|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Omeksivac za bebe
8.1.2010 18:19:40   
amela2208
ivana mislim da nema potreba da je navikavas od sad sa posebnim higijenskim sredstvima. Nek ona postane imuna na sve od sad... ja cu bar svoju tako pokusat da naviknem

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Omeksivac za bebe
8.1.2010 18:22:27   
IvanaTz
Ma i ja tako mislim, nece valjda skoditi neki blagi omeksivac...

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Omeksivac za bebe
8.1.2010 18:26:51   
amela2208
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Ma i ja tako mislim, nece valjda skoditi neki blagi omeksivac...

ne bi trebalo da ce skodit nista malenoj, mada primijetit ces ima li crvenila ili kakvih dr promjena

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Omeksivac za bebe
8.1.2010 19:11:08   
MELLI
Hanni sam ,čini mi se i duže od prvog rođendana ,prala sve odvojeno,ispirala po dva puta ,nisam koristila nikakav omekšivač.
Haris je malo ranije osjetio mekoću i miris omekšivačauser posted image
Ali ni njemu nisam prije nekih desetak- jedanaest mjeseci počela stavljati omekšivač.
Sad svako ima svoje.

Ja sam čisto iz straha od osipa,izbjegavala pretjeranu upotrebu bilo kakvih hemijskih sredstava.
Jedne sam prilike, na svojoj koži osjetila koliko strašan osip, može prouzrokovati omekšivač,pa sam sa djecom bila malo opreznijauser posted image

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Omeksivac za bebe
8.1.2010 19:30:58   
iv@ncica
uh  i  ja s am  pa  sam  pazljiva  s  tim..i  jos  mi  bebac  ima  malo  atopicnu  kozu,,,,,pa  sam  po  preporuci  pedijatara  izbacila  omeksivace  i  perem  bebi  samo  tekucim  faxom plavim  i  to  stavim  ga  manje  od  propisanog....i  sve  mu  susim  u  susilici  pa  peglam...sve  meko  i  super  mirise...

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Omeksivac za bebe
8.1.2010 20:11:18   
tekja
drage cure ako znate engl. procitajte ovaj tekst, govori o stetnosti omeksivaca...

...nedavno, kad sam sumnjala da mi u stanu curi plin, zvala ljude iz Gasa na provjeru i kroz pricu kaze radnik: nekad nam ovaj aparat poludi od pistanja, mislimo uveliko curi plin, kad ono tamo ves, opran omeksivacem, pa pusta kojekakve gasove koji se ocituju na mjeracu plina ...ja ostala paf...kontam kakvi bolan plinovi iz omeksivacauser posted image malo sam iscitala o tome....

...odjecu svoje bebe ne perem omeksivacem...al' naravno svako za sebe!user posted image

The Toxic Danger of Fabric Softener and Dryer Sheets
by SixWise.com

Here is a list of just some of the chemicals found in fabric softeners and dryer sheets:

Benzyl acetate: Linked to pancreatic cancer

Benzyl Alcohol: Upper respiratory tract irritant

Ethanol: On the Environmental Protection Agency's (EPA) Hazardous Waste list and can cause central nervous system disorders

Limonene: Known carcinogen

A-Terpineol: Can cause respiratory problems, including fatal edema, and central nervous system damage

Ethyl Acetate: A narcotic on the EPA's Hazardous Waste list

Camphor: Causes central nervous system disorders

Chloroform: Neurotoxic, anesthetic and carcinogenic

Linalool: A narcotic that causes central nervous system disorders

Pentane: A chemical known to be harmful if inhaled

So how could products with pretty names like Soft Ocean Mist, Summer Orchard and April Fresh be so dangerous?

The chemicals in fabric softeners are pungent and strong smelling -- so strong that they require the use of these heavy fragrances (think 50 times as much fragrance) just to cover up the smells. Furthermore, synthetic fabrics, which are the reason fabric softeners were created in the first place, do not smell good either when heated in a dryer or heated by our bodies ... hence the need for even more hefty fragrances.

In other words, remove all the added fragrance that endears people to fabric softeners and -- like the cliché wolf in sheep's clothing -- the real smells of the chemical-laced fabric softener and the synthetic fabrics they were designed around may prompt people to shoot their laundry machines and be done with it.

Are "Soft" Clothes Worth It?

Fabric softeners are made to stay in your clothing for long periods of time. As such, chemicals are slowly released either into the air for you to inhale or onto your skin for you to absorb. Dryer sheets are particularly noxious because they are heated in the dryer and the chemicals are released through dryer vents and out into the environment. Health effects from being exposed to the chemicals in fabric softeners include:

Central nervous system disorders
Headaches
Nausea
Vomiting
Dizziness
Blood pressure reduction
Irritation to skin, mucus membranes and respiratory tract
Pancreatic cancer

Don't wrap your family in chemical-coated fabric-softened towels! Simple baking soda will leave your laundry soft and your health intact.

Soften Your Clothes Safely With These Tips

Even if you don't feel the effects of these chemicals today, they can affect you gradually over time, and children, whose systems are still developing, are particularly at risk. There's really no reason to expose yourself to these risky chemicals when natural alternatives exist. Not only are they safer for you, your family and the environment, but they're much more economical too:

Add a quarter cup of baking soda to wash cycle to soften fabric

Add a quarter cup of white vinegar to wash soften fabric and eliminate cling



_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Omeksivac za bebe
8.1.2010 20:22:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Ja sam odmah po rodjenju bijeli Silan Sensitive, nije nam smetao...
potpisujemuser posted image

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Omeksivac za bebe
8.1.2010 20:29:10   
bubuli
ja imam bebu mjesec dana i koristim odnosno koristila sam lenor sensitiv za bebe,naime pojavio joj se osim prije par dana prvo po celu zatim je sa cela proslo al je otislo u kosu i spustilo se na rubove obraza i po vratu...
od pocetka koristim isto sve samo smo mijenjali kapi za grceve sad neznam jel od kapi ili omeksivaca al necu ga vise koristiti...
inace perem sve odvojeno na programu za bebe koji ima vise ispiranja...


_____________________________



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Omeksivac za bebe
8.1.2010 20:30:18   
niki83
odjecu svoje bebe perem i sa bijelim (sensitive) Lenor omeksivacem i svidja mi se, do sada nije bilo vidljivih problema, a stavljam je uvijek i na dodatno ispiranje...ipak sad kad procitah ovaj post na engl. malo se zabrinuh...ali to znaci da uopce ne bismo smjeli koristiti sredstva za pranje kao prasak ili tecni detrdzent..jer svi oni koriste vecinu od navedenih umjetnih mirisa (ili cega vec)..user posted image  
bit ce da je obicna soda i najprirodnije sredstvo..


_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Omeksivac za bebe
9.1.2010 11:39:42   
škorpija
prvih mjesec dana nisam koristila omekšivač, ali user posted image  robica je bila strašno kruta, zato smo počeli koristiti lenor sensitive, a koristili smo i ornel baby, nije bilo nikakvih probelam, e sad sam uzela neki frosch divlja ruža, miriše preeedivno, a i blag je

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Omeksivac za bebe
9.1.2010 11:56:26   
lirio
mi od rođenja koristimo chicco bijeli omekšivač...prezadovoljni smo i mirisom i mekoćom rublja a i bebici ne smeta iako ima atop. dermatitis...kupujemo ga u DM-u ali ga trenutno nemaju na stanju...sreća pa sam uzela nekoliko flaša...

                                      user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Omeksivac za bebe
10.1.2010 18:12:36   
niki83
e sad sam uzela neki frosch divlja ruža, miriše preeedivno, a i blag j
IZVORNA PORUKA: škorpija

prvih mjesec dana nisam koristila omekšivač, ali user posted image  robica je bila strašno kruta, zato smo počeli koristiti lenor sensitive, a koristili smo i ornel baby, nije bilo nikakvih probelam, e sad sam uzela neki frosch divlja ruža, miriše preeedivno, a i blag je


e ovi frosch proizvodi su izgleda super..ja koristim neke za kucanstvo ali nisam probala  taj omeksivac..morat cu user posted image mada me strah kako ce bebi prihvatiti promjenu, ne znam je li neka imala iskustva sa tim alergijama kod promjene sredstava za higijenu...??


_____________________________

N&N

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Omeksivac za bebe
10.1.2010 19:22:32   
snijeg
Mi od početka koristimo omekšivac i to Lenor sensitive, njenu garderobicu perem i sušim odvojeno (čak i u sušilicu stavim one mirisne maramice) hvala Bogu nije imala nikakvih alergija, a super mirišemo - jedino uživam peglati njen veš user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Omeksivac za bebe
12.1.2010 16:05:17   
chicco mama
Mi smo odmah  počeli da koristimo chicco omekšivač.U Mostaru u iani uvijek ga ima i košta 6 km.Nama je super,miris je nježan i nikad nam nije smetao.Također koristimo i njihovu kupku extra je:))))))))))))))

_____________________________

mamina ljubav ubrzo slavi 1.rođendan:)))))05.01.2010.g.

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Omeksivac za bebe
12.1.2010 16:16:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MELLI

Hanni sam ,čini mi se i duže od prvog rođendana ,prala sve odvojeno,ispirala po dva puta ,nisam koristila nikakav omekšivač.
Haris je malo ranije osjetio mekoću i miris omekšivačauser posted image
Ali ni njemu nisam prije nekih desetak- jedanaest mjeseci počela stavljati omekšivač.
Sad svako ima svoje.

Ja sam čisto iz straha od osipa,izbjegavala pretjeranu upotrebu bilo kakvih hemijskih sredstava.
Jedne sam prilike, na svojoj koži osjetila koliko strašan osip, može prouzrokovati omekšivač,pa sam sa djecom bila malo opreznijauser posted image


ovako ja i dan danas, a za par dana ce napuniti 10 mjeseci...hemija-neka hvala....barem ne jos...najradije bih kabasa nastrugalauser posted image

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Omeksivac za bebe
13.1.2010 23:16:05   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: lirio

mi od rođenja koristimo chicco bijeli omekšivač...prezadovoljni smo i mirisom i mekoćom rublja a i bebici ne smeta iako ima atop. dermatitis...kupujemo ga u DM-u ali ga trenutno nemaju na stanju...sreća pa sam uzela nekoliko flaša...

                                      user posted image



imas ga u chiccovim radnjama... bar je bilo u SA... ja sam Asji koristila iskljucivo taj.. kad ga nije bilo kupiti nabavljala sam iz BG...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Omeksivac za bebe
13.1.2010 23:18:46   
veeseelaa
prvih 6-7 mjeseci nisam koristila omekšivač pri pranju bebine odjeće, nakon toga koristim standardne omekšivače i sve je ok


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Omeksivac za bebe
13.1.2010 23:20:20   
Ilhana RR
Ni rodjena nije bila oprala sam joj ves sa obicnim praskom za pranje vesa i sa standardnim omeksivacem... nikad nije bilo nikakvih problema... ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Omeksivac za bebe
13.1.2010 23:20:22   
lilith
visnja je u pravu,ima ga u chicco radnjama,u dm je sigurno trenutno nestao(znam iz iskustva),brzo ga nabave kad nestane...meni je takodjer odlican...mirise na bebeuser posted image

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Omeksivac za bebe
13.1.2010 23:23:00   
Hanady RR
Ja sam omekšivač za dječiju odjeću davno isključila...još sa starijom a razlog je što isti na brohije loše utječe, koji god da je u pitanju. Moj veš je bijel, čist i ispeglan, omekšivač nam ne treba.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Omeksivac za bebe
13.1.2010 23:27:30   
lirio
IZVORNA PORUKA: lilith

visnja je u pravu,ima ga u chicco radnjama,u dm je sigurno trenutno nestao(znam iz iskustva),brzo ga nabave kad nestane...meni je takodjer odlican...mirise na bebeuser posted image


baš miriše na bebe...i to ovaj bijeli user posted image ...  je li ko probao onaj plavi? kako on miriše?


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Omeksivac za bebe
14.1.2010 8:51:49   
new mama



IZVORNA PORUKA: lirio

mi od rođenja koristimo chicco bijeli omekšivač...prezadovoljni smo i mirisom i mekoćom rublja a i bebici ne smeta iako ima atop. dermatitis...kupujemo ga u DM-u ali ga trenutno nemaju na stanju...sreća pa sam uzela nekoliko flaša...

                                     user posted image




Ja isto koristim ovaj omeksivac za Ajninu garderobicu,a kupovala sam u DM-u,ali juce gledam nema ga trenutnouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Omeksivac za bebe
14.1.2010 9:02:44   
Nunichi
Mi do sad nismo koristile ni jedan omeksivac... Mozda pocnemo ovih dana. user posted image
Ja njeno perem tecnim prewolom i to je to, cak i ne ispirem duplo.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Omeksivac za bebe
14.1.2010 9:04:53   
bebacha
koji perwol.jel onaj roze.kako je kad peres na 90 stepeni odnosno kako se ponasa sa tvrdokornim mrljamauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Omeksivac za bebe
14.1.2010 9:08:49   
Nunichi
Roza i zeleni. A mrlje natopim odmah, tako da kad se pere nestanu, nemam nikakav problem. user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *