, ne udarati dijete vec mu davati smjernice za ponasanje ne visokim tonom, ali dovoljno ozbiljnim da dijete shvati da mu zelite samo najbolje. Ne pretjerano maziti dijete vec u svemu, svakom koraku u odgoju, igri naci mjeru, zlatnu sredinu. Ukoliko bismo isli ka krajnostima onda bi dobili dvije krajnje crte licnosti: potistena, povucena, osjetljiva osoba kada se dijete previse mazi, ili gruba, histericna, agresivna, nezadovoljna osoba kada dijete odbijamo od sebe. Dakle..mjera.
Lijepo je sto sa Nemirkom pricas sta cete raditi sutra..No ne bi bilo lose da pomjeris termin obzirom da pricanje pred spavanje iako ima pozitivan efekat isto tako ima i onaj manje pozitivan jer dijete preraduje tvoje rijeci i sanja. Tvoja nova trudnoca, bubamara su mozda samo znakovi da Nemirko osjeca da si ga malo zapostavila posebno ako te je primijetio kako gladis stomak, pricas mu o novoj bebi i sl. Dijete treba pustiti da se igra, da masta, ali masta spojena sa stvarnoscu..Oprezno sa crticima. Napravi program i plan koji ces najbolje prilagoditi njegovom temperamentu. Npr: za lahku noc umjesto bajke, lezi kraj njega kako vec imate obicaj, miluj ga po kosici, rucici, pricaj mu kako ga mama voli najvise na svijetu, kako je on jedan lijepi djecak i kako mama jedva ceka da on poraste da vidi kako je lijep, pametan, odlican ucenik. Fokus njegova interesovanja moras pomjeriti za malo unaprijed, malo vise nego sto je sutra.
Nadam se da sam te uspjela ohrabriti, a sada bih voljela da mi kazes: Opire li se Nemirko odlasku na spavanje?


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
21.12.2010 7:51:47   
Lulu_08
Mjeseceva Pratilja BRAVO user posted image user posted image user posted image  !!!

Nema potrebe da prepisujem pasos iz knjige kada imamo ovakve stručnjake na forumu!!!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
21.12.2010 8:41:59   
emi7908
Nemam riječi... Imam isti problem ali sad sam shvatila kako to rješiti.  Odlično user posted image user posted image user posted image  Hvala puno 

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
21.12.2010 9:36:37   
Mjeseceva Pratilja
Drage moje, drago mi je da mogu pomoci online..
Ako postoji nesto o cemu biste zeljele razgovarati, a ne zelite javno pisati i obrazlagati, javite se na PP.
Tu sam..user posted image user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
23.12.2010 9:17:58   
Lulu_08
Evo upravo mi prolazimo kroz slučnu situaciju. U ponedeljak je došao MM nakon 3 mjeseca odsustva a Luna zahtjeva da oboje spavamo pored nje, a po cijelu noć se budi uplakana i traži naizmjenično mamu pa tatu i tako u krug. U toku dana (kada nije u obdaništu) tata ne smije ni u WC jer su odmah vodopadi suza i plača, a eto u toku noći plače u snu i jedino je mogu utješiti ako ustanem i uzmem je u naručje (kao bebu). Ali držim se onoga što je Mjesečeva Pratilja rekla, i mislim da je ovo njen način prerađivanja promjene tj. dolaska tate. Nadam se da će brzo proći!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
19.5.2011 8:48:24   
esmina i bebina mam
Kako mi je drago sto sam dio RR user posted image
Procitala sam prethodne postove na ovoj temi i vidim da je sasvim normalno da dijete od 4 godine ima nocne strahove i nocne more.Znaci Esma se probudi u noci sjedi na krevetu i place pa je jedno od nas dvoje zagrli i ona se smiri.Ujutro nema pojma zasto je plakala.
Ponekad to radi vise puta u toku noci ako spava sama u svom krevetu.Sinoc je spavala kod mojih roditelja ponovila se ista prica pa su sad oni malo zabrinuti,bas sam sa mamom sad razgovarala i kaze da je mama pitala jesi li to nesto sanjala a ona joj odgovorila da jeste ........ali ja mislim da ona nema pojma top joj je nametnuti odgovor.


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
6.10.2011 17:15:48   
enna
Drage moje evo da se prijavimo na ovu temu nadam se da ce neko uspjeti da mi da neki savjet.Moja curica ima 3 i pol godine inace je povuceno dijete prica samo sa osobama koje poznaje ,dosta je zivahna vesela e sada uvijke je od neceg imala strah prvo su to bile za nju nepoznate osobe koje su nam dolazile u kucu.Trenutno smo u fazi kada se boji svih pisanih slova sto mi je jako cudno jer slova je naucila da cita jos sa 2 godine i par mjeseci pa to mi nije jasno kako odjednom bas da se boji tih pisanih slova.Pitala sam je gdje je vidjela ta slova pa se uplasila rekla mi je da je kod nane gledala neki crtani i prepala se tih pisanih slova.I sada gdje god nade da nesto pise pisanim slovima donosi mi da bacim kaze da se boji i vidim bas da se boji jer dode da mi kaze sa suzama u ocima i jakoooo mi je zao neznam dali bi trebala potraziti neku strucnu pomoc ili da pratim stanje neko vrijeme pa onda da odlucim.Pokusala sam razgovarati sa njom ali nazalost bezuspjesnouser posted image user posted image user posted image  i dalje je strah prisutan

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
6.10.2011 17:45:17   
jasmin
Moj djecak sada ima 3 godine.Prije nekih mjesec dana desilo se da nam je nestalo struje,ali samo u nasoj zgradi.I dok sam se ja snasla za upaliti svijecu,on je na susjednoj zgradi ugledao svjetlo kojeg se prepao i poceo plakati.Par puta nakon toga znao bi se u noci `probuditi`,ali bi ostajao u nekom bunilu cak i kada mu pridjem.Gledao me,no bila sam ubjedjena da me ne vidi.Gleda u prozor i place.Odmah sam ga uzela,odnijela u drugu sobu na svjetlo i pocela sam mu uciti ajetul-kursijj.Cim pocnem uciti prestane s jakim placem i smiri se,a cim zavrsim ajetul-kursiij odmah me pogleda bistrim pogledom i shvatim da je pri sebi.I nastavi spavati kao da nista nije bilo.Hvala Bogu,vise nam se to ne desava,ali moram priznati da je onaj plac s pogledom prema onome cega se boji jako stresan za roditelja.

< Poruku je uredio jasmin -- 6.10.2011 17:46:12 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
6.10.2011 18:09:20   
Amrino
I mi smo ovih dana imali nocne more...Budjenje uz plac, buncanje...Znam da je sve to normalno i da je uzrokovano polaskom u vrtic ali bas mi ga bude zao...Sinoc je bio mirniji pa se i ujutro probudio fino raspolozen.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
18.11.2011 8:34:21   
bebacha
evo i mene nazalost ovdje.Ajla s vec duze vrijeme boji vjestice,inace ne nevoli te neke ruzne likove al nje se bas boji.niko je nikad nije prepado s vjesticama.ja sam iz pocetka mislila da budalasa,i samo sam joj govorila da ne kmezi bezveze,da vjestica nepostoji.al vremenom sam skontala da nije zafrkanci jer ona kad vidi vjesticu il knjigu gdje zna da ima ima uatomatski pokriva oci rukama,pocne bjezat i histericni plakat.prije dvije sedmice su nam i u vrticu skrenuli paznju na to,jer su slusali audio ivicu i maricu i kad je vjestica posla pricat ana je posla uzasno plakat.ucitelj se jako prepo jer nije znao o cemu je rjecit i kaze da je bas grozno plakala.on se iznenadio da tako moze plakat zbog vjestice.sinoc smo kupili navu knjigu bajki i bas se obradovala jer stvarno voli da joj citamo al odma je pitala imal vjestica.nasla sam sliku gdje ima al gdje nije previse ruzna,pokazalo joj i pricala kako nije uopste strasna i bla,bla al sam prijetila da se pocela tresti pa sam odustala.rekla sam da cemo citat bajke gdje nema vjestice a ostali kad naraste i bude znala da vjestica ne postoji,na sto je ona odg da ce se bojat vjestice i kad naraste.sta da rad
ona ce u februaru napunit 4 godine


< Poruku je uredio bebacha -- 18.11.2011 8:36:55 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
18.11.2011 8:43:34   
Malenaoduvijek
bebacha

jesi sigurna da je niko nije prepao vjesticom user posted image

ona je vec velika jedino sto meni pada na pamet je da joj objasnis gdje ima vjestica, odnosno nema i da malo ostavite bajke po strani,predjite na basne.

kod nje je sada masta jako aktivna i njoj sigurno svasta prolazi kroz glavicu .

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
18.11.2011 8:47:55   
bananica
jesi sigurna da je niko nije prepao vjesticom user posted image



prepadala sam ja svoju i sa ciganima, i vukom, i babarogaom pa nista, apsolutno se nikad nicega nije bojala, ja kazem bjezi ovamo eto cigana, ona je meni znala odgovoriti bjezi ti ovamo mogu tebe odnijeti i crce od smijeha, drugim rijecima ne zaje... me mama

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
18.11.2011 8:49:21   
bebacha
sad smo ostavili bajke i presli na enciklopedije:) al mi bas bude zao kad vidim kako tuzno gleda u knjigu i htjela bi da joj citam al se boji.od nas je niko nije prepao s vjesticom,vjerovatno nije ni u obdanistu.samo mi daje otkrit otkud toliki strah.inace nije sad nesto puno plasljiva pa da se boji svega

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
18.11.2011 8:53:19   
Malenaoduvijek
bananice svako dijete reaguje drugacije.
mog sestrica je neko plasio ciganima pa dijete koje je inace bilo neustrasivo kada prolazimo pored cigana stisne mi ruku ko ista jer ga bude strah.

a meni je inace blentavo djecu plasiti bilo cim jer samo sebi mozes stvoriti problem.

najbolje mi je kada cujem,ako ne budes slusao dobices bocu i onda dijete kad treba na vakcinu inekciju urla histericno nece.naravno ne bin ni ja, jer oni to onda povezuju s tim da nisu slusali i da je to kazna user posted image

a nasi stari su to smatrali da je najbolja prijetnja

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
7.12.2011 15:27:41   
bebacha
evo mene opet.u subotu imamo cirkus i ja kontam Ajlu vodit.inace idemo na sve te predstave za djecu,to je samo nas trenutak i poslije idemo na toplu cokoladu.kad sam joj juce rekla bas su joj se okice usjale i bila je sretna.al me odma pitala hocel biti klaunuser posted image vjestice i klauna se boji.ja predpostavljam da ce biti pa me interesuje kako da se postavimo.nebi da zbog toga propustimo predstavu jer istinski uziva u njima.al kako da se postavim prema njom u trenutku kad klaun izade na pozornicu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
26.1.2012 10:53:51   
ziki
Vec sam pisala da se Nemrko plasi mraka a ja sam mu svojom ogromnom pogreskom taj strah povecala. Isao je sam u kupatilo, piskio, prao rukice, zubice sve super, kad bi otisao da kaki samo me zvao da mu operem guzu. E onda jednog dana malo je teze kakio i ja sam bebu ostavila u dnevnu da se igra na podu a bila sa njim, beba je pocela odjednom strasno da place, ja potrcala da vidim sta je bilo i po navici sama ruka otisla na prekidac, kad sam bebu uzela cula sam njega da vristi, uzela i njega, tjesila, smirila. Od tad on vise sam ne ide u kupatilo, pa taman se upiskio. Prihvatila sam to da je jos sveze i da ce se normalizovat al od tad stvari idu nizbrdo, sad vec nece napolje da izadje jer nismo bezbjedni, prije 2 veceri sam ga molila da podje samnom do DM da uzmemo pelene i samo nas dvoje prosetamo, nece. Jutros smo nas troje bili u spavacoj, on ustao da donese igracku iz dnevne i vratio se trceci, vristi, zove, ulateo u spavacu, oci sirom otvorene. Ja sam osjetila njegov strah, jeza me prosla kad sam ga onakvog vidjela. Cak sam ustala da provjerim da mm nije nesto ostavio prije nego je posao na posao pa da ga to uplasilo, nista, osuncana svijetla soba i za divno cudo raskrcena od igracaka. Da li je jos neko imao istih dozivljaja

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
1.2.2012 16:27:32   
ketrin2
drage mame,ja mislim da u tojdobi sva dijeca nesto prozivljavaju i sanjaju na svoj nacin..moj malac ima  2god i 2mjeseca,mi smo ga naucili otkad se roio na lilanje i tako se uspavljuje,u zadnje vrijeme nece bas lalo da zaspi navecer,ako ga ja nosim odio neznam dal je sve skuavice hocu taji,ako muz ga hoce nosit on vice mama ce,i tako u krug...otkad se rodio neznam dali je sve skupa spavo citav mjesec da se nije budio po noci,plako i da ga nisam morala uspavljivat,svaku noc tako bar 2 a puta...sad u zadnje vrijeme prica u snu,vrti se,onda ustane u kreveticu i vice mama lilaj me...a iz onog sto prica dok spava pocinjem zakljucivati da sanja i dozivljava neke scene koje radi po dani ili sto mu neko prica i tako...ja ga izvadim iz kreveta,prislonim uza se,i pjevam mu neku pjesmicu iz crtanog i on zaspi za 30 sekundi,nekad se zna desit dok ga spustim on se opet ustane....nekad zna se probudit i ne mozes ga vise uspavat,bude budan po 2,3 sata po noci,hoce u db.da gleda crtani i tako odmalena...i zato znam kako vam je,tesko je to razdoblje,valja to odhranit,a na nasim ledjima nisu samo oni,vec i kuca,poso i sve ostale obaveze,tako da i mi u nekim stvarima panicarimo tamo gdje uopce ne treba..pozzz drage


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 13:08:47   
koka i po
mom djetetu u posljednje vrijeme smeta buka,tipa placa djeteta,zvuk usisivaca i sl.
ne mogu okarakterisati kao strah ali je u tolikoj mjeri da sinoc nije htio uci u igraonicu jer ima puno djece koja vriste user posted image .to se desvava odnedavno.prvo sam primjetila kad usisavam.juce smo gledali trke formula .jedva je izdrazao par sekundi da slusa njihov zvuk.namjerno sam upalila i polako pojacavala zvuk nebili se oslobodio.
zabrinuta sam...user posted image
bilo ko.user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu ketrin2)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 13:18:05   
DM
Koko-provjeri mu uši!
Moj maleni je svako malo na povećan zvuk zaklanjao uši dlanovima-i nakon toga mu je uho procurilo...
Ne znam ni ja šta je bilo, da li se bilo začepilo...


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 13:22:00   
koka i po
marat cu...hvala tiuser posted image inace nema problema sa usima a radi isto kao i tvoj djecak.



_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 13:29:29   
Lady26
Nemam iskustva ali evo jedan user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 13:45:38   
Lejla Ka
Pa i ja bih ti tu sumnjala na uši, naročito ako se taj problem pojavio iznenada a dijete prije toga nije imalo neko zvučno traumatično iskustvo tipa da uključi maksimalno pojačan radio ili TV, ili da zatrubi auto u neposrednoj blizini ili tako nešto.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *